Autori Tema: Te fortat qe ka lene Nastradini...  (Lexuar 69778 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë Mistrece

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 15583
 • Popullariteti: 14
Te fortat qe ka lene Nastradini...
« Pergjigju #60 Me: Qershor 03, 2010, 12:59:28 MD »
Amin ishalla.  [peace2] [laugh1]

Jashtë Linjë ♥♥Dark_EyEs♥♥

 • Le donne sono fatte per essere amate non per essere comprese
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 32896
 • Popullariteti: 386
 • Credere é bene ,non credere meglio. ;)
Te fortat qe ka lene Nastradini...
« Pergjigju #61 Me: Gusht 04, 2010, 10:20:36 MD »
Ky i joni vetem gomar ishte, baba s'u be i shkreti, ndjese paste.  [laugh1] [laugh1] [laugh1] [laugh1]
[rlmao] [rlmao] [rlmao] [rlmao] [rlmao] [rlmao] [rlmao]

Jashtë Linjë sorkadhe

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1212
 • Popullariteti: 0
Te fortat qe ka lene Nastradini...
« Pergjigju #62 Me: Tetor 27, 2010, 10:14:46 MD »
Nastradini ishte ne krize ekonomike. Shiti gjithe kafshet qe kishte, lopet, qete qe i punonin token. E vendosi: Do ushqente me mire gomarin (se ate s'e shiste dot) dhe do ta vinte te bente te gjitha punet. Gomari i shkrete punonte nga mengjesi deri ne darke e s'ndihej, se ushqimi ishte i mire: 3 here ne dite dhe uje te freskohej sa te donte. Nje dite Nastro e kuptoi qe nuk po bente shume ekonomi dhe mendoi te rallonte ushqimin e gomarit. Dy here ne dite ushqim te mire dhe vetem nje kove me uje. Gomari vazhdonte te punonte si me pare. Pastaj Nastro e pa qe gomari s'ankohej dhe i hoqi dhe nje vakt. Gomari hante vetem ne darke dhe pinte gjysem kove uje. Vazhdonte gomari si me perpara punen pa pushim. Nastradini shikon qe gomari nuk e ndaloi punen dhe i hoqi dhe darken, duke i dhene vetem gjysem kove me uje. Per gati nje jave gomari vazhdonte te punonte pa pushim. Nastrua u gezua se keshtu kursente goxha para. Ne fund te javes Nastrua shkon ne mengjes te kasollja e gomarit dhe e gjen te ngordhur. I deshperuar thote:
" Cfare fat te poshter qe kam. Tani qe e mesova te jetonte me gjysem kove uje, tani ngordhi ky"

 ;D ;D
"Metaphysics is the art of making no sense in a language especially designed for that purpose"

Jashtë Linjë Cristiano Ronaldo

 • Kur Je Shum i Sjellshem . . . Njerzit PERFITOJNE !!
 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 230
 • Popullariteti: 3
 • Si thoni a jam lojtar i mir ?
Te fortat qe ka lene Nastradini...
« Pergjigju #63 Me: Nëntor 19, 2010, 02:52:03 MD »
Nastradini ishte ne krize ekonomike. Shiti gjithe kafshet qe kishte, lopet, qete qe i punonin token. E vendosi: Do ushqente me mire gomarin (se ate s'e shiste dot) dhe do ta vinte te bente te gjitha punet. Gomari i shkrete punonte nga mengjesi deri ne darke e s'ndihej, se ushqimi ishte i mire: 3 here ne dite dhe uje te freskohej sa te donte. Nje dite Nastro e kuptoi qe nuk po bente shume ekonomi dhe mendoi te rallonte ushqimin e gomarit. Dy here ne dite ushqim te mire dhe vetem nje kove me uje. Gomari vazhdonte te punonte si me pare. Pastaj Nastro e pa qe gomari s'ankohej dhe i hoqi dhe nje vakt. Gomari hante vetem ne darke dhe pinte gjysem kove uje. Vazhdonte gomari si me perpara punen pa pushim. Nastradini shikon qe gomari nuk e ndaloi punen dhe i hoqi dhe darken, duke i dhene vetem gjysem kove me uje. Per gati nje jave gomari vazhdonte te punonte pa pushim. Nastrua u gezua se keshtu kursente goxha para. Ne fund te javes Nastrua shkon ne mengjes te kasollja e gomarit dhe e gjen te ngordhur. I deshperuar thote:
" Cfare fat te poshter qe kam. Tani qe e mesova te jetonte me gjysem kove uje, tani ngordhi ky"

 ;D ;D

[cheesy1] [cheesy1] [cheesy1]
Ata qe kafshojne doren e atij qe i perkedhel ,zakonisht lepijne kepucen e atij qe i qellon.

