Forumi Nastradini

Argëtim, Zbavitje dhe Lojra => HUMORI => Barsaleta te ndryshme => Tema është filluar nga: TePeLeNsja_Omel ne Prill 29, 2007, 04:14:29 PD

Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: TePeLeNsja_Omel ne Prill 29, 2007, 04:14:29 PD
SHikoni tani te dashur lexues:

Na ishin njeher Italianet,greket, shqiptaret dhe nje cun tjeter.
Ky cuni tjeter ju thote Italianve, italian degjoni ketu e shikoni kete gurin kristal me kete gur do tju shuajm si fis se mereni me prostitute, dalin italianet duke qar. Shkojn greket dhe ky cuni ju thet grekve shiko me kete gurin kristal do tju shuaj si fis se jeni rracista, dalin dhe greket duke qar, ven shqiptaret dhe ju thote ky cuni shikoni shqiptar me kete gurin do tju shuaj si fis se jeni hajduta dalin shqiptaret duke qeshur. Italianet dhe Greket i thone shqiptarve po ju debila ca qeshni ai do ju shuaj si fis, ja kthen shqiptari epo ne na tha ai shikoni kete gurin kristal do tju shuaj si fis se jeni hajduta, Ne i vodhem gurin tha. :P
Titulli: Re: Barsaleta qe te bejn te qash me lot :P ashtu qesh me lot
Postuar nga: TePeLeNsja_Omel ne Prill 29, 2007, 04:16:39 PD
Ishte Saliu me Skender gjinushin ne nje mbremje ne amerike me Bill klintonin po hanin darken mirepo aty luget dhe pirunjt ishin flori. Dhe Sali Berisha shikon Skender Gjinushin qe futi nje lug floriri ne xhep dhe skishte si ta merte 1 vet dhe tha " degjoni te dashur Amerikan une sjam vetem President Shqiptar por jam dhe magjistar, e shikoni kete lugen flori? Une e fus ne xhepin tim dhe e nxier nga xhepi Skender Gjinushit, donte sdonte skenderi e nxori lugen :P
Titulli: Re: Barsaleta qe te bejn te qash me lot :P ashtu qesh me lot
Postuar nga: TePeLeNsja_Omel ne Prill 29, 2007, 04:21:10 PD
Nje autobus eshte mar peng dhe aty ihte ulur nje plak dhe nje goce e re bashk,
keta kriminelat ju thone pasagjerve nxirini te gjitha tualetet cfare keni neper canta, dhe kjo goca qe ishte ulur me plaken i tha aman kesaj plakes mos ja merni se gjynaf eshte e vjeter, ja falen plakes. Pastaj than shpejt hiqni ndonje bluze te gjithe, prap kjo goca aman kesaj plakes mos ja hiqni se gjynaf kan ftohte plakat, ja falen prap plakes, pastaj than ok tani zhvishuni komplet se do tju perdhunojm, prap thote kjo goca aman o cuna gjynaf plaka ska moshe per keto pune, U hodh Plaka dhe tha "Vajze si shume llafazane ti " dmth e donte plaaka :P
Titulli: Re: Barsaleta qe te bejn te qash me lot :P ashtu qesh me lot
Postuar nga: BERATSI_NL ne Prill 30, 2007, 03:34:42 PD
Na ishte nje djale ne klasen e par, por ky djali fliste shume llafe te pista dhe mesusja e kishte len ne bank te fundit.
Na vjen njer drejtori per kontroll dhe u  thot nxensve kush do thoj ndonje gje qe haet dhe fillojn nxensit ngren doren per tu pergjigjur dhe i ngre mesusja me radh dhe thon ata dardha, rrushi, molla, portokalle etj. po ketij djalit qe fliste llafe te  pista nuk i jep lej te flasi dhe e pyet drejtori pse nuk e le te flasi dhe ai djali atije ne fund,i thot mesusja po jo zoti drejtor se ai flet fjal te pista i tha drejtori po lere ta degjojm njer dhe ngrihet ai djali dhe thot llamba
i thot drejtori atij qe llamba nuk haet, ky djali i pergjigjet haet haet
drejtori e pyet prap po ku e ke degjuar ti qe haet llamba, i thot ky djali qe kam degjuar mamin kur i thot babit fike llamben ta mar ne goj
Titulli: Re: Barsaleta qe te bejn te qash me lot :P ashtu qesh me lot
Postuar nga: Adi ne Maj 01, 2007, 01:00:00 MD
Sa her? e rruan fytur?n n? dit??
rreth 50-60 her? n? dit?.
Mos je i ?mendur?
Jo jam berber.
Titulli: Re: Barsaleta qe te bejn te qash me lot :P ashtu qesh me lot
Postuar nga: Adi ne Maj 01, 2007, 01:01:27 MD
ishte nej her italjani gjermani dhe shqiptari!
marin nje mace dhe thon per sa koh do e nxjerim na nej kotele me macen!
yn i pari italjani ri 1 ore dhe nxjer 3 kotele!
yn gjermani ri 2 ore nxjer 7 kotele!
yn shqiptari 1 ore 2 3 mezi del dhe nxjer vetem 1 i thon keta po ca ben re kaq sa ndenje ti dhe
vetem 1 nxore epo i thot shqiptari une e kisha macok
Titulli: Re: Barsaleta qe te bejn te qash me lot :P ashtu qesh me lot
Postuar nga: Adi ne Maj 01, 2007, 01:03:24 MD
ISHTE NJE GRUA ME BARRE EDHE SHKON BEN EGON
DHE I DALIN QE KISHTE TRE KALAMOJ NE BARK..IKIN MUAJT EDHE KALAMOJT
BEJNE MUHABET ME NJERI TJETRIN..E PYET I 3 TE PARIN CFARE DO BEHESH TI
KUR TE DALESH NE JETE...UNE DO BEHEM ELEKTRICIST SE SPASKA DRITA KETU
BRENDA...E PYET TE DYTIN PO TI CFARE DO BEHESH KUR TE DALESH NE
JETE...UNE DO BEHEM HIDRAULIK SE NA MBYTEN UJRAT EDHE PO NA ZE
RAMATIZMA..TANI PYESIN TE TRETIN KETO DY TE PARET..PO TI MER CFARE DO
BEHESH KUR TE DLAESH NE JETE..UNE DO BEHEM POLIC...EDHE PSE DO BEHESH
POLIC TI MER I THANE KETO..DO BEHEM POLIC SEPSE SE KUSH ESHTE NJE QEROS
QE FUT KOKEN NJE E DY EDHE NA BESHTYN..:D:D:D
Titulli: Re: Barsaleta qe te bejn te qash me lot :P ashtu qesh me lot
Postuar nga: Adi ne Maj 01, 2007, 01:08:18 MD
Duke pare televizor i thote burri gruas, hajde moj grua shikoje kete vajze ne televizor si eshte si kukull, jo ti qe me je bere si Autokombanje.
Gruaja e shikoi dhe nuk foli, ne darke ne krevat ai e therriste grua kthehu moj, ajo hic, kthehu moj ta bejme, ajo hic, kthehu se po beja shaka.
Ik ore burre se nuk e ndez Autokombanjen une per nje kalli miser
Titulli: Re: Barsaleta qe te bejn te qash me lot :P ashtu qesh me lot
Postuar nga: TePeLeNsja_Omel ne Maj 04, 2007, 11:15:17 MD
Ishin njeher budallenjt po udhetonin me avjon, dhe tani do provonte doktori cili nga keta budallenjt ishte permisuar dhe hap deren e Avionit dhe thote: Hidhuni shpejt luani futboll ne ajer, u hodhen te gjithe budanjellt ne te njejten kohe, vetem njeri nuk u hodh, Ou tha doktori ehe qenka permisuar ky hallall, i vete doktori ketij dhe i thote po ti pse nuk u hodhe te luash futboll ne ajer? Ou tha ky cuni ata i zun te gjitha vendet skam ca roli te bej, portjer tha doktori, fiuuuuu u hodh dhe ky :P
Titulli: Re: Barsaleta qe te bejn te qash me lot :P ashtu qesh me lot
Postuar nga: TePeLeNsja_Omel ne Maj 04, 2007, 11:17:23 MD
Ishte njeher 1 hajdut dhe po vidhte nje pem frutash dhe del e zonja e shtepis dhe i bertet i thote "djale zbrit shpejt nga pema more ndyrsire" ja kthen hajduti plake mos me bej mua numra po futu shpejt brenda " se te Q*va" futet plaka brenda, zbret hajduti nga pema dhe iken me vrap del plaka me vrap dhe fillon flet "sje vetem hajdut po qenke dhe genjeshtar pa le "
Titulli: Re: Barsaleta qe te bejn te qash me lot :P ashtu qesh me lot
Postuar nga: n00b ne Maj 08, 2007, 12:24:41 PD
Nje gazetar shkon ne veri dhe ben disa intervista. Pyet nje burr:
-Si e kaloni kohen knej? A keni raste gezimi?
-Po ja na humi lopa shokut, e kerkum per dy dite e gjetem. E cum ne nje kasolle hangem pime dhe i hym te gjithe me rradhe lopes.
-Po rast tjeter?
-Nje dite humi gruja shokut e kerkum dhe e gjetem. E cum ke kasollja dhe i hym grus se shokut.
-Po ndonje rast hidherimi?
-Po ja nje dite huma une.
Titulli: Re: Barsaleta qe te bejn te qash me lot :P ashtu qesh me lot
Postuar nga: n00b ne Maj 08, 2007, 12:26:22 PD
TITANIKU

Titaniku po mbytej.
njeri pyet nje tjeter:-sa larg prej ketej eshte toka?
tjetri;-2 km.
Ky hidhet ne uje dhe pastaj kujtohet dhe pyet:-ok po ne cfare drejtimi?
-poshte!
Titulli: Re: Barsaleta qe te bejn te qash me lot :P ashtu qesh me lot
Postuar nga: n00b ne Maj 08, 2007, 12:27:48 PD
shoket

Kthehet ne shtepi dhe gjen gruan ne shtrat me shokun e tij.
Ne inat e siper gjun shokun me pistolete dhe e le te vdekur ne vend.
Gruaja:-I dashur, ca ben?!Po vazhdove te sillesh keshtu do i humbesh gjithe shoket qe ke!
Titulli: Re: Barsaleta qe te bejn te qash me lot :P ashtu qesh me lot
Postuar nga: n00b ne Maj 08, 2007, 12:32:32 PD
Lavatri?ja

Ishe njeher nje cift, sa here donin ta benin kishin nje kod qe mos i kuptonte cuni vogel, kshu qe cdo here burri thoshe cunit, shko thuj mamit, tha babi "hajd se do lajme robat me lavatrice". E kshu e kishin kodin kta dhe s'kuptonte gje djali.
Nje dite i thot burri djalit te vet, shko thuj mamit,tha babi hajd "lajm robat me lavatrice". Pas dy minutash vjen djali dhe i thot : "O ba tha mami jo tani se kam pune"
Pas nja tre oresh vjen cuni dhe i thot babit "O ba , tha mami hajd lajm robat me lavatrice"
Babai ja kthen: "Lere lere thuj mamit, se i lava me dore"   
Titulli: Disa nga Barseletat qe me pelqejne me shume.
Postuar nga: LuXor ne Maj 12, 2007, 02:29:16 MD
Prifti Italian ne Kavaje.

U hap llafi ne itali qe ne kavaje ka nje perqindje te larte pederastesh, dhe fillojne te diskutonje prifterinjte dhe PAPA se si mund ta zgjidhin kete problem. Njeri nga prifterinjte ngre doren dhe ofrohet vullnetar per te shkuar vet ne kavaje dhe per te pare me syte e ti nese ishte e vertete. Mer tragetin zbret ne durres dhe me pas mer nje Taksi per ne Kavaje. Aty ne nje koder para kavajes i shpeton m*** dhe meqe ne shqiperi nuk ka banjo anes rruges, e ben ne ambient te hapur prifti, dhe meqe s'kishte as letra higjenike e fshin bythen me gjethe Fiku .   Me pas shkon ne kavaje, dhe kthehet ne itali. Mblidhen prifterinjt dhe e pyesin: He ore jane te verteta ato qe thone per Kavajsit?
Ja ben prifti: Lere lere s'kan faj Kavajsit atje te hante bytha vet!                                                        (p.s I kruhej pasi e kishte fshire me gjethe fiku, per gogolat qe se kuptojne vet  ;D  )
Vogelushja dhe mamaja:

Vogelushja: Mami mami , e di qe kamarierja jone eshte nje engjell??
Mamaja: Pse zogu mamit ? Nga te erdhi ne mendje ky mendim?
Vogelushja: Po e pashe vet o mami, ishte ne gjunje te divani dhe ja bente: " Oh zot po vije" , Mire qe e kishte kapur babi nga bythet se do kishte fluturuar lart!

 
Titulli: Re: Barsaleta qe te bejn te qash me lot :P ashtu qesh me lot
Postuar nga: TePeLeNsja_Omel ne Maj 14, 2007, 02:08:51 MD
Ishin turistat ne nje autobus po shkonin ne Tirane, aty ishte shkruajtur te dashur qytetar ndalohet pirja e cigares! Asnje spo pinte pervec njerit, vete faturinua dhe i thote o grupi e lexon ate tabelen? Thote te dashur qytetar mos pini cigar ne autobus, ja kthen ky : o lale ik mer daj se une jam fshatar. :P
Titulli: degjoni kete barcalet
Postuar nga: dori ne Maj 19, 2007, 12:26:46 MD
 :D
NA ISHTE NJI HER NJI DJAL I VOGEL DHE SHKONTE NE SHKOLL ISHTE NXENES I MIRE MESONTE SHUME.
NJI DIT PREJ DITESH MESUESJA I THOT TE GJITH NXENESVE QE SECILI NGA JU DO TE GJEJ NJI FJAL E CILA ESHTE GJEJA ME E EMBEL NE BOTE.KY DJALI SHKON NE SHTEPI MBASDITE DHE PYET TE JEMEN,O MA CILA ESHTE GJEJA ME E EMBEL NE BOTE.E JEMA I THOT JO SE ESHTE TURP,DJALI KEMBNGUL,MIRE I THOTE E JEMA DO TA THEM.KUSHE ESHTE I THOT DJALI?AJO I THOT ESHTE KA...I.
NE DARKE DJALI I SHKON TE JATIT DHE E PYET DHE TE JATIN CILA ESHTE GJEJA ME E EMBEL NE BOTE?DHE I JATI I THOT JO SE ESHTE TURP,DJALI KEMBNGUL,MIRE I THOTE I JATI DO TA THEM POR MOS I THUAJ NJERIU.KUSH ESHTE I THOTE DJALI?
ESHTE PI...
DJALI I MERZITUR I SHKON PERSERI TE JEMES,DHE I THOT, O MA PO TI PERSE ME GENJEVE QE GJEJA ME E EMBEL NE BOT ESHTE KA..I PSE I THOT E JEMA?PO MUA BABI ME THA QE GJEJA ME E EMBEL NE BOT ESHTE PI..I.   I THOTE E JEMA PERSERI PO MIRE IK E PYETE NJI HER BABIN KA NGRENE NOI HER KA..
Titulli: Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ^AlBaAnGeL^ ne Maj 30, 2007, 06:34:25 MD
Ne karrocerine e nje makine tip Ziz (se atehere keshtu udhetonin fshataret e nje fshati afer fshatit tim) ishin disa vajza qe po shkonin ne shkolle. Ne mes tyre nje i moshuar i cili i shikonte vajzat me lakmi ndersa ne dore kishte cigaren e ndezur. Duke pare vajzat u hutua fare sa cigarja i ra ne preher dhe filloi te digjej. Nje vajze e vuri re dhe i tha:
- U dogje o xhaje.
Plaku ja priti me lakmi:
- U dogj xhaja u dogj!
Perseri vajza:
- U dogje o xhaje.
- U dogj xhaja u dogj! - vazhdonte plaku ne te tijen duke pare me lakmi vajzat e bukura. Me ne fund xhaja e degjoi djegjen e cigares u ngrit me rrembim duke bertitur:
- Mori flake xhaja mori flake!
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Belle_Fleur ne Maj 31, 2007, 09:40:15 PD
Vlonjati dhe lushnja
 
Nje vlonjat dhe lushnjar me targa VL dhe LU i kishin zene rrugen njeri tjetrit .Asnje s'pranonte te hapte rruge. lushnjari:s'e shikon c'me thote targa?LIRO UDHE. vlonjati:po ti s e shikon ?VARRI LESHTE!!!!!
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Belle_Fleur ne Maj 31, 2007, 09:43:25 PD
Polici dhe hajdutet


Polici ne krye te detyres,po gjemonte pas dy hajduteve.Me ne fund ai i shikoi dhe vendosi ti ndiqte me vrap,ata e pane policin dhe filluan te vraponin edhe ata.Policit te lodhur nga kjo ndjekje i erdhi ne mendje nje e share:

-Nalo mor bir kurve!!!!!-tha polici

Njeri nga hahdutet u ndal dhe i tha shokut te tij:

-vazhdo ti se mu me njohu polici!!!!!!!!!
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Belle_Fleur ne Maj 31, 2007, 09:43:47 PD
Vajza i thote te dashurit:Nese kemba ime e majte do ishte vakti i mengjest dhe kemba e djathte,vakti mbasdites,Ke do te haje?
I dashuri:Do te haja midis 2 vakteve!!!!
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Belle_Fleur ne Maj 31, 2007, 09:44:04 PD
Si i meson nje goce matematiken? Shton nje krevat,i zbret robat,pjeston kembet,fut rrenjen katror dhe prit per zgjidhjen duke shpresuar te mos shumezohet!
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Belle_Fleur ne Maj 31, 2007, 09:44:22 PD
Zonja:Dua nje vibrator te mire.
Shitesi:Zonje,mund te zgjidhni nje nga ato te reklamuara ne mur.
Zonja:OK!Do te mar ate te kuqin.
Shitesi:Me falni zonje por ai eshte tubi yne i zjarrfikses!!
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Belle_Fleur ne Maj 31, 2007, 09:44:40 PD

Nje goce i thote te dashurit:1 puthje dhe une do te jem e jotja pergjithmone!
I dashuri:Faleminderit per paralajmerimin!
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Belle_Fleur ne Maj 31, 2007, 09:47:15 PD
Takohen dy shoke.E pyet i pari
-He mo si ja ke kaluar
-Mire po kam pasur nje hall
-Ca halli
-Kam pasur ditelindjen e gruas dhe ajo me kerkoi ose nje diamant ose nje qen
-Po ti cfare i bleve
-Sigurisht nje diamant,se nuk kam pare ndonjehre "qen fallco"
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Belle_Fleur ne Maj 31, 2007, 09:48:45 PD
Nj? avokat duke dal? nga makina e tij BMW tipi i fundit, i vjen nj? makin? me shpejt?si dhe nga p?rplasja i shkul der?n, avokati del duke b?rtitur dhe ul?ritur p?r d?min e shkaktuar.
Polici q? ndodhej aty pran? i thot?:
Boll u ankove p?r d?min material se ?sht? vet?m nj? der? , ti shiko se t? ka ikur krahu.
- Moosss - thot? avokati.
Po Rolex-ksin ku e kam?
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Belle_Fleur ne Maj 31, 2007, 09:50:30 PD
Nje grua merr ne pytje 3 burra nje shkodran nje tiranas dhe vlonjatin gruja ne dhome e saj te gjumit therret tiranasin hyri .gruja i thot pa shat pa lopat kjo vrime si eshte hape.tiranasi mbeti i habitur. gruja dilni jashte budalla. hyri vlonjati .gruja i thot pa shat pa lopat kjo vreme si eshte hape.vlonjati nuk dine ti pergjigjet jashte .gruja i thot i treti.hyri shkodrani gruja i thot pa shat pa lopat kjo vrime si eshte hape.skodrani thot po pa ujite pa prashit ky kastravec si eshte rrite.gruja buzeqeshe thot fute brenda se e keni dite.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Belle_Fleur ne Maj 31, 2007, 09:51:36 PD
3 minj po pinin ne nje bar njeri prej minjve e ngren nje teke dhe e plas goten ne bar dhe ju thot shokeve une ju boj zbor qarceve ju shkoj nga poshte e shty pengesen dhe e kap telin dhe boj stervitje.E sheh miu tjeter dhe ai e pin teken dhe e plas ne bar goten une thot ai e mar helmin boj viza ne tavolin dhe i thith me hunde per qef.Miu tjeter i sheh te dy dhe e kthen teken dhe cohet per te hikur kur arrin tek dera e barit shoket e therrasin hej ku po shkon?une po shkoj ti hyp maces .
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Belle_Fleur ne Maj 31, 2007, 09:52:59 PD
Ne nje familje babai i kerkonte vajzes se tije qe te martohej sepse ajo ishte tamam ne moshe, por vajza gjithmone i thoshte babait qe jo une nuk dua te martohem sepse jam shume mire keshtu, si dhe po ja kaloj shume mire.
Po te njejten kerkese babai ja ben dhe disa here te tjera, por ai vazhdonte te merrte po tenjejten pergjigje nga vajza e tije, deri sa nje dite u be kurioz dhe vendosi ta pergjoje nga vrima e celesit se cfare bente vajza ne dhomen e saj, po cte shikonte ajo kishte marre nje penis artificial dhe masturbohej me te.
Te nesermen babai ulet ne tavoline duke pire nje gote raki dhe vendos edhe penisin aty ne tavoline po me njegote perpare.
Kur kthehet vajza ne shtepi shikon te gjithe ate skene dhe pyet babain se cfare po bente dhe ai i pergjigjet se po pi nga nje gote raki me dhenderin.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Belle_Fleur ne Maj 31, 2007, 09:54:47 PD
Nje dite gruaja donte te bente dashuri me burrin e vet por kishin femijen ne shtepi . - i thote mamaja djalit. -Dil te keqen mami dhe luaj me lodra te ballkoni . Del djali jashte dhe prindrit vazhdojne... punen. Pas pak kthehet djali dhe thote -Mami pashe nje makine te bukur. -Mire te keqen mami po dil jashte dhe vazhdo te luash. - Iken femija dhe kthehet pas 5min , mami pashe nje kal .-Miiire mami po ik te ballkoni tani. Pas 5min vjen djali dhe thote, prindrit e Erit po bejne dashuri.-Po ku i pe ti mor te keqen babi. -Nuk i pashe po kane nxjerr Erin jashte ne ballkon
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Belle_Fleur ne Maj 31, 2007, 09:56:09 PD
SHKON NJE DJALE TEK DOKTORI DHE I THOTE: DJALI: DOKTOR KAM PROBLEME ME ORGANET E MIA.

DOKTORI: CFARE TE SHQETESON?

DJALI: PO JA, ME KANE MARRE NGJYRE BLU.

DOKTORI: KE INFEKSION, PRANDAJ DUHET TE TA HEQIM NJEREN KOQE QE TE SHPETOSH TE TJETREN DHE PENISIN

DJALI: PO BEJ FEMIJE UNE PASTAJ?

DOKTORI: PA PROBLEM!

(pas nje jave prape)

DJALI: DOKTOR, PERSERI I NJEJTI PROBLEM!

DOKTORI: NUK KEMI SE C\'BEJME, DUHET TE TE HEQIM EDHE TJETREN QE TE SHPETOSH PENISIN

(pas dy javesh)

DJALI: DOKTOR ME DUKET PO TALLENI!A

DOKTORI: PO CFARE TE TE THEM UNE. QE TE SHPETOSH DUHET TE TA HEQIM EDHE PENISIN

(ne fund te muajit)

DJALI: DOKTOR, PO TANI NUK ME KE LENE AS KOQET AS PENISIN DHE NGJYRA BLU NUK PO ME HIQET.

DOKTORI: AHA TANI E KUPTOVA UNE. PO TI MOS U BEJ MERAK, TE LESHOJNE BOJEN XHINSET!!!
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Belle_Fleur ne Maj 31, 2007, 09:57:22 PD
Hypen nje burre ne tren dhe ulet per balle nje goce te re. Kjo po lexonte dhe nuk po i kushtonte vemendje burrit. Burri tani donte si e si te hynte ne muhabet dhe fillon e pyet:

Burri: Kohe e mire sot he?
Vajza(pa ngritur koken nga libri): Ja ashtu
Burri vazhdon: Sa eshte ora?
Vajza (prape pa ngritur koken pergjigjet): Nuk e di
Burri: Cfare po lexon?
Vajzes i terheq vemendjen pyetja dhe ngre syte nga libri.
Vajza: Po lexoj nje liber ne lidhje me seksin dhe racat e ndryshme
Burri: Ashtu he, interesante.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Belle_Fleur ne Maj 31, 2007, 09:59:15 PD
Nje Goc u martua diten e diel si zakonisht. Dhe te Henen ne mengjes i thote te jemes, Mami- si tja bei per sote ne dark, ai do me kuptoi qe sjm e virgjer? Mami i thote, mos u merzit shpirt i mamit, merr nje kumbull dhe fute atje, dhe ai ska per te kuptuar gje fare. Dhe goca ashtu beri, merr nje kumbull ,koker- --madhe dhe e fut tek vendi. Erdhi darka dhe c\'do gje ne rregull, sipas planit te mamit. Mbasi mbaruan pune, Goca e nxori kumbullen nga vendi ku e kishte futur dhe e la siper komedines ne ane te krevatit. Kur ngrihet nusja ne mengjes shikon qe dhendri po hante kumbullen, dhe duke qare vete tek mami, dhe i thote! Mami ai e hengri kumbullen,dhe do semuret! Por mami i pergjigjet duke qeshur --- Mos qaj shpirt i mamit --BABI YT KA NGRENE NJE FTUA TE TERE DHE SE GJETI GJE----.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Belle_Fleur ne Maj 31, 2007, 10:00:48 PD
Ne bulevardin e Tiranes nje xhaje qe po bente xhiro andej sheh nje burre qe po pinte uje te shatrivani, dhe i bertet nga larg.

-Mos pi uje aty se eshte i piset.

Burri ngre koken dhe e shikon i habitur.

Xhaja perseri: Mos pi uje se eshte helm.

Ai i pergjigjet- Une jo kuptoj, une grek.

Xhaja duke e qetesuar i thote- Jo, nuk thash gje po pije avash avash se eshte i ftoht.
Titulli: Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ^AlBaAnGeL^ ne Maj 31, 2007, 05:14:08 MD
Ishte nje fshatar dhe po martonte djalin e vete dhe beri nje dasem shume te mathe sic e kan zakon shqiptaret po kercente nusa dhe djali e pyete te jati
"Babi per se njerzit i hedhin para nuses vetem"
i jati skishte si ti thoshte dhe i tha djalit "po eshte dita e saj pastaj i hedhin parat asajt"
kure mbaroj dasma vajti djali me gjithe nusen te flite kure u ngri ne mengjes  djali i vajti te jatit dhe ti tha.....!!!!
"o babe mire e paskan njerzit qe i hedhin para  nuses se ja vleka me i hedh nuses para .......!!!!!!
Titulli: Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ^AlBaAnGeL^ ne Qershor 04, 2007, 06:23:18 MD
Lepuri ishte duke mprehur dh?mb?t. Kalon ujku dhe e pyet
-"?far? po b?n o lepur"
-"Po mpreh dh?mb?t se dua t? ha luanin"-ia kthen lepuri.
Pas pak kalon ariu dhe e pyet. -"?far? po b?n o lepur?"-
-"Po mpreh dh?mb?t se dua ta ha luanin"-ia kthen lepuri.
M? pas kalon Luani rast?sisht dhe e pyet lepurin -"?far? po b?n o lepur?"-
-"Ja po mpreh dh?mb?t se flas ndonj?her? budalliqe" -ia kthen lepuri.
Titulli: Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ^AlBaAnGeL^ ne Qershor 04, 2007, 06:25:18 MD
Ajo: Ti m? kujton oqeanin...
Ai: Ti do t? thuash se un? jam i pa p?rmbajtur dhe romantik?
Ajo: Jo jo,e kam fjal?n q? m? vjen p?r t? vjell? !

Titulli: Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Adi ne Qershor 07, 2007, 01:23:46 MD
e pyet gruaja burrin,
sa here me ke tradhetuar?
nje here i thote burri,me gruan e komandantit..
po ti,e pyet burri gruan??
une dy here i thote gruaja..
me komandantin,dhe gjithe ushtrineee
Titulli: Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Angel_Girl ne Korrik 09, 2007, 06:12:07 MD
N? Bar..
Nj? tip tep?r i turpsh?m futet n? nj? bar dhe shikon nj? grua tep?r t? bukur q? po pinte e vetmuar. Pasi mendohet nj? or? t? t?r? se si do ti afrohej, m? n? fund e merr guximin dhe i afrohet duke i th?n?:
- mmm.. do t? kishe problem n?se flisnim ndopak?
Ajo p?rgjigjet me zerin m? t? lart? q? kishte:
- JO ! NUK DO TE FLEME BASHKE SONTE !
T? gjithe kthejn? kok?n dhe v?shtrojn? djalin qe ishte kuqur nga turpi.
Pas pak or?sh gruaja i afrohet djaloshit dhe i thot?:
- M? fal n?se t? ofendova. A di jam nx?n?se n? psikologji dhe doja t? provoja se si reagojn? njer?zit kur gjenden n? pozit? t? v?shtir?.. e di.. kur gjenden n? momente q? i turp?rojn?..
Dhe djaloshi me sa z? kishte mund?si t? b?rtiste i p?rgjigjet:
- CFAR? N?NKUPTON KUR THUA ME 50 EURO ?!
   
Titulli: Humor!
Postuar nga: Linna ne Gusht 23, 2007, 10:59:46 PD
Papagalli

Zonja Halime do te bleje nje papagall. Shkon ne dyqanin e kafsheve dhe sheh ne kafaz dy
papagajt e fundit. Zonja Halime i drejtohet shitesit dhe i thote ua kete papagallin ketu!
Shitesi i thote:-Nuk mund ta jap vetem njerin...-Po pse?,-pyet zonja Halime.- Sepse njeri flet
anglisht e tjetri eshte perkthyes.
Titulli: Humor!
Postuar nga: Linna ne Gusht 23, 2007, 11:00:24 PD
Nena
Djaloshi qe u kthye nga mergimi nena e pyeti: Me ?ka erdhe biri ime Me aeroplan, u pergjigj djali.
Uh mjeret ne, s`kemi ku ta parkojme.
Titulli: Humor!
Postuar nga: Linna ne Gusht 23, 2007, 11:01:01 PD
Teksas
Jemi ne teksas. Nje pistoler futet ne nje sallon i armatosur deri ne dhemb. Duke u mbeshtetur
me kurriz nga banaku thote: "Nese ka ndonje qe do te matet me mua, te dale perpara..." Ne
kete kohe nga fundi i lokalit del nje burre sa nje dollap dhe duke qendruar perpara i thote:
"Une dua te matem me ty"- Mire i thote pistoleri dhe kthehet nga kamarieri e i thote: "Ma sill
nje meter!"
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: WiLD-CHeRRy ne Gusht 25, 2007, 06:18:26 PD
Maloku

Na u martua nje malok dhe ben dasem te madhe. Ne mbremje shkojn te flene cifti. Buri nuk i ben gje nuses naten e pare, e nejse nuk thote gje nusja, mendoj mos buri ishte paqejf. Vjen nata e dyte maloku po prap gjum, nata e 3-te e me radhe. U bene pothuaj nje jave keshtu. Nusja e shkrete s'dinte c'te bente. Vete dhe i tregon te vjeres hallin qe e kishte zene. Vjera shkon dhe i thote burit. Burri kap te birin dhe i thote: Pse se Q*** gruan ti mer bab"? Ja kthen maloku: "Po pse mer bab, Q***robt e shpis eeee".
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: CaSaNoVa ne Gusht 28, 2007, 04:15:46 MD
Ngjarje e vertet:
Ne shkoder asht nje polic trafiku qe shpesh rrin pishem!!!!(Meti)Nje dite para universitetit ndal nje makine por ne te ishte nje hoxhe!!!!Polici e shef dhe i thote:Me fal zotni po me kete vjeshje qe ke ba ti,sesban je deshem!!!Hoxha ja kthen,allahu na rujt po ku ke pa hooxhe tu pi mar!!!Polici i thote:kete e vertetojme fill!!Fryji pak ktu kti pipit!!!Hoxha i thote:Nuk mundem me fut ashti gjanash ne goje se asht gjynah!!!!Polici e merr pipin dhe e fryn vete per me i diftu se si bahet!!!PO kur e nxjerr prej gojet i thet hoxhes!!!Po ti ja paske q! nanen tu pi mar burre edhe ban perdemek se ja!!!!!hahahahahahhahahahahahahaah
Titulli: Humor!
Postuar nga: era ne Shtator 24, 2007, 04:05:52 PD
Gruaja i thote burrit:: I dashur sot mbushim nje vit nga dita kur jemi martuar. Do therim nje pule per darke? Burri::E c.faj ka pula? Ai qe do therur eshte vellai yt se ai na prezantoi ne te dy.
Titulli: Humor!
Postuar nga: era ne Shtator 24, 2007, 04:06:41 PD
Gruaja:: i dashur pas nje jave eshte 5 vjetori marteses tone,, Cfare do me dhurosh? Burri:: Per 5 vjetorin kam vendosur te te coj ne Australi. Vertet thote gruaja e gezuar??? Po per 10 vjetorin i dashur a ke menduar?? Po patjeter qe e kam menduar thote burri -- Per 10 vjetorin do vij te te marr... ;D
Titulli: Humor!
Postuar nga: shqiptarja ne Shtator 27, 2007, 02:39:20 PD
Teksas
Jemi ne teksas. Nje pistoler futet ne nje sallon i armatosur deri ne dhemb. Duke u mbeshtetur
me kurriz nga banaku thote: "Nese ka ndonje qe do te matet me mua, te dale perpara..." Ne
kete kohe nga fundi i lokalit del nje burre sa nje dollap dhe duke qendruar perpara i thote:
"Une dua te matem me ty"- Mire i thote pistoleri dhe kthehet nga kamarieri e i thote: "Ma sill
nje meter!"
hahahahhahahahhaahhahahah te mart dreqi ty mi hahaha  ;D ;Dshum funny ishte lol
Titulli: Humor!
Postuar nga: shqiptarja ne Shtator 27, 2007, 02:40:05 PD
Gruaja i thote burrit:: I dashur sot mbushim nje vit nga dita kur jemi martuar. Do therim nje pule per darke? Burri::E c.faj ka pula? Ai qe do therur eshte vellai yt se ai na prezantoi ne te dy.
hahahhahhahahhahahahhahahahhahahahhahahahahahhahahahahahhahahaha
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: WiLD-CHeRRy ne Shtator 29, 2007, 04:43:21 PD
Veshja


Ne shtepi, gjate ngrenies se darkes, gruaja e pyet burrin qe kishte drejtor:

-Degjova se te ka ardhur nje sekretare e re?

- Po, e re

-Po si eshte ajo?

-E zakonshme.

-E bukur?

-Grua si te tjerat.

-Po me thuaj te pakten, si vishet?

-O, ooo vishet shume shpejt!
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: WiLD-CHeRRy ne Shtator 29, 2007, 04:49:56 PD
Nena keshillon Vajzen.

Nje dite nena i thote te bijes: "Vajza ime ti po ritesh dhe po behesh vajze seksi,
por nga nena jote vetem dy keshilla mbaj mend:
1.Kur nje djale te prek bythet thuaj, MOS
2.Ndersa kur te prek cicat thuaj, NDALO"

Athere vajza pergjigjet: "Po mami e di, ma ke perseritur shume here
prandaj kur ai me preku buthen dhe cicat, une i thashe, MOS NDALO".
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: WiLD-CHeRRy ne Tetor 02, 2007, 02:17:51 PD
Pasqyra


Ne kohen kur njerzit nuk ishin perballuar me pasqyren, njeri
shef nje te tille ne nje dyqan, i afrohet por nuk e kupton
qe ishte vete ai dhe thote:
- Cne fotografia e tim eti ne dyqan? Po e blej dhe ta kem ne shtepi.
E fut ne nje thes dhe niset per ne shtepi.
E pyet nusja ca kishte ne kete thes
Ky i thote se eshte fotografia e babit
Kur hap thesin nusja bertet:
- Uuuuuuuaaaaaaaa po c'eshte kjo kurve qe ke sjelle ne shtepi ore?
(kishte pare veten ne pasqyre nusja ;) )
Aty vjen vjera e nuses dhe shikon shikon se c'po ndodh dhe i thote nuses:
- He moj se k*urve plake qenka. (Kishte pare veten vjera ;) )

(Qeshni kur t'iu qeshet  :D )
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Angel_Girl ne Tetor 04, 2007, 07:34:51 MD
Nje cift i ri nuk benin dot femije dhe shkuan te gjinekologu.
gjinekologu:Cfare beni en darke?
Cifti:hame buke,shikojme televizorin dhe pastaj fleme gjume
GJ:Po en mengjes?
C: Zgjuhemi, hame buke dhe secili iken en pune
GJ: Po mbas pune?
C:Ulemi en divan dhe bejme muhabet
Gjinekologu i thote femres te zhvishet dhe shtrihet en krevat dhe bene dashuri em te ne sy te burrit,i cili nuk thote asgje.
Keshtu behen femijet- i thote doktori mbasi
mbaron.
Faleminderit shume doktor- i thote cifti dhe largohen.Pasi dolen burrit i erdhen mendet dhe kthehet prape dhe pyet doktorin:Doktor, duhet te vijme prape ketu apo vjen ti te shtepia?
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Angel_Girl ne Tetor 04, 2007, 07:36:25 MD
sa bejne 5+5??...pyet mesuesja Tinin...

Tini---i numeron me gishta....10 zysh....

mesuesja e pa...dhe i thote....Tini futi duart ne xhepa....tani sa bejne...5+5??

Tini----11 zysh
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Angel_Girl ne Tetor 04, 2007, 07:38:12 MD
Nje burre po dilte nga nje dyqan qe kishte blere kafen e mengjesit
dhe aty pa nje radhe te gjate njerezish qe po drejtoheshin per ne varrezat prane .
Nje makine varrimi e zeze dhe 50 metra pas saj nje makine tjeter varrimi po e njejte me te paren .
Pas makines te dyte ishte nje burre qe po mbante nje litar ne te cilin kishte lidhur nje qen Pit Bull .
Pas burrit nje varg i gjate burrash te vene njeri pas tjetrit .
Ky u be kurioz dhe iu afrua burrit me qenin dhe e pyeti

"Funerali i kujt po behet ?"

"I gruas time ."

"Po ca i ndodhi "

"E sulmoi qeni dhe ajo vdiq "-iu pergjigj burri

"Po ne makinen tjeter kush eshte qe do varroset "-pyeti burri kurioz

"Eshte vjerra ime "-iu pergjigj burri me qenin ."Ajo po mundohej te shpetonte gruan time ,por iu versul qeni edhe asaj dhe vdiq edhe ajo "

"A mund te ta marr qenin hua ?"-e pyeti burri

"Mbaj radhen pas burrave te tjere "-iu pergjigj burri tjeter ! 
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Angel_Girl ne Tetor 04, 2007, 07:39:57 MD
Qe larg e ndjeva aromen tende!

U afrova dhe te thashe dy fjale:TI PORDHE!!!
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Angel_Girl ne Tetor 04, 2007, 07:41:40 MD
Na ishte nje vajze dhe kishte humbur shtepine . Dy djem i thone te hipi ne peme

(sepse kto donin ti shihnin breket) dhe vajza hipi e gjeti shtepine dhe me vone shkoji ne

shtepi . mamaja po e priste pasi vajza i tregoi per djemte qe e ndihmuan mamaja i tha ta

kane futur sepse donin te te shikonin breket. 

vajza : jo ma une ja kam futur atyre spse une s kisha breke.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Belle_Fleur ne Tetor 04, 2007, 08:33:04 MD
Ne klase mesuesja pyet nxenesit :
-Ne nj? peme jane 5 zogj.nj? gjahtar qellon me ?ifte dhe vret 3 zogj.Sa zogj mbeten ne peme?
-2 zogj mesuese ,pergjigjet nj? nxenes
-Bravo e gjete thote mesuesja
nj? nxenes tjeter ngrihet dhe e kundershton :
-Ne peme nuk mbeti asnj? zog mesuese se u tremben nga zhurma Mesuesja e v?n? ne pozite mendohet pak dhe i thote: bravo me p?lqen llogjika q? perdor.
Po ky nxenes thote:
-Ta them edhe une nj? probleme mesuese?
-Thuaje ia kthen mesuesja
-Jane 3 femra duke ngrene akullore,e para e lepin me majen e gjuhes e dyta me gjith? gjuhen dhe e treta e fut akullore ne goje, cila nga keto te treja ?sht? e martuar?
-Ajo q? e fut te gjith? akulloren ne goje -thote mesuesja
Jo mesuese, ajo q? ka unaze te gishti, por gjithsesi me p?lqen llogjika q? ndjek
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Belle_Fleur ne Tetor 04, 2007, 08:34:38 MD
Jezusi i thote zotit q? dua q? te shkoi ne Shqiperi dhe te provoi zemrat e te rinjve shqiptar.
Por zoti i thote q? mos shko atje sepse ?sht? shum vend i rrezikshem. por me ne fund Jezusi i mbush mendjen zotit dhe vjen ne shqiperi.

Duke ecur rruges Jezusi shikon nj? cun duke pir cigare dhe i thote:
A ma ble dhe mu nji paket.

Ik mle rehat i thote cuni me nerva.

Bo paska pas te drejt zoti q? tha shqiperia ?sht? vend i rrezikshem thote jezusi.

Me vone shikon nj? cun tjeter duke pir cigare. Dhe i thote, a ka munci me jep nj? cigare.

Cuni pergjigjet me nerva ik mos na caj trapin. Bo thote prap jezusi qeka shum keq ne shqiperi.

Me von jezusi shikon nj? cun tjeter duke pir cigare. Jezusi me ne fund tha po ja provoj edhe kti zemren dhe nuk po pyes mo.

A ka munci nj? te thithur i thote jezusi cunit.

Kerse ky cuni i droguar nga cigarja me drog i thote. Ta jap po do te boj dom p?r shendetin.

Nuk ka problem pergjigjet Jezusi. Sa i fut nj? te thithur jezusi dhe pastai i thote djalit.

Meqe me dhe nj? te thithur un po te them q? jam jezusi.

Ik mer pall i thote cuni at thash? q? te bon dom.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Belle_Fleur ne Tetor 04, 2007, 08:48:36 MD
Ne ambjentet e nj? stacioni treni ne Itali

Emigranti 1 -_ Fratello, ke gje fuoco?
Emigranti 2 - Albaneze je ti mo?
Emigranti 1 - Po mo Albaneze jam? Po ti nga e_ kuptove?
Emigranti 2 - Po sembri nga rrobat, dhe nga italishtja q? me_ flet! Cope cope qenke.
Emigranti 1 - Avash me linguan banale! Se_ jam nga Vlora une, mos me fol mua kshu ti. Po ti ku_ rri?
Emigranti 2 - Une rri ne Peskara!
Emigranti 1 - He me te_ lumte jo, i hengsh e u fryfsh! Po ku rri ne Peskara, ne maje apo_ anash!
Emigranti 2 - Jo ore kolione jo, Peskara ?sht? qytet k?tu ne_ Itali.
Emigranti 1 - Ca thua? Me hoqe cervellon. Po mir?, po kur_ martohesh me ndonje nga ky qytet, si u thua krushqeve: Hajde se do vemi_ te marrim nusen
ne Peskara? Po pse shkulet nusja nga Peskara mo? Ama emer_ qyteti paska!
Emigranti 2 - Albanese injorant dhe banal_ qenke!
Emigranti 1 - Ej, amiko non scoppare la sorella alla_ conversazione se s'ka lezet! Kujdes!
Emigranti 2 - Bene bene se_ shaka po bej
Emigranti 1 - Po mir? ca lavoro ben ktej ti mo?_
Emigranti 2 - Une jam shites punoj ne_ supermercati_COOP!
Emigranti 1 - KOP? Edhe k?tu ne Itali? Ka ardhur_ Lulzim Basha me KOP-in? Ca thua?
Emigranti 2_ - COOOOOOP more, jane dyqane shume te medhaja supermerkata u thone
Emigranti 1 - Eeeeee, po k?t? thuaj se nuk e mora vesh ne_ fillim.
Emigranti 1 - Po mir?, ndonje p*tana italiana ke kapur se jane_ te mira keto?
Emigranti 2 - Banal, shume banal qenke. Une_ jam fidanzato me nj? italiane ka 3 vjet.
Emigranti 1 - Fidan_ Cato? Kush ?sht? ky Fidani mo? Nuk e njoh nga ?sht? ky?_Fierak?
Emigranti 2 - Finanzato o gomar, i fejuar me_ nje_ italiane.
Emigranti 1 - Eeeee, po fol o biancoporta se u_ beme lemsh po te trashgohesh e me krahe te lehte vet?m kujdes, se_ keto italiankat jane zuzare degjo mua ti
Emigranti 2 - Jo mor_ mik jo, si Karmella ime nuk ka!
Emigranti 1 - Karmela? Gruaja jote? Kshu_ e ka emrin?_ Po mos ?sht? nga Peskara kjo? Oboboboo,_Karmerla nga Peskara, o te pifsha dolline une ty ore. Nejse nejse ika_ se kam pune, devo aspetare i capelli!
Emigranti 2 - Ik ik,_  ciao
Emigranti 1 - Oreee (duke u larguar) emrin si e kishe nuk ka the!
Emigranti 2 - Karaman me quajne!
Emigranti 1 -_Oboboboo Karamani i martuar me Karmellen
nga Peskara u be_ nami.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Belle_Fleur ne Tetor 04, 2007, 08:49:19 MD
Shkojne nj? cift tek nj? familje jevgjish me shume femije p?r te adoptuar njerin. Jevga fishkellen dhe te 18 mblidhen dhe vihen ne rresht. Cifti i afrohet me te voglit dhe pyesin te emen:
-A mund ta marrim k?t??
-Jo ate te lutem. Ai ?sht? me i vogli dhe e dua me shume.
- mir?..
Ecin me tej dhe ndalin para nj? vajz? te vogel:
- A ta marrim k?t??
- Mos ate ju lutem, ajo kendon me bukur nga te gjith? dhe me duhet.
Vazhdojne ata me zgjedhjen dhe ndalen para nj? femije tjeter:
- Ky na p?lqen, a ta marrim k?t??
- Jo, as ate ju lutem. Ai i bie shume bukur klarinetes.
Dhe arrijne tek me i madhi:
- Po k?t?? As k?t? nuk mund ta marrim?
- Jo, ate merreni se ai m?i ka bere gjith? keta te tjeret.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: WiLD-CHeRRy ne Tetor 06, 2007, 03:44:52 PD
Polici....


duke kontrolluar policet....shefi....shikon Uken...me nje kepuce te zeze...dhe tjetren te kuqe!!!???......i thote shefi...shpejt shko nderroji kepucet se le nam.....niset Uka....dhe kur vjen duke ju marre fryma....i thote shefit.....edhe ne shtepi keshtu i kisha...nje te zeze...dhe nje te kuqe!!!!
  :D :D :D :D

Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: WiLD-CHeRRy ne Tetor 06, 2007, 03:46:54 PD
Leter djalit

I dashuri bir,
Po ta shkruaj kete leter qe ta di se po shkruaj. Nese e merr kete leter d.m.th. se ka arritur mire. Nese nuk e merr me thuaj, keshtu qe do ta dergoj edhe nje tjeter. Po shkruaj ngadale, sepse e di qe edhe ti lexon ngadale. Babi yt paska lexuar para ca ditesh ne gazeta se aksidentet e medha ndodhin vetem 1 km larg vendit te banimit, keshtu qe ne u shperngulem disa km larg shtepise se meparshme. Shtepia eshte fantastike, bile kemi edhe lavatrice, por nuk e di ende nese punon. Dje e vura ne pune lavatricen, sapo hapa ujin rrobat me nuk ishin aty...
Ketu koha nuk eshte edhe aq e keqe. Javen e kaluar vetem 2 here ka rene shi, heren e pare zgjati 3 dite, e te dyten 4 dite. Me ne fund e varrosem gjyshin tend; e gjetem trupin e tij kur e pastruam shtepine. Kishte qene ne dollap prej asaj dite kur luajtem fshehtas, te kujtohet? Para ca ditesh shpertheu bombula e gazit ne kuzhine; une dhe babai fluturuam nga dritarja; cfare ndjenje! Mbas tere atyre viteve me ne fund une dhe babai yt dolem sebashku jashte. Meqe e permenda babain tend, ka gjetur pune! Eshte shume krenar. Poshte tij jane me shume se 500 njerez...u punesua ne varrezat e qytetit.
Motra jote Flutra, e din ajo qe u martua per burrin e saj me ne fund ka lindur! Ende nuk e dime gjinine, keshtu qe nuk e di a je bere teze apo daje ende... nese eshte vajze motra jote do ta thirre ne emrin tim... me duket ashtu eshte... pak si cudi qe vajzen e vet ta therrase "nene"! Kusheriri yt Zeqa, eshte martuar... tere diten po lutet para gruas, sepse eshte e virgjer.
He edhe dicka, dije se me nuk po e vizitojme dajen tend i cili vdiq para nje viti... E te mos flas me per vellain tend Lutrimin... eshte i tmershem, ka mbyllur deren e automobilit e i ka harruar celesat brenda. Eshte dashur te kthehet ne shtepi te marre qelesat kopil qe te na nxjere jashte automobilit. Katastrofe!!!!!!
Mire biri im, nuk do ta jap adresen, per shkak se nuk e di. Familja qe kishte jetuar para neve ketu e ka marre numrin e shtepise nga muri me vehte.
Nese e sheh Fllanzen pershendete e nese nuk e sheh mos i thuaj asgje.
Nena qe te do.

