Autori Tema: Barsoleta te ndryshme.  (Lexuar 31370 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë andiii

 • Suprem Moderator
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1457
 • Popullariteti: 5
Barsoleta te ndryshme.
« Me: Nëntor 26, 2008, 05:18:59 MD »
Amerikani me shkavin

Ishin kon tu fol ni amerikan edhe ni shka (serb). Amerikani pi thot:
N’ma kallxofsh ni rren me t’shpejt pe ti fali 10 dollar.
Un jom qen, pi thot shkavi
Hupe. Rren thash.




Jashtë Linjë andiii

 • Suprem Moderator
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1457
 • Popullariteti: 5
Barsoleta te ndryshme.
« Pergjigju #1 Me: Nëntor 26, 2008, 05:19:30 MD »
Nazmija e Avnija ne New York

Nazmija e Avnija shkojn en New York edhe e marrin banesen en katin 100.
Dalin me ble dishka en qytet e tu hyp shkallve Nazmija i thot Avnis:
Kom me t’kallxu dishka.
Le n’katin e 70 Pi thot Avnija.
Kur mrrijin n’katin e 70 Avnija i thot: Fol!
I kom harru qilsat en vetsherbim.
Nisen me zhdryp teposht, Kur mrrijin n’katin e 30 nazmija apet:
Kom me t’kallxu dishka.
Le m’kallxon kur t’zhdrrypim posht.
Kur t’dalin te hymja e baneses Avnija i thot Nazmis:
Kallxom tash shka deshte.
Kum bo hajgare.

Jashtë Linjë andiii

 • Suprem Moderator
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1457
 • Popullariteti: 5
Barsoleta te ndryshme.
« Pergjigju #2 Me: Nëntor 26, 2008, 05:19:51 MD »
Fëmijët e përbashkt

Fmijt e Avnis tu lujt dalin en aborr t’Nazmis e Avnis i vjen e keq e del te Nazmija:
M’fal se ishin kon hi fmijt e mi en aborr tonin me lujt.
S’ka gejle bre kujshi se... fmijt e tu jon edhe t’mit.


Jashtë Linjë andiii

 • Suprem Moderator
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1457
 • Popullariteti: 5
Barsoleta te ndryshme.
« Pergjigju #3 Me: Nëntor 26, 2008, 05:20:14 MD »
Nata e pare e marteses.

Paraqitet AI veshur vetem me “.rezerv…:
Ajo: “Ta dish qe, keshtu si ti nuk me ka pare askush.”
Ai: “As mua. S’e sheh qe jam akoma ne leter celofani!”


Jashtë Linjë pirat

 • <J>I<M>A<
 • i/e sapoardhur
 • *
 • Postime: 11
 • Popullariteti: 0
 • J!m@
Barsoleta te ndryshme.
« Pergjigju #4 Me: Dhjetor 07, 2008, 10:53:50 PD »
Beni para se të shkojë në shkollë i thotë të jëmës se i dhemb barku. E jëma: "Nuk ke ngrënë bukën, e ke barkun bosh ndaj të dhemb, po të ishte plot nuk do të të dhembte. Në shkollë mësuesi mxënësve "Fëmijë më dhemb koka, mos bëni zhurmë ju lutem." Beni ngrihet në këmbë "Mësues, e keni kokën bosh prandaj, po të ishte plot nuk do të të dhimbte

Jashtë Linjë andiii

 • Suprem Moderator
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1457
 • Popullariteti: 5
Barsoleta te ndryshme.
« Pergjigju #5 Me: Dhjetor 07, 2008, 11:07:01 PD »
Tradhtia
Vjen Faza në shtëpi dhe e gjen Rrustën në dhomë të fjetjes me një grua tjetër. E kap për penis dhe e tërheqë deri në garazh. Ia vendos penisin në mengene dhe e shtrëngon fort. E nxjerr dorezën e mengenesë dhe kap sharrën në dorë. Rrusta fillon të bërtas:
- Ngadalë moj, çfarë po bën? Mos po do... për shkak të një imtësie, të ma këpusësh?
Me buzëqeshje hakmarrëse në fytyrë Faza i thotë:
- Kush unë a, jo more Rrustë, ti do ta bësh atë. Unë vetëm do t’ia fus flakën garazhit!