Jashtë Linjë ak-47

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 6960
 • Popullariteti: 128
 • I have free spirit
  • Forumi KUQ E ZI
Te fortat qe ka lene Nastradini...
« Pergjigju #64 Me: Dhjetor 30, 2010, 05:01:15 MD »
Vdes Nastradini dhe shkoi në parajsë dhe po shikonte nëpër mure disa ore e pyeti engjellin-pse jane këto orë në parajsë?-më to masim korrupsionin nëpër botë.Shikon Nastradini orën e Italis levizte pak,shikonte orën e Amerikes akoma më shume,i pa të gjitha orët me rradhe por ate të Shqiperisë nuk e gjeti,pyeti engjellin-ku ndodhët ora e Shqiperise?-
Dhe engjulli ja kthen
-E ka marrë zoti për ventilator”.
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e kaluara te vret.

Jashtë Linjë anarki_94

 • $MY LIFE IS A GAME I PLAY IT$
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1671
 • Popullariteti: 62
Te fortat qe ka lene Nastradini...
« Pergjigju #65 Me: Janar 03, 2011, 07:01:24 MD »
ish njere nastradini dhe shkon me nji restorant po me rroba te vjetra dhe ne restorant nuk e trajtojne  mire dhe e vene me nji kend te keq te nesremen shkon i veshur i pispillosur e i parfumosur po ndryshe nga dita e pare ai trajtohet mire dhe i behet sherbimi i duhur kur i vjen kamarieri edhe e pyet cfare do merrte nstroja i pergjigjet:pyet xhaketen time se per ate po vleresoni.....

Jashtë Linjë ak-47

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 6960
 • Popullariteti: 128
 • I have free spirit
  • Forumi KUQ E ZI
Te fortat qe ka lene Nastradini...
« Pergjigju #66 Me: Janar 20, 2011, 06:49:57 MD »
Nje here nastradinit i vodhen deren e shtepise.ai shkoi ne xhami dhe e mori deren.roja e pyti:ku po e con deren?
nastradini-ju thoni se allahu di gjithcka,kur te me thot se kush e vodhi deren e shtepis time ateher do e kthej deren e xhamis.
 [cheesy1] [cheesy1] [cheesy1] [cheesy1] [cheesy1] [cheesy1] [cheesy1] [cheesy1]
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e kaluara te vret.

Jashtë Linjë anarki_94

 • $MY LIFE IS A GAME I PLAY IT$
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1671
 • Popullariteti: 62
Te fortat qe ka lene Nastradini...
« Pergjigju #67 Me: Janar 22, 2011, 12:15:40 MD »
Nje here nastradinit i vodhen deren e shtepise.ai shkoi ne xhami dhe e mori deren.roja e pyti:ku po e con deren?
nastradini-ju thoni se allahu di gjithcka,kur te me thot se kush e vodhi deren e shtepis time ateher do e kthej deren e xhamis.
 [cheesy1] [cheesy1] [cheesy1] [cheesy1] [cheesy1] [cheesy1] [cheesy1] [cheesy1]
[cheesy1] [cheesy1] [cheesy1] [cheesy1] [cheesy1] [cheesy1] [cheesy1] [cheesy1]mire e kabo

Jashtë Linjë ☼ Bea ☼

 • Carpe_Diem
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14009
 • Popullariteti: 109
 • L'Onore e Il Rispetto ...!!!
Te fortat qe ka lene Nastradini...
« Pergjigju #68 Me: Janar 12, 2012, 07:37:24 MD »
Nje dite nastradinit ju mbush mendja te vetevritej. Kush mori ne litare dhe e lidhi tek dega e nja peme prane nje lumi dhe u var. Papritmas dega u thye dhe nastradini ran ne lum. Mbas shume e shume .perpjekjesh doli nga lumi e tha temen e semes per nje te varme gjesh u mbyta  :P