P.S. Desha te t'i dergoj ca para, por tashme e kam mbyllur zarfin.
 (hahahaah me kete kam qeshur shume :D :D :D)
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: WiLD-CHeRRy ne Tetor 06, 2007, 03:50:05 PD
Qe larg e ndjeva aromen tende!

U afrova dhe te thashe dy fjale:TI PORDHE!!!


 :D :D ;D :D ;D :D :D ;D ;D :D :D
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: WiLD-CHeRRy ne Tetor 06, 2007, 03:52:10 PD
10 lekshja

Na ishte njehere nje vajze dhe kishte nje boyfriend nga gjirokastra ,vete ajo ishte nga korca. Nje dite babai i vajzes e mori vesh dhe i thote cupes mos dil me nga shpia dhe vajza i thote te dashurit, sdal dote me po hajde ti te shpia ime se babin e kam ne pune ,mire i thote ai. do hedhe 10 leke nga dritaria qe te vish ok?-mire thote djali. Erdhi e nesermja vajza e hodhi lekun po djali svinte larte,rrinte se ca kerkonte poshte dritares... hajde larte ore tha vajza , po prite moj e uruar tha djali se po gjej lekun, ehuu po une e terhoqa prape me litar nga lart.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: WiLD-CHeRRy ne Tetor 06, 2007, 03:56:42 PD
Plaku dhe vajza

Nje dit ne autobuz hypen nje plaku dhe zer vend,mbas pak stacionesh hypen nje vajze, por autobuzi ishte mbushur plot dhe vende skishte, pran vajzes ishin disa djem qe filluan ta ngacmonin dhe plaku i thot vajzes qe ulu ne prerin tim qe mos te ngacmojne, floket e vajzes prekin ne fytyren e plakut dhe plaku degjon nje arome te kendeshme dhe e pyet vajzen, mos je gje parukjere, po pergjigjet vajza, po nga e gjete po ja pergjigjrt plaku, ke nje arome te mire tek floket, mbas pak vajza pyet plakun, po ti xhaxha mos ke punuar gje mekanik kur ke qene i ri, po pergjigjet plaku po nga e gjete po ja pergjigjet vajza, se ky kriku jot ngenka mire.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: WiLD-CHeRRy ne Tetor 06, 2007, 04:02:58 PD
Xhaja

Nje xhaje ishte ulur ne nje stol dhe po pinte duhan
 rreth tij vajten tre cuna te ri dhe i thone xhajes:
- xhajo sa bejne nje edhe nje?
- xhaja dy
-keta te hyfte ky ,dhe talleshin me xhajen.
-xhaja u thote djema more te keqen sa bejne dy?
-edhe dy keta thone eh... po kater o xhaje
-po u hyfte ky bre djema
-eeeeh po nuk shkon o xhaje
-po me te shtytur or djema.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Belle_Fleur ne Tetor 06, 2007, 01:09:22 MD
Ta zeme se ne maje te nje gradacelli ndodhet nje gjerman dhe atij i thuhet:"Per kombin ,per Gjermanin hidhu poshte"-Cfar do beje ai?,,,me siguri do hidhet,gjermanet vdesin per kombin e tyre
---------------------
Ta zeme se Japonezi eshte ne maje te gradacellit dhe i thuhet:"Hidhu poshte se eshte urdher"-Cfar do beje ai?,,,me siguri do hidhet,Japonezet lejn koken per te zbatuar urdherat
--------------------
I thuhet shqiptaret:"Mos kerce poshte,se eshte e ndaluar"-Cfar do beje ai?,,,me siguri do hidhet.Shqiptari vdes po se theu rregullen,,
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Belle_Fleur ne Tetor 06, 2007, 01:10:17 MD
Alo, shtepia Beqiri, eshte zoti Beqiri ne shtepi?
- Jo, babi nuk eshte ne shtepi.
- Po zonja Beqiri?
- As mami nuk eshte ne shtepi. jam vetem me motren.
- Atehere me kalo motren te lutem.
Pak disa minutash ne pritje, vajza kthehet tek telefoni.
- Zoteri, me vjen keq po nuk mund te te kaloj motren, provova deri tani dhe nuk e nxjerr dot nga djepi.......
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Belle_Fleur ne Tetor 06, 2007, 01:11:54 MD
Nje mengjes Lepurit i mbushet mendja me dale per vrap.Duke vrapuar rruges shikon Dhelpren duke pire hashash, dhe i thote :
Po c'ben moj Dhelper ne te mbajme per me te zgjuaren ti na pi hashash ! lere ate dhe ec dalim per vrap.
I mbushet mendja dhe Dhelpres e bashke em Lepurin duke vrapuar shofin Ujkun duke pi "Te Kuqe" dhe i thote lepuri:
Ca ben o Ujk si je degjeneru kshu tu pi te kuqe ec mer bojme vrap !

I mbushet mendja dhe Ujkut e te tre duke vrapuar kur shohin Ariun duke pi Ekstazi i thote lepuri :
Ca ben o Ari ec o vlla me ne te bejme vrap se le name !
Dhe te katert duke vrapuar kur shofin Luanin duke pi Kokaine i thote Lepuri :
Po ca ben O mbreti Yne ca je tu pi kshu ec o vlla me ne bejme vrap !
Vihet ne seder dhe Luani dhe te 5-te dalin duke vrapuar , pasi bejne ca vrap tak ndalon Luani dhe i thote Ujku:
Mbreti Yne u lodhe bejme pak pushim ? i thote Luani :
PO CA U LODHA MER SE NA HUTUAT I FUT 2-3 DOPJO LEPRI ME MJES E DO ME NXJERR PIJEN PO NE PSE DUHET ME BO VRAP
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Belle_Fleur ne Tetor 06, 2007, 01:12:07 MD
nji fshatar(francez) shkon e viziton kushrinin ne qytet.kushrini me e prit sa ma mir e con ne nji restorant klasi per dark, ku specialitet i dites ishin kermijt.normalisht porosisin 2 porcione.i ftuari,ne siklet se s'dinte si me i hanger,i thot kushrinit:si hahen?
merr kermillin nga ana e hapur edhe thith sa te mundesh,i thot.pas disa provash kushrini fshatar dorzohet dhe kushrini tjeter ia merr kermillin per doret e i thot:kshtu bahet!kur merr me e fut ne goj sheh kermillin qe mbahej te guacka me dy durt edhe i kenaqur thrriste:THITHE...THITHE...
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Belle_Fleur ne Tetor 06, 2007, 01:13:20 MD
Nje here nje burre kish blere nje unaze floriri dhe donte te deftehej. Shkon te nje kasap te bleje mish dhe, duke zgjatur gishtin me unaze, i tha kasapit:
Preme dy oke mish, po ketu tek them une.
-Kur kasapi matej t'ja priste, ky e luante gishtin me unaze ne nje vend tjeter te mishit, gjersa kasapi i pa unazen dhe i tha:
-Me shendet unazen, sa te bukur e paske!
Ateher ai burri i tha:
-Pri ku te duash nashti!
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: WiLD-CHeRRy ne Tetor 07, 2007, 06:47:26 PD
Plaku i Vitit te Ri.

-O Xhaje...
-O mor ooo...
- Ca te solli Plaku per Vitin e Ri ?
-Xhajes i solli dy topa dhe nje borie  :D :D :D
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BERATSI_NL ne Tetor 08, 2007, 05:21:30 MD
Polici
Na ishte njer nje pulic rrugor dhe aty ishte duke kaluar nje grua per nga ana tjeter e rruges ,kur kalon nje makin aty me shpejtesi dhe polici hidhet dhe e shpeton gruan.
Gruaja i thot policit tani qe me shpetove jeten cfare do qe te jap , polici i thot asgj une thjesht isha ne krye te detyres dhe bera detyren , po jo i thot ajo gruaja une do te jap dicka ty dhe i thot hajde mbrapa meje dhe e con ne nje pyll aty afer.
Fillon ajo gruaja te xhvishet aty ne pyll dhe kur harrin per te hequr sutinat i thot polici vishu vishu se sme bejn
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BERATSI_NL ne Tetor 09, 2007, 03:42:38 MD
ishte njer ne burr i martuar qe sa her qe ikte ky ne pune dhe kthehesh per ne shtepi gruaja i thoshte qe gjeta 100-150 euro .
Burri e pyet gruan po si i gjen keshtu leket ti po ja tha ajo as une vet se di sa hap deren i gjej ne mberdhe leket .
Mbas disa kohesh takon nje shok burri dhe i thot po me habit dicka se sa her qe iki une ne pune dhe kthehem nga puna gruaja ime gjen ne obor 100-150 euro , ndersa une nje pal brek qe gjeta ne shtepi dhe ato nuk me benin.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: WiLD-CHeRRy ne Tetor 09, 2007, 10:28:19 MD
Nja cun i vogel e pyet babain:

"Babi, sa kushton qe te martohesh?"

Babai:"Nuk e di bir, akoma po paguaj per te"
;D
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: WiLD-CHeRRy ne Tetor 09, 2007, 10:29:14 MD
Gruaja ime eshte si luanesh ne krevat! - thot amerikani.
Gruaja ime eshte si flutur! - thot francezi.
As e imja nuk duket si njeri! - perfundon shqiptari
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: WiLD-CHeRRy ne Tetor 09, 2007, 10:30:18 MD
Gruaja: Shpirt.....?fare po kerkon?
Burri : Asgje.
Gruaja: Asgje...?? Ke nje ore qe po lexon certifikaten e marteses??
Burri: Thjesht po kerkoja daten e skadimit.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: WiLD-CHeRRy ne Tetor 09, 2007, 10:30:47 MD
Bene si bene Shqiptaret shkuan deri ne Kine.
Presidenti Kinez e merr lajmin pak me vonese.
Lajmeruesi: Zoteri, Shqiptaret u futen ne Pekin
Presidenti: Kush jane Shqiptaret?
Lajmeruesi: Nje popull ne Evrope
Presidenti: Sa vete jane keta?
Lajmeruesi: 3 milione Zoteri
Presidenti: Ne cili Hotel jane vendosur?
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: WiLD-CHeRRy ne Tetor 09, 2007, 10:31:52 MD
Gjyshe sa vjece je?
Nuk e di zemer se me jane bere shume dhe nuk e di me.- thot gjyshja.
Po mil moj gjyshe pse spo i shikon ne mbafje (mbathje), se ne te miat shklun (shkruan) 3-4 vjec) :D :D :D
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: WiLD-CHeRRy ne Tetor 09, 2007, 10:32:30 MD
Nj? polic hyn me veshje civile ne dyqanin e instrumenteve muzikore dhe i thote shitesit:

Polici: A ka mundesi te me japesh ate harmonik?n atje ne qoshe?

Shitesi: Jo, nuk e shesim per policet!

Polici: Po si e dite qe jam polic kur une jam ne rroba civile?

Shitesi: Ajo ne qoshe nuk eshte harmonike por kalorifer.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: WiLD-CHeRRy ne Tetor 13, 2007, 06:07:52 PD
Nje familje blen nje papagall.
Mbas 3 muajsh vjen fatura e telefonit shume e larte.
I zoti shpis i nevrikosur fillon te pyesi me rradhe pjestaret e familjes se kush kishte folur kaq shume.
por asnji pranonte. Keshtu qe i ngeli faji papagallit, dhe e kryqezon afer Jezu Krishtit
Mbasi bojn icik muhabet papagalli me Jezu Krishin e pyet:
-Po ti sa ke i kryqezuar ktu?
Jezu Krishti i pergjigjer- Po ja nja 2000 vjet
Papagalli i pergjigjet:
Po ti i paske q*** robt telefonit!
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: WiLD-CHeRRy ne Tetor 13, 2007, 06:09:31 PD
Shqiptari ne nje supermarket Amerikan

Shkon nje shiptare ne amerike , edhe hyn ne nje super market , dhe i pelqen nje magnetefon dhe pyet shitesin : sa dollar ben , shitesi i thote 100 $ , si i behet per 80 $ , jo nuk ben se nuk ulen cmimet ne super market , aman ule , ok mere 80 $ , a ma ul 60 $ jo nuk e ul , aman aman ule ok merre a ma ul 40 $ jo jo nuk e ul , aman ule se jam fukara , ok mere a ma ul 20 $ iiiiiiiiiiiiii nxefet shitesi dhe shkon e i thote pronarit , pronari i thote falja , shitesi i thote mere se ta kemi falur , kurse shqiptari i thote : A me jep dhe nje per vellain tim
:D :D :D :D
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: WiLD-CHeRRy ne Tetor 13, 2007, 06:11:33 PD
AMERIKA

Ishte nje here vlonjati, tiransi dhe fieraku dhe shkojne ne Amerik. C'fare te shohin vetem gratacela te larta. Rri pak fieraku dhe thot : kush e di sa tulla kan harxhuar per te ndertuar kete ndertese te lart. Thot tiransi kush e di sa vjet kane zgjatur punet ketu. Erdhi ralla vlonjatit dhe tha: kush e di sa dinamit do qe ta rrezosh kete pallat !!!!!!!!! :D :D :D...
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: WiLD-CHeRRy ne Tetor 13, 2007, 06:15:17 PD
Kujtesa e ?iftit

Nj? ?ift rreth t? 80-ve kishte probleme me kujtes?n, ndaj vendos?n t? shkojn? te doktori p?r t'u siguruar n?se gjith?ka shkonte mir?. Kur mb?rrit?n n? klinik?, i shpjeguan doktorit problemet q? kishin me kujtes?n. Pas vizit?s, doktori u tha se psiqikisht t? dy ishin mir? dhe se mbajtaja e sh?nimeve mund t'i ndihmonte t? kishin nj? kujtes? m? t? mir?. Cifti falenderoi doktorin dhe u largua nga klinika. Nd?rsa ndodheshin n? sht?pi dhe shikonin televizor, burri ngrihet nga karrigia dhe pyetja e par? q? e shoqja i b?n ?sht?: Ku po shkon? N? kuzhin?, i thot? burri. Do m? marr?sh pak akullore? Sigurisht, i thot? burri. Gruaja e pyet s?rish: A nuk mendon se duhet ta shkruash, q? t? mos harrosh? Burri: Mos u shqet?so, k?t? e mbaj mend. Pasi sigurohet gruaja vazhdon: Mir?, do t? d?shiroja edhe ca luleshtrydhe gjithashtu. Por mendoj se duhet ta shkruash, kam frik? se mos e harron. Burri thot?: Mos ki merak, m? the t? t? sillja akullore me luleshtrydhe sip?r. Gruaja vazhdon: Do desha edhe ca krem, por sikur ta shkruaje a nuk do t? b?je mir?? Jam e sigurt se do ta harrosh sa t? shkosh atje. I acaruar burri i thot?: Nuk kam fare nevoj t'i shkruaj, jam n? gjendje t'i kujtoj t? gjitha. Pas 20 minutave ai kthehet nga kuzhina me pjat?n e s? shoqes, t? cil?n e kishte mbushur me proshut? dhe vez?. Gruaja shikon pjat?n dhe nis t'i b?rtas?: T? thash? t'i shkruaje! Ke harruar tostin tim!
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: WiLD-CHeRRy ne Tetor 13, 2007, 06:16:04 PD
Leter DASHURIE

e dashur! qe kur ti je larguar ne zemren time ?sht? krijuar nj? boshllek i madh si gropa e Hajdin Sejdise ,e shnderrova k?t? boshllek brenda meje ne nj? pishinete mbushur me konjak "Skenderbeu" Original, por p?rs?ri kudo para meje q?ndron ti...po deshe leviz pak djathtas se jam tu pa tomi e xherrin. Me flak? tutje gjith? neveri porsi nj? "Pampers Ultra" i perdorur disa her? dhe ja ku jam k?tu, ne erresiren e vetmise sime duke menduar: "ah qeveri e posht?r edhe sot na le pa drita...." Dashuria jote ishte e past?r , e sinqert? si dashuria e Romit dhe Zhulit, por edhe e brishte si ato kioskat pa leje qe duam sduam ne nj? dit? policia ndertimore do ti shkatarroje dhe do ne na leje p?rs?ri pa pune, vet?m me asistence. E more dashurin? time si nj? amita 40 lekshe, i thithe lengun dhe pastaj e hodhe perdhe duke e shkelur me force: "bum!" pelciti ajo ashtu si kercet kallashi i Tanit te Bukurijes ne or?s 2 te nates. shoh k?t? dhome te trishtuar ku gjithgka e ndjen mungesen t?nde: mobiljet jan? plot me pluhura, lavamani plot me pjata te pista, portofoli plot me Lek?... Ne sfond nj? k?ng? melanalkoolike "ca ta bo gruja; s'ta bo as Perenia!" e kenduar nga bujar Qamili, nd?rsa mua me duket sikur d?gjoj z?rin t?nd qe me th?rret si dikur: "Patellxhani im i mbushur!" dhe un? i humbur ne kujtime te p?rgjigjem me embelsi:"fasulja ime pllaqi!" djalli ta haje( i befte mir?!)!nuk je e vetmja fem?r ne k?t? bot?. ka te tjera sa t? duash.... por ,asnjera nuk ?sht? si ty. asnjera nuk ?sht? e zonja ta djege gjellen tre her? rresht brenda nj? dit?, asnjera nuk ?sht? e zonja si ty te me godase me shapke ne kok? qe nga ballkoni i katit te katert, asnj? tjet?r nuk do me beje pyetje inteligjente si ato te tuat:.Sot sme mbetet gj? tjet?r ve?se te ulem diku, me nj? birre tirana ne dor?, dhe pas nj? grogesime te gjat? dhe te trishtuar te them:"kjo esht jeta haaaaaaaaaaaaa
  :D :D :D
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: WiLD-CHeRRy ne Tetor 13, 2007, 06:16:54 PD
Leter Shajes n'tre gjuh

Dear amore mio, Shaje!
Dear e shtrenjta ime amore Shaje! I jem tu t'write prap this lettera knejna ka far west-i lontano lontano edhe n'English edhe n'Italiano, sepse kam learn k?to dy lingue perfetto k?to due vjet q* I am ktuna. E look tina mi, sa molto well kam learn knejna.Vallahi, me kte derr work-u qe kam ormai i mson le lingue t'huja sa t'dujsh. Ene rrashnat m'thyhen me t'thon t'drejeten. Hamall hesapi mo! Lavoro lavoro, m'told bosi every minuti, aq sa s'have possibilita me mor fryme i ?ast. C'me t'thon mo, gj?ra very t'bukra ti vedi la syni knejna. Ca bihone t'nolta deri m'cielo ku molte people hyn e dalin or e ?ast. Kto knejna i thon gradaciel-a. Kur stand up kaptinen t'sit down qeleshja m'terra. Pa jo ca ara t'mjellme verde verde me bar around tyne, q* t'thujsh mo! Nji village bagti p?r mangiare nji vit tutto pa pushim! I kam pa mi, when I ere p?r weekend te dillen qy me mattina. Dulem me Dullen figlion e Asmonit, our vicino aty m'nostro katunin.Pa le m'darke kur u on-n?n le luci-t! thu se dul sun-i prap. Dit e re, dit u bo gjith town-i. Ca red, ca verde, ca ..., ku di un mo, me tu take mend fare. Entrate-m ke ca mejhone si pune qebaptore, ku ca ragazze dancing nudo fare. Ato i thojshin striptease po me sa morem ear na, ishte heqje brekesh me aheng. Vallai told-em se na iku radakja. Apo they s'ishin...qe ju bofte ...,Dulla, Dulla jo io. I s'i kam see fare gjat? all tempo-s qe stand-em atyna. Tu e di se I am angelo n'ksi punesh.S'te tradimento Lomi ty jo. Dulla po, i?ik me at? Lijen e vet, nja half ore me nji ruse. Po amo ja vlejte...Kurse una t'kon stand besnik. Mazallah se kam do any gjo me nonji ragazze. Sapo see nonji si ato t'honit q* t'thash mo avanti kthej the head ka ona qeter. Jom i nershem una.Dear mio amore Shaje! Kur Rrema ?ame prej katunit dy days d'avanti, m'told se ke bo ?un para two month-ve. Mu done qejfi mo sa s'b?het. Mu remember the first lettera qe t'kam ?u para nji anno-s. Vallai ma ke bo qejfin. Jare, thash, Shaja m'ka heard mu ne m'ka do figlio'n. Je e fort? mi Shaje. Quatro figli i kishim, noshti we have cinque. Po si e zune bre?Vallai, p?r menjen teme, the first lettera e ka done t'veten. Jom molto felice, happy happy sa mo s'b?het. Ne kur remember-d tuket e tuja qe t'u bofte Lomi t'u bofte, sensaltro qe aty tka zon i five-ti. Shaje, nigjo mi, se mos m'nxessh t'six-tin me this lettera-n.Dear mio amore Shaje. Nashti jokm t'u e close kte lettera kaq t'lungo se po m'come gjumi. Do t'write prap kur te kem free tempo, se si? t'thash qipari, lavoro lavoro ka mjesi m'darket, tutto settimane-s. Money Money mi mo, e capito vete ti mo nashtina! La lattera-n po ta nis me Rremen se vjen ancora aty m'katun. Ke ne ca money p?r ty ne p?r children-at. Blini ca dolce ne i eat-ni vete you. I japni ca ne atyne t'Dulles. Figlio-s t'vog?l njiti the name-in Lym, si nonno i vet.Tanto t'fala t'all fisit ne children-ve. Kiss-e edhe Lymin p?r me, qe ju bofte s tata, marshallah.Ju kiss t'all-ve. Your amore Lomi.Ps. Mos forget t'm'write si ia kaloni aty m'village, ne, nigjo, se mos ia read kujt la lettera se o turp, t'kam thon? ne ke prima lettera, pranej read-e vet?m tina edhe children-at, mir?? He tu bofte Lomi ty! Ene nji gjo, kam msu kompjutrin look vet tu come e kam write this lettera-n. He, a jom i zoti, or not? T'kiss edhe nji her, LOMI. Read More... :D :D :D :D :D ( I just love it, man!!!) :D :D :D
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Angel_Girl ne Tetor 17, 2007, 03:17:05 MD
Profesori ngren nxenesin ne mesim dhe i thote
-me zgjedho kohen "une skam",fillon nxenesi ,une s'kam ,ti s'ke,ne s'kemi,ju skeni,ata/ato s'kane.
-ca kohe eshte ?-i thote mesuesi
-koha e fukarallikut profesor-i pergjigjet nxensi ??? :D :DProvimi ne shkollen e policise 

Ishin disa police dhe do jepnin provimin e fundit per te marre shkollen.
Hyn i pari:
Mesuesi: Sa bejne 2+2?
Polici: 5
-jo mendohu edhe njehere
-...6
-jo jo edhe njehere
-... 7
- e mir ik se e more provimin, je shume kerkues.
Hyn i dyti:
-sa bejne2+2?
-... 3
-jo mendohu mire
-...3
-jo, jo mendohu mire
-...po 3 mor burr
-ik se e more provimin je shume kembengules.
Hyn polici i trete:
-sa bejne 2+2?
-4
-mendohu mire
-4
-mendohu mire mire
-po 4 bejne.
-me vjen keq, nuk e merr provimin. ska mundesi qe ta dish.


 Te dentisti 

Shkon njeri te dentisti edhe i thot: Sa kushton te nxjerresh nje dhemb? - Kemi 5 dhe 10 euro.
-Mire, ma hiq nje te 5-ve.


 Nje dite prane shkolles 11 janari ishin 3 cuna tu nejt.dhe ca me bo ca me bo si rini hesapi fillun tu  u tall  me njerez qe kalonin.ne nje moment kalo nje xhaje dhe u gezun kta than do ja fusim.sa vje xhaja aty nje nga kta ja bo.
-xhaja ku tkom pa une ty,se si i njof po me dukesh.
ene xhaja si *** some ja kthe:
-e te keqen xhaja ja bo.une ty te njo ,se t'kom q. nonen prandaj
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Angel_Girl ne Tetor 17, 2007, 03:21:45 MD
Nje dite nje zonje me 9 femijet e saj hipen ne autobus dhe fillon ti sistemoje neper sedile.
-Ti ulu atje te keqen mami, ju te kater ne fund, ju te dy tek ajo teta atje, ti tjetri ulu tek preheri im. Nderkohe qe autobuzi u mbush zonjes i teproi nje femije por ajo e gjen zgjidhjen dhe i drejtohet nje zoteie.
-Ne qofte se ti do di mbyllesh pak kembet do te kishte vend edhe per djalin tim. Dhe zoteria ja kthen.
-Po ti kishe mbyllur ti kembet me perpara do te ishim shume me lire ketu brenda :o :o :o!!!!!! ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Angel_Girl ne Tetor 17, 2007, 03:23:25 MD
 Llogarite 

Nje dite nje polic ke Ura Shijakut ndalon nje makine dhe i nevrikosur se nuk arriti te gjente gabimin me te vogel per ta gjobitur, i thote shoferit:

-Ca ke ne bagazh?

-Asigjo , vetem nje makine llogaritese.

-Hape bagazhin te shohim!

E hapen bagazhin dhe cfare te shohesh, aty kishte nje kallash, dhe polici i drejtohet prap shoferit:

-Po ti me ke tallesh?

-Kush po tallet or burr?.

-Po ti me the se ke nje makine llogaritese, ndersa ketu kemi nje kallash?!

-Ahhh. Epo zoti polic neve me kete i bejme llogarite
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Angel_Girl ne Tetor 18, 2007, 05:54:12 PD
Nje cift pleqsh po festonin pervjetorin e marteses nudo,
plaka i thot plakut.
- I dashur ndjej akoma nxehtesine si para 40 vjetesh
-E dashur te kane rene cicat ne pjaten e supes
;D ;D ;D ;D ;D
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Angel_Girl ne Tetor 18, 2007, 05:58:32 PD
 KOKE KUQI 

Nje cift shkon tek doktori dhe i thone te shqetsuar;
-Doktor te dy jemi me floke te zinj por femija na doli me floke te kuq,si eshte e mundur?
-Sa shpesh beni dashuri -pyet doktori
-1 here ne vit pergjigjet cifti.
-Epo mos u shqetesoni eshte per shkak te ndryshkut;-ja kthen doktori i cliruar. 
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: WiLD-CHeRRy ne Nëntor 04, 2007, 10:39:25 MD
VLonjati ne Dimer

- O motra, hiqe kapucin se e bere morrin me azem.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: emilja ne Dhjetor 05, 2007, 12:59:13 PD
ishin njehere tre burra dhe po flisnin per b***t e grave. I pari thote:  Gruaja ime i ka b**** nam fare                                                     I dyti thote: gruaja ime i ka b**** aq te medha saqe njehere kur u ul shtypi edhe macen.                                                                      I treti thote: gruaja ime ka ca sy bojqielli pastaj eshte e gjitha b****. ::)
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: roshi ne Dhjetor 08, 2007, 12:34:32 MD
o motera lironi bythet se ka vajtur bytha sa kg. e kokaines
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: tryniti ne Dhjetor 11, 2007, 04:30:31 PD

  njohtohen James Bond dhe Van Dam,,,......(james bondi) hi,I'm Bond,James Bond kurse (Van Dam)hi I'm Dam,Wan Dam,Clod Wan Dam,Jan Clod Wan Dam.....
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: tryniti ne Dhjetor 15, 2007, 01:44:27 PD
 
  ka filluar nj? djalosh kursin p?r lambada danc..pas disa jav? ushtrime djaloshi i hutuar pyet partneren e saj q? k?rcenin bashk? ..PSE GJITHMON KUR USHTROJM BASHK N? VALLZIM MELODIJA NUK ZGJAT M? TEP?R SE 2 min.?? ajo ia kthen ..SEPSE OPERATORI TEKNIK Q? KUJDESET P?R MELODIN ?SHT? BURRI IM..!!!!!!!!!!
Titulli: djadhi dhe zoti
Postuar nga: bledi_83 ne Dhjetor 22, 2007, 08:32:03 MD
NJE NJERI E KISH FIKSIM QE SA HER QE SHIHTE NJEREZ QE PERKULESHIN SHKONTE DHE I PERDHUNONTE
NJE DIT ZOTI U MERZIT DUKE PAR NJE SKEN TE TILL DHE VENDOSI TI FLAS I SHKOI ATY DHE I INATUSUR I THA PO TE PASH QE BEN MEKAT TE KTI DHOI ME DO TE MARR E DO TE SHPIE ME DJALLIN NJERIU I DESHPERUAR I THA JO TE LUTEM JO SE SBEJ ME ATHER ZOTI VENDOS TJA JAP KTE MUNCI KUR PAS 3 MUAJSH NJERIU SHEH NJE VAJZ YLL SKISH PAR FEMER AQ TE BUKUR NE JET DHE VENDOSI TA PRES DER SA TE KTHEHEJ AJO U KTHY DHE AI E KAPI DHE KTE ATEHER ZOTI E MORI DHE E COI TEK DJALLI. MBAS 3 MUAJSH ZOTI VENDOS TE SHOH SE CBEHEJ ME NJERIUN QE COI TEK DJALLI KUR SHKON ATJE CTE SHIHTE NJERIU KISH BER NJE ZJARR TE MADH KURSE DJLLI NJE ZJARR TE VOGEL. ZOT PYT DJALLIN CNE KY NJERIU KA 3 MUJ QE KA ARDH DHE SHIKO SE CFAR ZJARRI KA BER NE KRAHASIM ME TENDIN ESHT ZJARR GJIGAND PO ZOT A TE LE KY ROBI ME MBLEDH DRU ;D
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Snow_white ne Janar 08, 2008, 04:20:42 MD
Femija

Nje nate para se te shkonte te fleje Toni,nje tre vjecar i thot gjyshes me krenari se i lau jo vetem dhembet e tij po dhe te qenit.Te nesermen gjyshja i kishte blere nje fuce dhembesh te re Tonit
"Pse ma ke blere?" e pyet
"Sepse ti i lave qenit dhembet me furcen e vjeter,Toni."
"Jo,sja lava gjyshe" i thot "perdora furcen tende" :D :D

Makina

"Babi,sapo dola nga makina,nuk punon mire.Ka uj ne karborator."
"Ku eshte makina ,bir?"
"Ne liqen"

Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: dashnori shkodran ne Janar 20, 2008, 05:52:15 MD
NJi PeRSON SHKON NE FERMACI DHE I THOT ATYRE DY FERMACISTEVE JU LUTEM ME FALNI PO A KENI PERZAMATIVA;FERMACISTET I PeRGJIGJEN,,po si more zotri natyrisht qe kemi,po Cfar numri e doni,, ky p?rsoni i thot ,,NUMRIN E KRYTIT NUK E DIJ PO TI ME JEP KU TE JETE ME I MADHI;; ajo duke u qeshur ja gjen numrin ma t? madh dhe ja jep,ky zotria e pyet p?rs?ri A KENI DHOM QE TA PROVOJ;; Fermacictet ja kallzojn? dhomen ky hyn ta provoj ,por ky po vononte me dal gati nje gjysE ORE ,njera prej fermacisteve thot Cfar po bon mor ky gomar tesh gjys ore jam tu shku me e pa nje here qa ba ,kjo shkon e hap deren ngadal ,po Cfar t? shikoj ky gomari po u mundonte me e fut ne kok perzamativin,kjo fermacistja u Clirua nga ankthi dhe i thot o zotri po nuk vendoset ai aty,.Ky zotria i p?rgjigjet ;;E DI MOJ EDIJ PO NESER ESHTE DITA E KARNIVALAVE DHE DU ME U VESH SI K::::::::::::::::::::::::C  

Sa e kopjova prej shkodraonline.com
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: dashnori shkodran ne Janar 20, 2008, 05:53:24 MD
nji qift kishin nj? djal 10vjec ,burr e grua kishin ra dakort qe qe kur njeri prej nesh dan me e ba atE punen....... ,per mos me kuptu djali kena me e lan kshtu ;,O GRU MA BAN GATI MAKINEN E SHKRIMIT SE DU ME SHKRU;; NJI DITE TE BUKUR ME DIELL BABA PO LEXONTE GAZETAT JASHTE NE OBORR DJALI PO LUNTE ;KURSE GRUJA PO LANTE TESHA POR KISHTE NDEJ Ne POZICION TE KEQ DO ME THAN NE NJI POZICION PROVUKUES BURRI E SHIKON I KUQET FETYRA DHE THRRET DJALIN DHE I THOT ;; o djali babit shko thuaj nanes se ka than baba e du makinen e shkrimit me ma ba gati se du me shkru,,djali i pa djallzum shkon i thot nanes nana i p?rgjigjet ;;THUJ BABES JAM E NXANUM ME PUN A NUK SHEF SE JAM TU LA TESHAT ;;Djali shkon ja kthen pergjigjen e mamit tek babi ,kur gruja i kryn punt e thrret djalin dhe i thot ,, shko thuaj babit t? vi tani ne dhom se e ka makinen ESHKRIMIT gati,,djali ja fut nje te thirrur prej larg ;;OOOO BAAAAAAABAAAAA KA THAN MAMI HAJDE NE DHOME SE E KE MAKINEN E SHKRIMIT GATIIIII;;baba i pergjigjet ;;SHKO THUJ NANES SE TANI NUK DU ME SHKRU MA SE TASH E KAM SHKRU ME DOR HAAAAAAAAAAAAAAAAA  
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: dashnori shkodran ne Janar 20, 2008, 05:54:56 MD
dy femijeve te vegjel i kishte humbur qeni edhe ishin merzite shume.Buubiii ketej, bubi andej keta nuk munden me e gjet kerkund bubin.Te merzitun ikun ne shkolle te nesermen edhe ulen ne banke te pare si gjithmone.Mesuesja me minifund afrohet te banka,anit i bjen lapsa edhe ulet me e marr,kur pa bertet - genti genti hajde se e gjeta bubin.Ulet genti nen banke qa me pa,syte perjashta atij,edhe i thote - jo mar ani bubi jone e ka gojen horizontalisht jo vertikalisht...  
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: dashnori shkodran ne Janar 20, 2008, 05:55:50 MD
 nje burre ik ne kurbet edhe i thote gruas ma ruaj nderin,mos me tradheto.Ok i thote eja,edhe burri me ja plotesu kushtet i nis nje artificial nga kurbeti.Po ai me vibrator shkote tu kcy dreqi.Nje dite ik nga duart e gruas edhe kcen ne toke,prej aty fill e ne guzhine,kur pa bertet i vjerri:Kape nuse se na qiu tanve...
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: dashnori shkodran ne Janar 20, 2008, 05:59:43 MD
kamarier a ka mundesi me e dit sa kohe ka qe e keni hap kete restorant?Ka 2 vjet.Ababa ta kishum dite me ardhe diten e inagurimit,te pakten ikyt peshk qe hangra sot e kishum hanger te fresket...  
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: xxxxxx ne Janar 20, 2008, 07:51:29 MD
Dy shok te ngushte kishin ndare cdo gje bashke e sekretet cdo gje
ishin ul ne nje lokal e po pinin nonji gote
e pyet njeri ngashoket tjeterin:shiko ne kemi ndare cdo gje bashke cdo lloj gjeje,po te pyes gruan e ke te mire ne seks?
i pergjigjet shoku tjeter: ca thon po,ca thon cka
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: xxxxxx ne Janar 20, 2008, 08:29:03 MD
ne kohe xhaxhit
 nje cift  me 5 femije e pa lek moren nje shpi qe ja caktoi partia,perball pallatit te tyre ne te njejtin kate jetonte nje pesionist
javen e pare: pesionisti sa here qe gruaja dilte ne ballkon i nxirrte nje 100 lekshe e i thosh ta benin 1 here
javen e dyte: pesionisti i nxorri 250 leksh e i thoshte qe ta bente me te
javen e trete:pesionisti i nxjerr  500leksh e i thot qe ta bente me te
javen e katert:pesionisti i nxjerr 1000lekshen
gruaja i thot burrit qe pesionisti i jep 1000lek qe ta bej me te,burri i thot jo nuk do shkosh.gruaja i thot e ca mund te me bej mua nje pesionist ai mezi qendron ne kembe po shkoj ta ferkoj pak te marr 1000lekshen e po vij me vrap.ok i thot burri mos u vono se vdiqem per te ngrene
shkon gruaja
burri pret 1 ore.pret 2 ore . pret 4ore.burrit  i iken truri fare shkon te pesionisti e gjen gruan mbi krevat e i thot pse pso vjen ti moj
Gruaja ja kthen kur do dalesh ne pesion ti
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: dashnori shkodran ne Janar 21, 2008, 04:03:40 MD
NJI ZONJE HIN NE NJI DYQAN PAISJESH SEKSI, E MASI RRIN NJA NJI ORE TU STUDIU TAN ARTIKUJT, VENDOS.
ZONJA:"ZOTNI, DUA ATE VIBRATORIN E KUQ ATY NELT"
SHITSI:"ZONJE, ME FALNI PO FIKSEN E ZJERMIT NUK E SHESIM"  
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: dashnori shkodran ne Janar 21, 2008, 04:05:26 MD
NJI BIZNESMEN I RI MERR ME QERA NJI ZYRE,E MBUSH ME PIKTURA E GJANA ANTIKE PO BIZNESI NUK PO I SHKOTE MBARE. NJI DITE, SHEF NGA PENXHERJA NJI BURRE QE ISHTE DREJTU NGA ZYRA E TIJ, MERR RRECEPTORIN E BAN SIKUR ASHT TU FOL ME NJI NJERI TE RENDESISHEM PER NJI KONTRAT SHUM FITIMPRURESE. BURRI SHKRET RRITE E PRISTE QE KY ME KRY TELEFONATEN. MA NE FUND BIZNESMENI UL RECEPTORIN E I SJELLET KLIENTIT
BIZNESMENI:"ME FALNI QE JU BANA ME PRIT, PO ISHTE NJI PUNE SHUM ME LEVERDI E DOSHA ME E KRY. ME CA MUND T'JU SHERBEJ?"
KLIENTI:"JO ASGJA, NE FAKT UN KAM ARDH ME INSTALU TELEFONIN"
Kyt barcelet sa e copy & paste prej shkodraonline.com
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: shoferi ne Janar 21, 2008, 04:12:51 MD
shkon vjeri ne shtepi dhe shikon nusen duke pjekur mish dhe e pyet
nuse mish piqke?
jo mor bab eshte mish vici
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: dashnori shkodran ne Janar 21, 2008, 04:15:28 MD
burre e gru ne darke ne dhomen e tyne tu ba dashni. prej pasionit te madh e humb gruja trunin dhe fillon e bertet "jam tu ardh jam tu ardh"... i nigjon djali i vogel prej ne dhome te vet dhe fillon "du me ardh edhe une du me ardh edhe une"... ia pret gjyshi prej dhomes tjeter "ku mas me ban me ju than doni me shku, a nuk e shifni sa asht ora a"  

Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: dashnori shkodran ne Janar 21, 2008, 04:16:45 MD
shkon vjeri ne shtepi dhe shikon nusen duke pjekur mish dhe e pyet
nuse mish piqke?
jo mor bab eshte mish vici
hahahahhahaha E fort kja
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: dashnori shkodran ne Janar 21, 2008, 04:39:46 MD
kena vendos si grup shokesh qe jena me i mbledh tane leket bashke edhe me arrit te pamunduren,me qu njanin prej nesh ne diell.Naj njani tesh tapo thote po ai ka me u djeg pa mberrit atje.Po na i kena marre tana masat,i kena studiu tana gjanat,kena vendos me e qu naten...  
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: dashnori shkodran ne Janar 21, 2008, 04:40:53 MD
nje italian,nje ameikan,nje shqiptar.konkurs - me fjet me gomarin edhe kush ban ma shume gomer te vegjel.Italiani rrin 9 muaj edhe ban 2 gomer,amerikani rrin 18 muaj edhe ban3 gomer te vegjel.hyn Shqiptari edhe rrin 24 muaj edhe lind vetem nje gomar.qa ban mar i thojne italiani me amerikanin,ti keke i marum.Ikni mar ... i thote ky shqiptari,se asht ngaterru komisioni e ma ka fut gomarin mashkull...  
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: dashnori shkodran ne Janar 21, 2008, 04:42:52 MD
NJI KOPRRAC SHKON NE NJI LOKAL E PYET KAMARIERIN
KOPRRACI: "SA BAN NJI KAFE?"
KAMARIERI: "500 LEK"
KOPRRACI: "PO SHEQERI?"
KAMARIERI:"SHEQERI ASHT FALAS"
KOPRRACI: "MIRE PRA, MA BJER NJI KILE SHEQER"...  
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: dashnori shkodran ne Janar 21, 2008, 04:43:49 MD
Nje vajze e cila punonte ne nje internet-kafe, po ndihmonte
nje djale te ri per te hapur nje adrese e-maili.
pasi i perfundojne te gjithe procedurat, vjen puna per te vene
paswordin.
gruaja :- c'fare paswordi ke deshire te vendosesh?
djali :- une dua te vendos fjalen, penis !
gruaja :- pa asnje problem ia jep fjalen kompjuterit, per pasword.
Pas pak castesh ne ekranin e kompjuterit shfaqet nje mesazh nga kompjuteri, prej te cilit djali ia plasi te qeshures me te madhe.
mesazhi thoshte :- "pasword i papranueshem. e keni shume te shkurter" ....  
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: dashnori shkodran ne Janar 21, 2008, 04:48:24 MD
Nje dite kishin praktike ne lanen e seksologjise. Hyn presori ne klase, e shkon te banka e pare, e sheh nje cift, qe po bashin seks. I sheh e i thote: Mire mire, ja keq, por mund te bahej edhe ma mire, pra per sot po ju jap noten 8.
Kalon te banka e dyte, e sheh nje djale me 2 vajza. I afrohet, i sheh e i thote: Mire mire, ja keq, mund te kishte edhe permiresime, po ju jap noten 9. Kalon te banka e trete, e ca te shohe... nje grup djem e vajzash qe po benin orgji. I kenaqur i afrohet e i pergzon: Shume mire, ju paskeni ken te vemendshem ne leksionet e mia, brravo ju kjofte, meritoni noten 10.
Papritur, hedh syte ka banka e fundit, e sheh nje djal, qe po i binte me dore fort f. Po ti mar, i thote profesori, ca dreqin je tu ba ashtu?
Studenti i pergjigjet:
Profesor, per nje cope 5 kam ardhe  
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: dashnori shkodran ne Janar 21, 2008, 05:47:53 MD
hmmmmm thojne ishte nji kohe lufte .....Njerzit pa bashin namin ne bote , Zotit i erdhi shpirti me dal dheee i thirri tan ne zyren e vet ne qiell nga nji pjestar te te gjithe shteteve me krime ...
Futu 1 italian e i tha :Ju bani krime dhe une me kyt gjyle(e kishte ne cep te zyres) do ju shfarosi tanve
Del tu qa jashte e pysin tjert ne radh e thote MARUME !!!
Futet edhe anglezi , e njata gja e keshtu me rradhe ...
Ishte rradha e shqiptarit..ishte viti 97 ku ishte ba namiiiiiiiiiiiii.................
I thote do ju mys tanve se ju vledhini , shani , vritni etj etj
kur vjen puna shqiptari del tu qesh , te hujt tan tu qa jashte ..pse qesh i thane ?!!?!?! EHEEEE I KAM VJEDH GJYLEN SKA CA NA BAN MA
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: dashnori shkodran ne Janar 21, 2008, 05:49:55 MD
Ishin dy pensioniste dhe mendune te jetonin per pak kohe sikur te ishin te rij. Plaku i tha plakes qe kur te fishkellente, ajo te delte te pixherja . Doli plaku dhe me pas fishkelleu. Plaka nuk po dilte. Hini plaku ne shtepi dhe i tha se perse nuk po delte. Nuk me len Mami -tha ajo
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: dashnori shkodran ne Janar 21, 2008, 05:53:04 MD
Dy Police shkojne te marrin rogen dhe shohin listen
Mhilli 150.000 Lek
Ndoci 150.000 Lek
kamberi 100.000 Lek
Total 400.000 Lek
Nji nga policet inatoset dhe thote: si ashte kja pune ne rrime si qena e kete TOTALIN se kemi pare ndonjehere ne sherbim dhe merr me shum lek se na ...  
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: dashnori shkodran ne Janar 21, 2008, 06:01:22 MD
MARTOHET NJE DJALE PREJ MALEVE.... NATEN E PARE QE DJALI PO FLENTE ME NUSEN NQS NUSJA ISHTE E VIRGJER DHANDRRI DUHET TE DELTE JASHTE DHE TE GJUNTE ME PUSHKE QE TA MERRTE VESH TAN FSHATI.... MASI MBARUN PUNE DEL DJALI GJUN ME PUSHKE DHE TETAN GEZOHEN.....
NATEN E DYTE RRETH MESNATES DEGJOHET NJI KRISM DHE TAN FSHATI DEL JASHTE ME MARR VESH CA KA NODH.
I JATI SHKAN NE DHOMEN E DJALIT DHE E PYT C'A KA NODH???
DJALI: E VRAVA BABE SE SONTE NUK ISHTE E VIRGJER KJO KURVA.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: dashnori shkodran ne Janar 21, 2008, 06:37:32 MD
NJI BURRE SHUM XHELOZ PER GRUAN KTHEHET NJI DITE NE SHPI MA HERET SE HERET E TJERA SEPSE DONTE ME E EVERTETU NESE GRUJA E TRATHTONTE APO JO. KONTROLLON NE DHOME T'GJUMIT, POSHTE SHTRATIT NEPER RAFTE E MEQE NUK GJEN KERKEND NGA GZIMI I PUSHON ZEMRA E VDES. NE BOTEN TJETER TAKON NJI SHOK QE E PYET PSE KISHTE VDEK.
"I SHKOVA GRUS PAPRITUN N'SHPI I NUK I GJETA KERKEND MBREN, KESHTU QE KAM VDEK NGA GEZIMI"
"PO A KE KONTROLLU MIRE?"
"PO, PO KAM KONTROLLU GJITHKUND"
"PO MBREND N'FRIGORIFER?"
"JO, VEC NJATY NUK KAM PA"
"PO TI T'KISHE KONTROLLU NJATY SE ITASH DO T'ISHIM TE DY GJALLE"  
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: dashnori shkodran ne Janar 21, 2008, 06:42:52 MD
DY LOPE TU HANGER BAR NE NJI STALLE
"MUUUUUUUUUUUUU", IA BAN NJENA
"PAH, SA MA HEKE FJALEN PREJ GOJET", IA KTHEN TJETRA  
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: dashnori shkodran ne Janar 21, 2008, 06:43:39 MD
NJI PERSON SHKON TEK BERBERI SEPSE DONTE ME U RRU. BERBERI ISHTE I RI NE PROFESION SEPSE NDERKOHE QEE RRUANTE, E PRISTE VAZHDIMISHT. ASHTU SIC E KANE ZAKON BERBERAT E PARUKJERAT. EDHE BERBERI YNE FILLOI ME E MBAJT ME MUHABET KLIENTIN. ANDEJ NGA FUNDI I RRUARJES BERBERIE PYET KLIENTIN"PO SA VLLEZEN JENI?". KLIENTI I PERGJIGJET"KATER, NQS DALL GJALLE SOT PREJ NJIKTU."...  
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: dashnori shkodran ne Janar 21, 2008, 06:44:53 MD
Nje gjel tu ba sex me nje pule ne rruge te madhe,kalon nje makine aty edhe i shtyp.Nje burre i shef edhe thote:ah me dalt shpirti edhe mu si gjelit...  
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: dashnori shkodran ne Janar 21, 2008, 06:45:51 MD
Kur kam kene i vogel kena kene aq fukara saqe percdo vjet kur vite viti i ri baba jem delte jashte gjute 2 heer me pistolet mandej vite mrend.na thote ne femijve:plaku i vitit te ri sapo vrau vedin...  
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: dashnori shkodran ne Janar 21, 2008, 06:46:34 MD
NJE GRU HYP ME 19 FMIT E SAJ HYP NE AUTOBUZ. AJO FILLON TU I SISTEMU FMIT NJI NGA NJI. MA NE FUND I MBET NJI QE NUK PO DINTE KU ME E UL. SHEH NJI BURRE ATY AFER E I THOT: "ZOTNI, NQS JU DO TI MBYLLNIT NJI FIJE KAMT KA VEND ME U UL EDHE FMIJA JEM". POR BURRI I PRGJIGJET: "ZONJ, NQS DO TI KISHIT MAJT JU KAMBET MBYLL, DO T'KISHTE VEND ME U UL TE TAN"...  
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: dashnori shkodran ne Janar 23, 2008, 04:19:22 MD
ishte amerikani gjermani italiani dhe shqiptari.
kush rrinte me shume ne nje dhome me derra
do te merrte pasurine e mbretit.hyn amerikani
rri nje ore dhe del ,ku rrihet me derrat-tha.hyn gjermani rrin dy ore dhe del ,ku rrihet me derrat -tha.
hyn italiani rrin 4 ore dhe del,ku rrihet me derrat-tha italiani.me ne fund hyn shqiptari rri 1 dite 2dite etj...dhe del derri ,ku rrihet me shqiptarin-tha.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: dashnori shkodran ne Janar 23, 2008, 04:21:22 MD
Drejtori

drejtori me sekretaren ikin ne nje qytet tjeter per pune pune dhe shkuan ne hotel

pyet drejtori hotelgjiun dua 2 dhoma teke

hotelgjiu i thote s,kam por 1 dhome me 2krevat jo i thote hotelgjiu kam vetem 1 dhome me krevat dopjo drejtori pyet sekretaren ajo i thote ne rregull

para se te flinin pyet drejtori sekretaren

si do fleme si burri me gruan apo si drejtori me sekretaren ajo nga qe kishte qefe per seks i thote si burri me gruan ne rregull i thote drejtori ajde naten e mire