Jashtë Linjë andiii

 • Suprem Moderator
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1457
 • Popullariteti: 5
Barsoleta te ndryshme.
« Pergjigju #6 Me: Dhjetor 07, 2008, 11:07:30 PD »
“Lopa”
Një burrë e thërriste gruan e tij gjithmonë lopë. Një ditë ajo hidhërohet shumë, e padit dhe e fiton rastin. Gjykatësi ia ndalon burrit që ta thërras ashtu, përndryshe shkon në burg. Kur arrin në shtëpi, gruaja fillon ta provokoj:
- Eeee, nuk guxon të më thërrasësh më lopë!
E burri ia kthen:
- Pusho, oj grua, mos më shtyj të të godas në mes brinjëve.

Jashtë Linjë andiii

 • Suprem Moderator
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1457
 • Popullariteti: 5
Barsoleta te ndryshme.
« Pergjigju #7 Me: Dhjetor 07, 2008, 11:07:50 PD »
Ministri i ardhshëm
E kapin policët një fëmijë duke thyer një kioskë.
- Djalosh e hëngre! – i thotë njëri prej policëve.
Djaloshi, ua kthen:
- Ani, se do ta hani edhe ju kur unë të bëhem ministër!

Jashtë Linjë andiii

 • Suprem Moderator
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1457
 • Popullariteti: 5
Barsoleta te ndryshme.
« Pergjigju #8 Me: Dhjetor 07, 2008, 11:08:12 PD »
Gishti
Një burrë i moshuar, i pasur martohet me një vajzë të re. Vjen nata e parë e martesës...
- I dashur, a do të duhemi tani egërsisht...
Në këtë ai ngre dorën me gishta të ndarë.
- Çka, pesë herë a?
- Jo, por zgjedh gishtin cilin e do!

Jashtë Linjë andiii

 • Suprem Moderator
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1457
 • Popullariteti: 5
Barsoleta te ndryshme.
« Pergjigju #9 Me: Dhjetor 07, 2008, 11:08:31 PD »
Impotenca
Lexon diku plaku se buka është ilaç i mirë kundër impotencës, prandaj mësynë në furrë:
- Ju lutem pesë kilogramë bukë!
Furrtari:
- Çka po ju duhet aq shumë bukë, do të ju forcohet!
- Atëherë mi jep 15 kilogramë!

Jashtë Linjë andiii

 • Suprem Moderator
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1457
 • Popullariteti: 5
Barsoleta te ndryshme.
« Pergjigju #10 Me: Dhjetor 07, 2008, 11:08:53 PD »
Eltemja e katit të tretë!
Vjen burri në shtëpi dhe plot gëzim i thotë gruas:
Ai fqinji ynë i ri po flet në kafene se i ka palluar të gjitha gratë e kësaj ndërtese, përveç njërës!
Sigurisht se je ti ajo – e pyet burri me kureshtje.
Jo bre çfarë – sigurisht është ajo eltemja e katit të tretë...

Jashtë Linjë andiii

 • Suprem Moderator
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1457
 • Popullariteti: 5
Barsoleta te ndryshme.
« Pergjigju #11 Me: Dhjetor 07, 2008, 11:09:17 PD »
Petulla në prapanicë!
Po ecën Shuli rrugës me petull në prapanicë...
E takon Rrusta dhe e pyet:
Aman Shul, po çka po bën ashtu?
Shuli përgjigjet:
Po isha te stomatologu, dhe ai pasi ma rregulloi dhëmbin - më tha të ha me anën e kundërt...

Jashtë Linjë andiii

 • Suprem Moderator
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1457
 • Popullariteti: 5
Barsoleta te ndryshme.
« Pergjigju #12 Me: Dhjetor 07, 2008, 11:09:37 PD »
Gruaja elegante!
Gruaja elegante është ajo që vishet me kredit-kartelë, ndërsa zhvishet me para të gatshme...

Jashtë Linjë andiii

 • Suprem Moderator
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1457
 • Popullariteti: 5
Barsoleta te ndryshme.
« Pergjigju #13 Me: Dhjetor 07, 2008, 11:10:04 PD »
Parajsa dhe ferri!
Përse në parajsë gjenden vetëm 10% të femrave? Po të kishte më shumë – parajsa do të shndërrohej në ferr...

Jashtë Linjë andiii

 • Suprem Moderator
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1457
 • Popullariteti: 5
Barsoleta te ndryshme.
« Pergjigju #14 Me: Dhjetor 07, 2008, 11:10:27 PD »
Do t’më mungosh shumë!
E dashur më duhet të tregoj një të vërtetë të tmerrshme.
Firma ka bankrotuar, babai me la pa hise, veturën e kam bërë llom. A do t’më duash ende?
Natyrisht i dashur – vetëm se do t’më mungosh shumë!