Edhe kyt barcelet sa e kopjova prej www.shkodraonline.com/forum
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: dashnori shkodran ne Janar 24, 2008, 09:26:23 PD
Shkan njani me pi ne nje klub.Ulet ne banak e porosit nje pije masi pin te paren sheh ne gjep te mrendshem te gjaketes e porosit nje tjeter.E vazhdon keshtu pi e shikjo ne gjep te mrendshem te gjaketes. E pyet banakieri se pse ky gjest qa sheh ne gjep?
Ky i thot se ka foton e grus e kur te filloj me ju duk gruja e bukur ashte koha me ik ne shpi  
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: dashnori shkodran ne Janar 24, 2008, 09:27:47 PD
Shkan njani ne nje nightclub e ulet ne banak e merr nje pije .Kur qa me pa njit me te ishin dy femra qe po bashin muhabet me njana -tj.E ky si tip i hedhun qe ishte u afrohet e tenton te futet ne muhabet me ta.Njana prej ketyne i thote ``shko mar djel mas hum kohe me ne se jena LEZBIKE``Mirpo ky se dite qa do me than lezbike e i pyet qa do me than lezbike?
Si me ta than mar djale ty ......... i thote njana....... na pelqejne femrat! ky nji as dy i kthehet banakierit ``banakier 3 birra ketu per ne lezbiket
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: dashnori shkodran ne Janar 24, 2008, 05:17:54 MD
Shkon nji oficer me sherbim ne nje qytet tjeter mrrin von e shkon me xan hotel ,kerkan per nji dhom teke i thet sportelisti qi dhom teke skam po deshte kam nji dhom me dy shtreten por njenin e ka xan nji polic mir i thet ky po fle edhe un aty por me ?o heret se kam pun,e ?an sportelisti nadje e i thot kur t'veshesh mos e nez driten se ?an policin veshet oficeri del, ne koridor nji pasqyr (s'kishte pa naj her) shifet e thet moos n'ven qi me m?u mu ka ?u policin  
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: dashnori shkodran ne Janar 24, 2008, 05:18:26 MD
Duke ecur rruges, polici ndegjon nje zhurrme shume te madhe dhe pyet: Kush eshte atje?
Dikush ia kthen: Zhan Kllod Van Dami
Polici: Hajde dilni tashi tet katertit me duart lart
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: dashnori shkodran ne Janar 24, 2008, 05:20:35 MD
FLET RADIOJA NE MENGJES:
MIRMENGJESI. ORA PER INTELEKTUALET ESHTE 6:30, PER NJEREZIT E THJESHTE ESHTE GJASHTE E GJYSEM, KURSE PER POLICET TE DY AKREPAT JANE TE GJASHTA   
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: shkodran i marum ne Janar 28, 2008, 09:23:59 MD
ahahahahahah te forta kta po hajde mar dahnori shkodran te shkodra.net/forum ose kliko ktu http://forum.shkoder.net/default.asp rregjistroju e na argto ifije mar burr se je i mirpritun
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Sweet_Memory ne Janar 30, 2008, 09:45:45 MD
Duke ecur rruges, polici ndegjon nje zhurrme shume te madhe dhe pyet: Kush eshte atje?
Dikush ia kthen: Zhan Kllod Van Dami
Polici: Hajde dilni tashi tet katertit me duart lart

e lezetshme ;D
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: eri_fr ne Shkurt 01, 2008, 12:01:45 MD
kur vajta per te bler oren
shitesi me thot: me kete dhe mund te lahesh,
i them:
pse mo nga i del uji kesaj mo!!!?
Titulli: Kjo te shkateron se qeshuri
Postuar nga: TePeLeNsja_Omel ne Shkurt 06, 2008, 04:27:38 MD
lexoni te dashur shkrimtar dhe lexues :P

Na ishte njeher nje dit shume shume e nxehte, dhe ishte nje cift i sapo martuar, mire po kjo goca e tradhetonte burrin me Komshiun, jo se rshkonte njeri te tjeteri, po me thjesht akoma, ky komshiu na kishte hapur nje vrime ne MUR ku aty ndodheshin dhe disa gozhda qe burri kesaj gruas varte xhaketen shpesh, te ajo vrima qe hapi komshiu aty fuste ( organin e seksis) kuptoni vet ju, dhe pastaj pa pritur i vjen burri kesaj goces dhe kjo iken nga muri dhe ja le komshiut akoma ne mur (organin sexual lol), vjen burri saj pa par fare vete var xhaketen siper ............k..@...it ....Komshiut dhe komshiu ndjen nje pesh te rend, e heq............k.... nga vrima , xhaketa bje ne shesh dhe ky komshiu e fut prap k..........te vendi(vrima ne mur). Vete ky burri kesaj goces dhe shikon qe xhaketa kishte ren ne shesh dhe tha, (mos haroni ishte dit shume shume e nxeht, vap e tmerrshme ate dit), burri kesaj tha " Kisha par e skisha par, po te shkrinte goxhda ne behar s'kisha par".
Titulli: Kjo te shkateron se qeshuri
Postuar nga: dashnori shkodran ne Shkurt 06, 2008, 04:40:31 MD
lexoni te dashur shkrimtar dhe lexues :P

Na ishte njeher nje dit shume shume e nxehte, dhe ishte nje cift i sapo martuar, mire po kjo goca e tradhetonte burrin me Komshiun, jo se rshkonte njeri te tjeteri, po me thjesht akoma, ky komshiu na kishte hapur nje vrime ne MUR ku aty ndodheshin dhe disa gozhda qe burri kesaj gruas varte xhaketen shpesh, te ajo vrima qe hapi komshiu aty fuste ( organin e seksis) kuptoni vet ju, dhe pastaj pa pritur i vjen burri kesaj goces dhe kjo iken nga muri dhe ja le komshiut akoma ne mur (organin sexual lol), vjen burri saj pa par fare vete var xhaketen siper ............k..@...it ....Komshiut dhe komshiu ndjen nje pesh te rend, e heq............k.... nga vrima , xhaketa bje ne shesh dhe ky komshiu e fut prap k..........te vendi(vrima ne mur). Vete ky burri kesaj goces dhe shikon qe xhaketa kishte ren ne shesh dhe tha, (mos haroni ishte dit shume shume e nxeht, vap e tmerrshme ate dit), burri kesaj tha " Kisha par e skisha par, po te shkrinte goxhda ne behar s'kisha par".
Hahahaaa kja ishte metaman e fort
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: mondi ne Shkurt 07, 2008, 11:33:47 PD
nje pyetje. e dini perse carabinieret e nbajne dritaret e makines gjithmone mbyllur sepse kane frike se ju shuhet flaka mbi kapele
Titulli: Kjo te shkateron se qeshuri
Postuar nga: Pleshti ne Shkurt 07, 2008, 08:14:56 MD
lexoni te dashur shkrimtar dhe lexues :P

Na ishte njeher nje dit shume shume e nxehte, dhe ishte nje cift i sapo martuar, mire po kjo goca e tradhetonte burrin me Komshiun, jo se rshkonte njeri te tjeteri, po me thjesht akoma, ky komshiu na kishte hapur nje vrime ne MUR ku aty ndodheshin dhe disa gozhda qe burri kesaj gruas varte xhaketen shpesh, te ajo vrima qe hapi komshiu aty fuste ( organin e seksis) kuptoni vet ju, dhe pastaj pa pritur i vjen burri kesaj goces dhe kjo iken nga muri dhe ja le komshiut akoma ne mur (organin sexual lol), vjen burri saj pa par fare vete var xhaketen siper ............k..@...it ....Komshiut dhe komshiu ndjen nje pesh te rend, e heq............k.... nga vrima , xhaketa bje ne shesh dhe ky komshiu e fut prap k..........te vendi(vrima ne mur). Vete ky burri kesaj goces dhe shikon qe xhaketa kishte ren ne shesh dhe tha, (mos haroni ishte dit shume shume e nxeht, vap e tmerrshme ate dit), burri kesaj tha " Kisha par e skisha par, po te shkrinte goxhda ne behar s'kisha par".

Nuk eshte tamam keshtu. Po e shkruaj une origjinalen.

Komshiu na q*nte komshien nepermjet vrymes ne mure. Sa here i ikte burri ne pune, komshia vinte  p***** komshiu vinte k**** dhe benin qejf. Nje dite burri ksaj gruas kthehet ne shtepi para kohe sepse skishte punuar, komshia ngaqe se priste largohet nga muri pa i thene asgje dashnorit nga ana tjeter. Burri heq xhaketen dhe e var te k**i komshiut, nderkohe ketij i shfryhet k**i sepse ka xhaketen siper dhe xhaketa bje pertoke. Burri i gruas e sheh xhaketen pertoke dhe ja bene: " Kam pare s'kam pare te shkri gozha ne Janar! "
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ultrasi_elbasanas ne Shkurt 07, 2008, 08:35:07 MD
nxenes te nje klasi fillore nuk kishin cfare te beshin dhe shkonin ne banjo
mesuesja i thote qe ngrini dy gishta dhe une do tju le te skoni
kaluan dite dhe ne shkolle erdhi kontrolli
ne kete klase do pyeste per matematik.
te gjithe neper banka,mesuesja,drejtori mdhe kontrolli
kontrolli pyeti nxenesit:sa bejne 1+1
mesuesja bente me dore 2
kurse nxenesit nje heresh thane:mesuesja do te shkoje ne banjo
 
Titulli: sALA PRESIDENT
Postuar nga: TePeLeNsja_Omel ne Shkurt 10, 2008, 05:35:13 PD
Tha saliu ne veri do mbjellim rrush dhe ne jug do mbjellim kumbulla, pra do ta bejm Shqiperin " rrush e kumblla" lol
Titulli: kandidat
Postuar nga: TePeLeNsja_Omel ne Shkurt 10, 2008, 05:37:58 PD
Ishte kandidati dhe shkoj ne nje fshat, dhe ju tha fshatarve po votuat per mua do tju jap dhurat pra te gjithe ne leter shkruani emrin tim dhe poshte shkruani "dua Shtepi", e mire vete nje qeros dhe thot, o zoti kandidat une sdu shtepi fare vetem lesh dua, i thote kandidati jo vetem shkruaj "dua shtepi" , i thot qerosi ore kupton ti une dua vetem lesh ce dua shtepin, eh ja kthen kandidati pse ata qe shkruajten "dua shtepi" lesh do marin ca do marin lol
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: *Bleri* ne Mars 16, 2008, 12:33:32 MD
Propozimi nje Vlonjati
O goce m'fal 1 minut, mos kujto se jam hajdut,
jam pirat me edukat, shpin e kam 2 kace, posh kam 1 pellgace,
babin e kam oficer, kam lavatrice dhe frigorifer,
televizor dhe majtofon e blejme bashke me von.

Kur goca spranon djali kthehet
kam lope dhe dhi
mut qe te hash dhe ti

;D ;D
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: *Bleri* ne Mars 16, 2008, 12:40:30 MD
shoferi
1 shofer furgoni ndalohet nga policia rrugore.
thote njeri prej policave: ishte me shpejtsi, do te te gjobisim
Shoferi: o zoti polic me fal por nuk isha me shpejtsi
Polici: me vjen keq o burre por nuk te pash une te ka pare radari.
kthehet shoferi nga polici tjeter e i thote.
oo zoti radar .....
;D
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: *Bleri* ne Mars 16, 2008, 12:44:02 MD
i dhjeri
ishte njeher 1 burre dhe e ze keq te shkretin me u dhi, e ca te bonte shkoi vrap mbas i shpie.
mbas asaj shpise kur mbaron sa do ikte del i zoti shpis:
Ca bone ore i thote, pse ben mutin mbrapa shpis time??
Ik ore , ja kthe tjetri po ti pse e ben shpin para mutit tim
hahaha
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: dashnori shkodran ne Mars 16, 2008, 02:33:28 MD
Propozimi nje Vlonjati
O goce m'fal 1 minut, mos kujto se jam hajdut,
jam pirat me edukat, shpin e kam 2 kace, posh kam 1 pellgace,
babin e kam oficer, kam lavatrice dhe frigorifer,
televizor dhe majtofon e blejme bashke me von.

Kur goca spranon djali kthehet
kam lope dhe dhi
mut qe te hash dhe ti

;D ;D

Brravo se kja ishte e fort
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: mondiana ne Mars 19, 2008, 07:26:56 MD
1 cift shkon pushim afer 1 liqeni, ku peshkohej. 1 dite burri vjen nga peshkimi dhe vendos t'fleje, ndersa gruaja adhuruese e leximit, mer varken dhe nis te lundroje
ndersa lexonte. Pas pak hyn ne zonen ku ndalohej peshkimi dhe 1 ze:
-Miremengjes zonje! Ketu ndalohet peshkimi!
-Ok,por une po lexoj!
-Po, por ke me vete gjithe materialin e nevojshem, prandaj duhet t'iu gjobis.
-Nese e ben, te denoncoj, per violence fizike.
-Por une as qe te preka!
-Po, por ke me vete materialin e nevojshem...
 
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: kora ne Mars 20, 2008, 12:11:54 PD
u cua gruaja ne mes te nates e trembur se nuk ishte i shoqi me ne krevat.mbasi kerkoi ne te gjithe shtepine e gjeti tek anexi me driten e fikur dhe duke pare me lot ne sy nga dritarja:

gruaja:shpirt cfare ke qe je merzitur?
burri:ah te kujtohet para 20 vjeteve kur u njohem?
gruaja: po mor shpirt si se di?u dashuruam:-)
burri:te kujtohet kur baba jot na kapi mat ne makine?
gruaja:mos fol se me kujtohet:-(
burri:te kujtohet qe me tha:o martohu me gocen time ose une kam aq reputacjon qe te te fus ty 20 vjet ne burg:-(
gruaja: .....:-(por ne u martuam dhe une isha dhe jam shume e lumtur:-)po ti?
burri:ke te drejte ti, por une mos ta kisha degjuar baben tat sot do te kisha dale nga burgu:-(
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: kora ne Mars 20, 2008, 12:12:57 PD
ne sheshin "alexander" ne berlin kishte shume pellumba dhe ishte bere problem i madh sepse kercenohej epidemia.kryetari i bashkise dha nje lajmerim ne gazete se ai person qe do ta zgjidhte problemin e paster do te merrte nje shperblim:1mio euro.
u lajmerua nje magjistar dhe i tha qe do ta zgjidhte problemin me kusht qe mos ti benin pyetje se ndryshe pyetja kushtonte 1 mio euro.
te gjithe rane dakort....

shkoi magjistari ne mes te sheshit dhe hapi pardesyne nga e cila doli nje pellumb i kuq qe fluturoi shume larg dhe mbrapa tij te gjithe pellumbat e tjere.....kryetari i bashkise u gezua shume por nuk rrinte dot pa i bere nje pyetje: aman i tha se po ta jap shperblimin e kushtit qe ke vene vetem me trego:mos ke diku dhe nje turk te kuq???:-))))
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: kora ne Mars 20, 2008, 12:16:21 PD
pak banal dhe rraciste por na falni:

ishte nje shqiptar nje turk dhe nje serb dhe kur ra avjoni u gjenden ne nje ishull me kanibale.i pari i kanibalit i dha nje detyre qe te zgjidhnin qe ti falte jeten:duhet te shkonin ne pyll te mblidhnin fruta dhe ti fusnin nga mbrapa pa qeshur.

turku erdhi i pari:kishte gjetur molle dhe portokalle por nuk e mbajti dot te qeshuren dhe ra ne tenxhere.
i dyti erdhi shqiptari dhe kishte gjetur ca lajthia:futi te paren...te dyten...dikur filloj te qeshe...kryetari i fisit tha por ti cpate deri tani ishe serioz?
i tha shqiptari lajthiat nuk ishin gje por kur pashe serbin me ananas dhe shalqi kur po vinte se mbajta dot me....kryetari i fisit ja fali jeten per argumentin qe dha:-)

te tre prape:ishin ne arabi dhe pane nje femer.burri i vete u zemerua dhe i tha qe do tju denoj me 50 rrahje me kamxhik por kane te drejte te shprehin nje deshire:

turku tha me lidhni dy jasteke ne kurriz...pas kamxhikut te 10-te u be turku lecke fare...

serbi tha une po marr nja 30 po ne ai si turku e hongri.....

erdhi rradha e shqiptarit:shqiptari i tha une nuk dua 50 por 100 rrahje por me nje kusht.arabi u cudit dhe i tha cne rregull por cfare kushti?
shqiptari i tha:ma lidh serbin dhe turkun pas kurrizit!!!!!:-)))
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: kora ne Mars 20, 2008, 09:53:06 PD
pak e thate por po e shkruj iher;-)

studentet e mjeksise:

u mblodhen ne sallen e anatomise rreth profesorit.profesori e pyeti xhavitin per kunje se e dinte qe xhaviti ishte byke fare:

prof:xhavit a mund te me thoni cili eshte shkaku i vdekjes te ky pacjent?

xhaviti:pjanec=cerrosa e melcise

prof :o:bravo xhavit me ne fund e paskeni hapur dhe ju librin nje here

xhaviti: ca libri o profesor ???po po s`njofta dhe baben tim une plasja me rafte........;-)
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: kora ne Mars 20, 2008, 10:03:39 PD
po e provoj i her, cdo fillim eshte i veshtire;-)

ishalla vjen:

kursi i pasdites
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: shoferi ne Mars 23, 2008, 06:17:33 MD
kishin qen i grup na 20 veta po prisnin i makin me i mar:  ne kohen e e xhaxhit kshu.
kalon nji kamion i sheh shum dhe nuk ndalet kalo nji,2,3 nuk i mershin njini i thot gruas vet dil dhe beja me dorr ty shoferave se mos ndalojn, ok thot´gruja, sa vjen i pari pinc ke komet, kur nisin me hyp te gjith dhe shoferi u thot po ku shko ty o zoteri se un u ndala me mar gocen e halles dhe ky ja pret:
pse burin e goces halles do me e lon ne kom!
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: kora ne Mars 23, 2008, 07:48:07 MD
burri kishte icik si dyshim se gruja e tradhtonte dhe i tha cunit(9 vjec) tu m`qifte ne dollap ta ruante se ai ishte ne pune:
kur erdhi burri papritur u fut n`dollap i panjohuri:

cuni: shume erresire ktu!!!!

i panjohuri:ehe shume!!!!

cuni:  une kam i top futbolli

i panjohuri: mire per ty

cuni:  du me e shit per 200 euro

i panjohuri: po gjete i budalla te tille bravo t`qofte

cuni: kam babin perjashta!!!!!!

i panjohuri: mire mo nji ku e ke 200-cen

diten tjeter e njejta skene:

cuni:  shume erresire ktu!!!!

i panjohuri: prap ti re?????????

cuni: du me shit atletet e futbollit!!!!


i panjohuri:hmmmmmmmmmmm sa bojne sot??????????

cuni:  300 euro

i panjohuri:grrrrrrrrrrrr uffffffffffffffff m`rregull nji ku e ke 300-cen

cuni: po du me shit ne kompletin sportiv!!!!!!!!!!!!!!!!

i panjohuri:mhhhhhhhhhh jo ri se s`lej un t`mkomandoje i kalama!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

cuni:  o babi perjashta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

i panjohuri:mire po vetem se hera e fundit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

cuni: m`rregull 250 euro

diten tjeter thrret baba cunin: haj shpirto bo canten me gjonat gati se do shkojme t`lujme futboll

cuni:  :-[ :-[ :-[ :-[skam mo gjona per t`lujt futboll :-[ :-[ :-[

baba:  >:( >:( >:( si re une javes qe kaloi ti bleva >:( >:( >:( >:(

cuni:  po po une i shita per 750 euro dhe si kom mo O0

baba:  >:( si t`kam msu o mistrec sduhet me ja hudh tjerve se te denon zoti  >:(

Baba:  tani si denim do shkojme ne kishe dhe do i thush priftit te gjitha qe te fali mekatet

epo shkune te dy atje ne kishe ne cuni hyni ke ajo dhoma ku falen mekatet:

cuni: shume erresire ktu!!!!!!!!!!!!!!

prifti:  prap ti mistreco >:( >:( >:(  
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: DORA ne Mars 25, 2008, 05:25:29 MD
NJE PLAKE SHKOI TEK DOKTORI DHE I KERKON TE BEJE NJE NDERHYRJE PER TI HEQUR RRUDHAT.DOKTORI E SHIKON DHE KUJTON SE PLAKA E KISHTE ME SHAKA.AJO I THOTE SE E KISHTE SERIOZISHT.ATEHERE DOKTORI NISIN PUNEN.KUR MBAROJ I THOTE PLAKES TE SHIKOHESH NE PASQYRE.PLAKA E KENAQUR DUKE PARE VEHTEN NE PASQYRE KTHEHET MBRAPA DHE SHIKON SE AFER QAFES ISHTE NJE VRIME.DOKTOR CFARE ESHTE KJO VRIMA KETU MBRAPA?.DOKTORI PERGJIGJET:ZONJE DUKE TERHEQUR RRUDHAT VRIMA E BUTHES KA KALUAR LART.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: CrYs ne Prill 03, 2008, 01:03:16 PD
hahah dora, e lezeteshme

Nje burre u perplas me dike ne supermarket,se kishin mendjen te 2
me fal - i thote ai,se kisha mendjen se po kerkoja gruan
uu c'koicidence - tha tjetri,dhe une ate po kerkoj
po si eshte eshte gruaja jote,se mos e pashe une
hmmm bjonde,2 m e gjate,me ca sy,e veshur smart, hmm po e jotja?
Ehh lere grune time, por ecc te gjejme tenden
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: LuXor ne Prill 03, 2008, 01:08:52 PD
NJE PLAKE SHKOI TEK DOKTORI DHE I KERKON TE BEJE NJE NDERHYRJE PER TI HEQUR RRUDHAT.DOKTORI E SHIKON DHE KUJTON SE PLAKA E KISHTE ME SHAKA.AJO I THOTE SE E KISHTE SERIOZISHT.ATEHERE DOKTORI NISIN PUNEN.KUR MBAROJ I THOTE PLAKES TE SHIKOHESH NE PASQYRE.PLAKA E KENAQUR DUKE PARE VEHTEN NE PASQYRE KTHEHET MBRAPA DHE SHIKON SE AFER QAFES ISHTE NJE VRIME.DOKTOR CFARE ESHTE KJO VRIMA KETU MBRAPA?.DOKTORI PERGJIGJET:ZONJE DUKE TERHEQUR RRUDHAT VRIMA E BUTHES KA KALUAR LART.

hahahaha e madhe DORA . ;)
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: CrYs ne Prill 03, 2008, 01:18:01 PD
2 shoke po bisedonin em njeri tjetrin
njeri prej tyre ishte gay
ky qe ishte jo gay e peyt kete gay,hmm si u bere gay ti?
po ja - tha gay, kur dola nje dite nga fusha me kapi nje
po pse nuk vrapove ti, ti shpetoje? e pyet ai jo gay
Po ku vrapohet me taka neper fusha  - ia pret gay
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: CrYs ne Prill 03, 2008, 01:20:01 PD
Lavatri?ja

Ishe njeher nje cift, sa here donin ta benin kishin nje kod qe mos i kuptonte cuni vogel, kshu qe cdo here burri thoshe cunit, shko thuj mamit, tha babi "hajd se do lajme robat me lavatrice". E kshu e kishin kodin kta dhe s'kuptonte gje djali.
Nje dite i thot burri djalit te vet, shko thuj mamit,tha babi hajd "lajm robat me lavatrice". Pas dy minutash vjen djali dhe i thot : "O ba tha mami jo tani se kam pune"
Pas nja tre oresh vjen cuni dhe i thot babit "O ba , tha mami hajd lajm robat me lavatrice"
Babai ja kthen: "Lere lere thuj mamit, se i lava me dore"   
  ;D hahaha noob,klasike kjo,me lot po qesh
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: CrYs ne Prill 03, 2008, 01:21:20 PD

Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 1085


n00b
   
   
Re: Barsaleta qe te bejn te qash me lot :P ashtu qesh me lot
« Pergjigju #12 : Maj 08, 2007, 12:27:48 PD »
   Pergjigju me citimCitim
shoket

Kthehet ne shtepi dhe gjen gruan ne shtrat me shokun e tij.
Ne inat e siper gjun shokun me pistolete dhe e le te vdekur ne vend.
Gruaja:-I dashur, ca ben?!Po vazhdove te sillesh keshtu do i humbesh gjithe shoket qe ke!
 ;D dhe  kjo fantastike,nga noob
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: CrYs ne Prill 09, 2008, 12:07:30 PD
2 pleq po kujtonin kohen e rinise
i thote plaku _sa lezet kishte atehere,kur ishim te rinj,a bejme njehere si atehere se se kam nostalgji!
ok_ tha plaka
une do zbres poshte e do te fershellej muziken tone ne rini,e ti dil ne dritare, i thote plaku
ok_ tha plaka
me qejf zbret plaku,e fillon poshte pallatit, ferrr ferrr ferrrrr
hic plaka
ferrr ferr ferrr akoma me me volum plaku
akoma spo dilte ne dritare plaka
i revoltuar ngjit shkallet plaku,e i thote plakes,me lodhe,pse sdole ne dritare kur po te fershelleja???? >:(
 :( SME LA Mami,_ tha plaka
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Morphine ne Prill 09, 2008, 12:42:22 MD
ne nje apartament ishin nje cift dhe po benin dashuri
ne epsh e siper bie zilja e deres dhe gruja thote burri
ku te futem thote jarani
ja andej nga banjo ja kthen gruaja .
kur hap deren shef komshijet qe i kishin ardh per vizit per shpine e re
dhe mbasi vizitojne gjith dhoma shkojne per ne banjo
aty shohin jaranin lakuriq
dhe pysin kete komshijen po ky c'eshte
dhe ajo i pergjigjet qe eshte robot
dhe ja kthejne ato po ate leven ne mes te kembeve ce ka
ja i thote gruaja kur e ul poshte te jep peshqirin dhe kur e ngren larte sapunin
dhe komshija vazhdon ta luaj dhe mbas nje fare kohe i
i bertet
ua pse nuk thua ti ?ky te jepka dhe shampo

Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Morphine ne Prill 09, 2008, 12:50:47 MD
shin njehere dy bjonde edhe vendosen te dalin jashte nje nate per te vajtur ne club. Mbasi vishen edhe zbukurohen, vendosin te marrin taksi. Dalin ne rruge edhe ndaluan nje taksi. Mbasi u futen brenda i pyet taksixhiu: Ku do vemi goca? Kto te habitura shikojne njera tjetren ne sy, dhe njera i thot tjetres, "Ca do vi edhe ky me ne?"
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Morphine ne Prill 09, 2008, 01:17:03 MD
Nje bjonde dhe nje brune po shihnin lajmet e ores 20.00. Ne ekran shfaqet pamja e nje burri qe po behet gati te hidhet nga nje ndertese 10 kateshe.
-E veme me bast me 100 euro qe ky burri do hidhet- thote brunia
Bjondja mendohet pak dhe thote - Mire
Pas disa castesh burri hidhet nga ndertesa dhe brunia fiton bastin, por menjehere e vret ndergjegja dhe i thote bjondes.
- Nuk i dua parate e tua se une e kisha pare kete pamje ne lajmet e ores 19.00
- Per te pare e kisha pare edhe une - thote bjondja- por nuk ma merrte mendja se do hidhej perseri.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: CrYs ne Prill 09, 2008, 01:28:15 MD
 :ogirly me keto bjondet
e bukur ajo me taksixhiun
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ervini ne Prill 09, 2008, 02:04:45 MD
hahaha  girly,sa kam qesh  :D bjonde hesapi  :D :D
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: CrYs ne Prill 09, 2008, 02:07:19 MD
ncncnc ervini,sjemi te tere ashtu ;)
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ervini ne Prill 09, 2008, 02:10:13 MD
hahaha a je bjonde vetem?
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Morphine ne Prill 10, 2008, 01:55:26 PD
Nje prift po i jepte biçikletes pa duar.Polici e ndalon dhe i thote;50 leke gjobe.Prifti i habitur e pyet pse?
Polici - sepse po i jepje biçikletes pa duar.
Prifti - po une jam me Zotin
Polici - 100 leke pra meqe jeni dy veta ne biçiklete.

Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Fierakja_Rome ne Prill 10, 2008, 02:01:38 PD
Njehere Sali Berisha dhe Skender Gjinushi ishin te ftuar ne Angli nga mbreteresha.
Ulen per te ngrene darka, dhe darka sherbehej me luge floriri.
Skender gjinushi sapo sheh luget prej floriri e fut direkt njeren ne xhep pa e pare asnje.
Saliu e pa kete gje dhe nuk duronte dot, donte edhe ai ta vidhte nje luge por ishte ne qender te vemendjes dhe se bente dot.
Atehere Saliu ngrihet ne kembe dhe thote:
Une pervecse jam President, jam edhe Magjistar!
E shihni kete lugen ketu? ( mer nje luge dhe e ngre lart)
Tani do ta fus ne xhep dhe do ta nxjer tek xhepi Skender gjinushit
 ;D :D
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Morphine ne Prill 10, 2008, 02:47:27 PD
Nje çun i ri hyp me i atobuz dhe ulet afer nji murgeshe dhe fillo ti e gjujt.
"Motra do ta bojm i her bashke neve?" i thonte.
"Une jam e martuar me Zotin" ia kthe ne motra pa siklet edhe u cu dhe zbriti ke stacioni te Vasil Shanto, masnej ne kome deri te Kisha.
Shoferi i atobuzit e nigjoi muhabetin dhe i foli çunit:
"Lale, e di une stilin si me e kap murgeshen"
"Me verte e?"- ia ktheu ky tjetri thate fare.
"Po mer lal! Po mer zemer! Nigjo shoferin ti ktu. Not per not, kjo goca shko falet te varret e Vellezerve Frashri ke kodrat e liqenit. Ti robo, vishu me pelerine me kapuç, boje mjekrren me fosfor ene me xixa, ene masnej shkoi si me qen Zoti ne kerkoi seks"
"Dakort"- i tha çuni i ri. "Po s'ia zhyta plaça".

Kshu ja bo ky cuni. Shko ate note aty ke varret ne e gjen murgeshen tu u lut.
FAP! i del nga mbrapa dhe i thot: "Une jam Zoti, ec ta bojm shpejt"
"Mire, i thote murgesha. Po jo nga perpara se jam e virgjer. Nga mbrapa me mire"
"S'ka problem" ia kthe "zoti"

Masi e ka maru punen per qejf t'vet ky çuni. Heq ate kapucin dhe i thot me te qeshme dhe me zo te nolt:
"Ha Ha! Une jam ai çuni ke atobuzi mi budallaqeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!"
Kur e heq edhe murgesha kapucin e vet:
"Ha ha! Une jam shoferi i atobuzit, lale!"

Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Fierakja_Rome ne Prill 10, 2008, 02:49:51 PD
hahahahahahaaha sa e bukur Girly_Chocolate .
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Morphine ne Prill 10, 2008, 02:50:52 PD
Ne nje rrepart ushtarak kapterri dergon nje kubiste per te bere striptizem para ushtareve. Ajo hipen ne skene dhe te gjithe ushtaret duke e pare me me vemendje te madhe. Ajo filloi te heqe pantallonat. Te gjithe ushtaret filluan te duartrokasin me te madhe pastaj ajo hoqi kemishen perseri ushtaret e etur filluan te duartrokasin me te madhe.
Kur ajo hoqi breket askush nuk duartrokiti. Mbasi mbaroi shfaqja kapterri i pyeti ushtaret:
- A ju pelqeu shfaqja?
Te gjithe u pergjigjen nje zeri:
- Pooooooooo.
Pastaj ai i pyeti:
- Po pse nuk duartrokitet kur ajo hoqi breket?
Ato u pergjigjen:
- I kishim duart e zena...
 :D :D :D
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Fierakja_Rome ne Prill 10, 2008, 02:53:52 PD
hahahahaaaaaaaa te shkretet ushtar
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: shoferi ne Prill 10, 2008, 02:24:29 MD
kishin qen i cift sa ishin martu,dhe ky do te iki ne greqi dhe i thot nenes vet vnoj sy nuses,ok thot kjo.
kalun 5 vjet ky ne greqi dhe do te ktheheshte ne shpi dhe i shkrun i leter te shoqes thot x dit jam atje me prit tek dhoma x or
dhe ky shkon me heret ne shpi ,ky kishte ndrishu krejt me flok te gjata .... as nena vet nuk e njohi
dhe e pyt ky direkt nenen ku eshte ajo?
ngjitu shkalleve ne kat te dyt.
dhe plaka vrapon ne kat te dyt. ;D        gutu nuse se po vjen djali ::)     djali :-[ ;D
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: CrYs ne Prill 10, 2008, 04:06:58 MD
ne 1 repart ushtarak,komandanti degjon ushtaret qe bisedonin;
une kam pas te beje me manjiolen
dhe une thoshte tjetri
e keshtu me radhe _te tere ushtaret
mendon dhe per veten e tij komandanti,e donte te dinte ku  ishte kjo manjola,e te nesermen i rreshton te tere ushtaret  e iu thote;
nje hap para kush ka kap manjiolen
te tere dolen,pervec njerit,i shkon afer komandanti e e pyet_Si ka mundesi qe paske shpetu vetem ti?
Po une jam Manjiola _ ia ktheu ushtari
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Morphine ne Prill 10, 2008, 07:13:56 MD
Një bjonde pyet shoqen e saj: - A e ke bërë testin e
shtatzanisë? - Po !, - i përgjigjet shoqja. - A ishin
pyetjet të vështira?
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Morphine ne Prill 10, 2008, 07:27:09 MD
Nje Burre shkon tek Farmacia. Perpara tij jan dy gra. Ai ngre doren dhe ja ben me shenje Farmacistes.

Farmacista: Deshironi nje krem dore??

Burri (me ze te ulet) : Jo 5 Viagra. Neser me vjen per vizite nje shoqe . Ok thote farmacista dhe i jep ate qe deshte. Te nesermen shkon ai prap tek farmacia. Kesaj rralle ngren te dyja duart lart, dhe ja ben me shenje.
Farmacistja (me ze te ulet) :10 Viagra?? JO, Krem per duart. Shoqja nuk erdhi dje!
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: dj kingu ne Prill 10, 2008, 07:51:10 MD
Ishte nje here nje burr qe e kishte penisin gati 1 meter dhe kishte nja 5 vjet qe skishte bere sex ai shkon te doktori the ja tregon problemin e tij. Doktori mendohet dhe i thote une e di sa çfar duhet te besh, he i thote ai burri fol une bej gjithçka. I thote doktori : dil tani jasht the shko te cepi murit, atje eshte nje bretkoske dhe po e bere ti bretkosken qe ajo te thote" jo" atehere do te behet penisi 20 cm me i vogel. Ky burri shkon tani te bretkoska dhe i thote ; do qe tkap nje here nga mrapa Thote bretkosa jo, e shef penisin ai burri the ju be 20 cm me i vogel tani ai shkon te gruaja the ithote e do kaq jo i thote gruja eshte akoma shume i madh, shkon ku burri prap te bretkosa the i thote tkap i here nga mbrapa, jo i thote bretkosa. Shkon tani ku burri gjith qeijf ne shpi dhe i thote grus vet po tani si eshte : akoma shume i madh eshte e dua me te vogel . Prit o zemer se erdha mbas çerek ore. Shkon ky prap te bretkossa dhe sa e sheh bretkosa i thote po prap ti qenke re une te thash : jo jo jo jo edhe nje here jo more vesh
Shkon njeri ne nje banjo publike.Kur mbyll deren e banjos lexon nje tabele shikon siper ky e aty nje tabele tjeter shikon majtas aty nje tjeter shikon posht e aty nje tjeter < po ti ke ardhur per te dhjer apo per te lexuar tabelat>
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: WiLD-CHeRRy ne Prill 10, 2008, 10:53:31 MD
Ishte nje biznesmen gjerman edhe ftoi gjithe
fshatrat e Vlores per Frutin kulture.
Kush do te shesi, fiq, molle, ftonje, dardhe le te vij atje ne Gjermani.
Te mblidhen atje ne Boleme, te lemi.
Dhe u mblodhen te gjitha fshatrat e Vlores  atje ne leme.
Gjermani, tavolinene perpara, perkthuesi ne krahun tjater, djathatas.
Vjen fshatari i pare;
-Care do shesesh ti i tha gjemrani
-Molle i tha ky i varferi
-Po c' molle eshte kjo tha, ne gjermani molla behet
-2 ere me e madhe se kaq
-Ik tha se s'ke gje.
-Tjatri...
-fIQ
-Po care fiku eshte ky tha gjermani,
-ne gjermani behet edhe 3 here me i madh
-Tjatri...
-Dardh
-Po care dardhe eshte kjo tha ne gjermani behet 5 here me e madhe
Tjatri...
Kur papritur degjohet njeri qe po qante dhe bertiste
-Hapeni rugen ju martofsha nenat se me ra mesi
Po mbante nje shalqi nja 40 kile ne kuriz
-Hapuni se me keputi...
Nje te mare shalqirin e vuri mbi tavoline
-Po ky cfare fruti eshte i thote gjermani?!
-Koker rushi te martofsha motrren
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: dj kingu ne Prill 19, 2008, 01:45:49 MD
Ishte nje here nje burr qe e kishte penisin gati 1 meter dhe kishte nja 5 vjet qe skishte bere sex ai shkon te doktori the ja tregon problemin e tij. Doktori mendohet dhe i thote une e di sa çfar duhet te besh, he i thote ai burri fol une bej gjithçka. I thote doktori : dil tani jasht the shko te cepi murit, atje eshte nje bretkoske dhe po e bere ti bretkosken qe ajo te thote" jo" atehere do te behet penisi 20 cm me i vogel. Ky burri shkon tani te bretkoska dhe i thote ; do qe tkap nje here nga mrapa Thote bretkosa jo, e shef penisin ai burri the ju be 20 cm me i vogel tani ai shkon te gruaja the ithote e do kaq jo i thote gruja eshte akoma shume i madh, shkon ku burri prap te bretkosa the i thote tkap i here nga mbrapa, jo i thote bretkosa. Shkon tani ku burri gjith qeijf ne shpi dhe i thote grus vet po tani si eshte : akoma shume i madh eshte e dua me te vogel . Prit o zemer se erdha mbas çerek ore. Shkon ky prap te bretkossa dhe sa e sheh bretkosa i thote po prap ti qenke re une te thash : jo jo jo jo edhe nje here jo more vesh


  Shkon njeri ne nje banjo publike.Kur mbyll deren e banjos lexon nje tabele shikon siper ky e aty nje tabele tjeter shikon majtas aty nje tjeter shikon posht e aty nje tjeter < po ti ke ardhur per te dhjer apo per te lexuar tabelat>
 
  Tre mama duke u mburrur per djemte e tyre:
Kur te rritet djali im, dua qe te behet doktor. Qe te shtpetoje njerzit nga semundjet e keqija, dhe kur te behet i famshem te thone: kush eshte mamaja e tij dhe une them une, une, une...
Kurse une dua qe djali im te behet astronaut. Qe te zbuloje planete te reja dhe qenje inteligjente dhe kur te behet i famshem do pyesin kush eshte mamaja e tij: une do them une, une, une...
Kuse une shton e treta e dua djalin te me behet futbollist dhe ne finale me brazilin minuten e \'92 shtese te tribloje te parin te dytin ... te shkoje balle per balle me portierin dhe ta gjuaje topin jashte, te gjithe do thone: te ..... mamin, te ..... mamin ... dhe une do them une, une, une... jam mami
   

   Na ishte nje burre dhe shkon ne nje klub futet brenda dhe i thote banakierit:-Do vejme bast bashke se une e bej shurren nga stoli ku jam ulur tek gota jote pa e lagur banakun po i thote banakieri dhe vendosin 200 dollar ai e ben dhe e lag banakun. banakieri i thote fitova sjell bastin. klienti i thote prit del jashte dhe futet prap brenda i jep leket. klienti fillon e qesh banakieri i habitur pyet pse po qesh sepse ti sapo humbe bastin klienti i pergjigjet po qesh sepse perjashta pata vene bast me 500 dollar se une ty te bej shurren ne banak.
 

  Nje burr i vdes gruaja dhe martohet me nje grua tjeter. Burri kishte nje djal edhe gruaja kishte nje djal. Kur martohen bejne edhe nje djale tjeter . Burri kthehet nga puna dhe gruaja e pret ne ballkon . Gruaja e merzitur i thot burrit .Hajde o burre se cuni jote me cunin tim po rrajne cunin ton.
Qe thoni ju ushtaret takuan nje gazetar dhe po e kritikonin Ushtaret:po pse vetem policeve i beni ju barcaleta Gazetari: tani vetem policet jane te trash ia kthen gazetari Ushtaret:po pse ne nuk jemi te trash Gazetari:pse jeni te trash ju Ushtaret:po ja ne kemi ndertuar ure mu ne mes te shkretetires a ka me budallik me te madh se ky Gazetari:po, ama ka dhe me temadh Ushtaret:cfare Gazetari:shikojeni policet siper ures duke peshkuar


   Nje here nje djale i vogel i uli tutat dhe i tha shoqes se tij te kopshtit:" Ke ti si ky qe kam une?...." dhe pa me krenari nga vajza. Ajo e veshtroi mire dhe i tha :" Jo nuk kam, po me ka thene mami se po te kesh si ky qe kam une, gjen plot si ai qe ke ti!...."


  Nje grua merr ne pytje 3 burra nje permetari nje tiranas dhe vlonjatin gruja ne dhome e saj te gjumit therret tiranasin hyri .gruja i thot pa shat pa lopat kjo vrime si eshte hape.tiranasi mbeti i habitur. gruja dilni jashte budalla. hyri vlonjati .gruja i thot pa shat pa lopat kjo vreme si eshte hape.vlonjati nuk dine ti pergjigjet jashte .gruja i thot i treti.hyri permetari gruja i thot pa shat pa lopat kjo vrime si eshte hape.permetari thot po pa ujite pa prashit ky kastravec si eshte rrite.gruja buzeqeshe thot fute brenda se e keni dite.   Ishte i her nje polic po drejtonte trafikun. po binte shi i madh.nje burre i mbrojtur nga nje stre i thote: futu ktu ne streh
polici pergjigjet: pse ketu nuk bie shie eeeeeee


   Vlonjati e Cifuti ishin bashkpronar te shume firmave dhe kishin berre shume para.Nje dite na vendosin ti shesin dhe te bejne nje udhetim nepere bote.Une thote cifuti di te pilotoj avionin, blen nje avion privat dhe nisen duke kaluar neper shkretetir avioni peson difekt.humbin gjithcka nga pasuria e tyre duke ecur neper shkretetir cifuti gjene nje qype me flori i thote vlonjati e ndajme te dy kemi qene ortak gjithe kohen, jo i thote cifuti ky ishte fati im. Duk u roptuar neper shkretetir vlonjatit i buzqesh fytyra kur pa nje pagure ushtari me uji te fresket. cifuti qe ishte thare per uji i kerkoj vlonjatit por ai ju pergjigje duke i then ti jepte qypin me flori.mbas kaq tratativash cifuti i ben nje propozim duke i then qe te bente sikur shiste ujin ne pazar dhe ai do ti blinte :
-Cifuti: sa te ben ky uji
-vlonjati:nje qype me flori
-cifuti: shum shtrenjte e mbake
-Vlonjati : bjeri pazarit verdall po gjete me lire do te ta jap falas

   
    Nje dite nje djale i thote te atit se do te martohet. i ati i thote;-po me ke keshtu? i biri thote:me nenen tende. Iati ngryset dhe i thote:-po si mund te lejoje une ty qe ti te martohesh me nenen time? i biri i\'a kthene:-po une si te lejova te martohesh me nenen time?.....................
Shqiptari, kolumbiani dhe amerikani shkojne per nje vizite te zoti. I pret zedhenesi i tij. Ai i tregon nje ore kolumbianit. Ajo ore tregonte se sa me shpejt te levizte aq me shume korrupsion kishte ne shtetin e tij. Ora levizte ngadale. Zedhensi i solli edhe oren e amerikanit. Ajo nuk levizte pothuajse fare. Zedhenesi u be gati te largohej por shhqiptari e ndaloi. Po ora e Shqiperise ku eshte? Zedhenesi iu pergjigj: E ka marre zoti per VENTILATOR.
 

   Nje shqipetar me emigrim ne gjermani,blen nje makine dhe niset per ne shqiperi.kur hyri ne autostrade,hyn ne ane te kundert.menjeher lajmi behet i ditur ne radio,duke lajmeruar shoferet e tjere,kujdes nje makin ka hyre ne korsi te kundert.e degjon shqipetari ne radion e tij dhe thote me vete,po ketu paskan hyre te gjith gabim keta injorantet,ca nje thone ne radio keta.


   Nje cift feston 20 vjet te marteses. Gjate festes burri e pyet gruan se gjate ketyre 20 vjeteve te kaluara bashke sa here e kishte tradhetuar. Gruaja i pergjigjet- "Tre here!". Atehere tregome si me ke tradhetuar. Heren e pare - gruaja rrefen - te kujtohet kur do mirje borxh nga banka dhe nuk donin te jepnin pastaj pas dy ditesh vjen vet drejtori i bankes dhe ti sjell ne shtepi? - Po te lumte, heren e pare me ke tradhetuar per dashuri. Po heren e dyte? - Te kujtohet kur doje te blije nje shtepi ne plazhe por nuk kishe leket e duhura pastaj pas dy ditesh te bene 50% ulje? - Bravo - thote burri - edhe kete here me tradhetove per dashuri. Po heren e trete si me tradhetove? - Te kujtohet kur hodhe kandidaturen per kryetar bashkie por te mungonin 500 vota?

    Ne nje fshat kishte dale nje ari shum i eger.asnjeri smund ta vriste.me ne fund del njeri si me trimi.merr pushken dhe futet ne pyll.i del ariu perpara dhe sa ben per te gjuajtur,nuk shkrep pushka.e kap ariu dhe e perdhunon.diten e dyte i nxehur del perseri.i del ariu perpara,ben te gjuaje dhe del huq.e kap ariu dhe e perdhunon perseri.diten e trete del perseri.i del ariu perpara dhe ky gjuan,por perseri huq.ateher ariu i thote:ore ti je gjuetar apo pederast se spo e marr vesh.


   Nje here dalin per te shetitur i ati me te birin dhe duke shetitur shohin nje ashensor dhe nuk e dine se cfare eshte ne ate moment hyn nje plake mbyllet dera ajo shkon ne katin e vet dhe pas pak nje vajze shume e bukur ulet poshte hapet dera dhe babe e bire e shohin,i ati i thote te birit rri ti ketu sa te shkoj te marr nanen tende..


   Nje polic i thjeshte kishte blere makine te re ,ngrihet ne mengjes dhe gjen kofanon e makines te shtypur, dhe fillon te qaj ,aty afer kalon nje plak dhe e pyet se cfar kishte.Polici i tregon ,plaku fillon te qesh dhe i thote nuk eshte nje problem .Mjafton ti frysh nga mbrapa dhe do te rregullohet,fillon ti fry ne ate moment kalon shefi e pyet dhe ky i tregon cfare i kishte ndodhur.Shefi qesh dhe i thote ....ja pse na quajne idiot ne policve.......SI MUND TA FRYSH ME XHAMA TE HAPURA.


    Na ishin nje here pressidenti i italise/greqise/amerikes dhe sali berisha dhe po udhetonin per amerike nga greqia. papritur nxjerr doren presidenti italjan dhe thote;ketu jemi ne itali! perse pyesin te tjeret italiani:sepse sa nxorra doren kapa nje pellumb. pastaj greku:ketu jemi ne greqi thote ky i dyti. perse pyesin te tjeret . sepse sa nxorra doren kapa akropolin. erdhi radha e sales dhe del sala tek dritarja,nxjerr doren dhe therret ;n asnjemnyr,ketu pa dyshim jemi ne shqiperi. perse pyesin te tjeret. e e e po sa nxorra doren me vodhen oren dhe keshtu fitoi sala.......


   Shkojne dy shqiptare ne FRANCE .
Duke u sjell verdalle nje qyteti i merr uria per te ngrene , i thote njeri shokut te vete .
- Si do tia bejme per te ngrene se une vdiqa , nuk dime as te flasim Frengjisht.
- Mos ki merak i thote shoku , fjaleve do t'ju nga nje Y ne fund dhe do te na kuptojne .
DHe futen ne nje restorant , pas pak vjen kamarieri per te merre porosine dhe i pyet se cfare deshironin te hanin . Hidhet njeri si me i zgjuar.
- Dy rracione buky dhe dy rracione fasuly.
Kthehet kamarieri duke qeshur dhe ju thote.
- Mos te isha une shqiptary mut do kishit ngrene qe te dy.   Rruges per ne sarande policia ndalon nje makine edhe i thote qe ka fituar super cmimin e vitit (50 miljon leke) sepse eshte i pari ne jug qe ka vene rripin e sigurimit.Mbas pak minutash e gjithe media shqiptare mblidhet ne vend edhe fillon pyetjet.Njeri nga gazetaret e pyet fitimtarin:Cila eshte gjeja e pare qe do besh me gjithe keto leke? Menjehere shoferi pergjigjet:Ne rradhe te pare do i nxjer dokumentat makines.Gruaja qe ishte ne kra u hodh pernjeheresh edhe i thote gazetarit: Aman te keqen mos e degjo burrin tim se kur eshte tape ky flet perçare.Ne kete kohe degjohet çuni nga sedilja mbrapa: He me ba ... a te thashe qe do na kapin me kete makine te vjedhur???Mbas disa momentesh degjihet nje zhurme ne bagazh: heeeej a arritem ne Greqi e???  Pyeten nje bionde - Sa vjece jeni zonje? Dhe ajo u pergjejg- Kur u martova une isha 20 vjec dhe burri im ishte 35. Tani burri eshte 70 vjec dmth 2 here me i madh keshtu qe une i bie te jeme 40 vjec


  Nje emigrant ne Itali merr ne telefon te atin dhe thote gjithe gezim. _Baba kam blere nje OPEL te mire.- I ati gjithe nerva i pergjigjet _POR çe deshe PELEN mor budalla, ne nuk po ushqejme dot gomarin.


    Lepuri ishte bere garip.
hynte ne klub dhe i thoshte ariut:me jep nje birre se te vrave. diten tjter i thot:me
jep nje birre se te vrava,Ariu i thot po me the
dhe nje here do te gul ne mur nga veshet
me gozhde.te nesermen vjen lepuri dhe i
thote:ke gozhde:jo thot Ariu:po cekan:jo
me jep nje birre se te vrava.


  Bjondina i shkruan leter djalit.
I dashuri bir Po ta shkruaj kete leter qe ta di se po shkruaj. Nese e merr kete leter d.m.th. se ka arritur mire. Nese nuk e merr lajmerome, keshtu qe do ta dergoj edhe nje tjeter. PO shkruaj ngadale, sepse e di qe edhe ti lexon ngadale. Babi yt paska lexuar para ca ditesh ne gazeta se ndeshjet me te medha ne komunikacion po ndodhin vetem 1 km. larg shtepise sone, keshtu qe ne u shperngulem disa km. larg shtepise se meparshme. Shtepia eshte fantastike, biles kemi edhe lavatrice, por nuk e di ende se a punon. Dje e leshova lavatricen, sapo leshova ujin rroben me nuk ishin aty... Ketu koha nuk eshte edhe aq e keqe. javen e kaluar vetem 2 here ka rene shi-heren e pare zgjati 3 dite, e te dyten 4 dite. me ne fund e varrosem ghyshin tend;e gjetem trupin e tij kur e pastruam shtepine. Kishte qene ne dollap prej asaj dite kur luajtem fshehtas, te kujtohet? para ca ditesh shpertheu boca e plinit ne kuzhine; une dhe babai fluturuam nga dritarja; cfare ndjenje! Mbas tere atyre viteve me ne fund une dhe babai yt dolem se bashku jashte. Mbasi qe veq e permenda babain tend-ka gjetur pune! Eshte shume krenar. Poshte tij jane me shume se 500 njerez...u punesua ne varrezat e qytetit. Motra jote Julia, e din ajo qe u martua per burrin e saj me ne fund ka lindur! Ende nuk e dime gjinine, keshtu qe nuk e di a je bere teze ajo daje ende...nese eshte vajze motra jote do ta thirre ne emrin tim...me doket ashtu eshte..pak si cudi qe vajzen e vet ta therrase "nene"! Kusheriri yt Armando eshte martuar...tere diten po lutet para gruas, mbasi qe eshte e virgjer. He edhe dicka, dije se me nuk po e vizitojme dajen tend i cili vdiq para nje viti....E te mos flas me per vellaun tend Edin...eshte i tmershem, ka mbyllur deren e automobilit e i ka harruar qelesat brenda. Eshte dashur te kthehet ne shtepi ti merre qelesat duplikat qe te na nxjere jashte automobilit. Katastrofe!!!!!! Mire biri im, nuk do ta jap adresen, per shkak se nuk e di. Familja qe kishte jetuar para neve ketu e ka marre numrin e shtepise nga muri me vehti. Nese e sheh Margareten pershendete, e nese nuk e sheh mos i thuaj asgje. Nena qe te do

P.S. Desha te ti dergoj ca para, ama tashme e kam mbyllur zarfen.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: CrYs ne Prill 19, 2008, 03:23:12 MD
  Nje burr i vdes gruaja dhe martohet me nje grua tjeter. Burri kishte nje djal edhe gruaja kishte nje djal. Kur martohen bejne edhe nje djale tjeter . Burri kthehet nga puna dhe gruaja e pret ne ballkon . Gruaja e merzitur i thot burrit .Hajde o burre se cuni jote me cunin tim po rrajne cunin ton.


   Nje here nje djale i vogel i uli tutat dhe i tha shoqes se tij te kopshtit:" Ke ti si ky qe kam une?...." dhe pa me krenari nga vajza. Ajo e veshtroi mire dhe i tha :" Jo nuk kam, po me ka thene mami se po te kesh si ky qe kam une, gjen plot si ai qe ke ti!...."


 Vlonjati e Cifuti ishin bashkpronar te shume firmave dhe kishin berre shume para.Nje dite na vendosin ti shesin dhe te bejne nje udhetim nepere bote.Une thote cifuti di te pilotoj avionin, blen nje avion privat dhe nisen duke kaluar neper shkretetir avioni peson difekt.humbin gjithcka nga pasuria e tyre duke ecur neper shkretetir cifuti gjene nje qype me flori i thote vlonjati e ndajme te dy kemi qene ortak gjithe kohen, jo i thote cifuti ky ishte fati im. Duk u roptuar neper shkretetir vlonjatit i buzqesh fytyra kur pa nje pagure ushtari me uji te fresket. cifuti qe ishte thare per uji i kerkoj vlonjatit por ai ju pergjigje duke i then ti jepte qypin me flori.mbas kaq tratativash cifuti i ben nje propozim duke i then qe te bente sikur shiste ujin ne pazar dhe ai do ti blinte :
-Cifuti: sa te ben ky uji
-vlonjati:nje qype me flori
-cifuti: shum shtrenjte e mbake
-Vlonjati : bjeri pazarit verdall po gjete me lire do te ta jap falas


 ;D :D ;D

Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: shoferi ne Prill 19, 2008, 08:56:51 MD
hahahahahahahahahahahahahahahahahahahha shum e fort
Titulli: BARSALETA
Postuar nga: BENJAMIN ne Maj 02, 2008, 05:14:37 MD
ISHIN   SHQIPTARI ITALIANI JAPANI DHE GJERMANI.GJERMANI  THA  :UNE  I  KAM FEMRAT ME  TE  MIRA  ITALIANI THA:UNE E KAM  SHTRATIN ME  TE  MIR.JAPANI THA UNE  I  KAM STILAT ME  TE MIR.I  GJORI  SHQIPTAR SKISHTE     QFAR  TE   THOSHTE THA"q*f*a femrat e  gjermanit ne   shtrat te italianit me  stila te  japanit.kush   dul  ma  i   mencur  kush  ma  i    flliqt   edhe    kush ma  budall  edhe   kush  mendjemadh?
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: WiLD-CHeRRy ne Maj 03, 2008, 09:12:18 MD
  Nje burr i vdes gruaja dhe martohet me nje grua tjeter. Burri kishte nje djal edhe gruaja kishte nje djal. Kur martohen bejne edhe nje djale tjeter . Burri kthehet nga puna dhe gruaja e pret ne ballkon . Gruaja e merzitur i thot burrit .Hajde o burre se cuni jote me cunin tim po rrajne cunin ton.


   Nje here nje djale i vogel i uli tutat dhe i tha shoqes se tij te kopshtit:" Ke ti si ky qe kam une?...." dhe pa me krenari nga vajza. Ajo e veshtroi mire dhe i tha :" Jo nuk kam, po me ka thene mami se po te kesh si ky qe kam une, gjen plot si ai qe ke ti!...."


 Vlonjati e Cifuti ishin bashkpronar te shume firmave dhe kishin berre shume para.Nje dite na vendosin ti shesin dhe te bejne nje udhetim nepere bote.Une thote cifuti di te pilotoj avionin, blen nje avion privat dhe nisen duke kaluar neper shkretetir avioni peson difekt.humbin gjithcka nga pasuria e tyre duke ecur neper shkretetir cifuti gjene nje qype me flori i thote vlonjati e ndajme te dy kemi qene ortak gjithe kohen, jo i thote cifuti ky ishte fati im. Duk u roptuar neper shkretetir vlonjatit i buzqesh fytyra kur pa nje pagure ushtari me uji te fresket. cifuti qe ishte thare per uji i kerkoj vlonjatit por ai ju pergjigje duke i then ti jepte qypin me flori.mbas kaq tratativash cifuti i ben nje propozim duke i then qe te bente sikur shiste ujin ne pazar dhe ai do ti blinte :
-Cifuti: sa te ben ky uji
-vlonjati:nje qype me flori
-cifuti: shum shtrenjte e mbake
-Vlonjati : bjeri pazarit verdall po gjete me lire do te ta jap falas


 ;D :D ;D
Qe te 3-ja shume te bukura, sidmos kjo e fundit  :D
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: argon ne Maj 06, 2008, 09:40:06 MD

Nje goce i thote te dashurit:1 puthje dhe une do te jem e jotja pergjithmone!
I dashuri:Faleminderit per paralajmerimin!
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: CrYs ne Maj 06, 2008, 10:00:46 MD
Nje Oficer marine kthehet ne shtepi pas dy vjet mungese dhe e gjen gruan me nje femije te porsalindur ne gji
I nxehur jashte mase filloi te kerkoje llogari
- Mos ishte gje Hasani , shoku im me i ngushte?
- Jo
-Mos ishte Hyseni ai shoku im i shkolles?
-Jo
-Po kush nga shoket e mi e beri kete gje?
-Pse vetem ti paske shok mo?
 ::)
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: CrYs ne Maj 06, 2008, 10:04:33 MD
Akoma shtatezane ti?- i thote gjinekologu nje pacientes se tij -ky eshte femija i 8-te.I thuaj burrit te mari masa.
- S'eshte faji i burrit, por i te tjereve- tha ajo
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: CrYs ne Maj 07, 2008, 12:22:05 PD
vajza i thote mamit -  o ma sot kam hipur ne peme tiu merrja topin cunave
hmmm  >:( 5 here  te keqen mami,  te kam thene mos hip se ata duan te shikojne te brendshmet
jo o ma , u tregova e zgjuar i hoqa fare
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: CrYs ne Maj 21, 2008, 11:57:59 MD
i ati shkon ne dyqan  ti bleje vajzes nje kukull Barbi
nE Dyqan kishte Brabi plazhiste, Barbi modele, disco Barbi ,e te tera keto kishin nje cmim konstant  £19
Aty afer sheh Barbi e divorcuar, qe kushtonte £329, i habitur pyet shitesin,hmm perse eshte me shtrenjte kjo??
Ahhh i pergjigjet shitesi, eshte sepse Barbi e divorcuar vjen me makinen e Ken, shtepine e Ken , plackat e Ken , e me ate shoqerine e Ken
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: DORA ne Maj 24, 2008, 10:13:36 MD
po ju dergoj une nje barsalete:nje plake gjithe rrudha i kerkon ndihme nje mjeku plastik per ti hequr rrudhat ne shkembim te nje shume te madhe lekesh.Doktorit i pelqeu shuma e lekeve te afruar nga zonja edhe pse kjo e fundit kishte nje moshe shume te madhi ta merrte ne dore ,dhe fillon punen.Mbasi mbaroj i thote plakes te shikohet ne pasqyre se a i pelqente puna qe kishte bere.Plaka e kenaqur po shikonte vehten dhe filloj te rrotullohesh rreth vehtes kur pa pritur ne pasqyre  nje vrime ne shpine.-Doktore te lutem cfare eshte kjo brime ne shpine.?-Doktori i qete i pergjigjet-Zonje duke te terhequr rrudhat vrima e buthes tu eshte ngjitur lart
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Snow_white ne Maj 26, 2008, 06:06:40 PD
Nje kaubojs ndaloi para nje bari, lidhi kalin dhe hyri brenda per te shuar etjen me nje bire. Pasi mbaroi biren doli jashte per te vazhduar rrugen por per cudi pa se kali i tij ishte zhdukur. I terbuar u kthye ne bar nxori pistoleten qelloi ne ajer dhe ju tha klienteve qe ndodheshin brenda: kush nga ju me ka vjedhur kalin. Neqoftese pasi une te pij nje bire tjeter kali nuk gjendet une do ta bej sic e bera ne Teksas.
Te shqetesuar klientet dhe kamarieret dolen jashte dhe filluan te kerkonin dhe me ne fund e gjeten kalin dhe u kthen te lehtesuar.
Kaubojsi pasi piu biren i hipi kalit dhe kur sa po nisej degjoi nje nga kamarieret qe ti thoshte: Na e thuaj cfare bere ne Teksas?.
Kaubojsi duke ikur thote: U ktheva ne kembe ne shtepi.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Snow_white ne Maj 26, 2008, 06:08:54 PD
Njehere shkon plaku me plaken ne treg per te bere pazar.Ndaloj te nje tregetar peshku.
Plaku-I fresket eshte ky peshku usta?
Tregtari-Po shikoje xhaje eshte i gjalle!
Plaku-E gjalle eshte edhe plaka ime por nuk eshte e fresket se !


Xhaja del ne qytet me gomar dhe ca djem donin te talleshin me xhajen . e shofin xhajen dhe i thojn
- xhaje e gezofsh bencin
- flm -i pergjigjet xhaja
prap nje dit tjeter xhaja prap keto cunat
- xhaje e gezofsh bencin
- flm i pergjigjet xhaja
prap njani nga djem i dhot
- xhaje na ben nje xhiro?
dhe xhaja i con bishtin gomarit dhe i thot
- hyni ne gabin.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: morpheus ne Maj 26, 2008, 07:56:03 PD
kapiteni-- marinar kur te shohesh toke therrit toke toke
marinari-- toke toke toke
kapiteni-- po prit o idiot te nisemi njehere :)
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Pleshti ne Qershor 14, 2008, 11:31:45 PD
Nje burre po ecte rruges,dhe u ndesh me nje Varrim te cuditshem.
ne krye te korteut ishte nje makine varrimi dhe pas saj dhe nje tjeter.
20-30 metra me pas,ketyre makinave,ecte nje burre qe per dore kishte nje qen qe e shoqeronte,dhe pas tij ishin ne rrjesht per nje,rreth 100 burra.

I cuditur nga kjo menyre varrimi,ju afrua burrit me qen dhe e pyeti:
Me fal se ndoshta s’eshte momenti i duhur per t’ju pyetur,por ,a mund te me thuash se kush ka vdekur??

Posi jo-ju pergjigj ai,ne makinen e pare ndodhet gruaja ime.

po perse vdiq??
E hengri ky qeni,sepse ky eshte shume nevrik kur degjon grate llafazane.

po tek makina e dyte??
Te makina e dyte eshte vjeherra ime qe vajti duke ulerire qe te shpetonte te bijen.

Me fal se s’eshte as momenti dhe as vendi i duhur per te bere nje kerkese te tille,por A MUND TE MA JAPESH PER CA DITE QENIN??

Burri e pa ne sy dhe ju pergjigj:te duket vetja me i mire se te tjeret,shko futu ne rradhe
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: EDLIRA ne Qershor 18, 2008, 12:08:18 MD
un vdes per ty
t'kam ndjek maaaaaa
ti vrap un vrap
kam ran 5 kile per ty
i kam then dhe babes dhe mames edhe familjes tate t'gjithve i kam then
po do t'marr per gru mi budallaq di t'marr per
gru
tashi un pres nga ty nje pergjigje pozitive
po prap edhe po the jo ska gje se ti
Prap kokrra kurves mbetesh

------------------------------------------------------------------------------------------------


ka qen njehere nje djal dhe msusja i kish thon te shkruante 3 fjali kur ka shku ne shpi i ka thon babit babi kallxoma ni fjali ai i ka thon ik more majmun se po te rrehi ai e ka shkru ik more majmun se po te rrehi,manej e ka pa vllaun tuj lujt me tren ai treni ka bo ty-ty-ty-ty ai e ka shkru ty-ty-ty-ty,mandej e ka dhez televzionin i ka pa 2 djem tuj thon mami babi mami babi ai e ka shkru mami babi kur osht shku ne shkoll msusja i ka thon a i ki shkru fjalit ai ja ka nis ik more majmun se po te rrehi kuj kuj po i thu ashtu ty-ty-ty kush te ka mesu ashtu mami babi mami babi

------------------------------------------------------------------------------------------------


I thon ushtaret komandantit te tyre:-O komandant,te gjitha barcaletat jan me polic,pse te mos e bejne edhe me ushtar.
Pse jo thot koman.
po si tja bejm.
Te ndertojm ure ne shkretetir,hidhet e thot njeri.
Ide e mire thot komandanti.
E ndertuan uren ne shkretetir dhe i lan 2 ushtar me shikue se cfar do thoshin njerezia.Rrin ushtaret 1 dit.2dit...kur mbas jave vijn me vrap te komandantidhe i raportojn:
-Zoti komandant kan ardhur policia dhe po zen peshk tek ura jone ne shkretetir.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: *Bleri* ne Qershor 19, 2008, 05:20:11 MD
Nje burre po ecte rruges,dhe u ndesh me nje Varrim te cuditshem.
ne krye te korteut ishte nje makine varrimi dhe pas saj dhe nje tjeter.
20-30 metra me pas,ketyre makinave,ecte nje burre qe per dore kishte nje qen qe e shoqeronte,dhe pas tij ishin ne rrjesht per nje,rreth 100 burra.

I cuditur nga kjo menyre varrimi,ju afrua burrit me qen dhe e pyeti:
Me fal se ndoshta s’eshte momenti i duhur per t’ju pyetur,por ,a mund te me thuash se kush ka vdekur??

Posi jo-ju pergjigj ai,ne makinen e pare ndodhet gruaja ime.

po perse vdiq??
E hengri ky qeni,sepse ky eshte shume nevrik kur degjon grate llafazane.

po tek makina e dyte??
Te makina e dyte eshte vjeherra ime qe vajti duke ulerire qe te shpetonte te bijen.

Me fal se s’eshte as momenti dhe as vendi i duhur per te bere nje kerkese te tille,por A MUND TE MA JAPESH PER CA DITE QENIN??

Burri e pa ne sy dhe ju pergjigj:te duket vetja me i mire se te tjeret,shko futu ne rradhe

hahahahahahahahaha
iiiiiiiiiiiiiiiiii sa i keq
ngordht  qeni u terboft  nga femrat llafazane  ;D ;D
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: CrYs ne Qershor 20, 2008, 03:25:13 PD
Nje burre po ecte rruges,dhe u ndesh me nje Varrim te cuditshem.
ne krye te korteut ishte nje makine varrimi dhe pas saj dhe nje tjeter.
20-30 metra me pas,ketyre makinave,ecte nje burre qe per dore kishte nje qen qe e shoqeronte,dhe pas tij ishin ne rrjesht per nje,rreth 100 burra.

I cuditur nga kjo menyre varrimi,ju afrua burrit me qen dhe e pyeti:
Me fal se ndoshta s’eshte momenti i duhur per t’ju pyetur,por ,a mund te me thuash se kush ka vdekur??

Posi jo-ju pergjigj ai,ne makinen e pare ndodhet gruaja ime.


po perse vdiq??
E hengri ky qeni,sepse ky eshte shume nevrik kur degjon grate llafazane.

po tek makina e dyte??
Te makina e dyte eshte vjeherra ime qe vajti duke ulerire qe te shpetonte te bijen.

Me fal se s’eshte as momenti dhe as vendi i duhur per te bere nje kerkese te tille,por A MUND TE MA JAPESH PER CA DITE QENIN??

Burri e pa ne sy dhe ju pergjigj:te duket vetja me i mire se te tjeret,shko futu ne rradhe

hahahahahahahahaha
iiiiiiiiiiiiiiiiii sa i keq
ngordht  qeni u terboft  nga femrat llafazane  ;D ;D

dalte ndonje qenushe thuaj o bleri, hengert tere meshkujt e lig ;D
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: *Bleri* ne Qershor 21, 2008, 12:29:51 PD
jo mi crys se po trebohet kot qenushja nga kta bamirset   O0
me mire ngordht qenushi  dhe pik :P
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: arti* ne Korrik 04, 2008, 08:52:24 MD
nate....
ti hyre ne dhomen time te erret pa drita
un isha i shtrire dhe i zhveshur..
ti u afrove ngadale dhe fillove te thithesh,,
aty ku te pelqente me shume...
Ah MUSHKONJE e mallkuar  ;D

besoj qe ju pelqej ...
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: federali007 ne Gusht 09, 2008, 04:09:08 PD
Shqipetari greku
ishte nje shqipetar duke pire uje ne nje cezem ku vjen i grek e shtyn shqipetarin nga cezmja duke i thene:-ik ore mallaga.kur ja kethen ky shqipetari:-po me rop shpije qe nuk te laga
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: miri13 ne Gusht 09, 2008, 09:27:25 PD
Nje gjirokastrit u tha femijeve te tij te henen -nese silleni mire gjate javes, do tju coj te djelen ne embeltore
te shini te tjeret si hane akullore
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: miri13 ne Gusht 09, 2008, 09:34:41 PD
Vijne mysafire tek shtepia e gjirokastritit! ishte vere dhe bente shume vape.I sheh i zoti i shtepise mysafiret dhe i pyet,
deshironi dicka per tu freskuar?
Poooooo! thone ata.
Gjirokastriti i drejtohet gruas:
Hap dritaren moj grua te freskohen mysafiret!
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: PUKJANI ne Shtator 12, 2008, 09:50:46 PD
N ishte Nastradini dora vet, dhe kishte blere nje lope ne pazar. Lopa i doli shume e mire i bente 20 kile qumesht ne dite. Por kishte huqe kur e mjelnin nuk rrinte levizte aq shume sa ishte shume e veshtire ta milje.
Mendon Nastradini i shkrete dhe vendos qe te hip ne kurriz te lopes keshtu tha e keshtu u be.
dhe punet po shkonin mbare Nastradini i hipur lopes ne kurriz dhe gruaja e tij e milte lopa nga pesha e Nastradinit rrinte mirpo nje dite gruaja e kish harruar lopen pa lidhur dhe me ti hipur Nastradini lopa me vrap neper fshat, e shikojne fshateret dhe duke qesh i thone nga po shkon Nastradin me aq ngut Nastradini i zene ngusht i thote '' nga te me coj lope''
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: PUKJANI ne Shtator 12, 2008, 10:02:37 PD
Nje gjirokastrit u tha femijeve te tij te henen -nese silleni mire gjate javes, do tju coj te djelen ne embeltore
te shini te tjeret si hane akullore

Ishte ky Pukja ni dhe Gkirokastriti shoke per koke, kishin bere ushtrine ne garde basgke dhe u miqsunan aq shume sa sthuhet. Mbasi mbaroj ushtria i thone njeri tjetrit do vemi te vizitojme njeri tjetrin  mire u tha e u be. Vjen Gjirokastriti tek shpija e Pukjanit dhe ky e priti me bujari te madhe sic ja kan zakon pukjanet i theri nje vic dhe koken e vicit ja vuri mikut per rrespekt hngren pine e bene qef.
Mbas disa kohesh mgrehet Pukjani dhe i shkon per vizit Gjirokastritit mirese erdhe i thote ky dhe po vjen darka po ky Pukjani spo shikon pergatitje epo thote do me cojne me ndonje lokal.
I thote Gjirokastriti te jemes nene kam blere ca koke lope na i sill ti hame per darke, eu mendon Pukjani ma kaloj mua une me koke vici ky me koke lope. Por kur sjell ne tavoline nje pakete me djathe bebe nga ata me koke lope Pukjani thote me vete do vdes urie  sonte une.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: vladimir iliç lenin ne Tetor 05, 2008, 08:05:41 MD
Takohet njeher Bushi me Nanon, dhe po bisedonin per zhvillimet ne 5 vitet e fundit.I thote Bushi Nanos:- Ne amerikaneve na jep nje cop hekur dhe per 24 ore te ndertojme nje flote detare.I pergjigjet Nano Bushit:-Na jep plaken tate dhe per 24 ore te ndertojme marinen.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: vladimir iliç lenin ne Tetor 05, 2008, 08:15:13 MD
Nje burr qe kishte si zanat te bente sallame, dhe suxhuke, e pa se po plakej shume dh e vendosi  ti linte zanatin te birit.E mori nje dit ne punishte dhe filloj ti tregonte si funksiononte makineria e sallamit.I thoshte merre mishin, hidhe ketu, shtoji keto esenca , dhe ne kete vend del sallami.I biri i menduar i thot te atit, o ba po si ta fusesh sallam e te dali mish, si behet.AAA te keqen babi ate pun vetem jot eme e ben.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: vladimir iliç lenin ne Tetor 05, 2008, 08:24:12 MD
Nje plake sapo del nga autobusi, i bie te fiket.Per shpejtesi e cojne ne maternitetin me te afert.Kur permendet nje mami shakaxheshke i thote:-Nene, jeni ne maternitet dhe sapo keni lindur goxha djale.
Plaka i pergjigjet:-Eh si kan ardh kohet sot, edhe gishtit si zihet bese.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: vladimir iliç lenin ne Tetor 09, 2008, 06:52:23 MD
Nje grua kishte dale me femijen prej dore. Ne mes te rruges femija ia plas te qarit.U perpoq sa mundi ta pushonte dhe kur e pa qe spo i bente dot gje i tha:- Pusho se do i them policit.Kalamani nuk pushoi prape. Atehere ajo pa nje polic te rrugores dhe i tha:-Xhaxhi polic i thuj ketij femijes te pushoj.Polixi:pusho se ta palloj nanen.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: vladimir iliç lenin ne Tetor 10, 2008, 11:29:15 PD
Nje dem pa nje lop qe po kulloste ne fushen e komshise.Dhe vendos ti afrohet.E shikon lopa dhe i buzeqesh.Ckemi- i thot, une jam lop shamikuqja po shamia me humbi te fusha.Ckemi- i thot demi, une jam dem topemadhi po topet i lash te gardhi.
Titulli: Re: Barsaleta qe te bejn te qash me lot :P ashtu qesh me lot
Postuar nga: arshavin45 ne Tetor 12, 2008, 11:23:30 PD
TEPELENSE  EDHE SHKATHT PO  MDUKESH MA  NEP  PERGJIGJEN E  IKSAJ  PYETJET GJA  KA  T  PERBASHKT NJI  GRU  E  VIRGJER  ME  NJI   DINIZAUR
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: TePeLeNsja_Omel ne Tetor 20, 2008, 03:11:36 MD
Polici....

Ishte nje grua ne rruge dhe kishte veshur nje fustan te tejdukshem, filloj te binte shi dhe ajo u lag komplet dhe i dukeshin gjithe format me ate fustan qe kishte veshur dhe shkon nje qen dhe e lepin gruan, aty afer po rrinte nje polic dhe po shifte. I kthehet gruaja dhe i thote policit ti mire qe sben gje po te pakten bej si qeni...Polici ja ben : hum humTjeter....
ishte greku, serbi dhe Shqiptari

Zoti kishte nje zar ne dor dhe i thote grekut me kete zar do te vras sepse jeni pederast, dal greket duke qar nga dhoma.
Theret serbin me kete zar do tju vras sepse keni vrar njerez, opa del dhe serbi duke qar

Theret shqiptaret, me kete zar do tju vras sepse jeni hajdut...dalin shqiptaret duke qeshur... thote greku dhe serbi po ju shqiptar cme qeshni ai tha do tju vras, epo than shqiptaret ai tha me kete zar do tju vras se jeni hajdut ne i vodhem zarin :)


tjeter......

Ishin shqiptaret dhe do deklaronin lufte kines, e degjon nje kinez dhe vete me vrap te presidenti tij dhe thot kshu kshu albania na ka deklaruar lufte, ouu tha presidenti kines cfare eshte Albania? Shtet i tha kinezi, ku ndodhet Shqiperia? Ne Europe thote kinezi, epo mire sa banor ka thot presidenti kinez, 3 miljon thote kinezi, uee thote presidenti kines ne cfare hoteli jan futur? ahahha


tjeter....

Ishte brunia dhe bjondja po udhetonin, brunia po ikte me shpejtesi dhe i thote shoqes bjonde shif pak mbrapa se mos kemi ndonje polic, kthehet bjondja dhe thot po kemi nje polic, brunia thote po shifi i ka dritat ndezur....fillon bjondia po,jo,po,jo,po,jo :)tjeter.......

Vete polici ne farmaci dhe thote dua byrek me gjize, farmacistja ja kthen skemi byrek me gjize, polici kembngul dua dua dua byrek me gjize ehh cme gjeti belaja thote farmacistja po mar shefin e policis ti them, i thote shefit kam nje policin tend ne farmaci dhe po me kerkon byrek me gjize po ne skemi.........ehh ce vret mendjen i tha shefi po jepja o me spinaq se mos mer vesh ai ( ahahaha kuptoni apo jo byreqe nuk shiten ne farmaci) ahaha


tjeter.....

Ishte nje polic dhe pa  nje leter me shtylle shesim shtepi me qera trokit ose na mer ne telefon...polici tak tak tak troket ne shtylle vjen shefi dhe thote ca ben mor budalla pse i bie shtylles.....lexon letren  shefi dhe shikon driten e shtylles lart dhe thote bjeri bjeri se brenda qenkan :)


tjeter.....

Ishte Shkodrania, tironsja dhe vlonjatja

Kishin per ablikim per stjuardesa
dhe meren ne intervist, shkodranen pyet te paren dhe e pyet nese avioni  rrezohet ne shkretetire te afrikes dhe 60 afrikan vin rrotull dhe ju ka vajtur ne tru te vogel per seks si do vepronit? Shkodrania u skuq dhe tha me than drejten sdo dija ca me ba, mire tani pyet tironsen ne njejten pyetje dhe tironsja ua per zotin sme kishte shkuar ne mendje kjo sdo dija cte beja, pyet vlonjaten dhe vlonjatja kthehet dhe thote te them te drejten mo vlla une se mora vesh ku eshte problemi ahahaha
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: vlora5 ne Tetor 20, 2008, 10:08:41 MD
nje cun i vogel 13 vjec kishte gjiton nji oficer ky oficeri e kishte gruan shume te bukur cuni i thoshte gjithmon asaj dua te te q.... nje ere e pastaj te vdes. vazhdon keshtu per nje muaj u bezdise gruaja e oficerit dhe nje dite mendon ta mar nje nate ne shtepi ca do me beje eshte i vogel per mua ky cuni dhe i thote ajde sonte ne shtepine time po ki kujdes mos te te shikoj njeri vete cuni mer me vete nje sallam te trashe hyne ne krevat i fut sallamin thot ajo mendova se ishe i vogelpo punen e beke te madhe 1 ore 2ore thot cuni kam 2 ore ketu me sallam ta provoj nje here vete dhe i fut bi...n gruaja ngrihet e nevrikosur dhe e qellon me pllembe maskara pakse po me q... po gishtin pse e fut
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: CrYs ne Tetor 28, 2008, 02:50:09 MD
1 dite gruaja  pyet burrin sesa te dashura kishte pasur gjithsej.

Hmm s'do me merzitesh nese i tregoj tamam. -  ia kthen ai
Jo, aspak, pak rendesi kane -    ia kthen ajo
Ok - "i pergjigjet ai e fillon numerimin"    -    1 , 2 , 3, Ti , 5 , 6 , 7
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: tropoja ne Nëntor 01, 2008, 10:30:09 PD
Na ishte nje here nje shqiptar ne nje hotel te londres . Merr nje dhome me qera siper Zhan Clod Vandamit . Edhe shqiptari fillo tu bo zhurm , shqetesohet vandami edhe i shkon lart shqiptarit e i troket .
- Pse ben kaq shume zhurme se me shqeteson
- Pse kush je ti - i thot shqiptari
- Une jam Zhan  Clod Vandami
- Po ike ore se po i mys te treve ? - i thote shqiptari
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: andreas ne Nëntor 02, 2008, 11:11:33 PD
na ishte italjani, gjermani, dhe shqiptari   dhe ju thot mbreti se kush pi meshum cigare do mare gjith pasurine time  vashdon italjani yn tek dhoma  rri 2ore dhe del emo itha mbreti sa pive 2paketa dha  mir vazhdon gjermani rri 2ore dhe del e dhot mbreti ti sa pive 5pakte thot gjermani dhe tani eka radhen shqiptari  yn tek dhoma rri 2_3_4_5 ore dhe del  emo idhot mbreti sa pive
a po mu ma bet me ile   mua nuk me dhate cakmak
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: andreas ne Nëntor 02, 2008, 05:55:05 MD
nbje djale sa kishte mbush 19  vjec
dhe kishte shum deshire te bente seks
dhe shkonte ne bordellot dy ere ne javet   dhe nje dit e pa gjyshja qe shkonte me kurva
dhe ithot gjydhja mor djale pse vete i le leket tek kurvat ti por ajde tek une
po thot djali me mir te ti jap ty se sa kurvave dhe vashdovi bente seks me me gjyshe
kur njr dit e pa iati  dhe i thot po mir mor bir gjyshe  zure
dhe ja kethen djali
po ti qe ma ze mamin perdit
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BOHAN ne Nëntor 16, 2008, 02:06:50 PD
U mblodhen gjithe shkencetaret e botes per te shpikur nje veshje anti-nxehtesie pasi do udhetonin per ne diell...Punuan shume por nuk gjeten zgjidhje...
Me ne fund zgjidhen shqiptaret dhe thane...Per kete jeni lodhur kaq shume...Shkojme naten ne dielle. ;D ;D ;D
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: polici me aspi ne Nëntor 22, 2008, 09:59:23 MD
shkon lepuri te papi i fshatit dhe shef papagallin qe po i thonte ariut: birr se ti q..va robt, dhe lepuri thote me vete une frikacak jam por me trim se papagalli jam dhe afrohet te bari dhe i thote ariut: birr se te q..va robt, ariu kap lepurin dhe papagallin dhe i hedh ne humnere dhe ne momentin qe po binin poshte papagalli i thote lepurit, o lepur a di me fluturu, lepuri i thote jo dhe papagalli i thote   PO C'P** SATAM KISHE QE E SHAVE ARIUN ATEHERE 
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: tonini74 ne Dhjetor 04, 2008, 05:04:54 MD
Tre pleq me rromatizim ishin ulur ne nje stol ne nje park dhe po bisedonin rreth dridhjes se duarve.Une thote i pari,me dridhet kaq shume dora,sa qe kur pi uje me derdhet gjysma e gotes,une thote i dyti,kur rruhem pritem ne shume vende ne fytyre,ndersa une thote i treti,kur shkoj te beje shurren ne banjo deri kur te mbaroj shurren prishem tre here.
Titulli: vdesim per greket ne!
Postuar nga: TePeLeNsja_Omel ne Dhjetor 06, 2008, 05:23:16 MD
Emigranti Shqipetar ne Greqi vendosi qe te kthehej ne Shqiperi me Motor dhe kishte mar nje thes me rere ne kurriz dhe kur do kalonte kufirin e ndalojn policet greke. E pyesin shqiptarin ca ke ne ther rere i tha shqiptari, e pse e do i than greket po ja rera e Shqiperis sme pelqen tha Shqiptari, eh than greket duhet te ket fshehur dicka dhe i bejn kontroll, hic nuk gjeten gje. E lan te kalonte shqipetari. Diten tjeter Shqipetari po te njejten gje me motor dhe me thes do kalonte kufirin e ndalojn po te njejtet polic dhe than ohh kesaj radhe do ti bejm kontroll te mire se dicka po ndodh, kontrollo me ore te tera hic sgjeten gje e lan te kalonin. Diten tjeter prap shqiptari me motor dhe me thesin me rere e tani kishin thir Komandantet keta ti benin kontrolle akoma me mire Shqiptarit po e shifnin reren me kujdes edhe u lodhen dhe than e di cke o Shqiptar te kesh cte kesh ne rere aman te keqen na e thuaj se jemi kurioz dhe spo e gjem dote, opo asgje skam ne rere tha shqiptari une vodha 3 motora asnje spyeti per documentat po vetem per thesin me rere. :P
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: pirat ne Dhjetor 07, 2008, 10:39:19 PD
   DRAKULA     

    Mesohet se Drakula jeton vetem me gjakun e femrave te virgjera.Ne vitin 2004 vendosi te vij
     ne Shqiperi dhe per pak desh vdiq nga etja
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: SeCuRiTy ne Dhjetor 07, 2008, 10:59:43 MD
Mu mpelqejn barcaletat erotike:P
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BOHAN ne Dhjetor 07, 2008, 11:00:43 MD
   DRAKULA     

    Mesohet se Drakula jeton vetem me gjakun e femrave te virgjera.Ne vitin 2004 vendosi te vij
     ne Shqiperi dhe per pak desh vdiq nga etja

kjo eshte barsaleta me e bukur qe kam degjuar ndonjehere  :D :D :D :D :D :D :D [rlmao] [rlmao]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Morphine ne Dhjetor 11, 2008, 09:33:50 MD
POLICI NË FARMACINjë polic hyn në farmaci dhe i thotë farmacistes që ti bëj një byrek me spinaq. Farmacistja habitet dhe mundohet ta sqarojë se është farmaci dhe jo fastfood. Por policit nuk i mbushet mendja. Atëherë farmacistja merr komisariatin në telefon për të folur me shefin. I thotë qe ka ardhur një polic dhe kërkon byrek me spinaq kur ajo është farmaci. Shefi i përgjigjet: po nuk pate me spinaq bëja me gjizë se polic është.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: TePeLeNsja_Omel ne Dhjetor 12, 2008, 08:40:03 MD
zahahhaa e di kete une po e di me byrekun me gjize ahahhhaa sa galat po jepja o me spinaq se se mer vesh ahahahahaha
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: polici me aspi ne Dhjetor 12, 2008, 11:50:36 MD
Maqi me Taqin ishin zjarrefikes. Ne nje ndertese te larte kishte rene zjarr, Shkallet ishin te prishura si ndodh gjithmone  ne Shqiperi. Maqi i ngjiti shkallet me nje vrap dhe filloi te shpetonte femijet qe kishin mbetur nen zjarr. Maqi i hidhte qe lart Taqi i priste poshte. Nje femije, 2, 3, 4 i pesti ishte jevg, E hodhi Maqi, se priti Taqi....nejse vazhduan...Maqi hidh  Taqi prit e ler menjane...Prape rradha tek nje jevg, Taqi prape vuri duart ne bel, se priti...prape cope cope femija ne asfalt....Taqi bertet qe poshte.

- O Maqi mos humb kohen kot me keta te djegurit.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: AZZURRA ne Dhjetor 13, 2008, 02:10:03 MD
Pune grash

ne nje salle te madhe ishin mbledhur nga nje gua per secilin shtet,dhe do bisedonin se kush bente ligjin ne shtepi. ngrihet e para gruaja hollandeze dhe thot:-un burrit tim nje dite i thashe te me lante rrobat,dhe diten e pare spash ndonje ndryshim po diten tjeter po i lante.ngrihet italianja :-edhe un ithash burrit te bente pazarin ,diten e pare spash nai ndryshim po te dyten filloi te bente pazar.ngrihet americania dhe thot :-edhe un i thash burrit te me hekuroste rrobat,dhe qe ate dite filloi te hekuroste.ne fund ngrihet shqipetaria dhe thote:-edhe un moj motrani i thash burrit te fshinte pluhurat nje dite , diten e pare spash gje ,as te dyten ,po diten e tret fillova te shoh cik nga syri i majt se mu ul e enjtura.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: AZZURRA ne Dhjetor 13, 2008, 02:10:39 MD
Doktori

Njeri ishte semure e shkon bashke me gruan te doktori. Doktori e viziton , pasi mbaron vjen tek gruaja e pacientit e i thote:-,Nese deshironi qe burri juaj te mos vdese duhet te zbatoni keto kushte:
1-Cdo mengjes do t’i pergatisni nje mengjes te mire dhe duhet te jeni buzagaz.
2-Kur te kthehet ne dreke ta prisni me fytyre te qeshur e t’i pergatisni nje dreke te kendshme.
3- Darka te jete e veçante. Sapo te vije ne shtepi t’i jepni nje teke raki e qetesojeni .
4- Te beni dashuri sa here qe te doje qe te ndjehet i lumtur.
-Nese zbatoni keto keshilla burri juaj do te sherohet shume shpejt. Kur vijne ne shtepi burri pyet gruan:-’Ç’te tha doktorri? Gruaja i pergjigjet:-’Qe do te VDESESH!’
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: AZZURRA ne Dhjetor 15, 2008, 03:04:56 MD
Budallenjte dhe Hena

Dy te cmendur duke pare ne qiell henen filluan te zihen. Njeri thoshte ishte hena, tjetri thoshte ishte dielli. Pyeten nje kalimtar dhe ai u tha:
-Te them te drejten une nuk banoj ne kete lagje...

=========================================================================================================== 

Fshatari dhe dentisti

Nje fshatar shkon te dentisti pasi kishte nje muaj qe nuk flinte nga nje dhemballe e prishur. Dentisti nuk ndodhej aty per momentin dhe asistenti i tij merr guximin dhe e ul fshatarin per ti sherbyer vete. Ne vend qe ti hiqte dhemballen e prishur, asistenti i dentistit i heq gabimisht fshatarit edhe nje dhemb te mire. Fshatari i revoltuar dhe indinjuar ne kulm i kthehet asistentit te dentistit:
-Si ma hoqe dhembin e mire?!…
-Pusho, - ia kthen ai, se mos te degjon ustai dhe pastaj do paguash per te dyja qe ti hoqa.

=========================================================================================================== 


Kompjuteri

Një djalë teksa po luante me kompjuterin e tij të tipit të fundit me një super-inteligjencë virtuale, e pyet makinën:
-Çfarë po bën babai im në këtë moment?
Kompjuteri i përgjigjet:
-Babai yt është duke peshkuar.
Djali duke qeshur i thotë:
-Çfarë kompjuteri idiot që qënke. Babai im ka dhjetë vjet që ka vdekur.
Kompjuteri që ia kthen:
-Idiot je ti more djalosh, që nuk e njeh ende babanë tënd…

=========================================================================================================== 


Nastradini dhe celsat

Nastradini po punonte tokën, ndërkohë që i vjen një bashkëfshatar me urgjencë dhe i thotë:
-Vrap efendi, se po të digjet shtëpia.
-Punë e madhe, ia kthen Nastradini, çelsat i kam me vete…

=========================================================================================================== 

Pacienti dhe doktori

Pacienti:
-Doktor, unë dua që të bëhem 100 vjeç, a ka ndonjë kurë?
Doktori:
-A pini duhan?
Pacienti:
-Jo.
Doktori:
-A hani sa keni dëshirë?
Pacienti:
-Jo, gjithmonë me dietë.
Doktori:
A shkoni vonë në shtrat?
Pacienti:
-Jo.
Doktori:
-A keni histori dashurie me femra?
Pacienti:
-Jo.
Doktori:
-Nuk e kuptoj pse kërkon që të jetosh aq gjatë?!…
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: AZZURRA ne Dhjetor 15, 2008, 03:05:55 MD
Burri dhe gruaja në gjyqin e ndarjes:
- Pse s´i ke folur gruas për 6 muaj ? - pyeti gjykatësi.
- Nuk kam dashur t´ia ndërpres fjalën.


***

Vajza e vogël duke u lutur para se të flerë: - ... dhe pastaj o Zot të lutem tu japësh disa rroba të ngrohta atyre vajzave të gjora në revistat që lexon babi.


***

Një psikopatit i duket vetja sikur është Zoti. Vizitohet nga një psikiatër. Psikiatri: -Meqë është hera e parë që po takohemi, më thuaj gjithçka nga e para. - Në fillim krijova qiellin dhe tokën...


***


Një turist pyet një djalë: - Sa shkoi ora ? - Dymbëdhjetë e natës. - Mendova se mos kishte shkuar më tepër. - Këtu në fshatin tonë nuk shkon më tepër se fillon pastaj nga njëshi.


***


Një mace kishte ndaluar pranë derës së shtëpisë së një plake dhe po thithte mariuana. Plaka del jashtë dhe i thotë "Pis mace!". Macja çon dy gishta lart në formë V-je dhe i përgjigjet "Peace gjyshe!".


***

Dy njerez duke u kthyer ne shtepi pas nje darke argetimi,vendosen ti bien shkurt nga varrezat,vec per gallate.

Ne mes te varrezave nalen te shastisur nga nje zhurme qe vinte nga hijet, tap-tap , tap-tap .

Duke u dridhur nga frika afrohen,shohin nje burre te vjeter me cekic e dalte ne dore,duke punuar ne gurin e nje varri.

Pasi merr fryme thelle njeri nga ata i drejtohet : Te marrte e mira more Zoteri,na frikesove per vdekje - ne kujtuam mos eshte ndonje Shpirt (ghost) . C`po beni i nderuar ,qe punokeni kaq vone naten ?

Keta Idiote - mermeriti plaku me vete - Ma kane shkruajtur emrin gabim

***

Nje lope i thote shoqes se vet:Moj e shkrete e di ti qe ka shperthyer epidemia e lopes te cmendur dhe duhet te mbrohemi?
Kjo lopa tjeter i pergjigjet:Ti bej si te duash une per vete jam aeroplan.


***

Mosha e nje gruaje eshte si harta e botes:
Nje grua 20-35 vjet eshte si Amerika,e bukur,e pelqyer dhe e lakmuar nga te gjithe.
Nje grua 35-50 vjet eshte si Europa,klasike po gjithnje elegante.
Nje grua mbi 50 vjet eshte si Afrika,te gjithe e dine qe egziston por askush nuk vete.

***

1)Si eshte problemi me telefonin tend , u perpoqa te te merrja por operatori me tha:
-Mire se erdhet ne xhungel,majmuni qe kerkoni ndodhet lart ne peme...

Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: SeCuRiTy ne Dhjetor 16, 2008, 01:42:26 PD
POLICI NË FARMACINjë polic hyn në farmaci dhe i thotë farmacistes që ti bëj një byrek me spinaq. Farmacistja habitet dhe mundohet ta sqarojë se është farmaci dhe jo fastfood. Por policit nuk i mbushet mendja. Atëherë farmacistja merr komisariatin në telefon për të folur me shefin. I thotë qe ka ardhur një polic dhe kërkon byrek me spinaq kur ajo është farmaci. Shefi i përgjigjet: po nuk pate me spinaq bëja me gjizë se polic është.

gaggagaggaggagaagagagag
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: LuXor ne Dhjetor 19, 2008, 07:08:20 MD
Një doktor pyeti pacientin e tij:
- Pi duhan?
- Jo!
- Pi alkool!
- Jo!
-Pi droge?
-Jo!
- Po ti nuk paske asnjë ves.
- E kam një.
- Çfarë?
- Gënjej.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Morphine ne Dhjetor 22, 2008, 11:15:11 MD
Nje polic rrugor ndalon nje djale qe ecte me shpejtesi me motor.....
-Siguracionin i thote ai.
-Nuk kam siguracion i thote djali,
- ashtu..!! i thote polici i nevrikosur......
-Mire me jep librezen e motorit......-Nuk kam as libreze ..i thote djali.
-Sume bukur i thote polici....ne rregull....
-po kasken, ku e ke.? - i thote polici
- nuk kam as kasko, - i thote djali...
- ashtu ....i thote polici, dmth nuk paske asgje....
-Po, mire tani si do ta lem? i thote polici...
- Do ta lem pertoke fare, - i thote djali.....Se nuk kam as Kambalece.

Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BOHAN ne Dhjetor 22, 2008, 11:26:39 MD
Një shkencëtar Shqiptar po studionte një plesht. “Hidhu” i thote pleshtit, pleshti hidhet, “hidhu” pleshti hidhet. Më pas i këput krahët. “Hidhu” i thotë pleshtit, pleshti hidhet. Raport1: Pleshti me krahë të këputur u hodh. Më pas i pret këmbët. “Hidhu” i thotë, pleshti hiç, “hidhu” edhe një herë, pleshti hiç. Shkencëtari shkruan: Raporti2: Pleshtit kur pret i këmbët, nuk dëgjon nga veshët.   ;rolf;
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Morphine ne Dhjetor 22, 2008, 11:29:25 MD
Duke kaluar nje polic trotuarit degjon nje zhurme qe vinte nga nje bodrum, ndalon shikon ne dritare te bodrumit dhe therret:
- C'eshte kjo zhurme kush eshte aty?
Ne bodrum ishte Van Dami tu bo stervitje
edhe i pergjigjet
-Une jam Jane Claud Van Dam
E polici i thot:
- Dilni jasht qe te katert ! ;rolf;

Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BOHAN ne Dhjetor 22, 2008, 11:32:04 MD
Beni kthehet nga shkolla me hundën të gjakosur, e jëma fillon të bërtasë...Bobo..ctë ndodhi, ndonjë aksident? – Jo ..e ka fajin magjistari.  – Cili magjistar  - Erdhi ne shkollë për shfaqja. Më mori në skenë dhe me nxorri 100 lekshe nga hundët. – A maskarai...  – Jo jo në fakt ai nuk bëri gjë, fajin e kanë shokët e klasës..pasi iku magjistari filluan të kërkojnëe a ka para të tjera ne hundë...

Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: AZZURRA ne Dhjetor 22, 2008, 11:36:02 MD
Nipi dhe Gjyshja

nje dite nipi dhe gjyshja shkojne ne qytet
nipi gjyshe ca don me pi nje coca cola thote gjyshja
ok thote nipi kamarier silli nje coca cola gjyshesh
ja bien ai dhe fillon gjyshja ta pi mbas pake kohe nipi i htote gjyshe pije se i iken gazi......sa gje thote gjyshja se ikim me zizin e seferit

Ne diskotek

Kish qen ni femer e bukur po pak e moshuar ne diskotek duke vallzuar,edhe i ofrohet nji djal pak ma i ri se ajo e i thot a bon nji vallzim bashk ajo femra i thot jo une nuk vallzoj me fmi,e ky djali i thot a me fal se nuk e dita qe je shtatzen...

Pacienti – psikiatri

Shkon njëri tek psikiatri:
- Doktor, kam një problem shumë të madh, kohëve të fundit askush nuk po më kupton seriozisht!
Doktori ia kthen:
- Le bre mos ba hajgare...

Djaloshi dhe polici
 
Polici shikon një djalosh duke pirë duhan:
- “A nuk e di se cigaret ta shkurtojnë jetën? Sa vjet i ke”?
- “Jo nuk e kam ditur. I kam 12 vjet”, ia kthen djaloshi.
- “Eeeh more çun - po të mos kishe pirë duhan, do t’i kishe pasur 15”, ia kthen polici.

Pyet mësuesja nxënësit:

- "Le të ngritet ai që e konsideron veten budalla!"
Ngritet Rrusta. Mësuesja e habitur e pyetur:
- "Rrustë, pse ti e konsideron veten budalla?"
- "Nuk e konsideroj veten budalla, por më erdh keq t’ju lë vetëm të qëndroni në këmbë", ia kthen Rrusta.

Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Morphine ne Dhjetor 22, 2008, 11:52:12 MD
Ne nje rrepart ushtarak kapterri dergon nje kubiste per te bere striptizem para ushtareve. Ajo hipen ne skene dhe te gjithe ushtaret duke e pare me me vemendje te madhe. Ajo filloi te heqe pantallonat. Te gjithe ushtaret filluan te duartrokasin me te madhe pastaj ajo hoqi kemishen perseri ushtaret e etur filluan te duartrokasin me te madhe.
Kur ajo hoqi breket askush nuk duartrokiti. Mbasi mbaroi shfaqja kapterri i pyeti ushtaret:
- A ju pelqeu shfaqja?
Te gjithe u pergjigjen nje zeri:
- Pooooooooo.
Pastaj ai i pyeti:
- Po pse nuk duartrokitet kur ajo hoqi breket?
Ato u pergjigjen:
- I kishim duart e zena...

 ;rolf; ;rolf;
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BOHAN ne Dhjetor 22, 2008, 11:54:57 MD
Ne nje rrepart ushtarak kapterri dergon nje kubiste per te bere striptizem para ushtareve. Ajo hipen ne skene dhe te gjithe ushtaret duke e pare me me vemendje te madhe. Ajo filloi te heqe pantallonat. Te gjithe ushtaret filluan te duartrokasin me te madhe pastaj ajo hoqi kemishen perseri ushtaret e etur filluan te duartrokasin me te madhe.
Kur ajo hoqi breket askush nuk duartrokiti. Mbasi mbaroi shfaqja kapterri i pyeti ushtaret:
- A ju pelqeu shfaqja?
Te gjithe u pergjigjen nje zeri:
- Pooooooooo.
Pastaj ai i pyeti:
- Po pse nuk duartrokitet kur ajo hoqi breket?
Ato u pergjigjen:
- I kishim duart e zena...

 ;rolf; ;rolf;

;rolf; ;rolf; ;rolf; ;rolf; ;rolf; ;rolf; ;rolf; ;rolf; ;rolf; ;rolf; ;rolf; hahahahahah
sa e forte kjo mi dreq  ;rolf; ;rolf; ;rolf;
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Morphine ne Dhjetor 23, 2008, 12:00:47 PD
hahaha bledy sa sh e ndjeve ti re  [tongue3]


Nje burre kthehet ne shtepi e gjen nje mashkull nudo posht krevatit.I nxefur ne maksimun i thot grus vet:
Cfare ben ky poshte krevatit???
Dhe gruaja:
- Poshte krevatit asgje! Ta shihje siper... [teethsmile]

Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: CrYs ne Dhjetor 23, 2008, 01:08:01 PD
hahaha girly, te dyja gallate [mrgreen]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BOHAN ne Dhjetor 23, 2008, 01:23:41 PD
hahaha bledy sa sh e ndjeve ti re  [tongue3]


Nje burre kthehet ne shtepi e gjen nje mashkull nudo posht krevatit.I nxefur ne maksimun i thot grus vet:
Cfare ben ky poshte krevatit???
Dhe gruaja:
- Poshte krevatit asgje! Ta shihje siper... [teethsmile]


o girly o dreq  ;rolf; ;rolf; ;rolf;
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BOHAN ne Dhjetor 23, 2008, 01:26:49 PD
fati i plakut
Ne rralle te bukes nje plak po prekte vend pa vend nje vajze te re, kjo hidhet e i thote plakut- rri o xhajo se e ke pushken e shkrehur. Dhe plaku i pergjigjet -Nga nje here e mbush shajtani.

Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BOHAN ne Dhjetor 23, 2008, 01:31:34 PD
Shkon nje grua te doktori e i thote:-Doktor jam shume e semur, po me dhemb koka, kam nje si therje ketu te shpatulla, beni dicka se mbarova.Doktori i pergjigjet me qetesi:Se pari do ju masim temperaturen, ashtu sic ua masim bebeve, nga vrima anale.Pas pak gruaja pergjigjet:Ooooohhhh doktor, po ajo nuk eshte vrima anale?-Po mire,-ia kthen doktori- as ky nuk eshte termometri. ;rolf; ;rolf; ;rolf;
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BOHAN ne Dhjetor 23, 2008, 01:33:26 PD
Propozimi i Turit
Nje dite Turi, nxenes i klases se dyte fillore, ulet ne gjunje, me nje unaze ne dore, dhe i drejtohet mesueses:A do martohesh me mua?Mesusja e zene ngusht i thote:Po mua nuk me pelqejne femijet ska problem ia kthen Turi gjith gezim,- do jemi te kujdesshem  ;rolf; ;rolf;
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BOHAN ne Dhjetor 23, 2008, 01:34:42 PD
Kur te hyri ne goje ishte 20cm, disa qime te ngelen neper dhembe, nje leng i bardh djeges te bllokoi fytin... Nderro furcen e dhembeve se te eshte prishur  [teethsmile] [teethsmile]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BOHAN ne Dhjetor 23, 2008, 01:46:58 PD
Ej girly me e forte se kjo nuk eshte se  ;laughing;

Tre pleqte.Tre pleq po pini nje kafe ne nje lokal. Dhe normal, fillum me fol per problemet e moshes se tyre. Njoni tha:-Eh, kjo pleqni, me dridhen kaq shum duart sa me zi e pi kafen.Tjetri me dridhen kaq shume sa mezi ha buke. treti thote:Ju sqenkeni asgje, mua me dridhen aq shume duart saqe kur shkoj ne banjo me bo shu**en prishem 3 here.  ;rolf; ;rolf;
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: CrYs ne Dhjetor 23, 2008, 01:48:13 PD
 [teethsmile]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BOHAN ne Dhjetor 23, 2008, 01:52:26 PD
Provim ne polici.Per tu bere polic duhet te besh nje provim. Shkojne te komisioni tre veta. Hyn ne fillim Beqiri. Komisioni i thot qe te filloje te numuroje deri ku di ai.Fillon Beqiri 1, 2, 3, 4 , 5,............deri ketu di .Komisioni i thote se nuk mjafton kaq prandaj e nxjerrin jashte.I dyti hyn Hasan.1,..2, ...3, 4...,5, 6...8...di mo.Edhe ky perjashtohet. i fundit futet Tahiri.Edhe ti.. si keta je? Jo mor lale, un e thy ne mes provimin pergjigjet Tahiri.Hajde pra fillo tani 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, fant, çup, kerr, as  ;rolf; ;rolf;
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BOHAN ne Dhjetor 23, 2008, 02:13:06 PD
Ishte gjyshja me mbesen dhe nipin .Keta dy te fundit i thane gjyshes se nga del femija ?.Gjyshja qe te mos perdore fjale turpi i tha :djali del nga kerthiza ,vajza del nga sqetulla -dhe u largua .Vajza sugjeroj vellain:mendoj se duhet tja themi te verten gjyshes se nga del femija !   [teethsmile]

Ehhhhhhhhh femijet e sotem  ;rolf;
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: CrYs ne Dhjetor 23, 2008, 02:52:33 PD
Ishte gjyshja me mbesen dhe nipin .Keta dy te fundit i thane gjyshes se nga del femija ?.Gjyshja qe te mos perdore fjale turpi i tha :djali del nga kerthiza ,vajza del nga sqetulla -dhe u largua .Vajza sugjeroj vellain:mendoj se duhet tja themi te verten gjyshes se nga del femija !   [teethsmile]

Ehhhhhhhhh femijet e sotem  ;rolf;


Hahaha bledi, dhe une si gjyshja, se dija tamam mbas nje kohe te gjate [tongue3]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BOHAN ne Dhjetor 26, 2008, 05:34:13 MD
Mesuesja u thote nxensve ne klase te pare
Sot te dashur femije do bejme nje loje une do mendoj dicka dhe ju ta gjeni.
Ca eshte nje gje e kuqe qe rritet ne peme?
Topi tha nje cun i vogel.
Jo jo eshte molla po me pelqen qe mendon.
Ca eshte nje send me 4 kembe ku ne ulemi?
Tavolina thote nje vajze .
Po jo pra thote mesuesja karrigia po me pelqen qe e vrisni mendjen.
Po mire thote nje djale gjeje ti kete!!!!!!!!!!!!
Ca eshte nje gje e forte e gjate me nje koke roze dhe qe une mund ta prek nga xhepi
Mesuesja skuqet ,s'ke turp mo,
femije i prape
Djali: po ishte lapsi moj mesuese po me pelqen qe e vriske mendjen

ahahaha sa kam qesh me kte  ;rolf;
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: AZZURRA ne Dhjetor 26, 2008, 05:35:59 MD
 ;rolf; ;rolf; ;rolf; ;rolf; ;rolf;
e fort kjo
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BOHAN ne Dhjetor 26, 2008, 05:45:43 MD
;rolf; ;rolf; ;rolf; ;rolf; ;rolf;
e fort kjo
ah mesueset e sotme  ;rolf; ;rolf; ;rolf; ;rolf;
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: AZZURRA ne Dhjetor 26, 2008, 05:47:10 MD
ato te shkuarat jan ato se tani jan me  te mira ;tongue; [teethsmile]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BOHAN ne Dhjetor 26, 2008, 05:49:09 MD
ato te shkuarat jan ato se tani jan me  te mira ;tongue; [teethsmile]
po se tani nuk skuqen fare  ;rolf;  [teethsmile]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: tonini74 ne Dhjetor 28, 2008, 07:59:16 MD
nje memec i thote nje shurdhi,nje qorr po na shikon.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Morphine ne Dhjetor 29, 2008, 10:45:09 MD
Nje shofer furgoni ndalohet nga policia rrugore .
i thote njeri prej policeve- Ishe me shpejtesi , do te te gjobisim
I thote shoferi: - O zoti polic me fal por nuk isha me shpejtesi .
- Me vjen keq o burre por nuk te pashe une te ka pare radari
Kthehet shoferi nga polici tjeter e i thote .
O zoti radar ... po nuk po ecja me shpejtsi mer burr. ;rolf; ;rolf;

Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Morphine ne Dhjetor 29, 2008, 10:54:08 MD
Dy policë shkojnë me një femër e cila përpara së të vazhdonin punë u dha
nga një prezervativ .Policët pyetën se çfar ishte? Ajo u tha se duhej për
të mos ngelur ajo me barrë.Pas dy ditësh u takuan policët dhe njëri prej
tyre thotë: Në daç të ngeli shtatzënë në daç jo, unë do e heq se plasa. ;rolf; ;rolf;
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Morphine ne Dhjetor 29, 2008, 11:05:05 MD
Nje fshatar shkon ne qytet per her te pare dhe hyn ne kinema te shikoj nje film.
Shkon ne sportel dhe pret nje bilet. Pas pak kthehet dhe pret nje bilet tjeter. Pas 3-4minutash kthehet perseri dhe blen nje bilet tjeter. Gruaja e biletarise e nervozuar i thot - Po ti mor xhaje kur doje tre bileta pse i bleve nji nga nji?
- Po un nje bilet doja moj shoqe - thot fshatari - po se c'eshte nje kopil aty te dera qe ma mer bileten dhe ma gris  ;rolf;
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Morphine ne Dhjetor 29, 2008, 11:15:34 MD
Duke ikur njeri rruges hipur ne gomar, shikon nje fik, dhe ndalon gomarin poshte tij... shikon nje koker te pjekur dhe ngrihet ne kembe te samari i gomarit per ta marre.. e merr kete kokren dhe e ha, dhe me larte saj shikon nje koker tjeter, zgjatet pak e merr dhe ate dhe e ha, por pak me larte akoma shikon nje koker shume te pjekur, por nuk e arrinte dot, dhe keshtu detyrohet te varet disa dege me larte, dhe ne ate kohe i iken gomari nga poshte, dhe ai ngeli varur ne fik...
aty kalon i zoti i fikut dhe i thote..
- ca ben te fiku im ti ore..
- po ja- thote ky- rrashe nga gomari... ;rolf;

Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Morphine ne Dhjetor 30, 2008, 12:01:28 PD
Ishin njehere dy bjonde edhe vendosen te dalin jashte nje nate per te vajtur ne club. Mbasi vishen edhe zbukurohen, vendosin te marrin taksi. Dalin ne rruge edhe ndaluan nje taksi. Mbasi u futen brenda i pyet taksixhiu: Ku do vemi goca? Kto te habitura shikojne njera tjetren ne sy, dhe njera i thot tjetres, "Ca do vi edhe ky me ne?" ;rolf;

Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BOHAN ne Dhjetor 30, 2008, 12:13:15 PD
njeri ishte sh ngushte ne banese dhe i vjen nje mik per darke.miku kurioz e pyet:
-me falni po si e ben me gruan per te bere dashuri(duke patur parasysh femijet neper kembe)
i zoti i shtepise pergjigjet:
- po ja,kur dua une te bej dashuri i bej nje fishkellime gruas dhe ajo vjen vete
miku i thote,kjo ndodh kur do ti,por kur do ajo si ia ben?
-kur do ajo vjen dhe me thote, fishkelleve ti apo me bene veshet mua?  ;rolf; ;rolf;
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BOHAN ne Dhjetor 30, 2008, 12:20:37 PD
morfologji zgjedhime

un vardisem
ti vardisesh
ai  e shti ne dore
ajo behet e dores
ne i biem me dore
juve ju mbetet ne dore
ata ju kane ne dore

un masturbohem rreze shtylles se telefonit
ti ndjek shembullin tim
ajo (centralistja )ngelet me barre
e te tre shkojme ne gjygj per perdhunim ne distance. [teethsmile] [teethsmile]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Morphine ne Dhjetor 30, 2008, 10:37:26 MD
nje polic rrugor ndalon nje bionde qe ishte duke ngare makinen...

- zonje ku shkoni pa vene rripin - thote polici

- helllllooooooooo ku me shkon ripi me keto rroba qe kam veshur ?
 ;rolf;
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: dennis ne Dhjetor 30, 2008, 11:06:14 MD
ishte nje djale qe i rrinte k... gjithmone ngref dhe nuk dinte cfar ishte p... apo me i ra me dore por dhe nje dite shkon te doktori per tu vizitu dhe i thote dokorit se si e kam hallin dhe doktori i thot jam shum i zan por hajde neser mbasdite te shpia ime dhe e pyet djali se sa kushton doktori i thote 100 mij lek ok thot djali dhe djali shkon te shpia e doktorit por se gjen ne shtepi por aty ishte e shoqja e doktorit dhe ajo e pyet se cfar semundjet ke por djalit i vjen keq per ti than ajo kemgul se cfar ke dhe djali i difton se k... nuk me ulet kurr dhe e shoqja e dokorit i thote hajde se kam ilac un dhe ajo hape kembet dhe i thot fute ketu dhe ai e fut dhe masanej prishet dhe i ulet dhe cohet me i dhan leket asaj por ajo thot se ilcet i kam pa lek dhe niset me ik aty jashte takon doktorin dhe i thot ku po shkon hajde me te vizitu shko more i thote djali doktoresh kishe gruen qe edhe ilacet i kishte pa lek hahahaha
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BOHAN ne Dhjetor 31, 2008, 02:14:15 PD
Dy shoke donin te veshtronin londren.Futen ne autobus dhe njeri i thot tjetrit te shkojm ne katin e dyte sepse shofim me mir. Tjetri i pergjigjet joooo do me cosh atje ku ska shofer ti po une s'jam budalla.
 [teethsmile]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Pleshti ne Shkurt 09, 2009, 07:41:42 MD
Gruaja i thote burrit:
- Dil nje xhiro ne treg dhe na blej dicka per ne shtepi se skemi asgje.
Burri del dhe kur kthehet ne shtepi e gjen gruan ne krevat me nje tjeter.
- Cfar ben keshtu ti? - i thote burri
ja kthehet gruaja:
- Solle kafe?
- Jo.
- Solle ndonje leng frutash ose aperitiv?
- Jo.
- Po atehere si ta qerasja mikun une? :P
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: antrea ne Shkurt 15, 2009, 09:03:01 MD
njerit ivete per vizite motra e gruas dhe ajo rrin ca dite .nje dite ai futete ne dhome dhe sheh kunaten e tij te beje s.. me nje kastravec kunata se ve re .ne mbremje ai ithote te shoqes se do dilnin xhiro dhe dolen me ta vete dhe kunata. gjate shetitjes ata takojne nje shok te atij dhe ky ben prezantimin, ky nje shok imi ndersa kjo eshte gruaja , kjo kunata, fut doren ne xhep nxjerr kastravecin dhe thote ndersa ky eshte baxhanaku
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Morphine ne Mars 15, 2009, 10:52:47 PD
Pyet femija nenen:
-nene pse nusja vishet me te bardha kur martohet?
-po sepse ajo eshte dita me e lumtur e jetes se saj,tregon gezimin,lumturine ne shpirtin e saj,gezimin se do takoje burrin e vet...
-ahaaa,e kuptova pse dhendri vishet me te zeza atehere... :D
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Morphine ne Mars 15, 2009, 11:08:56 PD
Nje familje kishte nje shtepi te vogel, nje dhome fjetje, nje guzhine, dhe nje dhome pritje, dhe nje dhome te vogel ne katin e dyte per te lare rrobat. Familja u perbente nga prinderit, dhe kater femije. Prinderit kur donin te benin sex nuk kishin ku ta benin, sepse dhomen e tyre flenin femite, dhe gjithmone shkonin tek dhoma ku lanin rrobat ne lavatrice, dhe sinjali ishte "hajde shkojme te lajme rrobat lart"  :D  por nje dite burri i thote gruas, " hajde shkojm te lajme rroba lart" ndersa gruaja po i jepte femijeve per te ngrene,  i thote burrit "shko me prit lart sa te mbaroj pune, dhe erdha", dhe gruaja vonohet rreth 15 minuta, dhe kur shkon lart i thote burrit, "hajde te lajm rrobat" por burri i thote jo mbarova pune i lava me dore. [rlmao]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Morphine ne Mars 15, 2009, 11:14:08 PD
na ishin nje here dy pleq duke ecur skaj nje pallati, kur pa pritur para tyre bie nje przervativ, pasi e shiqojne mire dhe e vlersojne se ç'duhet te jet i thot plaku plakut: ore edhe une kam bere seks kur kam qen i ri por asnjeher lekura nuk me ka rene, po ty?

Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Touch-Key-locked ne Mars 21, 2009, 06:24:13 MD
Nje  njeri gjithmon fat keq,pas nje kohe  ,fjal mbas fjale dhe  i thon me shku te nje njeri i dijshem,,evle(engjell) dhe ta pyeste se  cka...

Nje dit shkon aty tek ajo shtepi ku ai  banonte,hy  brenda,ne ate dhom,pikonte  tavani  pika uji si te biente shi,diku me shum diku me pak,,e pyet ky se  ca jan keto riga uji??
Njeriu i ditur >>>Keto jan fatet e njerzve ---

Po cili ashte fati ime?


Njeriu i ditur>>>A e shef ate  vrimen e vogel qe pikon  pika te rrala uji?


Po e shof


Njeriu i ditur>>> ai ashte fati yt?


Ky e merr nje krane dhe fillon me  z'madhua  vrimen,i thehet  kranja dhe e mbyll fatin pergjithmon....
[grosecolere] [rlmao]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: dennis ne Mars 21, 2009, 09:21:06 MD
ishin tri gra shtatzan nje ishte nga USA nje nga ANGLIA e nje nga SHQIPERIA
dhe nxehen kush e ban fmin ma te zgjuar a ban e para USA dhe del tu vrapua uauaua sa mire than te gjithe doli vrapist
e ban edhe ANGLEZJA e del fmija tu lujt futboll uauaua thon te gjithe doli futbollisti maj mire ne bote
kshtu qe mbeti SHQIPTARJA e nuk po del fmija nuk po del e nuk po del shkon i shoqi i saj e i thot hajt ma se na turprove ne at moment i del kryet fmis edhe fillon i shoqi tu e terhek e i thot i shoqi del e zog kurve del fmija edhe i thot qi.. tam po pse po me shan hahaha ai doli tu fole dhe ma ne fund fitoj SHQIPTARJA [bravo]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: agron1 ne Mars 23, 2009, 09:46:13 MD
nje dit nje burr shkon nga shkodra ne tiran per te ber tregti dhe duke u kthyer
e ndalon policija dhe i thot  qe ishe me shpejtesi aji i stresuar i thot policit un nuk isha
me shpejtesi por polici kemngul dhe i thot do te paguash nje gjob 20 mij lekesh

ather burri i nervozuar i thot qe shtrejt do ta paguani kete gje qe me bet
dhe shpresoj qe do keni fatin e mergimtares,
policet te nervozurar i ven nje gjob prej 20 mij lekesh ,

por policet diskutojn  ca fatit do te ken pas mergimtarija
 dhe njeni i thot tjetrit ta zem ate burrin se aji mendon te na bej dica,
ather policet ndezin sinjalin e emergjensis dhe e zan ate burrin  dhe  i thon ti do pagush nje
gjob te dyt se je kercenua policit me fjal ,dhe burri e pa qe skishte nga ti a mante
dhe thot perse do te paguaj me un pagova 20 mij ,dhe ata i than qe ca fatit ka pasur
merimtarja  aji i thot policit nuk do ju tregoj dote na tregosh i thot polici ose per ndryshe
do te arrestojm aji u drejtohet policve me fjalen eshtre ne demin tim tu tregoj
dhe polici i thot do te lem te lir dhe nuk do pagush gje vec na trego,ather burri u thot qe mergimtarja
kishte marr rrugen per ne angeli dhe  e zuri nata me nje grup burrash dhe ata burrat te gjith nuk kishin par femer
me sy per nje koh te gjate dhe  filluan ta  q......n me radh por rradha vanoj dhe disa nuk mujten me prit rradhen dhe filluan nga te kater anet
ta q.....n
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BOHAN ne Mars 31, 2009, 09:24:59 MD
ishin tri gra shtatzan nje ishte nga USA nje nga ANGLIA e nje nga SHQIPERIA
dhe nxehen kush e ban fmin ma te zgjuar a ban e para USA dhe del tu vrapua uauaua sa mire than te gjithe doli vrapist
e ban edhe ANGLEZJA e del fmija tu lujt futboll uauaua thon te gjithe doli futbollisti maj mire ne bote
kshtu qe mbeti SHQIPTARJA e nuk po del fmija nuk po del e nuk po del shkon i shoqi i saj e i thot hajt ma se na turprove ne at moment i del kryet fmis edhe fillon i shoqi tu e terhek e i thot i shoqi del e zog kurve del fmija edhe i thot qi.. tam po pse po me shan hahaha ai doli tu fole dhe ma ne fund fitoj SHQIPTARJA [bravo]
hahahahahaa hej zot se di pse me boni shum me qesh kjo  :D :D :D :D :D :D
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: anisa ne Prill 24, 2009, 12:23:34 PD
ketu po i postoj disa barcaletat me te mira nga http://www.zlm.edu.mk/humor.htm (http://www.zlm.edu.mk/humor.htm)

-A të kujtohet I dashur,në këtë park ma ke
vjedhur puthjen e pare?-I thot gruaja burrit.
-Po si nuk më kujtohet e dashur-ia kthen burri.
Për shkak të asaj hajnie po vuaj edhe sotKur u zgjua një dembel I papunë nga gjumi I tha së shoqes:
-Jam kënaqur sonte.Në ender gjeta një punë të mire,ku
fitoja shumë para…
-Vazhdo të flesh mor budalla,derisa të fitosh një shumë të mire-
I tha e shoqja.

një djalë vrapon I gëzuar te babai I tij.
-Baba , a do të më blesh një daulle?
-Do te bësh zhurmë more bir!
-Mos u shqetso,baba,do t’I bie kur të jesh në gjum..

qka thote bjonina kur merr vesh qe ka vakum[vend bosh pa ajer dhe asgje ne te]ne koke.
thote me mir se asgje
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: anisa ne Prill 24, 2009, 12:24:12 PD
ja disa te tjera

- Si mund te fusesh 10 Italiane ne nje makine Fiat?

- Hidh nje dollar brenda se futen vete.Brixhida po mbush nje fjalekryq:
- Ç eshte fundi i jetes? Me shtate shkronja!
- Martesa -pergjigjet babai.- Im shoq s'me kupton me.
- Ç'fare do ndonje grua tjeter?!
- Jo, jo eshte shurdhuar


- Si t'u duk dreka e dashur?
- E shkelqyeshme, me qe ra fjala, çfare kishim per dreke?


i thote mjeku pacientit do te jap nje ilaq qe te beje 20 vjet me te ri ..i thote pacienti joooo.jam 65 vjeq dhe nese e bej humbas pensionin


nr1 ::

Shkon djali e pyet babain : cili eshte dallimi i normalisht dhe realisht? babai i thote : per te gjetur
pergjigjjen pyte nenen tende nese do te shkonte ne shtrat me nje milioner..ai e pyet dhe ajo
i thote po.ai i tregon babait..ai i thote pyete tani motren tende nese do te shkonte me nje
milioner..ajo i tha po dhe ai i tregoi babait ..babai i tha : normalisht do te kishim
40 milion euro--realish kemi 2 ku*va
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: anisa ne Prill 24, 2009, 12:24:56 PD
DITA E PËRSOSURDita e përsosur në jetën e një gruaje:08:15 Ta zgjojnë me një të puthur.

08:20 Të shohë teksa peshohet se peshorja tregon dy kilo me pak se ditën e mëparshme.

08:45 Mëngjezim i hershëm në shtrat: lëng portokalli i saposhtrydhur dhe simite. Hapje e dhuratave p.sh. zbukurime të shtrenjta të zgjedhura nga një partner që ia di mirë vlerën asaj.

09:15 Një dush i ngrohtë me vajra me erë të mirë.

10:00 Vënie në lëvizje të trupit në sallonin e

hijeshisë trupore me një trajner privat të pashëm dhe

me humor.

10:30 Pispillosje, bërje e thonjve me manikyr dhe ti

rregullojnë flokët.

12:00 Mëngjez me shoqen më të ngushtë që sapo ka ardhur

në qytet me një mori të rejash për të treguar.

13:00 Të hasë në rrugë ish gruan apo ish të dashurën e

partnerit dhe të shohë pa frikë se ajo ka shtuar 7

kilo.

15:00 Zemër

16:00 Sjellje e 3 duzinash trëndafila të kuq dhe një

kartoline nga një adhurues i fshehtë.

16:15 Vënie në lëvizje të trupit në sallonin e

hijeshisë trupore, ndjekur nga një masazh prej një

djali me trup të madh e të fuqishëm që thotë se rrallë

herë ka qëlluar t´i bëjë masazh dikujt me një trup kaq

të përsosur si i asaj.

17:30 Provim plaçkash më të zgjedhura nga qepjet më të

kushtueshme i cili kthehet në një shfaqje mode.

19.30 Darkim për dy veta me qirinj me kërcim dhe

komplimente.

22:00 Larje në vaskë me ujë të ngrohtë me bubla

(vetëm).

22:50 Ta sjellin në shtrat, çarçafët të sapolarë dhe të

hekurosur.

23.00 Puthje dhe përqafime.

23:15 Rënie në gjum në krahët e tij të fuqishëm.Dita e përsosur në jetën e një burri:06.00 Bjen zilja e orës.

06:15 T´ia thithin (blow job).

06:30 Shijim për një kohë të gjate e i patrazuar të

dhjerjes së mëngjesit ndërkohë që lexohen faqet e

sportit në gazetën e ditës.

07:00 Mëngjezi: vezë dhe sallam. Kafe dhe bukë të

thekur të përgatitura nga një shërbëtore lakuriq.

07.30 Vjen limuzina.

07:45 Disa gota whisky në rrugë e sipër për tek

aeroporti.

08:15 Fluturim me një aeroplan jet privat.

09:30 Limuzinë me shofer për tek klubi i golfit (t´ia

thithin në rrugë e sipër)

09:45 Golf

11:45 Limuzina mbrapsh për tek aeroporti (disa gota

whisky).

14:30 Fluturim për në Monte Carlo.

15:30 Ekskursion pasditeje peshkimi. Të gjithë

shoqërueset janë lakuriq.

17:00 Fluturim për në shtëpi. Masazh trupi nga Claudia

Schiffer.

18:45 Larje, dhjerje dhe rruarje.

19:00 Shikim i lajmeve ku Michael Jackson-in e kanë

vrarë. Marihuana është bërë e ligjshme. Hard-core porno

do jipet hapurazi në TV.

19:30 Darka: gaforre si pjatë të parë, Dom Perignon

(1953). Bërxollë e pjekur mirë dhe e shijshme, dhe në

fund akull që shërbehet mbi cica të nxjerrura jashtë.

21:00 Konjak Napoleon dhe një cigare Cohuna përpara

televizorit me ekran të madh. Parje e lajmeve sportive

ku Shqipëria ka mundur Italinë 8:2 në futboll.

23:00 Masazh dhe banjo me ujë të ngrohtë e shoqëruar

nga një picë e shijshme dhe një gotë të madhe birre të

fortë e të ftohtë.

23:15 T´ia thithin për gjumin e ëmbël.

23:45 Rënie në shtrat (vetëm)

23:50 Ia fut një pordhe 12 sekonda të gjatë me katër

lloje të ndryshme zhurme që bën qenin të zhduket prej

dhomës.http://www.zlm.edu.mk/humor.htm (http://www.zlm.edu.mk/humor.htm)
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: anisa ne Prill 24, 2009, 12:25:46 PD
2 partizane,Loni e Shabani po luftonin me gjermonet. E kishin keq fare se ishin vetem kunder nja 30-40 gjermoneve. Degjoheshin vetem krisma dhe plumbat vershellenin mbi kokat e 2 trimave tane.
- O Loni....,OOO Loni.
- He mor dreq çar do!
-Çar ere mban gjaku or taj!
- Ku e di un mor burr, era m*t!
- Mooooooooos,qenkam palgos un or taj!!!!


Nje i pasur e pyeti sherbetorin, se sa e cmonte ate ai.
-1000 franga- u pergjegj shebetori.
-Si? Po 1000 franga ben vetem kostumi qe kam veshur.
-Si urdheron, - u pergjigj sherbetori, - dhe ate e pata parasysh.


Nje here gjate vizitis se tij ne Amerike Papa i kerkon shoferit te tij
qe ti leje makinen se kishte deshire qe ti jepte vete,shoferi nuk ia prishi qejfin. Nje polic trafiku e shikon Limuzinen dhe njofton
menjehere shefin,
-Nje person shume i rendesishem ka ardhur ne qytet.
-Kush ministri?-e pyet shefi
-Jo ,jo ministri.
-Presidenti atehere?
-Jo,jo as presidenti
-Po kush dreqin ka ardhur atehere na qenka me i rendesishem se Presidenti?
-Une -i thote polici-nuk e di se kush eshte ky njeri kaq i rendesishem por ky ka si shofer Papen.

Burrë i mençur + grua e mençur = romantikë
Burrë i mençur + grua jo e mençur = shtatzaní
Burrë jo i mençur + grua e mençur = aferë
Burre jo i mençur + grua jo e mençur = martesë

Një grua është e shqetësuar për të ardhmen e saj deri
sa gjen një burrë.
Një burrë nuk është i shqetësuar për të ardhmen e tij
deri sa gjen një grua

Burrat e martuar jetojnë më gjatë se burrat beqarë, por
burrat e martuar dëshirojnë shumë më tepër të vdesin

babai: Si po ecin mësimet ?
- Po mësoj aq sa dij.
- Mos mëso ato që din por ato që s´din !

POLITIKE

Thonë se Enver Hoxha pati thërritur njëherë
një plak të vjetër që t´i tregonte përralla. Kështu ai e mori plakun tek kopshti
i tij me lule për t´ia treguar përrallat aty.
- Shumë të bukur e paske bërë kopshtin me
lule - i tha plaku
- Unë kopsht të tillë me lule kam bërë tërë
Shqipërinë - ia
preu Enveri duke gjetur rastin për të bërë
pak propagandë.
- A kam ardhur unë të të tregoj përralla ty,
apo ke ardhur ti
të më tregosh përralla mua ? - e pyeti plaku.


Besoj se ju pelqyen keto barcaleta .
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: anisa ne Prill 24, 2009, 12:26:30 PD
Alo, shtepia Beqiri, eshte zoti Beqiri ne shtepi?
- Jo, babi nuk eshte ne shtepi.
- Po zonja Beqiri?
- As mami nuk eshte ne shtepi. jam vetem me motren.
- Atehere me kalo motren te lutem.
Pak disa minutash ne pritje, vajza kthehet tek telefoni.
- Zoteri, me vjen keq po nuk mund te te kaloj motren, provova deri tani dhe nuk e nxjerr dot nga djepi
__________________
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: anisa ne Prill 24, 2009, 12:26:55 PD
Polic Petriti

Petriti ishte polic tek stacioni i trenit. Kishte nje te afermin e vet tek instituti i Folklorit. Aty mesoi dhe kompjuterin. Nje dite futet ne loje te vertete me nje web-site pyetje pergjigjesh.

Polic Petriti i ben pyetje sistemit kompjuterik "Sa barcaleta ka me polic?". Kompjuteri i kthen pergjigje se ka vetem 2 (dy). Petriti ja kthren me kompetencen me te madhe dhe i shkruan ne cast: "Me vjen keq por Jeni gabim. Une jam vete polic dhe di me dhjetra barcaleta per ne..."

Kompjuteri ja kthen po ne cast: "Vetem 2 (dy) jane barcaleta, te tjerat jane te verteta'...!
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: anisa ne Prill 24, 2009, 12:27:20 PD
Nje pijanec pasi kthehet ne shtepi dhe mbaron pune me nevojat personale drejtohet per ne dhome.
I thote gruas: - Sa i mire qe jam , me duket se jam rob i deguar nga Zoti..
- Pse i thote ajo.
-Po ja thote teksa po hyja per ne banjo drita u hap vetvetiu..
- More maskara prape ke urinuar ne frigorifer ti - ulerin gruaja
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: anisa ne Prill 24, 2009, 12:27:50 PD
Po i tregonte gjyshi, nipit te vet, histori nga lufta me gjermanet.
-"Njehere o bir, na zune gjermanet rob, dhe na dhane dy mundesi. Ose do na perdhunonin, ose do na vrisnin"
-"Po ti o gjyshi, ca bere?-i thote nipi
"Mua me vrane" - i thote gjyshi
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: anisa ne Prill 24, 2009, 12:28:17 PD
Tre personat

Tre persona arrijnë tek stacioni i trenit por treni ish nisur .Vrapojnë dhe dy të parët arrijnë të hipin në ecje e sipër ,ndërsa i treti nuk arrin të hipë por fillon të qeshë me të madhe .I thotë një kalimtar: Më falni por Ju nuk duhet të qeshni se nuk arritët të hipni në tren ndërsa shokët po .E si të mos qesh kur ai që duhet të hipte në tren jam unë ,se ato të dy vetëm sa do të më përcillnin Mua
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: anisa ne Prill 24, 2009, 12:28:53 PD
( MAÇOKU ME MOTOR )-Nje femjije degjon macen qe fle duke bere "ger-ger"dhe i trembur shkon tek i ati,qe eshte teknik automjetesh,dhe i thoteABI,HAJDE TE SHIKOSH!MAÇOKU YNE PO FLE ME MOTOR TE NDEZUR!

( LIBRI )-Çfare ju lexonte edukatiorja tek ai liber i trashe qe e bante ne duar,tregime apo poezi?ASGJE ,Po pse e bante ne duar?NA QELLONTE ME TE NE KOKE,SA HERE QE BENIM ZHURME.

(BOXERI)--Babi,xhaxhi Nini,qe na regulloi dje televizorin,mos ka qene ne rini boxer?PSE O BIR?!Sepse e qellonte televizorin me grushta,perderisa e regullonte.

( KALI )--Femija i ka hypur te atit ne kuriz si kale dhe nena do ta ushqeje:PO PSE QAN,MORE SHPIRTI MAMIT?DUA TE DAL ME KALIN NE RUGE-

( FEMIJE TE KEQINJ )--Nje femije ,dukeveshtruar me vemendje floket e te atit,pa disa qime te bardha dhe e pyetiabi,pse disa qime nga floket e tu jane te bardha?-Se babit i del nje qime e bardhe,sa here qe djali i tij ben nje gabim,-u pergjigj i ati.-Femija u mendua pak e pastaj thatehere gjyshi duhet t'i kete pasur shume te keqij femijet.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: CrYs ne Prill 24, 2009, 06:42:18 MD
Nje grua aziatike i ankohej shpesh te shoqit.
Kerkoj hapesire -thote ajo   ( nga cdo gje).
No problem - i thote ai - po te zgjeroj kuzhinen.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: edi77 ne Maj 20, 2009, 10:27:00 MD
Polic Petriti

Petriti ishte polic tek stacioni i trenit. Kishte nje te afermin e vet tek instituti i Folklorit. Aty mesoi dhe kompjuterin. Nje dite futet ne loje te vertete me nje web-site pyetje pergjigjesh.

Polic Petriti i ben pyetje sistemit kompjuterik "Sa barcaleta ka me polic?". Kompjuteri i kthen pergjigje se ka vetem 2 (dy). Petriti ja kthren me kompetencen me te madhe dhe i shkruan ne cast: "Me vjen keq por Jeni gabim. Une jam vete polic dhe di me dhjetra barcaleta per ne..."

Kompjuteri ja kthen po ne cast: "Vetem 2 (dy) jane barcaleta, te tjerat jane te verteta'...!

[clap3] [clap3] [clap3] [clap3] [clap3] [clap3]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Touch-Key-locked ne Maj 22, 2009, 05:42:43 PD
New Jersey usa

Ne restorant Bonita ,shpallet nje loje shperblyeese ku si shperblimin kishin nje  makin e tipit mercedes benz $140.000 dollaresh  loja ishte keshtu...

Duhet pir 20 gota viski ,5 gota ver te kuqe ,dhe nje got sambuka...

Loja filloj:Hyri amerikani i pari,,,piu e piu i ra te fiket,hyri rusi edhe ai njejte,hyri gjermani,,,edhe ai per tok, SHQIPTARI DOLI NGA LOKALI,,,hyri spanjolli e qoj  gati ne fund,hyri polaku edhe  ai gati po shum,,,kur hyri shqiptari ,,,i HYRI BUM BUM, ENE  FITOJ,,,JURIA E CUDITUR E PYETEN, NE TE PAM QE  DOLE NGA LOKALI   ???
Shqiptari: iSHA KE LOKALI TJETER ME BA PROV A MUNDEM TI PI   [excited]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Morphine ne Maj 26, 2009, 12:30:35 PD
Nje burre futet ne nje banke dhe pyet;
-kujt i kane humbur nje tuf me leke?
Ne ate moment afrohen nja 4 persona duke i thene(me kane humbur mua njeri,me kane humbur mua tjetri)
Dhe ky burri i pergjigjet;
-Jo per gje,por gjeta llastikun ne toke... [rlmao]

Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: CrYs ne Maj 26, 2009, 12:31:48 PD
 [teethsmile]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BOHAN ne Maj 26, 2009, 12:32:22 PD
Nje burre futet ne nje banke dhe pyet;
-kujt i kane humbur nje tuf me leke?
Ne ate moment afrohen nja 4 persona duke i thene(me kane humbur mua njeri,me kane humbur mua tjetri)
Dhe ky burri i pergjigjet;
-Jo per gje,por gjeta llastikun ne toke... [rlmao]


hhahahaha ca kopili ai  :D
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Morphine ne Maj 26, 2009, 12:33:03 PD
Nje vajze e re po bente kursin e patentes dhe po i jepte makines.
instruktori e pyet:cfare ndodh kur ngrem kemben e djathte!
vajza thote..:ndalon makina sepse heqim kemben nga gazi.
po kur i ngreme te dyja i thote instruktori?
vajza:atehere e merr patenten pa bere kurs.  [rlmao] [rlmao]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Anonimo_ ne Maj 26, 2009, 12:34:42 PD
hahahahahahahahahhaahha shume e forte kjo cokollata
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: CrYs ne Maj 26, 2009, 12:35:27 PD
hahaha
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ♥♥DONCHE♥♥ ne Maj 26, 2009, 12:58:57 MD
Alo, shtepia Beqiri, eshte zoti Beqiri ne shtepi?
- Jo, babi nuk eshte ne shtepi.
- Po zonja Beqiri?
- As mami nuk eshte ne shtepi. jam vetem me motren.
- Atehere me kalo motren te lutem.
Pak disa minutash ne pritje, vajza kthehet tek telefoni.
- Zoteri, me vjen keq po nuk mund te te kaloj motren, provova deri tani dhe nuk e nxjerr dot nga djepi
__________________


Hhahahahhhhhah.Nice [bigok] [bigok]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ♥♥DONCHE♥♥ ne Maj 26, 2009, 12:59:33 MD
Nje vajze e re po bente kursin e patentes dhe po i jepte makines.
instruktori e pyet:cfare ndodh kur ngrem kemben e djathte!
vajza thote..:ndalon makina sepse heqim kemben nga gazi.
po kur i ngreme te dyja i thote instruktori?
vajza:atehere e merr patenten pa bere kurs.  [rlmao] [rlmao]


 [grin1] [grin1] [grin1] [grin1] [grin1] [grin1]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Morena1 ne Qershor 10, 2009, 06:03:19 MD
Ne kopshtin zoologjik nuk kishte Majmun edhe nje punonjes i kopshtit zoologjik i thote shokut qe ishte pa pune:
-Te kam gjetur nje pune por duhet te vishesh si majmun dhe te hipesh neper peme kur te vijne femijet.
Mire thote ai dhe shkon aty dhe vishet si majmun,
por duke kercyer neper peme bie nga pema, jo ne toke por bie ne kafazin e Luanit dhe filloi te bertiste "NDIHME, NDIHME". Dhe Luani i thote:
-Pusho mar rrot ...gomarit se do na pushojne te dyve nga puna. [coolthumb]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: agas ne Qershor 17, 2009, 08:52:42 MD
Një mace kishte ndaluar pranë derës së shtëpisë së një plake dhe po thithte marijuana.
Plaka del jashtë dhe i thotë :pis mace!.
Macja çon dy gishta lart në formë V-je dhe i përgjigjet:peace gjyshe!
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: agas ne Qershor 17, 2009, 08:59:01 MD
Kishin shkuar njihere dy fshatare ne qytet dhe flinin ne hotel.Ne mes te nates del nje nga keta ne dritare dhe therret shokun e fillon te bejne muhabetet e tyre ne dritare nderkohe qe gjithe te tjeret flinin.
cdo dite te njejten pune keta.Pas ankesave te shumta per zhurmen qe shkaktonin keta fshataret,shkon te njeri nga keta fshataret recepsionisti i hotelit dhe i thote te perdorin telefonin per mos te folur me ne dritare,se jane ankuar klientet e tjere.
O.k.Ne rregull thote fshatari.Merr ne telefon shokun ky dhe i thote: ej..dil pak ne dritare se do te them dicka.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: agas ne Qershor 17, 2009, 09:07:15 MD
Merr nje amerikan nje mi dhe e fut ne shishe me wiski.
Rusi merr nje mi e fut ne shishe me vodka.
Shqiptari merr nji mi dhe e fut ne shishe me raki.
Amerikani e perzien shishen dhe pastaj e nxjerr miun jashte.Del miu duke bertitur GIPITIEMOUSY.
Nxjerr Rusi miun nga shishja del miu duke kenduar ALIKAKALI KAKA LI KAKALI.
Tani nxjerr shqiptari miun dhe del miu duke thirrur me te madhe : ku eshte macja se du me e kap me zor.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Kosova_Bossi ne Qershor 25, 2009, 11:39:12 PD
ahahhahaha shume intersnat pash zotin shume buker keto barcolet
tung nga Qendrimi Bossi
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ★Mystic★ ne Korrik 17, 2009, 11:26:14 MD
Merr nje amerikan nje mi dhe e fut ne shishe me wiski.
Rusi merr nje mi e fut ne shishe me vodka.
Shqiptari merr nji mi dhe e fut ne shishe me raki.
Amerikani e perzien shishen dhe pastaj e nxjerr miun jashte.Del miu duke bertitur GIPITIEMOUSY.
Nxjerr Rusi miun nga shishja del miu duke kenduar ALIKAKALI KAKA LI KAKALI.
Tani nxjerr shqiptari miun dhe del miu duke thirrur me te madhe : ku eshte macja se du me e kap me zor.
[rlmao] [rlmao] [rlmao] [rlmao] [rlmao] [rlmao] [rlmao] [rlmao] [rlmao] [rlmao] [rlmao] [rlmao] [rlmao]
sa kam qesh u bo trim  miu hahahahahhaha
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Pleshti ne Korrik 18, 2009, 10:01:31 PD
Nje cift shqiptar kishte shkuar per pushime ne Australi.

Ndersa po hanin mengjesin ne restorant, degjojne nga tavolina ngjitur burrin e nje cifti Britanik qe i thote se shoqes:

Can you give me the sugar, Sugar?.

Pak me pas nga nje tavoline tjeter degjohet zeri i nje Amerikani:

Can you give me the honey, Honey?.

Shqiptari hengri mire sa u ngop dhe pasi e mendoi pak ceshtjen, i mahnitur dhe nga romatika e kolegeve, afroi me afer filxhanin e kafese dhe ju drejtua ae shoqes:

Ma jep cik qumshin, Lope! [laugh1]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: dennis ne Korrik 18, 2009, 04:50:33 MD
ishin dy pijaneca sa kishin dal nga klubi,mirpo kishte ren shi dhe aty buz tretuarit ishte mbledh uji dhe njeri nga ata thot une po hedhem e lahem dhe hedhet ai mirpo bjen me kry ne asfalt se aty ishte ceket , ne at moment i thot ai tjetri ik ma andej se do hedhum edhe un jo i thot ai hidhu pak ma andej se ktu esht ceket dhe hedhet ai ma andej por edhe aty ishte ceket edhe ai me kry ne asfalt hahaha
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Pleshti ne Gusht 03, 2009, 09:25:07 PD
Ne nje kamp ku u jepeshin mesime gjuetie nxenesve te shteteve te ndryshme mesuesit nisen nje dite 3 nxenes , nje shqiptar, nje anglez , nje gjerman per te kapur lepuj.
Pylli qe vertet i eger dhe i rrezikshem. Kthehet i pari anglezi i gjakosur gjithandej pa asnje pre.
Me tej vjen gjermani i cili ndonese nuk qe gjakosur e vrare ne pyll nuk kishte kapur gje.
Ne fund vjen shqiptari me nje elefant te gjakosur e te plagosur prane vetes.
i thone :
-Ku e ke lepurin? Ky eshte elefant.
Shqiptari thote:
-Pa pyeteni nje here elefantin se cfare do thote?
Elefanti duke pare me frike nga shqiptari thote :
-Lepur jam  [grin1]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Touch-Key-locked ne Gusht 04, 2009, 06:02:06 MD
Dy Kamarjer  duke punuar ne nje restorant,por qe te dy ishin pedera,vie nje njeri per  dark dhe u thot  qe te duve,
sot nje jave  e kam dasmen dhe do punoni ne shpin time si kamarjer,,erdhi dasmja  duke punuar gjat dites  njerit i hante b,,yth,,a, i thoshte  hajde  shkojm me  ba ate punen ,ndersa ai tjetri thoshte prit edhe pak se mbaroj dasmja,,kur mbaroj dasmja  keta tu dashte me shku ne shpi,,,i zoti  i dasmes  u thot jooo  ska me shku ne shpi  ,keni punu per mua sot dhe keni me fjet  ketu,,,vjen koha me  fjet ne dhom te burrave  ,edhe ne hall te dy, i thhot kur te flen te gjith une  them te madhe ,,o ma  sjell do uje dikush se  u kalla..ti ngrihesh e vie te une e bejm ate punen,,,
Ne mes te nates    njeri thot  a  ban do uje   se  u kalla .,...ky shkon ene  e ben ate punen ,,,,
te nesermen  i zoti shpis  ,,,a keni fjet  more,,,njani  thot jam merdhi mer burr  ,,pse nuk lypshe batanie  ,,,
Pa njeri  lypi uje  e  henger  keq e une  ku me lyp batanie 
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: agas ne Gusht 04, 2009, 10:36:36 MD
- O Hasan lopet e tua a pijne duhan?
- Jo.
- E po ik atehere se te ka marre flake stalla
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: agas ne Gusht 04, 2009, 10:37:54 MD
7 police po luanin me nje karkalec. Sa here i thoshin " Hop!" karkaleci kercente. Vjen shefi i
shikon dhe u bertet:
- Cfare beni?
- Ja shef, - i thote njeri - na vjen cudi se sa here i themi hop ai kercen.
- Po sikur ti heqim nje kembe? - tha shefi - Te shohim do kerceje apo jo.
Ja heqin nje kembe, fap kerceu karkaleci. E keshtu deri sa shefi ja hoqi te gjitha kembet.
- Hop!
Hic karkaleci.
- Hop!
Hic.
- Cfare mesojme nga kjo? - pyeti shefi.
Asnje nuk po pergjigjej. Atehere shefi tha:
- Nga kjo ne mesojme se kur ja keputim te gjitha kembet, karkaleci nuk degjon.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: agas ne Gusht 04, 2009, 10:39:57 MD
Burre e grua kane blere nje pako me prezervativ me shije te ndryshme.
-E dashur,fikim driten,une ve nje prezervativ e ti gjej se cfare shije ka.
sapo fikin driten,ajo e merr ne goje dhe i thote:
- shije djathi
-prit nje minute,se nuk e kam vene akoma ja kthen burri.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: agas ne Gusht 04, 2009, 10:41:23 MD
Nje grup spermatozoidesh marshon.Papritur spermatozidi qe i udhehiqte i ndalon.
-ndaloni te gjithe u thote!Tradheti!Bythe!
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: agas ne Gusht 04, 2009, 10:44:43 MD
Dy shoke bisedojne me njeri tjetrin:
-do te vish sot nga une,mendova te organizoj seks ne grup.
-Po vij - thote shoku,po sa veta do jemi?
-nese sjell te fejuaren tende behemi tre.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: agas ne Gusht 04, 2009, 10:45:59 MD
Mesuesja u thote nxenesve:-kush eshte gjeja me e madhe qe futet ne goje?
Beni pergjigjet:-abazhuri.Perse i thote mesuesja?.....sepse babi im i thote gjithmone mamit:fike abazhurin se do te ta fus ne goje tani.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: agas ne Gusht 04, 2009, 11:14:26 MD
Na u zemerua keq nje dite gruaja me burrin sa nuk flisnin as me goje dhe kishin 3 dite qe nuk i afroheshin njeri tjetrit.Aty nga dita e shtate burri nuk duroj dot me,e i qaset gruas e cila ishte kthyer nga mbrapa dhe ja qas ate mikun avash avash.Ajo nuk ben ze ,por nuk duroj dot dhe  e kap ate mikun mga koka e perkedhel mire e mire e i thote Oh,tu befsha une ty,ti hyre ,ti hyre ,ti nuk ke faj,fajin e ka ai kokderri i madh.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: CrYs ne Gusht 12, 2009, 02:19:09 PD
Nje gjirokastrit u tha femijeve te tij te henen -nese silleni mire gjate javes, do tju coj te djelen ne embeltore
te shini te tjeret si hane akullore

 [teethsmile]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ♥♥DONCHE♥♥ ne Gusht 13, 2009, 05:31:53 MD
Ishte nje cun qe kerkonte pune.Dhe nje dite pa nje lajmerim qe kishte dalur ne Gazet,dhe vrap mori numrin e celularit dhe  e therret shefin.I  tregon se kerkon pune dhe e pyet per rroge.Me falni jom i interesuar per pune por a mund te me tregoni rrogen sa eshte.?
Shefi ja kthen :Sa per fillim 250 Euro ndersa me vone 500 Euro.Ky ja kthen ok Faleminderit une do vij me vone te punoj
[mrgreen]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: XhOh@N ne Gusht 24, 2009, 01:29:31 PD
Ne nje fshat ishte nje pijanec ,dhe prifti i fshatit vendosi ta ktheje ne rrugen e zotit. E merr dhe e con ne nje kanal ku kerkon ta pagezoje , dhe fillon : ja fut koken ne uje dhe i thote - e takove perendine? jo i pergjigjet pijaneci - e takove per......endine? jo i pergjigjet pijaneci - e takove perendine? jo i pergjigjet pijaneci U merzit pijaneci dhe e pyet priftin : A je i sigurt qe e ke fshehur ketu?
Titulli: Barsaleta te bukura
Postuar nga: XhOh@N ne Gusht 24, 2009, 01:31:50 PD

Niset studenti nga Prishtina për Ferizaj, për në shtëpi. Meqë nuk arrin me kohë në stacionin e autobusëve dhe meqë autobus tjetër nuk kishte, fillon të vrapoj pas autobusit... Kur më në fund arrin në Ferizaj, po i thotë babait të tijë: Sot kam kyrsye...r 1.5 Euro, Babai e pyet: Si ashtu? Studenti: Kam vrapuar pas autobusit dhe nuk kam shpenzuar për biletën! Babai: Po përse nuk vrapoje pas ndonjë Taksi veture, do të kurseje me shume
Titulli: Barsaleta te bukura
Postuar nga: XhOh@N ne Gusht 24, 2009, 01:32:17 PD
Bjondina shkon në spital në repartin e gjinekologjisë. Mjeku: Dëshëroni të vizitoheni Bjondina: Jo dua të abortoj! Mjeku: Përse të abortoni? Bjondina: Dyshoj që fëmiu është imi!??
Titulli: Barsaleta te bukura
Postuar nga: XhOh@N ne Gusht 24, 2009, 01:32:59 PD
 doktori; zonjusha miler kam lajme te mia per ju , pacientja ; ua doktor une nuk jam zonjushe por zonje ; doktori ; atere kam lajme te keqija per ty
Titulli: Barsaleta te bukura
Postuar nga: XhOh@N ne Gusht 24, 2009, 01:35:32 PD
  [coolthumb] [super]E dine c'fare tha Zoti kur beri zezakun? -aaa, ky mu do [clap3] [locked] [locked]
Titulli: Barsaleta te bukura
Postuar nga: XhOh@N ne Gusht 24, 2009, 01:36:23 PD
Pse bjondina kur meson del ne ballkon? Se kur e pyesin njerzit ku ke studiu ajo thot jasht [grosecolere] [givelove]
Titulli: Barsaleta te bukura
Postuar nga: ♥♥DONCHE♥♥ ne Gusht 24, 2009, 01:42:49 PD
XhOh@N po ai sondazh cfar ben atje lart.Aspak nuk pershtatet me temen. :-\
Titulli: Barsaleta te bukura
Postuar nga: pikkola_bimba ne Gusht 24, 2009, 02:12:23 PD
A blonde keeps having the same weird dream, so she goes to her doctor.
Doctor: "What is your dream about?"
Blonde: "I am being chased by a vampire..."
Doctor: "So, where are you in this dream?"
Blonde: "I am running in a hallway."
Doctor: "Then what happens?"
Blonde: "Well, that's the weird thing. In every single dream, the same thing happens. I always come to a door, but I can't open it. I keep pushing the door and pushing the door, but it won't budge!"
Doctor: "Does the door have any letters on it?"
Blonde: "Yes."
Doctor: "And what do these letter spell?"
Blonde: "P... U... L... L..."

 [cheesy1] [cheesy1] [cheesy1]
Titulli: Barsaleta te bukura
Postuar nga: CrYs ne Gusht 24, 2009, 02:43:02 PD
Pse bjondina kur meson del ne ballkon? Se kur e pyesin njerzit ku ke studiu ajo thot jasht [grosecolere] [givelove]

 haha [raisedeyebrow]
Titulli: Barsaleta te bukura
Postuar nga: XhOh@N ne Gusht 24, 2009, 06:40:38 MD
e di po kot e vura
Titulli: Barsaleta te bukura
Postuar nga: XhOh@N ne Gusht 24, 2009, 06:42:20 MD
hey piccola asnje sdo ti lexoj barcaleta po i shkrujte anglisht
Titulli: Barsaleta te bukura
Postuar nga: ♥♥DONCHE♥♥ ne Gusht 24, 2009, 06:42:44 MD
e do po kot e vura

Hap teme te re lidhje me ate sondazh perndryshe mos perzi temat [smiley1]
Titulli: Barsaleta te bukura
Postuar nga: pikkola_bimba ne Gusht 24, 2009, 09:57:22 MD
hey piccola asnje sdo ti lexoj barcaleta po i shkrujte anglisht

po skam si ta them PULL ne shqip..esht gjith ajo llaf...pastaj ne anglisht e kishte kuptimin barcaleta  [teasing]
Titulli: Barsaleta te bukura
Postuar nga: WiLD-CHeRRy ne Shtator 09, 2009, 02:16:05 PD
Nje vlonjat shkon me familjen per pushime ne vendlindjen e tij, dhe ne nje hotel me pishina, sheh disa gomerdare, lodra femijesh ne formen e krokodilave.
Ri, ri dhe i thote bossit te hotelit: "O vellai, po hiqi keto LA COSTA-at nga pishina se do na trembesh kalamajt"
Titulli: Barsaleta te bukura
Postuar nga: ORIAL ne Shtator 10, 2009, 05:02:18 MD
ish nje here shqiptari gjermani dhe kinezi.i thot mbreti merrni nai frut.e marrin te gjithe nai frut.tani thot mbreti futeni frutin ne b*th dhe po gerthitet do ju pres koken .gjermani kish marr molle dhe e fut ne b*th por gerthet dhe i pritet koka.kinezi kish marr dardh e fut ene ky ne b*th por gerthet dhi pritet koka.shqiptari kish marr qershia por ehdhe ky kur e fut ne b*th qesh kshu i pritet koka,ne parajse e pysin shqiptarin po pse qeshe .ai i thot po pash italianin tu fut shalqi ne b*th
hahahahahahaha  [rlmao] [rlmao] [rlmao] [rlmao]
Titulli: Barsaleta te bukura
Postuar nga: ORIAL ne Shtator 10, 2009, 05:23:21 MD
Ne provim futet polici dhe i behet pytja:
- Sa bejne 2+2?
- 6...
- Jo se gjete, ke ngel.
Nga mbrapa degjohet:
- Edhe nje mundesi, edhe nje mundesi.
Shefi meqe kishte popullaritet ja jep:
- Sa bejne 2+2?
- 5...
- Jo se gjete, ke ngel.
Nga mrapa degjohet:
- Edhe nje mundesi edhe nje mundesi.
Shefi ja jep dhe nje te fundit:
- Sa bejne 2+2?
- 4 - ja pret.
Nga mbrapa:
- Edhe nje mundesi, edhe nje mundesi.
Titulli: Barsaleta te bukura
Postuar nga: ORIAL ne Shtator 10, 2009, 05:29:16 MD
Nje kuzhinier i nje komisariati policie i vidhte ushqimin policeve qe hanin aty. Nje dite ne zyren e shefit ankohet nje polic per patatet se ishin bere keq. Shefi su ndie fare. Nje dite tjeter u ankuan ke shefi per supen, prape shefi su ndie. Nje dite tjeter nje polic ankohet per qumeshtin, papritur shefi ngrihet ne kembe del nga zyra e i drejtohet kuzhines:
- Ore gomar - i thote kuzhinierit - perse ben hile tek qumeshti?! A nuk e din ti se ketyre sia u hedh dot tek qumeshti se te gjithe çobane delesh kane qene!
hahahahahah [rlmao] [rlmao] [rlmao]
Titulli: Barsaleta te bukura
Postuar nga: ORIAL ne Shtator 10, 2009, 05:31:34 MD

- Me thuaj ca te duash qe une se vizatoj dot, nqs fiton ti do ta zgjas jeten.
Vdes nje shqiptar e shkon ne ferr. Djalli ishte shakazhi i madh dhe i thote: Mendohet shqiptari e ia plas pordhes:
- He vizatoje.
- Ah ma fute - ia pret djalli.
Pas disa vjetesh vdes prape ky tipi. Prape djalli ia pret:
- Tani me thuaj ndonje gje qe se gjej dot une
- Me jep nje karrige me vrima - thote shqiptari - ulet siper dhe ia plas pordhes. Nga kush vrime doli?
- Nga kjo...
- Jo se gjete...
- Nga kjo....
- Jo jo se gjete.
- Po nga kush?
- Nga vrima e b*thes.
hahahha   [rlmao] [rlmao] [rlmao] [rlmao]
Titulli: Barsaleta te bukura
Postuar nga: ORIAL ne Shtator 10, 2009, 05:33:53 MD
Kish qene nje tip dhe shkon tek mjeku i syrit per tu vizituar. Troket ne dere dhe hyn brenda dhe mjeku e pyte:
- Cfare keni?
Ky fillon ti heq pantollonat dhe fillon te zhvishet nderhyn mjeku dhe i thote:
- O zoteri ketu eshte mjeku i syrit e jo per organe gjenitale.
Ky far tipi i thote:
- E di, per ate arsye kam ardhur!
Dhe fillon zhvishet dhe e nxerr k*rin ne tavoline e mjekut dhe i thote:
- Doktor a po i sheh ato 2 pucra?
- Po - i pergjigjet mjeku.
- Kur i shtyp ato te dyja, me dalin lot nga syte...
hahahahahahahha
Titulli: Barsaleta te bukura
Postuar nga: ORIAL ne Shtator 10, 2009, 05:39:19 MD
Papa kishte viziten e rradhes ne Poloni, por meqe ishte merzitur shume nga udhetimi i hypi ne koke t'i jepte makines. Shoferi nuk beri ze dhe u ul nga mbrapa. Meqe kishte kohe te gjate qe nuk i jepte, direkt u ndalua nga nje makine policie dhe polici duke mos ditur se cfare te bente morri ne telefon shefin.
- O shefo kam i problem me njerin me makine.
- Po pse ca ka bo?
- Po ja theu rregullat e qarkullimit.
- Po mire veri gjobe
- Hmm... ka frike se nuk e bej dot
- Pse mer nuk e ben dot?
- ...se me duket se eshte zoti
- Cfare thua mer? Si qenka zoti?!
- Po po, se ka Papen si shofer...
hahahahahahahaha
Titulli: Barsaleta te bukura
Postuar nga: ORIAL ne Shtator 10, 2009, 05:41:01 MD
 I shemtuar ; Je aq i shemtuar sa mund ti denoncosh prindrit per deme ndaj personit!
hahahahahahaha
Titulli: Barsaleta te bukura
Postuar nga: ORIAL ne Shtator 10, 2009, 05:42:01 MD
2 partizan i ze nata ne nje fshat. Shkojne e trokasin te dera e nje fshatari: - O i zoti i shpise pret miq? - Bujrum: buk, kripe e zemer - Ore na skuq ato zemrat pa leri te tjerat
 [rlmao] [rlmao] [rlmao] [rlmao] [rlmao]
Titulli: Barsaleta te bukura
Postuar nga: ORIAL ne Shtator 10, 2009, 05:44:05 MD
Ne klase mesuesja pyet nxenesit :
- Ne nje peme jane 5 zogj. Nje gjahtar qellon me çifte dhe vret 3 zogj. Sa zogj mbeten ne peme?
- 2 zogj mesuese, - pergjigjet nje nxenes
- Bravo e gjete! - thote mesuesja.
Nje nxenes tjeter ngrihet dhe e kundershton:
- Ne peme nuk mbeti asnje zog mesuese se u tremben nga zhurma.
Mesuesja e vene ne pozite mendohet pak dhe i thote:
- Bravo me pelqen llogjika qe perdor.
Po ky nxenes thote:
- Ta them edhe une nje probleme mesuese?
- Thuaje, - ia kthen mesuesja.
- Jane 3 femra duke ngrene akullore, e para e lepin me majen e gjuhes e dyta me gjithe gjuhen dhe e treta e fut akullore ne goje, cila nga keto te treja eshte e martuar?
- Ajo qe e fut te gjithe akulloren ne goje! - thote mesuesja.
- Jo mesuese, ajo qe ka unaze te gishti, por gjithsesi me pelqen llogjika qe ndjek.
Titulli: Barsaleta te bukura
Postuar nga: ORIAL ne Shtator 10, 2009, 05:45:36 MD
Një herë një fëmijë i vogël pyet mamanë e tij që ishte shtatëzanë: -O Mami, pse e ke barkun e madh ti? Dhe Mamaja ja kthen : -Sepse pres një femijë .. Një ditë djali shef një burrë që e kishte barkun e madh dhe e pyet: -Xhaxhi po ti çfarë po pret? A...i ja kthen : -Po pres autobuzin! Fëmija i thotë: -Po doli biçikletë do ma japësh mua?
hahahahaha
Titulli: Barsaleta te bukura
Postuar nga: ORIAL ne Shtator 10, 2009, 05:53:48 MD
1.Nese ke ndermend te pish kafe me nje mashkull fillimisht duhet te sigurohesh qe lokali ku do te shkoni mos te kete TV qe transmeton Fashion TV (pasi ai do te fiksohet te cdo femer skeletrike qe do te sfiloje), ose sport (per kete te fundit s’kam pse jap shpjegime pasi instikti paresor i nje mashkulli eshte riprodhimi, i dyti futbolli).

2.Kur flet me nje mashkull duhet te flsesh ngadale dhe pak pasi truri i tij lodhet shpejt dhe ka nja paaftesi te konsiderueshme ne perceptimin e sinjaleve qe percohen nga ngacmimi qe shkakton zeri femeror ne daullet e vesheve te tyre “shume seleksionues”.

3.Mashkulli eshte si qeni. Leh kur hyjne te panjohur ne oborrin e tij. Urinon per te caktuar territoret me qente e tjere (territoret = femrat). Megjithese duhet pranuar qe qeni esht me fantazioz, urinon. Mashkulli “leh” edhe ne kete rast.Gjithashtu ka edhe nje shprehje qe vlen edhe per qente edhe per meshkujt: Qeni qe leh nuk kafshon. Pervec kesaj mashkulli ashtu si edhe qeni rri ne shtepine e tij, ben pis dhe pret ta ushqejne. Ndryshimi mes nje mashkulli dhe nje qeni? Qeni eshte gjithmone i lumtur kur te sheh dhe i duhen vetem dy muaj per te mesuar shtepine.

4.E ke pyetur ndonjehere veten, si ka mundesi qe I dashuri yt te ben gjithmone dhurata qe ty te pelqejne??? Sinqerisht kjo do te ishte e pamundur per aftesite e tij. Cili eshte sekreti i tij? Ai konsultohet gjithmone me shoqen tende te ngushte ne te tilla raste. Me “konsultim” nenkuptoj: ai i jep leket, ajo shkon e blen dhuraten.
Sekreti jot? Ti e di se c’te ka blere dy dite para. Pasi edhe shoqes tende i ka shterruar imagjinata, keshtuqe dhuraten per veten e ke zgjedhur ti.

5.E di ti kur nje mashkull qan?
Vetem kur i gervishtin makinen.
Kur vuan nje mashkull?
Kur dy ore pasi ka lare makinen ne lavazh, bie shi.
Kur cmendet nje mashkull ne dhomen e gjumit?
Kur i fsheh telekomanden.
kto jan ca rrena per burrat
Titulli: Barsaleta te bukura
Postuar nga: nutshell ne Shtator 16, 2009, 06:33:13 MD
bjondina i kish pas ba njiher flokt e zeza ama nuk kish mujt mu bo e meqme


:L:L:L:L
:kce: :kce:
Titulli: Barsaleta te bukura
Postuar nga: Morphine ne Shtator 21, 2009, 11:18:28 MD
Nje grua e moshuar kishte 50-vjetorin keshtu qe vendosi te bente nje operacion plastik per fytyren qe te ndihej me mire. Shkoi ne spital, pagoi 20 milion leke dhe tani ndihej shume e kenaqur me veten.
Pas operacionit shkon ne supermarket dhe kur eshte duke paguar pyet shitesen:
- Sa vjec mendon se jam ?
- 35 - i thote shitesja.
- Jam 50 vjec - i thote e kenaqur gruaja dhe me pas shkon ne farmaci per te blere ilace. Dhe aty pyet shitesin:
- Sa vjec mendon se jam ?
- 31 - i thote shitesi.
- Gabim, jam 50, por faleminderit - i thote gruaja dhe shkon te dyqani bukes. Dhe aty pyet shitesen:
- Sa vjec mendon se jam ?
- 29 - i thote shitesja.
- Jam 50 vjec - i thote shume e kenaqur gruaja dhe shkon ne stacionin e autobusit. Duke pritur ngjitur kishte nje plak rreth 70 vjec. E pyet dhe plakun:
- Sa vjec mendon se jam ?
- Mund te ta them ekzakt por duhet te kontrolloj nga gjoksi - ja kthen plaku.
Gruaja habitet po nuk reziston dot dhe i thote qe eshte dakort, dhe ngre bluzen. Plaku fut duart nen bluze fillon i kap gjokset, ja ferkon i rrutullon dhe i thote:
- Je 50 vjec.
- Si e gjete ? - e pyet e habitur gruaja.
- Isha ne rradhe pas teje te dyqani bukes. [cheesy1]

Titulli: Barsaleta te bukura
Postuar nga: Amy ne Shtator 22, 2009, 05:20:15 MD
Çifti ne fejese.....

E fejuara ,i shkel kemben te fejuarti  (padashje)dhe i thote....
....oh me fal i dashur te vrava? ?....

....i fejuari ,jooooooooo e dashur ,ti e ke kemben te lehte si pende.....


... ne martese

Burre e grua jane ne shtepi ,gruaja nxiton te mbaroje punet e saj ,ndersa burri i ulur gjer e gjate ne kolltuk eshte duke pire nje birre dhe duke para televizor.....

Gruaja i shkel kemben burrit (padashje)dhe ajo i thote  prere..
...M'FAL dhe vazhdon punen e saj...

....burri,,,,,,ça bon moj ,ça bon ,ku i ke syt ,ma ke ate komen si puder ariu ma ke .
Titulli: Barsaleta te bukura
Postuar nga: *Bleri* ne Shtator 23, 2009, 01:12:12 MD
2 partizan i ze nata ne nje fshat. Shkojne e trokasin te dera e nje fshatari: - O i zoti i shpise pret miq? - Bujrum: buk, kripe e zemer - Ore na skuq ato zemrat pa leri te tjerat
 [rlmao] [rlmao] [rlmao] [rlmao] [rlmao]
loooooooooooool
Titulli: Barsaleta te bukura
Postuar nga: ♥♥DONCHE♥♥ ne Shtator 23, 2009, 01:13:34 MD
Nje grua e moshuar kishte 50-vjetorin keshtu qe vendosi te bente nje operacion plastik per fytyren qe te ndihej me mire. Shkoi ne spital, pagoi 20 milion leke dhe tani ndihej shume e kenaqur me veten.
Pas operacionit shkon ne supermarket dhe kur eshte duke paguar pyet shitesen:
- Sa vjec mendon se jam ?
- 35 - i thote shitesja.
- Jam 50 vjec - i thote e kenaqur gruaja dhe me pas shkon ne farmaci per te blere ilace. Dhe aty pyet shitesin:
- Sa vjec mendon se jam ?
- 31 - i thote shitesi.
- Gabim, jam 50, por faleminderit - i thote gruaja dhe shkon te dyqani bukes. Dhe aty pyet shitesen:
- Sa vjec mendon se jam ?
- 29 - i thote shitesja.
- Jam 50 vjec - i thote shume e kenaqur gruaja dhe shkon ne stacionin e autobusit. Duke pritur ngjitur kishte nje plak rreth 70 vjec. E pyet dhe plakun:
- Sa vjec mendon se jam ?
- Mund te ta them ekzakt por duhet te kontrolloj nga gjoksi - ja kthen plaku.
Gruaja habitet po nuk reziston dot dhe i thote qe eshte dakort, dhe ngre bluzen. Plaku fut duart nen bluze fillon i kap gjokset, ja ferkon i rrutullon dhe i thote:
- Je 50 vjec.
- Si e gjete ? - e pyet e habitur gruaja.
- Isha ne rradhe pas teje te dyqani bukes. [cheesy1] [rlmao] [rlmao] [rlmao] [rlmao] [rlmao] [rlmao]
Titulli: Barsaleta te bukura
Postuar nga: Morphine ne Shtator 25, 2009, 04:04:05 MD
Nje burre do i linte pasurine te birit, nje fabrike sallami. E merr te birin per ti treguar si funksiononte. Babai: -E marim gomarin , e fusim "ketu" dhe nxjerim ne fund sallamin. I biri: -Po nese fusim sallamin ,e nxjerrim gomarin nga anaa  tjeter? Babai: -Kete mekanizem e ka vetem joteme..... [rlmao] [rlmao]
Titulli: Barsaleta te bukura
Postuar nga: Sirenetta ne Tetor 11, 2009, 11:26:43 MD
Babai per te provuar inteligjencen e te birit e pyet : ku qendron ndryshimi ndermjet teorise dhe praktikes?
djali pergjigjet : po ne teori gjerat jane te thena e s'eshte e thene te jen reale e te verteta ndersa ne praktike jane ...
me jep nje shembull i kthehet babai , me prit vetem pak thote djali e shkon te dhoma e mamit e e pyet- o ma , po te jepte bill clinton 2 mij euro a do shkoje me te? , patketer i pergjigjet nena , shkon pyet dhe motren e te njejten pergjigje merr e atehere shkon i thote babait :
O ba ...teorikisht , ne shpi kemi 4 mij euro ,, ndersa ne praktike 2 k''va ne shpi !
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: CrYs ne Tetor 13, 2009, 12:54:15 PD
I ankohet plaka plakut, se i lodheshin duart kur milte lopen. E vendosen te blejne nje makineri .
Nje dite plaka u largua nga shtepia the i la plakut porosi te milte lopet.
Pasi i moli pak ai , makineria ju duk interesante the vendosi ta provoje per vete ne organin i tij.
Per nja 10 minuta u ndjeh mire por makineria po beheshe e padurueshme dhe i stresuar mer plaken ne telefon;
"Plake si ndalohet kjo vegla moj?  "
"Lere lere se mer 2 litra the fiket vete" - i pergjigjet ajo
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: CrYs ne Tetor 13, 2009, 12:58:30 PD
2 shoke nga Gjirokastra vune bast me nga 200l0 eke, se kush e kush e mban frymen me shume ne uje.

Qe nga zhytja, dhe sot e kesaj dite, policia si ka gjetur akoma trupat.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: CrYs ne Tetor 13, 2009, 01:01:12 PD
Një matematikian dërgon letrën më poshtë, gruas se  tij.

-E dashur grua, siç e di je 54 vjeçe , dhe unë kam disa dëshira që ti nuk mi plotëson dot.  Për të tjerat, jam shumë i gëzuar që jë gruaja ime.  Shpresoj të mos shqetësohesh, por kur të marrësh këtë letër, unë do jem në hotelin «……..» me 18 vjeçaren ndihmësen time. Në shtëpi do vij pas ores 24:00.
Burri yt.


Në hotel gjeti 1 fax:

-I dashur burrë, siç e di dhe ti je 54 vjeç dhe kur të marrësh këtë letër, unë do jem tek hoteli «……....» me 18 vjeçarin që pastron pishinën. Siç e di, si matematikian që je, 18 hyn te 54 më shumë herë, sesa 54 tek 18.
Mos më prit.
Titulli: Re: Barsaleta qe te bejn te qash me lot :P ashtu qesh me lot
Postuar nga: NERTI ne Tetor 21, 2009, 12:46:17 PD
Nje autobus eshte mar peng dhe aty ihte ulur nje plak dhe nje goce e re bashk,
keta kriminelat ju thone pasagjerve nxirini te gjitha tualetet cfare keni neper canta, dhe kjo goca qe ishte ulur me plaken i tha aman kesaj plakes mos ja merni se gjynaf eshte e vjeter, ja falen plakes. Pastaj than shpejt hiqni ndonje bluze te gjithe, prap kjo goca aman kesaj plakes mos ja hiqni se gjynaf kan ftohte plakat, ja falen prap plakes, pastaj than ok tani zhvishuni komplet se do tju perdhunojm, prap thote kjo goca aman o cuna gjynaf plaka ska moshe per keto pune, U hodh Plaka dhe tha "Vajze si shume llafazane ti " dmth e donte plaaka :P
Titulli: Barsaleta te bukura
Postuar nga: Sirenetta ne Tetor 21, 2009, 03:02:41 PD
1.Nese ke ndermend te pish kafe me nje mashkull fillimisht duhet te sigurohesh qe lokali ku do te shkoni mos te kete TV qe transmeton Fashion TV (pasi ai do te fiksohet te cdo femer skeletrike qe do te sfiloje), ose sport (per kete te fundit s’kam pse jap shpjegime pasi instikti paresor i nje mashkulli eshte riprodhimi, i dyti futbolli).

2.Kur flet me nje mashkull duhet te flsesh ngadale dhe pak pasi truri i tij lodhet shpejt dhe ka nja paaftesi te konsiderueshme ne perceptimin e sinjaleve qe percohen nga ngacmimi qe shkakton zeri femeror ne daullet e vesheve te tyre “shume seleksionues”.

3.Mashkulli eshte si qeni. Leh kur hyjne te panjohur ne oborrin e tij. Urinon per te caktuar territoret me qente e tjere (territoret = femrat). Megjithese duhet pranuar qe qeni esht me fantazioz, urinon. Mashkulli “leh” edhe ne kete rast.Gjithashtu ka edhe nje shprehje qe vlen edhe per qente edhe per meshkujt: Qeni qe leh nuk kafshon. Pervec kesaj mashkulli ashtu si edhe qeni rri ne shtepine e tij, ben pis dhe pret ta ushqejne. Ndryshimi mes nje mashkulli dhe nje qeni? Qeni eshte gjithmone i lumtur kur te sheh dhe i duhen vetem dy muaj per te mesuar shtepine.

4.E ke pyetur ndonjehere veten, si ka mundesi qe I dashuri yt te ben gjithmone dhurata qe ty te pelqejne??? Sinqerisht kjo do te ishte e pamundur per aftesite e tij. Cili eshte sekreti i tij? Ai konsultohet gjithmone me shoqen tende te ngushte ne te tilla raste. Me “konsultim” nenkuptoj: ai i jep leket, ajo shkon e blen dhuraten.
Sekreti jot? Ti e di se c’te ka blere dy dite para. Pasi edhe shoqes tende i ka shterruar imagjinata, keshtuqe dhuraten per veten e ke zgjedhur ti.

5.E di ti kur nje mashkull qan?
Vetem kur i gervishtin makinen.
Kur vuan nje mashkull?
Kur dy ore pasi ka lare makinen ne lavazh, bie shi.
Kur cmendet nje mashkull ne dhomen e gjumit?
Kur i fsheh telekomanden.
kto jan ca rrena per burrat
tek fjalia e fundit nga keshtu  [sad1] me ndryshoi mimika  [smiley1]    [rolleyes1]
Titulli: Barsaleta te bukura
Postuar nga: Mistrece ne Tetor 26, 2009, 06:43:37 MD
Nje burre do i linte pasurine te birit, nje fabrike sallami. E merr te birin per ti treguar si funksiononte. Babai: -E marim gomarin , e fusim "ketu" dhe nxjerim ne fund sallamin. I biri: -Po nese fusim sallamin ,e nxjerrim gomarin nga anaa  tjeter? Babai: -Kete mekanizem e ka vetem joteme..... [rlmao] [rlmao]
[rlmao] [rlmao] [rlmao] [rlmao] [rlmao] [rlmao] [rlmao] ua se po qesh me lot. [rlmao] [rlmao]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Roben ne Nëntor 04, 2009, 08:11:19 MD
Ishte amerikani italiani dhe shqiptari.Secili do hidhte bomben ne shtepine e tij.I oari e hodhi amerikani dhe pasi e
hodhi shkon ne shtepi dhe gjen mamane duke qare.
-C'ke?-i thote
-Se kush hodi bombe dhe vdiq babi.E njejta gje ndodhi dhe me italianin.Shqiptari hodhi bomben shkoi ne shtepi gjen mamane duke qeshur.
-C'ke?-i thote
-Po ja pordhi babi dhe u prish shtepia
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: $adriana$ ne Nëntor 07, 2009, 12:07:41 PD
Nje djale dhe nje vajze ne moshe, po rrinin tek shtepia e vajzes vetem te dy, pas nje kohe te gjate pa folur vajza i thote djalit - do luajme me te fshehur, dhe po me gjete do bejme dashuri, po nuk me gjete dot mua me ke brenda ne dollap. [bestfriends]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: $adriana$ ne Nëntor 07, 2009, 12:09:00 PD
Nje cift pleqsh po festonin pervjetorin e marteses nudo,
plaka i thote plakut.
- i dashur ndiej akoma nxehtesine si para 40 vjetesh
-e dashur te kane rene cicat ne pjaten e supes.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Morphine ne Nëntor 22, 2009, 11:43:12 MD
Futet Alma ne banje dhe shikon mamin lakuriq. "Ca eshte ajo, pyet". "Kjo eshte macja e mamit", thote mami. Goca ul syte te shikoje te veten dhe i thote.

"O ma pse e ke aq te madhe macen ti?"
"Eh moj vajze, sa minje ka ngrene macja e mamit qe te behet kaq".  [laugh1]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: *Eric* ne Nëntor 23, 2009, 04:52:49 MD
Futet Alma ne banje dhe shikon mamin lakuriq. "Ca eshte ajo, pyet". "Kjo eshte macja e mamit", thote mami. Goca ul syte te shikoje te veten dhe i thote.

"O ma pse e ke aq te madhe macen ti?"
"Eh moj vajze, sa minje ka ngrene macja e mamit qe te behet kaq".  [laugh1]


Ah kto mamat e sotme  [mrgreen]  [laugh1]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: uuuuuuuuuu ne Dhjetor 05, 2009, 10:01:33 MD
Ne pervjetorin e 10 te marteses,buri dhe gruaja vendosen te festonin dhe ti tregonin te njeri tjetrit te fshehtat qe kishin.
burri,si me i sinqerti fillon i pari:e dashur te kam tradhetuar tre here,dhe me vjen keq....gruaja ja kthen :edhe une dua te tregohem e drejte me ty...te kam tradhetuar dy here,nje here me komandantin dhe nje here me BATALIONIN [zlaugh] [zlaugh]javascript:void(0);
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: LuXor ne Dhjetor 07, 2009, 02:00:21 PD
Gjate nates, ajo psheretiu:

 “I dashur po vij”

Ai: ” Edhe une shpirt!”

Femija nga dhoma ngjitur : ” Dua te vij edhe une!”

Gjyshi: ” Po ku dreqin do veni te gjithe ne mes te nates?
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Mistrece ne Dhjetor 07, 2009, 03:43:00 MD
Ne pervjetorin e 10 te marteses,buri dhe gruaja vendosen te festonin dhe ti tregonin te njeri tjetrit te fshehtat qe kishin.
burri,si me i sinqerti fillon i pari:e dashur te kam tradhetuar tre here,dhe me vjen keq....gruaja ja kthen :edhe une dua te tregohem e drejte me ty...te kam tradhetuar dy here,nje here me komandantin dhe nje here me BATALIONIN

 [rlmao] [rlmao] [rlmao]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: CrYs ne Dhjetor 08, 2009, 09:26:16 MD
Nje djale dhe nje vajze ne moshe, po rrinin tek shtepia e vajzes vetem te dy, pas nje kohe te gjate pa folur vajza i thote djalit - do luajme me te fshehur, dhe po me gjete do bejme dashuri, po nuk me gjete dot mua me ke brenda ne dollap. [bestfriends]

 [coolthumb]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Sirenetta ne Dhjetor 08, 2009, 09:33:17 MD
ne klase :
profesori gjeografise po shpjegonte mesimin , dhe nje vajze shum mistrece ne banke te pare ja fut po..
profesori la shpjegimin e iu afru dritares per tiu shmangur eres...vajza duke mos u mjaftuar mundohet te vej profesorin ne siklet , sepse ky i fundit bente sikur skishte kuptuar gje , e pyet : profesor si eshte parashikimi motit per neser?
profesori duke pare qiellin pergjigjet : sipas eres dhe bubullimave ...m''t  do bjere neser ...
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: CrYs ne Dhjetor 08, 2009, 10:22:11 MD
hahahah
Titulli: Re: Barsaleta qe te bejn te qash me lot :P ashtu qesh me lot
Postuar nga: C_I_A ne Dhjetor 21, 2009, 01:02:43 MD
ishte nje here nje polic.kthehet nga puna shum i lodhur ky dhe shkonn ne shtrat bashk me gruan e tij.
ne ate moment hyn ne shtepi nje hajdut.dhe i thote ketij policit mos leviz, dhe ben ne dyshemen e dhomes nje rreth me shkumes.
i thot policit futu ne kete rrethin qe bera un dhe mos dil jasht tij se do te vras.futet polici brenda rrethit ndera ky futet ne shtrat me gruan e policit.mbaron pune hajduti dhe iken.i thot gruaja policit Car burri je ti qe nuk bere gje je dhe polic i tha ti
iu pergjigj ky ehe sa here dola nga rrethi un dhe ai nuk me beri gje....
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: *Eric* ne Dhjetor 22, 2009, 07:50:30 MD
Nje djale dhe nje vajze ne moshe, po rrinin tek shtepia e vajzes vetem te dy, pas nje kohe te gjate pa folur vajza i thote djalit - do luajme me te fshehur, dhe po me gjete do bejme dashuri, po nuk me gjete dot mua me ke brenda ne dollap. [bestfriends]

ah ju vajzat ju vajzat  [mrgreen]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: CrYs ne Dhjetor 23, 2009, 02:21:12 PD
Ku e kane ngjashmerine, femra dhe uragani?

Sepse te dyja vijne me terbim ...e kur ikin , te 2ja marrin shtepine me vete.
Titulli: Re: Barsaleta qe te bejn te qash me lot :P ashtu qesh me lot
Postuar nga: conrad ne Dhjetor 23, 2009, 03:43:49 PD
Ishte Saliu me Skender gjinushin ne nje mbremje ne amerike me Bill klintonin po hanin darken mirepo aty luget dhe pirunjt ishin flori. Dhe Sali Berisha shikon Skender Gjinushin qe futi nje lug floriri ne xhep dhe skishte si ta merte 1 vet dhe tha " degjoni te dashur Amerikan une sjam vetem President Shqiptar por jam dhe magjistar, e shikoni kete lugen flori? Une e fus ne xhepin tim dhe e nxier nga xhepi Skender Gjinushit, donte sdonte skenderi e nxori lugen :P
 
Kjo është shumë e bukur!
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: conrad ne Dhjetor 23, 2009, 04:08:07 PD
Teftë shkodrani( Teftë topalli) një mëngjes duke shkuar në punë, sheh një grua me flokë të pakrehura si bubuzhel.
–   Pooo. poooo si ma ke kokën o zonje, si zhurmus televizori. – i thotë ai.
–   Prandaj të është shtrembëruar figura ty? – përgjigjet ajo.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: T ne Dhjetor 23, 2009, 09:54:40 PD
Leter Shajes n'tre gjuhe...

Dear amore mio, Shaje! Dear e shtrenjta ime amore Shaje! I jem tu t'write prap this lettera
knejna ka far west-i lontano lontano ene n'English ene n'Italiano, sepse kom learn kto dy
lingue perfetto kto due vjet qi I am ktuna. E look tina mi, sa molto well kom learn knejna.
Vallahi, me kte derr work-u qi kom ormai i mson le lingue t'huja sa t'dujsh. Ene rrashnat
m'thyhen me t'thon t'drejeten. Hamall hesapi mo! Lavoro lavoro, m'told bosi every minuti,
aq sa s'have possibilita me mor fryme i cast.
C'me t'thon mo, gjona very
t'bukra ti vedi la syni knejna. Ca bihone t'nolta deri m'cielo ku molte people hyn e dalin or e
cast. Kto knejna i thon gradaciel-a. Kur stand up kaptinen t'sit down qeleshja m'terra. Pa jo
ca ara t'mjellme verde verde me bar around tyne, qi t'thujsh mo! Nji village bagti per mangiare
nji vit tutto pa pushim! I kom pa mi, when I ere per
weekend te dillen qy me mattina. Dulem me Dullen figlion e Asmonit, our vicino aty m'nostro
katunin. Pa le m'darke kur u on-nen le luci-t! thu se dul sun-i prap. Dit e re, dit u bo gjith
town-i. Ca red, ca verde, ca ..., ku di un mo, me tu take mend fare. Entrate-m ke ca mejhone si
pune qebaptore, ku ca ragazze dancing nudo fare. Ato i thojshin striptease po me sa morem
ear na, ishte heqje brekesh me aheng. Vallai
told-em se na iku radakja. Apo they s'ishin...qe ju bofte ... Dulla, Dulla jo io. I s'i kom see fare
gjate all tempo-s qe stand-em atyna. Tu e di se I am angelo n'ksi punesh. S'te tradimento
Lomi ty jo. Dulla po, i?ik me ate Lijen e vet, nja half ore me nji ruse. Po amo ja vlejte...Kurse
una t'kon stand besnik. Mazallah se kom do any gjo me nonji ragazze. Sapo see nonji si ato
t'honit qi t'thash mo avanti kthej the head
ka ona qeter. Jom i nershem una.
Dear mio amore Shaje. Nashti jom t'u e close kte lettera kaq t'lungo se po m'come gjumi.
Do t'write prap kur te kem free tempo, se sic t'thash qipari, lavoro lavoro ka mjesi m'darket,
tutto settimane-s. Money Money mi mo, e capito vete ti
mo nashtina! La lattera-n po ta nis me Rremen se vjen ancora aty m'katun.
Ju kiss   t'all-ve. Your amore Lomi.
Ps. Mos forget t'm'write si ia kaloni aty m'village, ne, nigjo, se mos ia read kujt la lettera se o
turp, t'kom thone ne ke prima lettera, pranej read-e vetem tina ene children-at,
mire? He tu bofte Lomi ty! Ene nji gjo, kom msu kompjutrin look vet tu come e kom write this
lettera-n. He, a jom i zoti, or not?
T' kiss ene nji her, LOMI.
 [rlmao] [rlmao] [rlmao] [rlmao] [rlmao] [rlmao]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: T ne Dhjetor 23, 2009, 09:59:36 PD
Aqifi , Lomi & Kasemi


Aqifi Lomi dhe Kasemi nisen per pushime bashk per tek nje ishull , kur arrin tek ishulli papritur i kapin nje grup kanibalesh ... Aqifi lomi ene kasemi nga frika se mos i hanin i thojn amon me bojm ca t'thoni ju vetem mos na vrisni .. nje prej kanibalet i thot tre shkove qe nqs celi prej jush gjen 100 cop frutash tek ky ishull te te njetit lloj e vjen na i sijell ktu brenda i ore nuk do i bojm gjo .. kshu pra aqifi lomi ne kasemi fillojn duke kerkuar si te cmendur .. si i pari kthehet Lomi me 100 cop kokrra rrushi ... shum mir i thot kanibali tani si perfundim kto kokrra duhet ti futesh nje nga nje n'prapanic po pa qeshur .. edhe kshu fillo Lomi shkret duke i fut nje nga nje kokrrat e rrushit , kur arrin ke nr 99 i guxhulitet byca edhe fillo qesh .. kkshu qe kanibalet e kapin e vrasin dhe e hajn .. kur pas pak vje Kasemi me 100 kokrra monaferrash , edhe kanibalet po te njenten gje i thojn ene Kasemit ..Edhe kasemi shkreti fillo edhe i fut t'gjitha nje nga nje nga mbrapa monaferrat kur arrin tek nr 99 fillo dhe ky duke qesh me te madhe ... kur shkon kasemi n'parajs edhe takon Lomin e pyt Lomi Kasemin .. ' mir un po ti ca pate qe fillove duke qesh tek numri parafunit ?? ' Ja kthen Kasemi Lomit '' Sa doja te fusja nr e 100 pash Aqifin duke ardh , mbush durt plot me ananasa ''
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Yahel ne Dhjetor 23, 2009, 09:52:43 MD
 Dy mama po mburrnin gocat e tyre. - Vajza ime eshte duke punuar ne Itali dhe eshte shume mire me pune, - filloi njera. - Madje ka menduar edhe per ne. Bleu makine per vete, na bleu edhe ne. Bleu shtepi per vete na bleu edhe ne. Po goca jote? Me se merret tani? Pergjigjet tjetra: - Edhe ajo e imja prostitute eshte.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Yahel ne Dhjetor 23, 2009, 09:58:39 MD
Gruaja i thote burrit:: I dashur sot mbushim nje vit nga dita kur jemi martuar. Do therim nje pule per darke? Burri::E c.faj ka pula? Ai qe do therur eshte vellai yt se ai na prezantoi ne te dy.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Amy ne Dhjetor 23, 2009, 10:02:10 MD
Gruaja i thote burrit:: I dashur sot mbushim nje vit nga dita kur jemi martuar. Do therim nje pule per darke? Burri::E c.faj ka pula? Ai qe do therur eshte vellai yt se ai na prezantoi ne te dy.

 [cheesy1] [cheesy1] sa qesha ,po po mbasi martohen e kane fajin te tjeret.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Yahel ne Janar 05, 2010, 01:59:13 PD
Banditi: - O paret, o shpirtin. Burri: - Grua, çohu shpirt, se të kërkojnë.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: CrYs ne Janar 05, 2010, 01:59:29 PD
Banditi: - O paret, o shpirtin. Burri: - Grua, çohu shpirt, se të kërkojnë. [teethsmile]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ORIAL ne Janar 07, 2010, 09:10:18 MD
Zoti vendos te zbres ne tok per te par sa zemermir ishin njerezit .Kur zbret ne tok ju kerkon ca cunave nje cigare dhe ato i thon 'ik pirdhu".Shikon ca cuna te tjer qe po pinin hashash dhe ju thot me jepni nje cigare Ata i thon ik o cuno se sbo per ty.Po mir i thot ma jepni ju nji her ta provoj. Mbasi i fut nja 3-4 pom...pa ju thot ktyre cunave o cuna un jam zoti.Kto cunat o cerro te tham qe ka per te te zen :P:P:P:P
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Enriko N PoPy ne Janar 17, 2010, 08:52:56 MD
Cuni,Cuni Gushepellumbi

Nje cun i vogel pyet babin:
O ba o ba si kam lindur une?
babi:Ty te keqen babi te ka gjetur mami ne nje trendafil
O ba o ba po ti si ke lindur?
Mua te keqen baja me ka gjetur gjyshja jote dmth nena ime ne nje borsilok
Po mir po gjyshi i ka lindur?
Gjyshin e ka gjetur e jema e tij ne nje karafil
Dhe cuni i deshperuar ja kthen te jatit [cryingorverysad]:
Po mireeee o baaaa asnje nga fisi jone nuk ben sex?!
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: kujdes99 ne Janar 22, 2010, 11:47:40 MD
Ajshtanji po nisej per nje konference,rruges shoferi i thote:Me lejo mua sot qe te prezantohem si ty jo per gje po po kam ndenjur aq kohe me ty sa kam mesuar me shume se cdonjeri qe ndodhet aty,Ajshtanji e lejon, hyn breenda konferenca nis dikush i ben nje pyetje qe ai se dinte,shoferi pergjigjet: po ceshte kjo pyetje kaq e lehte?!Po shkoj te therras shoferin ti pergjigjet [grin1]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BOHAN ne Janar 23, 2010, 12:55:04 PD
Ajshtanji po nisej per nje konference,rruges shoferi i thote:Me lejo mua sot qe te prezantohem si ty jo per gje po po kam ndenjur aq kohe me ty sa kam mesuar me shume se cdonjeri qe ndodhet aty,Ajshtanji e lejon, hyn breenda konferenca nis dikush i ben nje pyetje qe ai se dinte,shoferi pergjigjet: po ceshte kjo pyetje kaq e lehte?!Po shkoj te therras shoferin ti pergjigjet [grin1]
:D Shofer p...some  :D
Titulli: degjoni kete barcalet
Postuar nga: pit bull ne Janar 25, 2010, 03:30:58 MD
:D
NA ISHTE NJI HER NJI DJAL I VOGEL DHE SHKONTE NE SHKOLL ISHTE NXENES I MIRE MESONTE SHUME.
NJI DIT PREJ DITESH MESUESJA I THOT TE GJITH NXENESVE QE SECILI NGA JU DO TE GJEJ NJI FJAL E CILA ESHTE GJEJA ME E EMBEL NE BOTE.KY DJALI SHKON NE SHTEPI MBASDITE DHE PYET TE JEMEN,O MA CILA ESHTE GJEJA ME E EMBEL NE BOTE.E JEMA I THOT JO SE ESHTE TURP,DJALI KEMBNGUL,MIRE I THOTE E JEMA DO TA THEM.KUSHE ESHTE I THOT DJALI?AJO I THOT ESHTE KA...I.
NE DARKE DJALI I SHKON TE JATIT DHE E PYET DHE TE JATIN CILA ESHTE GJEJA ME E EMBEL NE BOTE?DHE I JATI I THOT JO SE ESHTE TURP,DJALI KEMBNGUL,MIRE I THOTE I JATI DO TA THEM POR MOS I THUAJ NJERIU.KUSH ESHTE I THOTE DJALI?
ESHTE PI...
DJALI I MERZITUR I SHKON PERSERI TE JEMES,DHE I THOT, O MA PO TI PERSE ME GENJEVE QE GJEJA ME E EMBEL NE BOT ESHTE KA..I PSE I THOT E JEMA?PO MUA BABI ME THA QE GJEJA ME E EMBEL NE BOT ESHTE PI..I.   I THOTE E JEMA PERSERI PO MIRE IK E PYETE NJI HER BABIN KA NGRENE NOI HER KA..
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BOHAN ne Janar 25, 2010, 11:12:23 MD
Hera e pare
Qielli ishte i erret, hena nuk dukej gjekundi, ishim vetem ne te dy, une dhe ajo.
Floket e saj shume te buta, kembet shume fine, rreshqita gishtat poshte kurrizit te saj.
Nuk e di se si, por une u perpoqa shume per te prekur gjoksin e saj.
Mbaj mend friken time, por avash - avash ajo i hapi, kembet e saj, dhe kur ajo beri kete, nuk po ndjeja me turp.
Pas gjithe kesaj ajo gjeja e bardhe doli jashte.
Ne fund,mbaroi , gjithcka kishte perfunduar..
Hera ime e pare...Qe mola nje lope...
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BOHAN ne Janar 25, 2010, 11:14:31 MD
2 Morrat
Takohen 2 morra pas shume kohesh. Njeri ishte i ne gjendje shume te mire kurse tjetri ishte gati duke ngordhur.
- Si je katandisur keshtu - e pyet i pari.
- Lere kam kaluar gjith vitin tek mustaqet e 1 motociklisti - thote i pari
- Ti qeke budalla une kam kaluar ngrohte tek qimet e nje pi** provoje vet e ke per te pare -thote i dyti.
Pas nje viti takohen prape dhe morri i pare ishte katandisur akoma me keq.
- Pse nuk veprove ashtu si te thash une.
- Une ashtu bera por te nesermen nuk e di si,me doli gjumi prape te mustaqet e motociklistit.  ;rolf;
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BOHAN ne Janar 30, 2010, 10:14:44 MD
Tek DOKTORRI
Doktorr e kam thyer doren ne 2 vende.
OK mos shko me ne ato vende.  ;D
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BOHAN ne Janar 31, 2010, 11:12:06 MD
Ishte Sadam hyseini me avion mbi bote per te bombarduar nje nga nje te gjitha vendet.Po bombardonte europen nje bombe ne gjermani,zvicer,itali etj.Kur kaloi mbi shqiperi tha:-Lere mos e harxhoni bomben kot se e paskemi bombarduar njehere kete vend :P
Sa ironike e. Gjynaf per ne.  [raisedeyebrow]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ♥♥Dark_EyEs♥♥ ne Shkurt 14, 2010, 02:33:48 MD
Ishin duke luajtur Shqiperia-Ukraina, dhe për një moment bëhet faull afer 16 metershit, dhe Schevcenko e merr dhe e rregullon topin për të gjuajtur. Lojtarët e kombëtares e bëjne murin, por ja kthejn shpinen, dhe gjyqtari ju thotë “nuk është mire kështu të ja ktheni shpinën se nuk i ka hije futbollit”. Ata i thanë “e... dimë se nuk bën, por edhe ne po kemi qejf me e pa golin
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ♥♥Dark_EyEs♥♥ ne Shkurt 14, 2010, 02:34:53 MD
Një biondine i thotë shoqes së saj: “ka shume deshire te shkoje të shohë nga afër djellin!”. “Po a e din se sa të afrohesh dielli te pervelon” – ja kthen shoqja. Bjondina thotë: “Unë nuk jam aq budallice të shkoj ditën në diell, shkoj natën”.
 [laugh1] [laugh1] [laugh1] [laugh1] [laugh1] [rlmao] [rlmao]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: shoferi ne Shkurt 14, 2010, 06:50:05 MD
sweet e ber evet kete barcalet ?
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ♥♥Dark_EyEs♥♥ ne Shkurt 14, 2010, 07:19:44 MD
sweet e ber evet kete barcalet ?
jo pse ste beri per te qesh?  [rolleyes1] [rolleyes1]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Morphine ne Shkurt 25, 2010, 01:27:46 PD
Ngjiten burri dhe gruaja me ashensor në një ndërtesë të lartë.

Pak para se të arrijnë në maje këputet teli dhe fillojnë të bien poshtë.Gruaja shpejt i heq syzet, lëshon flokët dhe i thotë burrit:

- Më bëj edhe një herë te ndjehem grua para vdekjes

Ai e shikon, e heq këmishën nga trupi, e rrudhos, e hedh në dysheme dhe i thotë:

- Hekurose! [mrgreen]

Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Morphine ne Shkurt 25, 2010, 01:33:49 PD
Nje djale i ri shkon per te rrefyer mekatet!
dhe fillon rrefehet:
- At, kam bere mekat
- rrefehu biri im
- kam bere seks jashte martese, me te fejuaren time.
- po si ndodhi?
- Shkova tek shtepia e se fejuares, pasi beme muhabet, une vendosa te dal, por kur dola te dera filloi shiu. Pastaj u kthyem brenda, dhe aty e bera me te.
- mekat keni bere biri im, por meqenese ajo eshte e fejuara jote nuk eshte mekat i rende, thuaj nje \"Ave Maria\" dhe mekati te falet.
- Por at, nuk kam mbaruar, nje dite tjeter, isha vetem me motren e se fejuares, dhe kur po behesha gati te dilja nga shtepia filloi shiu, dhe ndoghi e njejta gje me te, pra e bera edhe me te.
- mos biri im, ky mekat eshte me i rende, po perendia te fal, se te dy te rinj edhe nuk mund te rezistonit. thuaj 2 \"Ave Maria\" dhe te falet.
- At, ka akoma, njehere u gjenda me mamane e se fejuares, dhe kur po dilja te dera filloi shiu, u ktheva brenda ne shtepi, dhe bera seks me vjehrren time te ardhshme, sa \"Ave Maria\" duhet te them per kete mekat, qe pa dyshim eshte shume i rende?
- asnje \"Ave Maria\" biri im, se i them une per ty, por ti vetem rri tani, se ka filluar shiu..  [rlmao]

Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Morphine ne Shkurt 25, 2010, 02:23:47 MD
Nje doktor e dergojne ne nje fshat te Kuksit. Vjen pacientja e pare, Drania, dhe doktori i thote "Futu aty dhe zhvishu". Pret pak dhe e pyet "A u zhveshe oj Drane". "Une po o doktor, po ti?". [laugh1]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Morphine ne Shkurt 25, 2010, 02:30:04 MD
Sala ne Lushnje !
Shkon Sala ne Lushnje edhe fillon fjalimin:
Pooopull i Beratit !
Shoqeruesi me ze te ulet:Zoti Sali jemi ne Lushnje ketu.
Sala: Pooopull I Beratit !
Shoqeruesi:Zoti Sali jemi ne Lushnje t’thashe.
Sala:
(Pusho he dreq). Pooopull I Beratit, ti je krenar qe ke Lushnjen kojshie! [rlmao]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Morphine ne Shkurt 25, 2010, 02:36:18 MD
Shkon Sala per nje tubim parazgjedhor ne veri te Shqiperise ne nje fshat te thelle diku dhe ne mesin e shume e shume premtimeve thote"Ne do ju ndertojme shkollen e re,rrugen e re.....dhe do ju ndertojme edhe uren e re ne fshat"Habiten fshataret dhe e pyesin,o z.kryeminister po ca na duhet neve ura,kur nuk kemi lum???
Sala: Do ju sjellim edhe lumin  [laugh1]Sala ne Durres.
Sala ne nje tubim ne Durres fillon te bertase SHKODRAAAAA
Shoqeruesi i tij:z.kryeminister jami ne Durres
Sala prape:SHKODRAAAA
Shqeruesi :oo jemi ne Durres aman z.Kryeminsiter
Sala: SHKODRAAAA ju bene te fala!
 [laugh1]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BOHAN ne Shkurt 26, 2010, 01:43:24 PD
Nje klient preku ne shpatull shoferin e taksise qe ti thonte te ndalonte, menjehere ky gati e humbi kontrollin e taksise, qe tu u perplas me nje maune, hypi ne trotuar dhe frenoi 3 centimetra para nje peme. Mbasi mori fryme thelle i thote klientit:
- Mos me prek me tek shpatulla se qesh tu vdek prej frikes
- Po pse eshte hera e pare qe i jep makines?
- Jo mor vlla se jam shofer i vjeter
- Po atehere ca dreqin pate?
- Kam punu per 25 vjet shofer i makines se funeraleve.
 ;D ;D ;D
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BOHAN ne Shkurt 26, 2010, 01:46:07 PD
3 binjake ne barkun e nenes. E pyet i pari te vellane:
- Cfare do behesh kur te rritesh?
- Une do behem elektricist se ketu s'ka drita. Po ti?
- Une do behem hidraulik se ktu vjen uji me orar (sa here pinte uje nena).
Pastaj kthehen nga vellai tjeter.
- Po ti, cfare do behesh kur te rritesh?
Tjetri pasi u mendua pak, tha :
- Une do behem polic!
- Polic'? Po cne'? - habiten vellezerit.
- Se c'eshte nje tullac qe vjen ketu nate per nate dhe me peshtyn.....
  [laugh1]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ♥♥DONCHE♥♥ ne Shkurt 26, 2010, 01:15:40 MD
Babai po lexon gazeten, djali i thote:
-Babi, a mund te shikoj pak televizorin?
-Sigurisht bir, vetem te lutem mos e ndiz!!
;D


Nje hajdut vidhte gjithmone molle ne kopshtin e priftit. Nje dite prifti shkruan ne nje tabele "Zoti ju sheh" dhe e var ne peme. Diten tjeter kur prifti del te shikoje pemen sheh qe ishin vjedhur prap molle dhe ne tabele ishte shtuar "por nuk spiunon". :D


Nje djale i vogel (modern) i thote te atit
-O ba me jep 300 leke se du t'ia jap nje te varferi qe ta ndihmoj.
-Shume mire te paska shkuar mendja bir, po ku eshte ky fukarai?
-Te qoshja e rruges, po shet Red Bull! ;D


Drini ulur ne bar me Mandin qe ishte teper i merzitur.

Drini: Car ke Mando qe je kaq i merzitur?
Mandi: Ja me ka mar Harapi gruan. Nuk e di se cfare ka me shume se une ai.
Drini, i thelluar ne mendime: Gruan tende.. ;D

Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ♥♥DONCHE♥♥ ne Shkurt 26, 2010, 01:19:18 MD
Cohet Kordelja noten dhe nuk e gjen burrin ne krevat . Ngrihet me vrap dhe shkon ne guzhine dhe shef burrin ne mendime te thella te ul tek kolltuku kryesor i shpis .

Kordelja: I dashur, cka ngjare ? Perse mendon?
Burri : E mban mend e dashur qe kur u takuam bashke ti ishe vetem 16 vjec ?
Kordelja buzeqeshcem : Po, i dashur.
Burri: E mban mend kur na kapi yt ate ne makine gafil duke u ashu ashu ?
Kordelja edhe me e emocionuar: Po i dashur.
Burri: E mban mend qe yt ate me tha ' o martoje time bije, o te cova ne burg per 20 vjet!'
Kordelja me syte me lot nga gezimi : po i dashur.
Burri : Sot do ishte dita qe do kisha dale nga burgu !
;D
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BOHAN ne Shkurt 27, 2010, 01:09:12 PD
Cohet Kordelja noten dhe nuk e gjen burrin ne krevat . Ngrihet me vrap dhe shkon ne guzhine dhe shef burrin ne mendime te thella te ul tek kolltuku kryesor i shpis .

Kordelja: I dashur, cka ngjare ? Perse mendon?
Burri : E mban mend e dashur qe kur u takuam bashke ti ishe vetem 16 vjec ?
Kordelja buzeqeshcem : Po, i dashur.
Burri: E mban mend kur na kapi yt ate ne makine gafil duke u ashu ashu ?
Kordelja edhe me e emocionuar: Po i dashur.
Burri: E mban mend qe yt ate me tha ' o martoje time bije, o te cova ne burg per 20 vjet!'
Kordelja me syte me lot nga gezimi : po i dashur.
Burri : Sot do ishte dita qe do kisha dale nga burgu !
;D
:D :D E bukur kjo.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ♥♥DONCHE♥♥ ne Shkurt 27, 2010, 01:29:04 PD
E di prandaj e kam vene [tongue3]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ♥♥DONCHE♥♥ ne Shkurt 27, 2010, 02:12:43 MD
Vetëm tre herë


-"Grua, a më ke tradhëtuar ndonjëherë?" - e pyet futbollisti gruan.
-"Oh i dashur, e do të vërtetën?" - ia kthen ajo
-"Po të vërtetën ma thuaj" -insiston ky.
-"Mirë atëherë, të kam tradhëtuar vetëm tre herë. Dhe këtë e kam bërë përherë për ty!" - shton gruaja.
-"Kur më ke tradhëtuar për të parën herë?" - pyet futbollisti i tronditur.
-"A e mba mend kur nuk të donte gjyqtari fare, dhe gati sa s'ta dha ???tonin e kuq" - i thotë gruaja.
-"Po, më kujtohet" - i përgjigjet ky.
-"Menjëherë filloi të të dojë dhe për çdo gabim tëndin e dënonte tjetrin lojëtar. Kjo ishte hera e pare" - i arsyetohet ajo.
-"Po mire, po herën e dytë pse më tradhëtove?" -pyet ky
-"Po trajneri ytë fare nuk të donte dhe nuk lejonte të hysh në lojë. Fjata me të dhe filloi të të quaj yll. Të kujtohet?" - e pyet gruaja.
-"Po, po… tash po më kujtohet." -përgjigjet futbollisti. Dhe e pyet: -"Po të trtën here kur më tradhëtove?"
-"A të kujtohet kur të urente publiku, dhe menjëherë filluat të të adhurojnë ty dhe vetëm ty?" - e pyet ajo
-"Po, më kujtohet!" -përgjigjet ky i habitur.
-"Ja pra kjo ishte hera e tretë - fjeta me publikun!?" -ia kthen gruaja me krenari.
;D
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ♥♥DONCHE♥♥ ne Shkurt 27, 2010, 02:14:47 MD
Televizori
Një njeri e kishte dërguar televizorin te mjeshtri për ta riparuar. Mjeshtri e pyet:
-Ç'ka ka televizori?
-S'di për nder, isha duke e kruar veshin me gjilpërë, kur, papritmas iu ndal zëri televizorit!
Dy pyetje

Femra e re erdhi te falltari. Ai i kërkoi 20 dollarë dhe tha se do t'i përgjigjet vetëm në dy pyetje për atë shumë të hollash.
Zonjusha e re pas mëdyshjes, megjithatë pagoi paratë dhe e pyeti:
-"A nuk është tepër shtrenjtë për vetëm dy pyetje?"
-"Po, tepër shtrenjtë është" -iu përgjigj falltari, "e cila ishte pyetja e dytë?".
Femra e përsosur

Njeriu mbeti i pamartuar, sepse tërë jetën kërkonte femër të përsosur. Kur u bë 70 vjeçar, dikush e pyeti:
-"Ke udhëtuar tërë botën. Si nuk e gjete një femër të përsosur."
Plaku u pikëlluar shumë dhe tha: -"Njëherë ishaafër një femre të tillë".
Tjetri vazhdoi: -"Po ç'ndodhi? Pse nuk u martove me të?"
Plaku, edhe më tej i pikëlluar, ia ktheu: -"Ç'të bëj? Ajo po ashtu kërkonte mashkullin e përsosur."
Shpëtimtarja

Në ditarin e një gruaje që kishte udhëtuar me anije shkruante...
-E martë, është dita e tretë e udhëtimit në anije. Sot mu afrua kapiteni i anijes dhe po më vardiset...
-E mërkurë, kapiteni i anijes më ftoi për drek në kabinën e tij...
-E enjte, kapiteni i anijes kërkon që ta kaloj natën me mua....
-E premte, Kapiteni i anijes m'u kërcënua se nëse nuk pranoj të flej me të do ta fundos anijen me gjithë 387 pasangjerët....
-E shtunë, i shpëtova 387 pasangjerët nga anija jonë!!!

Lepuri

Lepuri ishte duke i mprehur dhëmbët. Kalon ujku dhe e pyet
-"Ç'ka po bënë o lepur"
-"Po i mpreh dhëmbët se dua ta hajë luanin"-ia kthen lepuri.
-"Ç'ka po bën o lepur?"- pas pak kalon ariu dhe e pyet.
-"Po i mpreh dhëmbët se dua ta hajë luanin"-ia kthen lepuri.
-"Ç'ka po bën o lepur?"- e pyet luani i cili kishte dëgjuar aferën e lepurit dhe kishte vendosur të bindet.
-"Qe bre luan, po i mpreh dhëmbët dhe po flas pa lidhje" -ia kthen lepuri.
Prizrenalia


-"Prej nga jeni" - pyet një udhëtar prizrenalinë në autobus.
-"Nga Prizreni" - i përgjigjet ky
-"Po ti?"
-"Edhe unë jam nga Prizreni" - i përgjigjet tjetri
-"Je nga Prizreni çdo ditë të javës apo vetëm të mërkureve" - ia kthen prizrenalia.

Livadhi

-"E dashur, në zemrën time është një livadh, e në atë livadh është një lule, e ajo lule je ti" - i thotë djali vajzës.
-"I dashur, edhe në zemrën time është një livadh, në atë livadh është një kali, e ai kali je ti" - ia kthenë vajza.
Shahisti


-"E dashur, dua të martohem me ty" - e propozon djali vajzën.
-"Mirë i dashur por është këtu një problem. Vështirë se do të pajtohet babai im!" -përgjigjet ajo.
-"Pse?" -pyet ai
-"Ngase ai është shahist" -përgjigjet ajo.
-"Ani, çka ka lidhje kjo me martesën tonë?" - pyet djali i habitur.
-"Po ai kurr nuk e jep mbretëreshën për kali" -ia kthenë vajza.

Nusja e vjehrra


-"Ç'është kjo punë moj nuse, shoqet e tua zgjohen në ora 8 e ti në 12 dhe atë çdo ditë" -i ankohet vjehra nusës.
-"Po shoqet e tua? Të gjitha shoqet e tua i kanë letrat në banderë e ti ç'ka po pret!?" -ia kthenë nusja.

Kamarieri


-"Beni sa bëjnë 20 + 20", e pyet mësuesja Benin
-"20 + 20 bëjnë 80" -përgjigjet Beni
-"Kush të mëson ty matematikë Beni që të llogaritësh kështu" - pyet sërish mësuesja
-"Babi" -përgjigjet Beni
-"Ç'ka punon babi ytë" - pyet mësuesja
-"Është kamarier" -përgjigjet Beni.

Vetëm një herë


-"Sikur të mund të lindeshe edhe një herë, ç'do të dëshiroje të bëhesh?" - e pyet njeriu shokun e vet.
-"Paj, ç'të them, ndoshta do të dëshiroja të lindi kali" - ia kthen ky.
-"Jo, jo, nuk bën dy herë të lindesh i njëjtë" - ia kthen shoku.

Vullkanizuesi


Vullkanizuesi i posamartuar, e sjell nusën e re në banjo, e mbush kadën plotë ujë dhe i thotë:
-"Zhvishu dua të të provoj se je apo jo e virgjër". Nusja zhvishet me habi dhe e pyet:
-"Po pse këtu, le të shkojmë në shtrat!?"
-"Hyrë në ujë, dhe nëse paraqiten fluskat s'kemi pse të shkojmë në shtrat" - ia kthen ky.

Hajni i shkathtë


Hajnit të dënuar me vdekje, i thotë prifti:
-"Rrëfehu, dhe të gjitha dyert e parajsës do të happen për ty…"
-"S'ka nevojë, nuk ekziston derë që s'mund ta hap unë" - ia kthen hajni.

Gruaja e shpejtë


-"I dashur, pritëm edhe dhjetë minuta,jam gati së rregulluari dhe shkojmë pastaj në banket" - i thotë gruaja - burrit.
-"Ç'farë shkuarje, bre grua? Unë sapo u ktheva nga banketi!" -përgjigjet ky i habtur.
[cheesy1] [cheesy1]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Morphine ne Mars 10, 2010, 10:47:14 MD
Nje lab student pyet shokun qe sapo doli nga provimi:
here gjigand,e more provimin.
-Mora k..n -,thote ai
-Po mire --i thote vlonjati--s'paske dale pa gje.  [laugh1]

Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Cuni i bukur ne Mars 11, 2010, 11:11:55 PD
Nje lab student pyet shokun qe sapo doli nga provimi:
here gjigand,e more provimin.
-Mora k..n -,thote ai
-Po mire --i thote vlonjati--s'paske dale pa gje.  [laugh1] [rlmao] [rlmao] [rlmao]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ☼ Bea ☼ ne Mars 13, 2010, 11:34:35 PD

Ishin nje cift burre e grua te cilet jetonin ne fshat,,, e u vjen nje mysafir ne shtepi...Pasi hengren darke e biseduan gjere e gjate erdhi momenti te flinin...Po meqe ata nuk kishin as krevat as divan tjeter ne shtepi vendosen te flinin te tre ne krevatin dopjo...Atehere burri mendoi une po shtrihem ne mes ,,, keshtu ky ska shans te ma preke gruan...Nata kaloi dhe ne mengjes burri u ngrit qe te punonte kopshtin perpara shtepise,,, e zgjon grun dhe i thote :-Degjo ti vazhdo gjumin ,,,nqs ky te prek nga mesi e poshte therrit dardha dardha,,,nese te prek nga mesi e lart therrit molla molla,,, e une vi menjehere...
    E keshtu burri del te prashiste kopshtin e here pas here degjonte mos i therriste gruaja...
Kaluan minutat e ai degjon zerin e gruas qe uleret :---Macedonia,,,macedonia,,,macedonia  [rlmao] [rlmao] [rlmao]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: conrad ne Prill 12, 2010, 12:41:33 PD
Drejtori i nje spitali spikiatrik ne Turqi kishte vite qe mbante si ndimes nje te semure psiqik  i pa afte per nje jete normale jashte spitalit. Mbas shume vitesh drejtori i kenaqur nga puna e ndimesit te tij pacient vendosi ti jap nje shanc per ne konsulten me afert psikiatrike i bindur se pacienti, ndimesi dhe perfundimisht miku i tij i vjeter ishte me ne fund i afte per nje jete normale jasht mureve te spitalit.
Ne konsulten me te pare e therrasin pacientin.
Pacienti i veshur bukur dhe me nje qeleshe (fes, plis) te kuqe karakteristike turke hyn brenda duke i pershendetur.
I bejne nje pyetje shume te thjeshte me qellim qe ta kalonte proven se ishte miku i drejtorit.
Njeri nga doktorat e ze prej krahu, afrohet me tek xhamat dhe duke i treguar pejsazhin qe gjendej perpara e pyet:  E sheh malin atje perpara?
Paciennti- Po.
Doktori -Po sikur ta presim veshin e djathte do ta shihje malin?
Pacienti – Po.
Doktori – Po sikur te ta presim edhe veshin e majte?
Pacienti –Jo, nuk do ta shihja.
Doktori u drejtua nga drejtori dhe i tha me vjen keq, por miku yt se kalloi proven.
Mbas disa muajsh drejtori vendos ta nxerre perseri ne konsulte i bindur per aftesine dhe zgjuarsine e pacientit qe i kryente te gjitha punet e tij si ndimes i drejtorit ne menyre perfekte.
Ne konsulte i njejti doktor me te njejten pyetje:
Doktori – E sheh malin?
Pacienti – Po.
Doktori – po te ta presim veshin e majte do ta shihje malin?
Pacienti – Po.
Doktori – Po te ta presin edhe veshin e djathte do ta shihje malin?
Pacienti  - Jo.
Doktori i nxehur – Po pse ore budalla se sheh?
Pacienti – Sepse pa veshet qeleshja me bie me poshte dhe me ze syte.

Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: SeCuRiTy ne Prill 12, 2010, 09:31:21 PD
Dy shoke takohen pas shume kohesh.
I pari - U martova per here te trete
I dyti - Me verte per te treten here?
I pari - Po po
I dyti - Po cfare ndodhi me dy grate e para?
I pari - Vdiqen
I dyti - Po si vdiqen?
I pari - Gruaja e pare piu helm
I dyti - Po tjetra?
I pari - Nga nje frakture ne kafke
I dyti -... Si e pesoi frakturen?
I pari - Nuk donte te pinte helmin
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Cuni i bukur ne Prill 12, 2010, 11:15:06 PD
ah grate  [rlmao]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ♥♥Dark_EyEs♥♥ ne Prill 12, 2010, 11:21:44 PD
Nje lab student pyet shokun qe sapo doli nga provimi:
here gjigand,e more provimin.
-Mora k..n -,thote ai
-Po mire --i thote vlonjati--s'paske dale pa gje.  [laugh1]


[laugh1] [laugh1] [laugh1] [laugh1]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Cuni i bukur ne Prill 12, 2010, 11:23:15 PD
Nje lab student pyet shokun qe sapo doli nga provimi:
here gjigand,e more provimin.
-Mora k..n -,thote ai
-Po mire --i thote vlonjati--s'paske dale pa gje.  [laugh1]


[laugh1] [laugh1] [laugh1] [laugh1]

sa kam qesh dhe une kur e kam lexuar  [coolthumb]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: benn ne Prill 12, 2010, 11:53:59 MD
BENN

Kodi: [Zgjidh]
Nje xhaje dhe nje cun i ri po peshkonin ...
Mirpo xhaja kapte ndersa djali i ri asnje .
Dhe pa hezitim e pyet xhajen se cfare stili
duhej qe te kapte dhe ky pesh. Xhaja i thot :
- Po ja te keqen xhaja kur i shkon xhajes nga e majta ,
e hedh grepin nga e majta , dhe kur me shkon nga e djathta
e hedh grepin nga e djathta .
Po mire mer xhaje - i thot ky cuni
- Po kur te rri drejt si ja ben ?
-Te keqen xhaja ti rrinte xhajes drejt gjunte
per p*dh nuk gjunte per peshk !
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: benn ne Prill 12, 2010, 11:56:04 MD
BENN

Nje vajz e bukur , po rrinte ne taracen e nje gradacele shum te larte .Duke pare per posht , i merren ment dhe bie .
Ajo fillon te uleras me te madhe sa dolen te gjith njerzit ne dritare . 10 kate me posht del nje cun dhe e pret :
- Rrofsh - i tha ajo - Tani me fut brenda .
Ai duke e pare alamet femre i thote :
-Po me le te te puth njeher , do te te fus brenda .
Ajo qe vajz e mire dhe i thote :
-Ik mo rrugac.Pse ca jam un, K*rve ?!
Ai e leshon dhe ajo fillon te bertas .Nja 10 kate me poshte ,
e pret nje cun tjeter .
-Rrofsh - i thote ajo - Me puth , po vetem me fut brenda .
Ai mendoj "ja dashka kesaj" dhe i thote :
-Un dua me te fut nje cik duart .
Ajo i thote :
I rrugac i keq . Pse mo ca jam un , K*rve ?!
Ai e leshon , por s'kalojn as 5 kate te tjera e pret nje tjeter .
-Me puth , mi fut duart vetem mos me lesho .
Ai :
-A po un dua edhe te te q* , ske cfare te besh do pranosh .
-S'jam k*rv te thash , me lesho me mire .Por ai e leshoi megjithmend. Kur po i afrohet tokes , del nje cun dhe e kap fort .
-Shpetove - i tha ai .
Vajza pa shprese i thot :
-Me puth ,mbushi duart , me q* , bej cfare te duash vetem mos me lesho .
Ai ishte djali me i mire i pallatit . E pa ne sy dhe e leshoi :
-Ik mi k*rv muti ....
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: benn ne Prill 12, 2010, 11:59:19 MD
BENN

Nje grup shoqesh ne udhetim po kerkonin nje hotel ku
te kalonin naten. Gjeten nje te vecante ku ishte shkruar
ne vitrin" per gra beqare".U bene kurioze dhe vendoen
te hynin. Ne hyrje portieri u shpjegon se si funksionon:

-Hoteli ka 5 kate te gjitha . Ngjisni nje kat
nje her edhe po gjetet ate qe kerkoni ndaluni aty .
Eshte e lehte te vendosesh pasi cdo kat ka shpjegime
se cdo te gjeni aty. Rregulli i vetem eshte se po iket
nga kati nuk mund te ktheheni me aty .

Gocat gjithmon e me te cuditura vendosen te rrinin aty.Ngjisin
katin e pare dhe lexojn kartelen e cila thoshte "Gjithe
djemte ketu jan dashnore medioker , por si kompesim jan te
ndjeshem dhe sensibel"
Gocat ja fusin te qeshures dhe ngjisin katin e dyte.
Aty lexonte " Gjithe djemte ketu jan dashnore eksperte por trajtojn keq grate " .
Nuk benin per to dhe ngjisin shkallet e arrijn gocat
ne katin e trete ku lexojne " ketu gjithe burrat jane
dashnore te medhenj dhe te kujdesshem ndaj kerkesave te grave"

Do ishte mire ketu por , jan edhe dy kate per
tu vizituar ...Keshtu shkojne ne katin e katert dhe kartela
aty thote " Ketu gjithe meshkujt jan shum te bukur , jane
dhe te ndjeshem, shum dashnore besnike , e mbi te gjitha
jan beqare e shum terheqes".
Gocat qeshin me djallzi.Jan shum gati te qendrojn por
vendosin se do jet mekat te mos shohin se cfare u
rezervon kati i fundit. Kur arrijne ne katin e fundit
kartela thoshte :
"ketu nuk ka meshkuj. Ky kat eshte ndertuar vetem per
te demostruar se grate s'ka zot qe i kenaq" .
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: benn ne Prill 13, 2010, 12:03:01 PD
BENN

Nje afarist bashke me gruan duke ngrene darke ne nje restorant luksoz. Papritur nje alamet femre i afrohet tavolines se tyre, i ulet ktij afaristit ne preher, i fut nja 3-4 te puthura ne buze dhe largohet qete-qete. Gruas se afaristit i iken truri: «Kush ishte ajo k..va mor masakra? »
Burri i qete ia pret : « E me mo se dashnorja ime ishte, po varja »
Gruaja xhindoset fare : « Me puthesh edhe ne publik pale. Po s’ke faj ti, tregoj une ty qejfin ne gjykate me gjithe keta deshmitare … »
Burri: « Degjo se po u ndame harroji drekat e darkat, fustanet bukura, shetitjet me makine »
Nderkohe te dera e restorantit shfaqet nje afarist tjeter (shok i ktij te parit) perkrahu me nje femer shume te bukur edhe ai.
Gruaja : « Qyqja me burre, kush eshte ajo femra qe po vjen me Samiun? »
Burri : « Dashnorja Samiut mi pra, e sheh qe s’kam faj une »
Gruaja : « Ajo eshte dashnorja atij e? Ajo e jona ishte 100 here me e mire…
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ஜKamikazjaஜ ne Prill 13, 2010, 03:12:55 MD
Ishin 2 devollinj dhe po pinin njeri i thote tjetrit ore degjova ne lajmet se me 21 dhjetor te vitit 2012 do permbyset bota i pergjigjet tjetri eeeeeee deri atere kam ikur ne greqi un.


Nje burr nist per ne shtepi kur vete ne shtepi gjen gruan me te dashurin dhe i thot po ju ca ben i dashuri i gruas i kthehet dhe i thot he qen ca do ketu ti shpejt te dhoma matan dhe rri me nje kemb epo mir vazhduan pune gruaja me te dashurin kur mbarojn pun del gruaja dhe i thot burrit oooo me raft pika mua u lodhe burri i thot eeehhhhh un e ulja ndonjeher kemben kur se kishit mendejen

 Nje burre me te shoqen po prisnin autobuzin ne stacion. Ne momentin qe vjen autobuzi dhe hapet dera burri i drejtohet shoferit : A paguhet bilete per objekte porcelani? Jo - i thote shoferi. Burri kthehet nga gruaja dhe i thote: Hajde Hale se do ikim.


A te kujtohet kur ishim te vegjel dhe hipshim ne autobus ti nxirrshe koken ne dritare dhe un by...n, dhe kur na shihnin njerezit kujtoshin se ishim binjake.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ஜKamikazjaஜ ne Prill 13, 2010, 03:22:26 MD
 I thot fatorinoja qytetarit: Aboneja juaj eshte e vitit te kaluar. Qytetari i thot ska problem, sjam nga ata qe e ndjek moden.profesori:mos bej komente gjate ores se  mesimit
nx:ok po i jap vetem nje like
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: djali_dk ne Prill 13, 2010, 08:32:05 MD
ne klasen e tet fillore mesuesja ishte bukuroshe dhe nje nxenes i tha. meuese te dua..................e habitur mesuesja bukuroshe ja ktheu.......................nuk dua femije un ,! quni ja ktheu.....................mesuese do te keme vemendje do te perdorim kondom.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: qapkeni ne Prill 19, 2010, 03:57:44 MD
djali  pyet te emen
mama pse mesuesja u therret te  gjithe nxenesve me perkedheli si psh franceskos  franceskino paulos paulino
e te tjereve me rradhe po  keshtu
ehh i thote e ema
kur te rritesh do ta kuptosh pompeo
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ☼ Bea ☼ ne Maj 09, 2010, 04:32:27 MD
Atehere ishte nje femer dhe kishte nxjerre nje shpallje . Mashkulli qe do ta bente te ulerinte nga qefi ne sex do ti jepte nje valixhe me dollare. RRjeshtohen te gjithe cunat yje ne radhe . Edhe hynin me radhe ne shtepine e saj dhe asgje nuk degjohej nga brenda . Aty prane kalon nje xhaje i thyer ne moshe e u thote ketyre cunave : -Te hyj une mo cuna ta provoj ?
Keta po fillonin te talleshin me xhajen : - Ik o xhaje ne cuna 2 metra edhe ,muskuloz e me ate nje pellembe  te gjate spo e bejme te ulerase ate ,,, do ta besh ti pfff...
Iku xhaja vjen prape pas ca kohesh dhe i thote : - Nami te behet do e provoj une nje here .
 Hyn xhaja ne shtepi ke ajo dhe cunat nga jashte degjojne ulerimat ,,, e me pas shohin xhajen qe del me valixhen plot. Nga kurioziteti dhe nga inati e pyesin cfare i beri qe ajo uleriti .
Xhaja me qetesine me te madhe u pergjigj :- Ju me trembet kur me thate qe e kishit nje pellembe te gjate ,,, po ce do se ajo e donte nje pellembe te gjere si ky i imi  [laugh1] [laugh1] [laugh1]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BOHAN ne Qershor 03, 2010, 12:55:58 PD
Nje doktor e dergojne ne nje fshat te Kuksit. Vjen pacientja e pare, Drania, dhe doktori i thote "Futu aty dhe zhvishu". Pret pak dhe e pyet "A u zhveshe oj Drane". "Une po o doktor, po ti?". [laugh1]
shi shi dranja  :D
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BeLti ne Qershor 03, 2010, 10:57:52 PD
Burri dhe gruaja në gjyqin e ndarjes:
- Pse s´i ke folur gruas për 6 muaj ? - pyeti gjykatësi. - Nuk kam dashur t´ia ndërpres fjalën.
***

Vajza e vogël duke u lutur para se të flerë:
- ... dhe pastaj o Zot të lutem tu japësh disa rroba të ngrohta atyre vajzave të gjora në revistat që lexon babi.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BeLti ne Qershor 03, 2010, 10:58:18 PD
Dushi që bën një femër dhe një mashkull, ku ndryshon !


Femra
1- Zhvishet dhe të gjitha rrobat i vendos në koshin e rrobave të palara me një rregull matematikor.
2- Ecën drejt banjos e mbështjellë me peshqirin e saj dhe sapo shikon burrin apo të fejuarin, mbulohet me një shpejtësi marramendase dhe futet në banjo.
3- Ndalon përpara pasqyrës dhe analizon fizikun e saj. Fryn barkun, në këtë mënyrë dihet që do t’ia çajë kokën të shoqit apo të fejuarit mbi faktin se ka shtuar ca kile.
4- Kërkon një peshqir për fytyrën, një për duart, një për këmbët dhe një për flokët, si dhe një sfungjer për t’u fërkuar.
5- Futet në dush dhe hap ujin.
6- Lan flokët me një shampo që ka në bazë të saj avokado dhe mjaltë, gjithashtu dhe 83 vitamina të tjera.
7- Lan përsëri flokët me një shampo që ka në bazë të saj avokado dhe mjaltë, gjithashtu dhe 83 vitamina të tjera.
8- Vendos në flokë një balsam me bimë tropikale dhe i masazhon flokët për rreth 10 minuta.
9- Lan fytyrën me një sapun me fruta pylli, duke e fërkuar aq shumë, sa fytyra të marrë një ngjyrë rozë.
10- Lan pjesën tjetër të trupit me një sapun që përbëhet nga luleshtrydhe.
11- Nevrikoset tmerrësisht me partnerin sepse budallai ka hapur çezmën diku dhe presioni i ujit të dushit bie.
12- Mbyll ujin dhe del nga dushi.
13- Thahet me një peshqir që ka përmasat e Afrikës.
14- Lyhet për rreth 15 minuta me një krem hidratant, përforcues dhe shkëlqyes.
15- Depilon këmbët dhe sqetullat dhe mendon gjatë për një depilim në pjesët intime dhe më pas vendos të shkojë tek estetistja.
16- Kërkon me shumë vëmendje në të gjithë trupin mos gjen ndonjë ërr dhe me ta gjetur, e eliminon kafshërisht me thonj ose me ndonjë pincetë.
17- Del nga banjoja.
18- Futet në dhomën e gjumit dhe kalon një orë e gjysmë gjer sa bëhet gati për të dalë.


Mashkulli
1- Heq rrobat ndërkohë që është akoma në krevat dhe i hedh ato në tokë.
2- Shkon i zhveshur drejt banjos dhe nëse shikon gruan e tij, i tregon krenar lakuriqësinë.
3- Ndalon para pasqyrës dhe vëzhgon trupin e tij, fryn barkun, shikon me krenari përmasat e pjesëve intime, kruhet me shumë dëshirë dhe nuhat duart edhe një herë para se të lahet.
4- Futet në dush.
5- Lan fytyrën me sapunin e parë që shikon.
6- Qesh tërë kohën, si një budalla.
7- Lan pjesët intime duke u kujdesur që të lërë ndonjë qime në sapun.
8- Lan flokët me çdo lloj shampoje. Shumë shpesh ngatërrohet dhe lahet me intimon e gruas apo të fejuarës.
9- Urinon në dush.
10- Del nga dushi.
11- Nuk i kreh flokët.
12- Thahet fare pak.
13- Shikohet në pasqyrë duke luajtur me mimikën e fytyrës.
14- Del duke lënë banjon e lagur.
15- Kthehet në dhomë me një peshqir përpara si gjethja e Adamit.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BeLti ne Qershor 03, 2010, 10:58:31 PD
Murgesha ne autobuz

nje burre i cili hypte perdite ne te njejtin autobuz shikonte nje murgeshe. nje dite ai i thote asaj: a te te q* njeher? ajo pergjigjet:cjane kto gjera qe thua .une jam murgeshe dhe ja kam dedikuar jeten time zotit. ai vazhdon cdo dite ti beje te njejten pyetje. derisa nje dite pyet shoferin e autobuzit: ku shkon kjo murgesha?
ai i thote: kjo shkon perdite ne varreza. ti po te shkosh atje dhe te vishesh si "zoti" ajo do te beje cfare te duash ti. te nesermen ky shkon ne varreza dhe gjen murgeshen duke u falur para nje kryqi. vishet si "zoti" dhe i del. i thote: une dua te te q* njehere.murgesha: po,nuk eshte e mundur sepse une jam murgeshe dhe jam kam dedikuar jeten time zotit.zoti:por nqs ti ma ke dedikuar jeten time mua do te thote qe duhet te besh ate qe te them une.murgesha:mire atehere por vetem nga mbrapa. Pasi mbarojne pune thote zoti: hahaha me ne fund ja arrita qellimit. une jam ai cuni i autobuzit. thote murgesha: hahaha une jam shoferi.......
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BeLti ne Qershor 03, 2010, 10:58:49 PD
50 vjetori


Nje grua e moshuar kishte 50-vjetorin keshtu qe vendosi te bente nje operacion plastik per fytyren qe te ndihej me mire. Shkoi ne spital, pagoi 20 milion leke dhe tani ndihej shume e kenaqur me veten.
Pas operacionit shkon ne supermarket dhe kur eshte duke paguar pyet shitesen:
- Sa vjec mendon se jam ?
- 35 - i thote shitesja.
- Jam 50 vjec - i thote e kenaqur gruaja dhe me pas shkon ne farmaci per te blere ilace. Dhe aty pyet shitesin:
- Sa vjec mendon se jam ?
- 31 - i thote shitesi.
- Gabim, jam 50, por faleminderit - i thote gruaja dhe shkon te dyqani bukes. Dhe aty pyet shitesen:
- Sa vjec mendon se jam ?
- 29 - i thote shitesja.
- Jam 50 vjec - i thote shume e kenaqur gruaja dhe shkon ne stacionin e autobusit. Duke pritur ngjitur kishte nje plak rreth 70 vjec. E pyet dhe plakun:
- Sa vjec mendon se jam ?
- Mund te ta them ekzakt por duhet te kontrolloj nga gjoksi - ja kthen plaku.
Gruaja habitet po nuk reziston dot dhe i thote qe eshte dakort, dhe ngre bluzen. Plaku fut duart nen bluze fillon i kap gjokset, ja ferkon i rrutullon dhe i thote:
- Je 50 vjec.
- Si e gjete ? - e pyet e habitur gruaja.
- Isha ne rradhe pas teje te dyqani bukes.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BeLti ne Qershor 03, 2010, 10:59:01 PD
Gruaja tek gjinekologu

Nje vajze shkon tek gjinekologu dhe i thote: "Doktor, kam dhimbje nga poshte."

"Pa ta shohim nje here... aha... ju vijne ngaqe beni shume pak seks. Por s'ka problem, ju sheroj une." Dhe mjeku ul pantallonat dhe ben seks me te. Pastaj e con tek kolegu nje dhome me tutje, qe ta kontrolloje edhe ai.

Kolegu i gjen te njejten diagnoze dhe i ben te njejten terapi. Edhe ai e con tek kolegu nje dhome me tutje, qe ta shohe edhe ai.

Diagnoza e te tretit eshte: "Eshte fare e qarte, ju vijne ngaqe beni shume seks!"

"Po koleget tuaj me thane se bej shume pak seks!"

"Ee, moj vajze, mos degjoni c'thone bojaxhinjte?"
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BeLti ne Qershor 03, 2010, 10:59:14 PD
Fjalori i ri i kodit zgjedhor

Del në qarkullimi fjalori i ri zgjedhor shqip-turqisht

Zgjedhjet po afrojnë dhe puna ka nisur nëpër parti, nëpër KQZ-ra e tërri-vërri. Por punët kanë nisur edhe me njerëzit e gjuhës. Ja, në qarkullim vjen edhe fjalori më i ri që ka për bazë vetëm zgjedhjet e 28 qershorit të këtij viti. Nëse doni të pasuroni fjalorin tuaj, një grup gjuhëtarësh nga shqipja dhe nga osmanishtja dhe turqishtja e sotme ju vijnë për ndihmë. Fjala vjen doni të dini se si i thonë kryetarit të KQZ-së. Shfleto këtë biçim fjalori dhe aty do të gjesh përkthimin “sehir pasha”. Po regjistër i kompjuterizuar? Aty shkruhet “teneqe defter”. Për më shumë, mund të lexoni më poshtë pjesë nga fjalori. Nëse e doni fjalorin e plotë: mund të telefononi në numrin 00000000.


Standardet ndërkombëtare = Kaur mesele

Kodi zgjedhor = Mender qitap

Vëzhgimi i zgjedhjeve = Gjullurdi sehir

Proporcional rajonal = Synetllëk mejdan

Reformë zgjedhore = Pehlivan hesap

Regjistri i kompjuterizuar = Teneqe defter

Fushatë zgjedhore = Hyxhym arnaut

Vëzhguesit e huaj = Jabanxhi sehir

Listë zgjedhësish = Kallaballëk defter

Zgjedhës që voton për herë të parë = Sefte mistrec

Kandidate femër = Edepsëz hanëm

Kryetar i KQZ = Sehir pasha

Kandidat i pavarur = Katran qyqar

Koalicion i përbërë = Tyrli pizeveng

Negociata pas zgjedhore = Pishman muhabet

Lider i mazhorancës = Rrumpall Heqim

Lider i opozitës = Heqi-i-i-i-i-i-i-im!!!!!! Ha-ha-ha! Ha-ha-ha!

Akti i të votuarit = Për hajër bulldum
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BeLti ne Qershor 03, 2010, 10:59:28 PD
MJEKU
Doktor më dhemb çdo vend në trup prek kokën - më dhemb, prek gjoksin - më dhemb, prek këmbën më dhemb. Doktori e kontrolloi detalisht dhe i tha: Trupin e ke në rregull po gishtin e ke te thyer.

Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BeLti ne Qershor 03, 2010, 10:59:40 PD
SHAH-loja
Tafë e luajmë një lojë SHAH ai përgjigjet "Jo bre se dje më ka vdek Gjyshja ...", aha po ska gajle bre Tafë ti meri figurat e ZEZA.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BeLti ne Qershor 03, 2010, 10:59:52 PD
POLICI
Bisedojnë dy policë dhe njeri i thotë tjetrit: Ke ndëgjuar se kan vjedhur bombën ATOMIKE, e çka nëse e kan vjedh thotë tjetri - si bre çka, e din se sa e ka vlerën ajo BOMBË, 1000000 Euro, auuuuu si bre aq vlerë të madhe dasht Zoti e raftë në bafçen time.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BeLti ne Qershor 03, 2010, 11:00:05 PD
VETURA
Bisedojnë dy gangster, e din ti i thot i pari se vllau im nisi të prodhon një vetur të re me motor Mercedesi, karoseri BMW, rrotat të Peugeotit, timonin e Ferarit.... HABITET tjetri dhe i thotë e çka fitoi në fund? Paj fitoi vetëm 10 vjet burg.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BeLti ne Qershor 03, 2010, 11:00:24 PD
Një burrë po ecte rrugës dhe shikon disa njerëz të veshur me të zeza,që mbanin në dorë disa vizatime zemrash.I habitur pyet njërin prej tyre:
-Më falni ç'farë po ndodh?!
-Ka vdekur një doktor.
-Po pse po mbani në dorë këto vizatime zemrash?!!
-Për nder të atij ,sepse ishte kardiolog.
-Ooouuu....Po pse...Po të ishte gjinekolog ç'farë do mbanit në dorë ju.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BeLti ne Qershor 03, 2010, 11:00:37 PD
Nje grua e re shkon tek fallxhori :
- Pese vjet me pare- i thote -erdha dhe u konsultova tek ti. Atehere me the se do kem nje burre edhe pese femije.
- E c`ndohi?- e pyeti fallxhori.
- Ajo qe the u vertetua: kam pese femije! Tani dua ta di se kur do te kem burre ?!!?
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BeLti ne Qershor 03, 2010, 11:00:49 PD
Dentisti i thoshte pacientës: -Zonjë hapeni gojën ju lutem! -Faleminderit, - ikthen pacientja. -Përse më falënderoni? - Sepse shoqi im më thotë gjithmonë "Mbylle gojën!"
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BeLti ne Qershor 03, 2010, 11:00:59 PD
Mercedezi

Ishte nje shqiptar sa i ardhur nga Italia dhe blevi nje mercedes 6000. Pas disa ditesh e mori vesh se disa kasetafona mercedezash ishin vjedhur. ai menjehere vajti ne shtepi dhe shkrojti nje leter dhe e ngjiti ne xham te makines qe shkruante "KJO MAKINE NUK KA KASETAFON' prandaj mos e vidhni.
Kur ngrihet te nesermen nga gjumi ai vajti te shikonte si ishte makina jashte kur ai pa vetem nje leter qe shkruante "SKA PROBLEM JA VEME VETE KASETAFONIN.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BeLti ne Qershor 03, 2010, 11:01:10 PD
Nje djalosh- student - ngadal i afrohet nje koleges ne biblioteke dhe e shikon thelle qe vajza te reagoje.
Kur vajza e kupton se djaloshi po e shikon pandare- i thote:
-O ti djale mos me shiko ashtu se zemra ime i takon dikujt tjeter?
-Djaloshi i a kthen: - Ska lidhje, ti ke edhe organe tjera.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BeLti ne Qershor 03, 2010, 11:01:23 PD
Ne nje fshat eshte nje pijanec , prifti i fshatit ka vendosur ta ktheje ne rrugen e zotit.
E merr dhe e con ne nje kanal ku kerkon ta pagezoj , dhe fillon :
ja fut koken ne uje dhe i thote - e takove perendine?
jo i pergjigjet pijaneci
- e takove perendine?
jo i pergjigjet pijaneci
- e takove perendine?
jo i pergjigjet pijaneci

U merzit pijaneci dhe e pyet priftin :
A je i sigurt qe e ke fshehur ketu?
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BeLti ne Qershor 03, 2010, 11:01:38 PD
Pasi kishte pire nja dy gota nje shofer perfundon me gjithe kamion ne fund te gremines.

Nuk kaluan dy minuta kur vjen ne vete e hap syte. Prek kembe e duart, cdo gje ne rregull.

`Cfare fati qe kam`, mendoi.

Te koka vjen engjelli e I thote: Lere fatin ti, port e mbrojta une, se une jam engjelli yt mbrojtes. Kur ishe femije

E po mbyteshe ne lume une te shpetova. Ne ushtri, kur plasi

Granata, perseri une te shpetova e I numuroiengjelli 7-8 raste kur I kishte shpetuar jeten.

E shoferi gjithe nerva: Mire, po ku ishe ti kur u martova une?
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BeLti ne Qershor 03, 2010, 11:01:52 PD
nje dite nje grua shkon ne shtepi plot me varse florini e me bizhuterite shtrenjta,-po ku i gjete keto e pyet burri,-fitova nje lloto ,pergjigjet gruaja.mbas nje jave vjen gruaja ne shtepi me nje pelice qe ishtee markes me fundit,po kete ku e bleve i thot burri,fitova nje skedine sporti ,thot gruaja,tani shko me hap pak ujin e vaskes se dua te shplodhem pak se jam lodhur i thot ajo ,-joooooo i thot burri se te laget skedin
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BeLti ne Qershor 03, 2010, 11:02:03 PD
Moment kthjellimi
> >
> > Burri hyri dhe doli disa here nga koma, ndersa gruaja i
> > qendronte te koka gjate gjithe kohes. Ne nje moment
> > kthjellimi ai i thote:
> > - E di cfare? Ke qene prane meje ne te gjitha
> fatkeqsite,
> > kur me pushuan nga puna, kur falimentova, kur me futen ne
> > burg, kur humba shtepine. Ti ke qene gjithmone mbeshtetja
> > ime. Kur pesova infarkt me qendrove te koka. Ne qofte se rri
> > dhe mendohem mire bindem se ti mi sjell fatkeqsite
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BeLti ne Qershor 03, 2010, 11:02:13 PD
Nje muzikant me violinen e tij u ndodh ne xhungel.
> > Ai filloi ti binte violines dhe rreth tij u mblodhen shume
> > luane dhe filluan te kercejne.
> > Papritur u afrua nje luan tjeter dhe e hengri muzikantin.
> > Njeri nga luanet tha:
> > - A nuk ju thashe qe do vije luani i shurdhet dhe do ta
> > haje!
 
   
 
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BeLti ne Qershor 03, 2010, 11:02:34 PD
nje dite ne nje rruge te tiranes perplasen 2 vete
cabo mer jahu i thot tironci
o sjom jahu or tei jam kola,kola oshte tuj ardhe mrapa..
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BeLti ne Qershor 03, 2010, 11:02:49 PD
nje dite ne autobuz nje nene tiranse pyet nje djale,
si te quajne more bir
A U A pergigjet djali,
ta gezosh i pergjigjet nena,ca emrash kan dale sot thot me vete.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BeLti ne Qershor 03, 2010, 11:03:33 PD
Polici tek berberi

nje polic po ktheh nga nje fshat ku kishte qen per nje jave me sherbim sa shkon ne qytet vete ke berberi dhe i thot futi nje te qethme se mbarova duke e qethue berberi shef nje morr dhe donte ta largonte me kranin . polici e kuptoi the i thot:
-isha me sherbim ne nje fshat flejta me nje shpi morracakesh .do me jet ngjitur atje.
- e kuptoj- tha berberi- qe nuk eshte i joti se eshte nje tuf qe i shkon mbrapa se duan ta perzejn.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BeLti ne Qershor 03, 2010, 11:04:05 PD
Topet e gjyshit tim


NA ISHIN NJE SHQIPTAR NJE GREK DHE NJE ITALIAN
DHE PO BENIN DEBAT SE KUSH E KA GJYSHYN ME TE LART,ITALIANI THOTE SE GJYSHI IME ESHTE 100 METER I LARTE GREKU THOTE GJYSHY IM ESHTE I LARTE GJER KE RET,SHQIPTARI MENDOHET ,,,, DHE I THOTE GREKUT A MOS I KA PREK CA GJERA TE BUTA ATJE TEK RET GREKU THOT PO, ATHER SHQIPTARI I THOTE ATA KAN QENE TOPET E GJYSHIT TIM .
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Thabelina ne Qershor 10, 2010, 04:41:49 MD
Nje lab student pyet shokun qe sapo doli nga provimi:
here gjigand,e more provimin.
-Mora k..n -,thote ai
-Po mire --i thote vlonjati--s'paske dale pa gje.  [laugh1] [rlmao] [rlmao] [rlmao] [rlmao] [rlmao] [rlmao]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Thabelina ne Qershor 10, 2010, 04:42:34 MD
Ngjiten burri dhe gruaja me ashensor në një ndërtesë të lartë.

Pak para se të arrijnë në maje këputet teli dhe fillojnë të bien poshtë.Gruaja shpejt i heq syzet, lëshon flokët dhe i thotë burrit:

- Më bëj edhe një herë te ndjehem grua para vdekjes

Ai e shikon, e heq këmishën nga trupi, e rrudhos, e hedh në dysheme dhe i thotë:

- Hekurose! [mrgreen]
sa kam qesh me kete.....
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: T ne Gusht 30, 2010, 10:02:34 PD
Blonde ; hej what does 'IDK' mean ? ... Brunette ; I don't Know ' Blonde ;OMG NOBODY knows !  [rlmao]
Titulli: Re: Barsaleta qe te bejn te qash me lot :P ashtu qesh me lot
Postuar nga: Thabelina ne Gusht 31, 2010, 01:16:48 MD
Ishte Saliu me Skender gjinushin ne nje mbremje ne amerike me Bill klintonin po hanin darken mirepo aty luget dhe pirunjt ishin flori. Dhe Sali Berisha shikon Skender Gjinushin qe futi nje lug floriri ne xhep dhe skishte si ta merte 1 vet dhe tha " degjoni te dashur Amerikan une sjam vetem President Shqiptar por jam dhe magjistar, e shikoni kete lugen flori? Une e fus ne xhepin tim dhe e nxier nga xhepi Skender Gjinushit, donte sdonte skenderi e nxori lugen :P

 [rlmao] [rlmao] [rlmao] [rlmao] [rlmao] [rlmao]
Titulli: Re: Barsaleta qe te bejn te qash me lot :P ashtu qesh me lot
Postuar nga: ♥♥DONCHE♥♥ ne Gusht 31, 2010, 01:24:15 MD
Ishte Saliu me Skender gjinushin ne nje mbremje ne amerike me Bill klintonin po hanin darken mirepo aty luget dhe pirunjt ishin flori. Dhe Sali Berisha shikon Skender Gjinushin qe futi nje lug floriri ne xhep dhe skishte si ta merte 1 vet dhe tha " degjoni te dashur Amerikan une sjam vetem President Shqiptar por jam dhe magjistar, e shikoni kete lugen flori? Une e fus ne xhepin tim dhe e nxier nga xhepi Skender Gjinushit, donte sdonte skenderi e nxori lugen :P

 [laugh1] [laugh1] [laugh1] [laugh1] [laugh1] [laugh1] [laugh1] [laugh1] [laugh1]
Titulli: Disa nga Barseletat qe me pelqejne me shume.
Postuar nga: ஜKamikazjaஜ ne Tetor 15, 2010, 05:13:09 MD
Prifti Italian ne Kavaje.

U hap llafi ne itali qe ne kavaje ka nje perqindje te larte pederastesh, dhe fillojne te diskutonje prifterinjte dhe PAPA se si mund ta zgjidhin kete problem. Njeri nga prifterinjte ngre doren dhe ofrohet vullnetar per te shkuar vet ne kavaje dhe per te pare me syte e ti nese ishte e vertete. Mer tragetin zbret ne durres dhe me pas mer nje Taksi per ne Kavaje. Aty ne nje koder para kavajes i shpeton m*** dhe meqe ne shqiperi nuk ka banjo anes rruges, e ben ne ambient te hapur prifti, dhe meqe s'kishte as letra higjenike e fshin bythen me gjethe Fiku .   Me pas shkon ne kavaje, dhe kthehet ne itali. Mblidhen prifterinjt dhe e pyesin: He ore jane te verteta ato qe thone per Kavajsit?
Ja ben prifti: Lere lere s'kan faj Kavajsit atje te hante bytha vet!                                                        (p.s I kruhej pasi e kishte fshire me gjethe fiku, per gogolat qe se kuptojne vet  ;D  )
Vogelushja dhe mamaja:

Vogelushja: Mami mami , e di qe kamarierja jone eshte nje engjell??
Mamaja: Pse zogu mamit ? Nga te erdhi ne mendje ky mendim?
Vogelushja: Po e pashe vet o mami, ishte ne gjunje te divani dhe ja bente: " Oh zot po vije" , Mire qe e kishte kapur babi nga bythet se do kishte fluturuar lart!

  
[laugh1]

Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Cristiano Ronaldo ne Nëntor 19, 2010, 03:06:13 MD
Ne nje fshat eshte nje pijanec , prifti i fshatit ka vendosur ta ktheje ne rrugen e zotit.
E merr dhe e con ne nje kanal ku kerkon ta pagezoj , dhe fillon :
ja fut koken ne uje dhe i thote - e takove perendine?
jo i pergjigjet pijaneci
- e takove perendine?
jo i pergjigjet pijaneci
- e takove perendine?
jo i pergjigjet pijaneci

U merzit pijaneci dhe e pyet priftin :
A je i sigurt qe e ke fshehur ketu?
[cheesy1] [cheesy1] [cheesy1]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Cristiano Ronaldo ne Nëntor 19, 2010, 03:06:38 MD
Nje lab student pyet shokun qe sapo doli nga provimi:
here gjigand,e more provimin.
-Mora k..n -,thote ai
-Po mire --i thote vlonjati--s'paske dale pa gje.  [laugh1] [rlmao] [rlmao] [rlmao] [rlmao] [rlmao] [rlmao]
[cheesy1] [cheesy1] [cheesy1]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: KORABI AL ne Nëntor 19, 2010, 06:33:11 MD
Nje  dit  ne  mengjes  gjyshia  shikon  mbesen e  vet  qe  po  shikohej  ne  pasqyr   dhe  e  habitur e  pyet  /
ca  shikon  moj  korbe........     ,,,,,,  mbesa  duke  qeshur  i  kthehet   po  shof  fustanin  erotik  gjyshe
Gjyshes  i pelqeu  menyra  e  te  shprehurit  te  mbese  dhe   te  nesmen ne  mengjes  perpara  pasqyre  lakuriq    dhe  priste  plakun ta  shifte  ,,,,,,sa e  shef  plaku  i  thot  plakes  plake  ca  ben  aty  ke  shkalluar me  duket
joooooooo  i  thot  plaka  po shof fustanin  erotik
ne te njejten  koh  plaku i kthehet  me te  qeshuren e  madhe  dhe  i  thot  plake  fustani jot  ka  shum  rrudha  sa qe  nuk  mban as  hekur
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Ajo Goca ne Dhjetor 11, 2010, 10:47:52 PD
Nje  dit  ne  mengjes  gjyshia  shikon  mbesen e  vet  qe  po  shikohej  ne  pasqyr   dhe  e  habitur e  pyet  /
ca  shikon  moj  korbe........     ,,,,,,  mbesa  duke  qeshur  i  kthehet   po  shof  fustanin  erotik  gjyshe
Gjyshes  i pelqeu  menyra  e  te  shprehurit  te  mbese  dhe   te  nesmen ne  mengjes  perpara  pasqyre  lakuriq    dhe  priste  plakun ta  shifte  ,,,,,,sa e  shef  plaku  i  thot  plakes  plake  ca  ben  aty  ke  shkalluar me  duket
joooooooo  i  thot  plaka  po shof fustanin  erotik
ne te njejten  koh  plaku i kthehet  me te  qeshuren e  madhe  dhe  i  thot  plake  fustani jot  ka  shum  rrudha  sa qe  nuk  mban as  hekur
[laugh1] [laugh1] [laugh1] [laugh1] [laugh1] [laugh1] [laugh1] [laugh1]


Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ak-47 ne Janar 04, 2011, 12:10:57 MD
Bisedojn dy shok dhe njeri i thot:
- isha me te dashuren ne shtepin time dhe papritmas na iken dritat.
-Po ti a e shfrytzove rastin…Po ja kthen ai:
-Ne erresir ja kam pir krejt coca colen
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ak-47 ne Janar 14, 2011, 03:48:48 MD
Marinari lajmëron kapitenin:
-Kapiten, nën kabinë është hapur një vrimë!
-Edhe çka? thot kapiteni.
-Uji po hyn në anije.Cfar duhet te bejm?
-S’ka nevojë për panik, hape edhe një vrimë tjetër të dalë uji jashtë.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ak-47 ne Janar 15, 2011, 12:36:30 MD
Burri dhe gruja
Nje burre kur po jepte shpirt kerkon gruan dhe i thot:
Grua, me fal se une te kam genyer. Gjithe ato net qe te thoja jam ne pune deri vone isha me femra te tjera.Dhe jo me nje po me dhjete. Me fal se te kam tradhtuar. Gruja e qete i thote: Po e dija une, prandaj te dhash helmin.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ak-47 ne Janar 17, 2011, 05:48:17 MD
Kur isha i vogël i lutesha zotit për 1 biçikletë.
Kur u rrita e kuptova që zoti funksionon ndryshe: e vodha biçikletën dhe ju luta zotit të më falte.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ak-47 ne Janar 21, 2011, 05:24:52 MD
Duke berë dashuri gjatë një nate të zjarrtë ,gruaja i thotë burrit”ah ah po vij”.Burri i pergjigjet:”poooooooooo dhe une po vij”:-femija i dëgjon e i thotë ” të vij dhe unë”. ja pret gjyshi nga dhoma tjetër :-”po ku dreqin po shkoni të gjithë në ketë orë”.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ak-47 ne Janar 21, 2011, 05:27:18 MD
Babi, ka ardhur një tip te dera me një fletore dhe po thotë se është duke mbledhur fonde për një donacion humanitar – për një pishinë në një jetimore.
Babai: Mirë djali jem, jepja një shishe ujë!
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ak-47 ne Janar 24, 2011, 04:06:06 MD
-A e more letren time?
-Cilen leter?Ate ku me kerkoje $100 dollare?
-Po ate…
-Jo nuk e kam marre!
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ak-47 ne Janar 30, 2011, 12:18:56 MD
Ishin njehere 2 shoke.njeri i thote tjetrit:
-motra ime eshte 2 vjec dhe ka 6 muaj qe ecen.Tjetri i pergjigjet:
-kushedi ku do kete arritur tani!
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ak-47 ne Janar 30, 2011, 12:29:33 MD
Ne kohen e Enverit pati nje periudhe kur s’gjeje dot as perime. Duke ecur nje xhaje ne rruge i shpeton nje pordhe. I grua qe po kalonte aty afer e ndalon dhe e pyet:
-Me falni, ku i keni blere groshet?
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ak-47 ne Shkurt 02, 2011, 03:29:06 PD
Ne oren e biologjis ne laborator presori po i shpjegonte klases se si jan qelizat e vdekura dhe ju thot; -Merni peshtymen tuaj dhe shikneni me mikroskop dhe do vereni qe aty nuk leviz asgje sepse jan peliza te vdekura... te gjith nxenesit bejn sic ju tha presor kur nje goc thirri: -O mesues, o mesues te peshtyma ime leviz dicka... dhe msusi pasi shef te mikroskopi i thot vajzes: -Moj goc hani ca hani lajeni gojen kur te vini ne shkoll.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ak-47 ne Shkurt 08, 2011, 07:21:13 MD
Takohen dy shok thot i pari: -Ej po ti ku e bere ate xhungen qe ke ne ball? .......i dyti: -E sheh ate shtyllen atje?......i pari: -Po e shoh.....i dyti: -Epo une nuk e pash. :D :D :D :D :D :D :D
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Ajo Goca ne Shkurt 09, 2011, 04:20:27 MD
Takohen dy shok thot i pari: -Ej po ti ku e bere ate xhungen qe ke ne ball? .......i dyti: -E sheh ate shtyllen atje?......i pari: -Po e shoh.....i dyti: -Epo une nuk e pash. :D :D :D :D :D :D :D
[rlmao] [rlmao] [laugh1] [laugh1] [laugh1]

Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ak-47 ne Shkurt 09, 2011, 06:59:51 MD
(Ai): -Zemer a je e sigurt qe une jam mashkulli i par me te cilin ke fjetur? ...........(Ajo): -Po i dashur jam 100% e sigurt sepse me te tjeret kam ndejtur zgjuar gjith naten.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Gogoli ne Shkurt 09, 2011, 07:21:42 MD
Arbana: Banore m degjoni
Banoret : Jooooo
Arbana: Mos tallni k**** me mu se ju shava kot huahuahuahuahuahuahuah
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ak-47 ne Shkurt 11, 2011, 11:52:53 MD
Nje polic pyet nje plake qe po rrinte para nje porte: -None a pin drog kta cunat e lagjes? dhe plaka ja kthen: -Po ku kan lek ata, ata edhe nje cigare e thithin 4-5 veta.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Vagabonda ne Shkurt 12, 2011, 01:19:02 PD
(Ai): -Zemer a je e sigurt qe une jam mashkulli i par me te cilin ke fjetur? ...........(Ajo): -Po i dashur jam 100% e sigurt sepse me te tjeret kam ndejtur zgjuar gjith naten.

hahhahahahhahahahahahhahahha lol
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ak-47 ne Shkurt 13, 2011, 03:00:47 MD
Nji fmis diku nga klasa e katert a e pest i bjen ne detyr kontrollit pytja: Kina a esht nen sundimin Japonez?Ky i pergjigjet PO.Kur shkon nshpi hap librin per me u siguru per pergjigjen qe dha…..Ca me pa…Kina nuk ishte nen sundimin e Japonis.Ky fillon e i lutet Zotit……….OOOOOOOOO ZOT ishalla e pushton deri te henen Japonia Kinen
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ak-47 ne Shkurt 13, 2011, 03:04:24 MD
Nje burr nje dit pasi vdes shkon lart ne qiell. Te porta e qiellit e pret Shen Pjetri per te vendosur ku do shkonte ky ne ferr, a ne parajs. Ky i fundit i thot:- Me sa shof mor djal ti qenke burr i mr, keshtu qe do kalosh ne parajs. Po, ke ndonje histori qe te ma mbushesh mendjen plotesisht mua?
-Po-i thot ky,-isha me makin un dhe pash nja 10 burra qe po perdhunonin nje goc. Un dola nga makina dhe kapa kapon e tyre, nje zezak 2 metrosh. I futa nje grusht dhe i bertita. Lereni te lire vajzen!
-Uau jam shum i impresionuar- thot Shen Pjetri,-po kur ndodhi kjo?
-Ja,para se te vija ketu lart- ja priti burri
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BOHAN ne Shkurt 16, 2011, 12:12:09 MD
Babai: - Profesor se di pse kam 1 parandjenje qe im bir sdo e marri provimin ne lenden tuaj.
Profesori: - Jo do e marri.
Babai: - S'ma ha mendja kam frik..
Profesori: - E vem bast me 50 mij Lek qe ka per ta marr.
   [mrgreen] [mrgreen]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: anarki_94 ne Shkurt 16, 2011, 02:18:39 MD
hahahaha :D :D :D
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Ajo Goca ne Shkurt 18, 2011, 04:41:31 MD
Babai: - Profesor se di pse kam 1 parandjenje qe im bir sdo e marri provimin ne lenden tuaj.
Profesori: - Jo do e marri.
Babai: - S'ma ha mendja kam frik..
Profesori: - E vem bast me 50 mij Lek qe ka per ta marr.
   [mrgreen] [mrgreen]
[rlmao]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: maria1984 ne Shkurt 19, 2011, 07:17:42 MD
profesori u thot nxenesve te krijojne nje fjali. e filluan te gjith nxenesit te  krijonin nga nje fjali arbeni nuk dinte se cte thoshte e tha.  X-ja eshte k.... perjashta tha profesori . kur del tek dera arbeni i thot profesori . ku e ka shtepine Xja?
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: maria1984 ne Shkurt 19, 2011, 07:31:12 MD
pse pula iken me vrap kur e ndjek gjeli?
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ak-47 ne Shkurt 22, 2011, 08:09:51 MD
Një çift po dilte në qytet. Rrugë e gjatë, nxehtë i madh, para tyre ndodhet një pemë dhe ata bashkë vendosin m’u ul nën të. Pas një farë kohe gruaja çon kryet lart me pa, kur shef dy zogj sqep më sqep dhe i thotë të shoqit:
- Mor burrë ça janë ka bajnë njata zdogj atje lart?
- I shoqi: janë ka puthen.
- Gruaja: po pse nuk me puth edhe ti mua?
- Burri ia kthen: po kush dreqin hyp atje nalt
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ak-47 ne Shkurt 23, 2011, 03:38:58 MD
Një doktor pyeti pacientin e tij:
Doktori: - Pi duhan?
Pacienti: - Jo!
Doktori: - Pi alkool!
Pacienti: - Jo!
Doktori: - Po ti nuk paske asnjë ves.
Pacienti: - E kam një.
Doktori: - Çfarë?
Pacienti: - Gënjej
 
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BOHAN ne Shkurt 24, 2011, 12:57:00 MD
Mare nga "Lulkuqe Mbi Mure"

Jam shum kunder jush Z.Drejtor.
Ju mund ti lini femijet pa ngrene, pa pire, pa fjetur.
Por nuk mund ti lini ata dhe pa Internet


 [laugh1] [laugh1]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: NaStRaDiNsJa ne Shkurt 24, 2011, 12:57:59 MD
 [rolleyes1] [rolleyes1]

hiihihhi po pra ka pasur te drejt :P
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ak-47 ne Shkurt 25, 2011, 06:41:30 MD
Nje familje ishte aq e varfer saqe nuk kishin as sheqer dhe baba i thot tri djemve:
-Po e vej sheqerin kete pak sheqer qe kemi ketu dhe kur te pini cajin ju vetem shikojeni se ju vjen embel vete.
e provon djali i madh, e shikon, e perzin, e pin.
e provon i dyti, edhe ai e pin.
djali i fundit e shikon sheqerin, e perzien cajin e pin, spo i vjen omel.
e shikon prap dhe e perzin cajin prap.
kur baba i vet i fut nje shpull dhe i thot:
-Mos e mush dy here.
Titulli: Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BOHAN ne Mars 18, 2011, 07:48:51 MD
Shkojne dy vajza te shpia e Edi Rames edhe i bien citofonit.
Aty pergjigjet gruaja:
- Kush eshte'?
- Edin deshem pak.
- Kush jeni ju'?
- Dy shoqe te klases.
- Ik mi budallaqe se Edi s'ka bo shkoll.
   [laugh1]
Titulli: Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BOHAN ne Mars 18, 2011, 07:51:32 MD
Alo E diela Shqiptare
Ardit ti je'? ? ?
-Arditi satom. Jam i dashuri jot moj debile
[mrgreen] [mrgreen]
Titulli: Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ak-47 ne Mars 18, 2011, 08:27:34 MD
hahaha sa e papame kjo por do ishte me bukur kshu: "Bie telefoni....- Alo TELEBINGO SHQIPTARE ti Ardit je?....-Telebingo e satom, ca Arditi moj se jam i dashuri jot..." me duket me e bukur kshu gjithsesi e papame hahahaha
Titulli: Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BOHAN ne Mars 19, 2011, 10:53:50 PD
Profesori: Beni, c'fare eshte H2SO4'?
Beni: Ahhh kete di, e kam ne maje te gjuhes
Profesori: Peshtyje shpejt o budalla se eshte
acid sulfurik
[mrgreen] [mrgreen]
Titulli: Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: trimi4t ne Mars 25, 2011, 05:04:35 MD
-te ghitha - [grin1] LoooooL .....ej per momentin asnje nuk me kujtohet bre  ???
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ak-47 ne Prill 06, 2011, 03:40:29 MD
Gruaja: Shpirt…..Cfare po kerkon?
Burri : Asgje.
Gruaja: Asgje…?? Ke nje ore qe po lexon certikifaten e marteses??
Burri: Thjesht po kerkoja daten e skadimit.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ak-47 ne Prill 06, 2011, 03:43:17 MD
Një shqiptar pyet mikun e tij gjerman:
- A e di ti pse meshkujt italianë njihen si dashnorë të mire?
- Jo, – i përgjigjet ai.
- Sepse të gjithë shqiptarët që ndodhen jashtë shtetit prezantohen si italianë
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BOHAN ne Maj 27, 2011, 12:41:18 PD
2 Pleq dembela: PYt njeri...Per sa koh shkon deri tek dera ?? Per 3 dit thot tjetri...
Pse me ca u bone ti rraket eee  [rlmao] [rlmao]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BOHAN ne Gusht 23, 2011, 12:28:35 PD
Si mund te jen femijet e mbare dhe te degjueshem kur

- tarzani bente si kafshe

-aladini vetem vidhte

-pinoku genjente

-hirushja kthehet ne shpi ne 12

-borebardha jetonte me 7 meshkuj
   [grin1] [grin1]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ak-47 ne Shtator 06, 2011, 01:27:14 MD
hahaha sa e papame kjo
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Feeling-Good ne Shtator 06, 2011, 09:54:37 MD
Presori : Une do te mesoj , Ti do te mesosh ........cfar kohe esht ? Nxenesi: e ardhme e pamundur . . .xP
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ak-47 ne Shtator 19, 2011, 10:34:24 MD
ne klas kur mesuesja po shkruante ne tabel njeri nga nxenesit po qeshte, i thot mesuesja: -Pse qesh? nxensi thot "se pash nje rrip te sutjenave te tua" mesuesja acarohet dhe i thot "dil perjashta, nje muaj ske per te ardhur ne mesim" dhe vazhdon mesimin kur filloi te qeshte nje nxenes tjeter dhe mesuesja e pyet "po ti pse po qesh?" nxenesi thot "se pash te dy rripat e sutjenave te tua" mesuesja e acaruar fare i thot "dil perjashta dhe ti, 2 muaj ske per te ardhur ne mesim" dhe pasi del nxenesi jasht, mesueses i bie shkumsi dhe perkulet ta mari, ne ate moment ngriet beni qe nga fundi klases e po dilte jasht, mesuesja e pyet "beni ku po shkon" dhe beni ja kthen "me ate qe pash un mesuese, kaq e pati ky vit shkollor per mua " :P
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Feeling-Good ne Shtator 20, 2011, 01:58:59 MD
Zysha: Tani, kush eshte luftetari me i madh i te gjithe kohrave?
Tani: Xhaxhi Enver.
Zysha: Bravo Tani!
Tani ulet, qit nje foto poshte bankes dhe peshperin: Me fal Rambo, po s'mund te rrezikoja karrieren.   [laugh1]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ABORDAZH ne Shtator 20, 2011, 02:23:57 MD
Zysha: Tani, kush eshte luftetari me i madh i te gjithe kohrave?
Tani: Xhaxhi Enver.
Zysha: Bravo Tani!
Tani ulet, qit nje foto poshte bankes dhe peshperin: Me fal Rambo, po s'mund te rrezikoja karrieren.   [laugh1]

nuk shkruhet "qit" , po "nxjerr" :P
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Feeling-Good ne Shtator 20, 2011, 02:26:14 MD
Zysha: Tani, kush eshte luftetari me i madh i te gjithe kohrave?
Tani: Xhaxhi Enver.
Zysha: Bravo Tani!
Tani ulet, qit nje foto poshte bankes dhe peshperin: Me fal Rambo, po s'mund te rrezikoja karrieren.   [laugh1]

nuk shkruhet "qit" , po "nxjerr" :P


te qitsha syt un ty :P
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ABORDAZH ne Shtator 20, 2011, 02:27:35 MD
thash se do na qitshe edhe ti ndonje foto si puna e tanit  [laugh1] [laugh1]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Feeling-Good ne Shtator 20, 2011, 02:30:31 MD
thash se do na qitshe edhe ti ndonje foto si puna e tanit  [laugh1] [laugh1]


Bjeri deres te degjoj dritarja thua ti  :P  [laugh1]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ABORDAZH ne Shtator 20, 2011, 02:32:25 MD
nuk  i bi  un ,se pun gishtash  [tongue3]
po thash qe edhe ti te mos vije karrieren ne rrezik  [laugh1] [laugh1]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BOHAN ne Shtator 20, 2011, 02:36:41 MD
Zysha: Tani, kush eshte luftetari me i madh i te gjithe kohrave?
Tani: Xhaxhi Enver.
Zysha: Bravo Tani!
Tani ulet, qit nje foto poshte bankes dhe peshperin: Me fal Rambo, po s'mund te rrezikoja karrieren.   [laugh1]
hahahahhahaha e bukur kjo   [bigok]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Feeling-Good ne Shtator 20, 2011, 09:47:44 MD
Zysha: Tani, kush eshte luftetari me i madh i te gjithe kohrave?
Tani: Xhaxhi Enver.
Zysha: Bravo Tani!
Tani ulet, qit nje foto poshte bankes dhe peshperin: Me fal Rambo, po s'mund te rrezikoja karrieren.   [laugh1]
hahahahhahaha e bukur kjo   [bigok]


:P
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Feeling-Good ne Shtator 21, 2011, 02:37:56 MD
Nje i dehur po ikte rruges , kur befas kalon nje murgeshe , i hidhet i dehuri i gjuan nje gursht i fillon me shkelma e shtrin pertoke derisa humb ndjenjat murgesha ....

i dehuri- hmmm, te mendoja me te forte batman !!


 [laugh1]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ak-47 ne Shtator 22, 2011, 08:51:58 MD
1- > Magjistar je ti? 2-> Po magjistar jam, pse pyte? 1-> Pyta se doja te dija si na e can trapin pa e prekur fare? :D :D :P
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ABORDAZH ne Shtator 22, 2011, 09:27:32 MD
Babi, ç’është ligji i gravitetit ?
Të të them të drejtën nuk e di. Ku ka kohë babi yt të ndjekë punimet e Parlamentit dhe të mësojë për të gjitha ligjet që ai miraton?
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Feeling-Good ne Shtator 22, 2011, 09:33:38 MD
Ajo: A ke ngrene ?
Ai: A ke ngrene ?
Ajo: Po me kopjon ?
Ai: Po me kopjon ?
Ajo: Te dua. ♥
Ai: Po po kam ngrene.....:D
:P
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ABORDAZH ne Shtator 22, 2011, 09:51:58 MD
Fatkeqsija e 1 femre : te rri 3ore para pasqyres per trregullu floket e kur tdali nrrug ti thon tgjith , " uuuu ça bythe'' [laugh1] [laugh1] [laugh1] [laugh1] [laugh1] [laugh1]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BOHAN ne Shtator 28, 2011, 12:58:14 PD
Mer cuni nga Amerika babin ne tel dhe i thot:
O ba degjo, me duket se zbulova qe jam GEI . . .
Ngjo i thot babi, Gei esht Elton John qe ka kalu me mijra femra
dhe si terheqin me, kurse ti tkeqen babi je BYT*Q*R
[teethsmile]  >:D
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Mistrece ne Shtator 28, 2011, 01:00:03 PD
Fatkeqsija e 1 femre : te rri 3ore para pasqyres per trregullu floket e kur tdali nrrug ti thon tgjith , " uuuu ça bythe'' [laugh1] [laugh1] [laugh1] [laugh1] [laugh1] [laugh1]

 [laugh1] [laugh1] [laugh1] [laugh1]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Feeling-Good ne Shtator 28, 2011, 01:08:17 PD
Ishin nje here nje bjonde, nje brune dhe nje kuqse. Te treja keto po i ndiqte policia. Keto duke vrapuar qe ti shpetonin policise gjenden perballe nje rrugice qorre ku kishte tre thase. hyjne te treja neper thase.
shkojne policat dhe i bien thesit ku ishte brunja e cila fillon te beje si qen
-aha thone policat lene se qeka qen
shkojne te tjetri ku ishte kuqsja dhe i bien thesit me kembe dhe kuqsja fillon te beje si mace.
-aha lene thone policat se qeka mace
shkojne te thesi ku ishte bjondja dhe i bien me kembe kur degjohet:
-patate patate patate!!!  [laugh1]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ABORDAZH ne Shtator 28, 2011, 01:09:47 PD
hahahahaha

feel qenke edhe raciste me bjondet  [tongue3]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Mistrece ne Shtator 28, 2011, 01:10:34 PD
 [laugh1] [laugh1] [laugh1] [laugh1] [laugh1]

Biondet kane te forta. Oops une jam per vete.  [tongue3]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Feeling-Good ne Shtator 28, 2011, 01:21:35 PD
Qe njeri (si ca ketu :P ) qe vetem per te studjuar a kish mendjen.  tere diten e tere naten mbi libra, dhe ne krevat me gruan i njejti muhabet. 
nje nate gruaja qe flinte anash burrit qe lexonte me driten e abazhurit, ndjen doren e tij  te "parajsa"..., 
dhe ne moment e siper i kthehet burrit;
-"oh i dashur...sa kohe qe...oh...
- "Fli zemer fli.."-ja kthen burri;-"se me qe thare cik peshtyma", dhe faap ndroi faqen a librit. 


 [laugh1] [laugh1] [laugh1] [laugh1] [laugh1] [laugh1]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BOHAN ne Shtator 29, 2011, 12:49:18 PD
E Bastardizove komplet  [undecided1]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Feeling-Good ne Shtator 29, 2011, 12:59:14 PD
Na fal Bohan do e spostpoj te + 18 :P
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BOHAN ne Shtator 29, 2011, 01:21:56 PD
Femrat, shum perdorimshe dmth  [mrgreen]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Feeling-Good ne Shtator 29, 2011, 01:27:22 MD
Nje shqiptar ne Angli shikon nje prostitute edhe e pyet sa e ka pazarin.
"50 pounds," pergjigjet ajo. "Te jap 100, vetem ta bejme ne menyren shqiptare," thote shqiptari. E shikon prostituta edhe mendon "c'eshte ky i lajthitur,"... edhe i thote "Jo."
Gjen nje te dyte shqiptari edhe e pyet, "Sa do?"
"70 pounds"
"Aman, te jap 140, vetem ta bejme njehere ne menyren shqiptare." Te njejten gje si e paa mendon edhe koj dhe i thote "Jo."
Me tutje, shikon nje "yll bote",  ky edhe e pyet per pazarin.
"100 pounds", i thote kjo.
"Te jap 500, vetem te me lesh njehere ne menyren shqiptare," ofron shqiptari.
Mendohet kjo, habitet pak me kete menyren shqiptare, por pazari i pelqen edhe pranon. E mire, shkojne ne hotel edhe fillojne pune. Pas nja nje ore e pyet prostituta:
"Ore, ku e kishe ate menyren shqiptare ti, se une nuk pashe ndonje gje ndryshe nga ato qe kam bere me pare??"
Ja kthen shqiptari, "Degjo, per ato 500 paundet?"
"Po?" thote ajo.
"Epo, t'i kam borxh, shenoi ne defter," ia kthen shqiptari. :P
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Feeling-Good ne Shtator 29, 2011, 01:30:48 MD
Francezi: Une mbreme bera tre here seks me gruan dhe ne mengjes ajo ishte ne qef akoma.
Italiani: Une e bera mbreme gjashte here dhe ne mengjes gruaja me tha se isha i vetmi burre qe ajo dashuronte.
Shqiptari nuk po fliste.
Italiani & Francezi: Po ti shqiptar sa here e bere?
Shqiptari: Nje here.
Italiani & Francezi: Po ca te tha gruaja ne mengjes?
Shqiptari: Mos ndalo, mos ndalo... 


 [laugh1]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Feeling-Good ne Shtator 29, 2011, 01:35:21 MD
Ai: Ti je jeta ime, pa ty nuk marr dot fryme. Je dakort te martohemi?
Ajo: Po, po!
Ajo zgjatet ta puthe kurse ai largohet duke vrapuar.
Ajo: Ej, po ku po shkon?!
Ai: Sa ta vendos status ne Facebook dhe erdha.

  [laugh1] [laugh1] [laugh1]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Feeling-Good ne Shtator 29, 2011, 01:40:52 MD
ajo: zemra, sa kohe u be qe ndajme kete ndjenje te fuqishme e te thelle, qe po na lidh ngushte me njeri-tjetrin? prej kohesh une bej c'te duash ti, me gjithe zemer, e nuk te kursej asgje! nuk do fejohemi ne, shpirt?
ai: po kush na merr ne mi zemer!?


 [laugh1] [laugh1] [laugh1] [laugh1]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ABORDAZH ne Shtator 29, 2011, 08:53:29 MD
Një çift paraqitet në gjëndjen civile. Nënpunësi e ven re që djali ishte i dehur dhe i afrohët ngadal  vajzes dhe i thotë :
-Ketu në zyre të vish kur i fejuari yt të jetë esëll.
-Dhe ti mendon se ai do të pranojë të martohët me mua kur është esëll.
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Xena ne Shtator 29, 2011, 09:32:17 MD
Një çift paraqitet në gjëndjen civile. Nënpunësi e ven re që djali ishte i dehur dhe i afrohët ngadal  vajzes dhe i thotë :
-Ketu në zyre të vish kur i fejuari yt të jetë esëll.
-Dhe ti mendon se ai do të pranojë të martohët me mua kur është esëll.

[laugh1] [laugh1]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ak-47 ne Shtator 30, 2011, 11:12:53 MD
Punojsi  mer shefin qadashje ne tel dhe i thot "Shpejt me bej kafen dhe ma sill ktu te zyra" dhe shefi duke bertitur i thot "Ore ca kafeje do ti? e di ti se kush jam un apo jo" dhe punojsi e kuptoi qe kishte mar shefin ne tel dhe i thot duke bertitur me shum akoma "Jo nuk e di, po ti e di se kush jam un apo jo" jo i thot shefi, "eh shyqyr qe se di^ thot punojsi
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Xena ne Tetor 16, 2011, 07:57:53 MD
Ne kinema:1djal ulur pran 1 vajze te bukur nuk i reziston dot dhe i fut doren.
Vajza e revoltuar bertet: E kujt eshte kjo dore ?
Djali i befasuar nga reagimi i menjehershem i vajzes i pergj: Nuk e di , por me mire lere atu ku e gjete . 


 [laugh1]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Matteos ne Tetor 18, 2011, 09:07:56 MD
Shkon njoni tek doktori e i ankohet se o bo kaps .
Pa problem ,per kte kam nje ilac special .
Diten tjeter prap ky ke doktori ,e i ankohet se si boni gjo ilaci  special.
E pa mundur i thote doktori, e megjithate ktheu te vizitoj ,ne te njejten kohe fillo me cekic e dalte tu e cblloku pacientin ,
Masi maroi pun e pyt pacienti , o dotor car kisha un se se kuptova pse isha blloku.
Leni pytjet, i pergjigjet doktori, por here tjeter, mos e fshi me leter thes cimentoje  kur je ne pune o murator ,,,,,
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Feeling-Good ne Tetor 21, 2011, 01:58:34 MD
( te na falni per italishten :P )


Un giovane vuole comprare un regalo per il compleanno della sua nuova fiamma, e
poiché non è molto tempo che si conoscono e che escono assieme, dopo averci
pensato un po' decide che un paio di guanti sarebbe stato un regalo perfetto:
romantici, ma non troppo personali.
Accompagnato dalla sorella minore della sua ragazza, entra in un negozio e
compra un paio di guanti bianchi con l'interno di pelo. La sorella si compra un
paio di mutandine.
Durante l'incarto, il commesso confonde i due oggetti, così la sorellina
finisce con i guanti e la fidanzata con le mutandine.
Il giovane scrive le seguenti parole sul bigliettino che accompagna il
pacchetto:
"Ho scelto questo regalo perché ho notato che hai l'abitudine di non portarne
quando usciamo insieme la sera. Se non fosse stato per tua sorella avrei scelto
il modello lungo con i bottoni, ma lei preferiva il modello più corto, più
facile da togliere. Il paio che avevo scelto io era di un colore delicato, ma
la signora che me l'ha venduto mi ha mostrato il paio che lei ha portato per le
ultime tre settimane, ed avevano una fodera solida. Le ho fatto provare il tuo
modello, e le stava molto bene. Vorrei tanto essere lì ad aiutarti ad indossare
il mio regalo per la prima volta, poiché senza dubbio altre mani ci verranno in
contatto prima che io riesca a vederti di nuovo. Quando ti togli il mio regalo,
ricordati di soffiarci dentro prima di metterlo via, perché ha una certa
tendenza ad umidificarsi durante l'uso. Pensa a quante volte bacerò il tuo
regalo durante il prossimo anno.
Spero che l'indosserai per me venerdì notte. Con amore.
P.S. L'ultima moda è di girare appena il bordo, in modo che si veda un poco di
pelo..."


 [laugh1] [laugh1] [laugh1] [laugh1] [laugh1]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ABORDAZH ne Tetor 21, 2011, 02:08:16 MD
 Pensa a quante volte bacerò il tuo
regalo durante il prossimo anno.


Sa emocine i kan shku kur e ka lexu ajo
 [laugh1] [laugh1] [laugh1]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Feeling-Good ne Tetor 21, 2011, 02:34:31 MD
Francezi: Une mbreme bera tre here seks me gruan dhe ne mengjes ajo ishte ne qef akoma.
Italiani: Une e bera mbreme gjashte here dhe ne mengjes gruaja me tha se isha i vetmi burre qe ajo dashuronte.
Shqiptari nuk po fliste.
Italiani & Francezi: Po ti shqiptar sa here e bere?
Shqiptari: Nje here.
Italiani & Francezi: Po ca te tha gruaja ne mengjes?
Shqiptari: Mos ndalo, mos ndalo...


 [laugh1] [laugh1] [laugh1] [laugh1]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Feeling-Good ne Tetor 21, 2011, 02:46:19 MD
Vete nje tip ne banjo publike. Hyn brenda ne nje nga banjot dhe ulet per te bere nevojen . Kur papritur degjon nje ze nga banja ngjitur.
Aty je?
Me degjon apo jo me ty po flas, aty je?
I habitur ky tipi ja kthen.
Pooo, ketu jam po....
- Po he c'kemi mire je?
I habitur ky tipi ja kthen prap
- eee Mire mire, po ti si je?
- mir faleminderit, cfar po ben- ja kthen perseri zeri nga banja tjeter
- EEE- i thote ky tipi i inatosur ngaqe s'po perqendrohej dot tek detyra--  Te them te drejten po perpiqem te 10-s, po ti cfar, per te bere muhabet ke ardhur ketu ne banjo publike?
---- Dal pak- ja kthen zeri nga banja ngjitur perseri---- se eshte nje idiot ketu ne banjon ngjitur qe ngeli duke u pergjigjur cdo pyetje qe te bej une ty ne telefon......

 [laugh1] [laugh1] [laugh1] [laugh1] [laugh1]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Feeling-Good ne Nëntor 10, 2011, 09:52:09 MD
borebardha po lahej me kanace. xhuxhat kishin hipur njeri mbi tjetrin dhe i fundit meqe arrinte te shihte nga vrima e celesit, u tregonte te tjereve cfare po ndodhte  dhe keta ja transmetonin njeri-tjetrit deri tek i fundit.
thote i pari. hodhi ujin!  filluan   njeri pas tjetrit keta: hodhi ujin , hodhi ujin.... , me rradhe, u shpela....., u shpela...., u shpela...., u shpela;  u ngrit! edhe mua, edhe mua, edhe mua..............  ;D ;D
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Feeling-Good ne Nëntor 10, 2011, 09:53:43 MD
Para pushtimit te Polonise Hitleri po i flet disa oficereve te rreshtuar para tij. Degjohet nje teshtime ne mes te fjalimit.
Hitleri: Kush teshtiu?
S'pergjigjet njeri. Hitleri con rreshtin e pare para toges se pushkatimit dhe i vret te gjithe. Shkon prap para oficereve:
- Kush teshtiu?
Prap asnje pergjigje. Con dhe rreshtin e dyte ne pushkatim, vjen prap para oficereve:
- Do tju pyes per here te fundit: Kush teshtiu?!
Oficeri qe kishte teshtire ngre doren duke u dridhur: Une.
Hitleri: Shendet!

 [laugh1] [laugh1] [laugh1]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BOHAN ne Nëntor 10, 2011, 10:42:25 MD
borebardha po lahej me kanace. xhuxhat kishin hipur njeri mbi tjetrin dhe i fundit meqe arrinte te shihte nga vrima e celesit, u tregonte te tjereve cfare po ndodhte  dhe keta ja transmetonin njeri-tjetrit deri tek i fundit.
thote i pari. hodhi ujin!  filluan   njeri pas tjetrit keta: hodhi ujin , hodhi ujin.... , me rradhe, u shpela....., u shpela...., u shpela...., u shpela;  u ngrit! edhe mua, edhe mua, edhe mua..............  ;D ;D
Qeke dreq ti mi feel  ;D
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Feeling-Good ne Janar 04, 2012, 09:42:01 MD
borebardha po lahej me kanace. xhuxhat kishin hipur njeri mbi tjetrin dhe i fundit meqe arrinte te shihte nga vrima e celesit, u tregonte te tjereve cfare po ndodhte  dhe keta ja transmetonin njeri-tjetrit deri tek i fundit.
thote i pari. hodhi ujin!  filluan   njeri pas tjetrit keta: hodhi ujin , hodhi ujin.... , me rradhe, u shpela....., u shpela...., u shpela...., u shpela;  u ngrit! edhe mua, edhe mua, edhe mua..............  ;D ;D
Qeke dreq ti mi feel  ;D


nje çiçke :P :P :P
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Feeling-Good ne Janar 04, 2012, 09:42:58 MD
Nje shok i klases i thote Benit, se ka shpikur nje metode shume te mire per t'u bere shantazh te rriturve:
- Mjafton t'u thuash: "Une e di gjithe te verteten" dhe cdo te rrituri do t'i bjere pika, sepse me siguri ka ndonje sekret, te cilin nuk do te donin te merrej vesh...
Beni shume i gezuar shkon te mami dhe i thote: "E di gjithe te verteten" .... dhe mami i jep nje 5 mijeshe, duke iu lutur te mos ja thoshte babit.
Beni i lumtur shkon me vrap te babi dhe i thote: "E di gjithe te verteten", dhe babi i jep nje 10 mijeshe, duke iu lutur qe mos i thote mamit.
Duke u hedhur perpjete nga gezimi, Beni vendos ta provoje metoden e tij dhe tek ndonje njeri jashte familjes. Rastisi qe erdhi postjeri.
- Une e di gjithe te verteten! - thote Beni me nje buzeqeshje dinake ne fytyre.
Postjeri zverdhet, skuqet, hedh letrat pertoke, hap krahet dhe me ze te mallengjyer peshperit:
- Atehere hajde perqafo babin...

 [rlmao]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Morphine ne Janar 04, 2012, 10:42:17 MD
Nje dite te ngrohte vere, mberrijne tre mysafir ne nje shtepi gjirokastrite.
I zoti i shtepise, i pyet mysafiret se a ishin te lodhur e nese donin ndonje gje.
Po i thone ata ndonje gje te fresket.
Grua hap dritaren moj se duan fresk mysafiret. :D


Imagjino te te bjere nje burre nga Gjirokastra. [tongue3]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Feeling-Good ne Janar 04, 2012, 11:01:42 MD
Pas rrezimit the nje avioni, dy njerezit e vetem qe shpetuan ishin nje vlonjat dhe Miss Franca qe mbeten ne nje ishull te vetmuar. Priten e priten se mos vinte i shpetonte njeri. . . hic. Kaluan dite, jave, muaj… kur nje dite i thote Miss Franca ketij vlonjatit:-          Degjo, tani s’kemi c’bejme, vetem njeri-tjetrin kemi. Prandja, une mendoj qe ne duhet te merremi vesh e madje te bejme edhe nje si pune pakti… cdo jave, t’i plotesojme njeri-tjetrit nga nje deshire… nje jave une e nje jave ti.-          Mire, -  i thote vlonjati, -meqe je femer, thuaje ti e para deshiren.-          Po ja, - i thote ajo,- mua me ka shkuar mendja per te bere seks. . .-          Po c'ke ti, ne vend,- edhe ja filluan e u kenaqen te dy pa mase. Javen tjeter, kur e kishte vlonjati rradhen per plotesim deshire, francezka fillo te lahej e te rregullohej se mendoi “Patjeter qe do me kerkoje seks… c’gje tjeter mund te kerkoje nje mashkull  i vetmuar ne ishull nga nje femer e bukur si une?”I shkon para vlonjatit edhe ky e pyet: “Tani, cdo gje, cdo gje do me plotesoje ti mua?” “Po patjeter” ja kthen ajo, “sic e beme paktin… une e mbaj fjalen.”“Epo mire” i thote vlonjati, “preji ca keto floket dhe veri keshtu si mustaqe.” Edhe ajo ashtu beri. “Tani ajde ulu ketu” dhe ajo u ul. Dhe ja fillon vlonjati: “ E qe ta dish mire ti more mik se kush jam une… se une kam *** Miss Francen”

 [laugh1] [laugh1] [laugh1] [laugh1]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Iness ne Janar 05, 2012, 09:41:40 PD
Ishte nje i cmendur  qe hidhte urinen qe nga kati i dyte. Kur kalon dokori , ky ndalon.
Thote doktori : shoh nje permiresim tek ti, ke filluar te kuptosh qe kur kalojne njerezit nuk urinohet. -Po une, -i thote i cmenduri,- kisha frike mos me kapje prej shurre e me hidhje posht.
Titulli: barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Iness ne Janar 05, 2012, 09:47:17 PD
Njeri ,per te bere interesantin kishte hyp ne maje te pemes. Ore zbrit i thote tjetri ,ky nuk pranon, atehere ai merr sharren dhe i thote se do te pres pemen ,por ky nuk zbriste.Erdhi nje tjeter dhe merr sepaten duke e kercenuar...por ky prap me te tijen.
Vjen nje i cmendur  me nje bicak, ky zbret menjehere.
Si ka mundesi thane keta. - Epo ky i cmendur ishte, e bente me verte :D
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Iness ne Janar 05, 2012, 09:54:14 PD
Ishte ariu, bufi e lepuri ne nje avion,ku ariu sherbente. -Ore ari, i thote bufi ,me jep nje uiski se..( e shau. )Ariu ia jep. Keshtu ndodhi prap.  U cudit lepuri.
O ari ,i thote lepuri, me jep edhe mua nje uiski,e shan edhe ky ariun
Ariu i merr te dy, lepurin dhe bufin dhe i hedh perjashta avionit. E pyet bufi lepurin, di te fluturosh ti ? jo , i thote bufi
Epo , ca dreqi kishe qe fole !:P
Titulli: barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Iness ne Janar 05, 2012, 10:10:49 PD
po mburreshin kalamajt per baballaret e tyre. Babi im, thote Albani, eshte aq trim sa mund te vrasi nje ujk.  I imi-thote Miri,shkon ne varreza naten e nuk ka frike nga fantazmat e vampiret.
Kurse babi im ,thote Beni, eshte frikacak, se sa here iken mami nga shpia, ai fshihet tek komshia
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: ABORDAZH ne Janar 11, 2012, 12:03:30 PD
Bie zilja e deres, dhe Beni i vogel e hap. Ai i kthehet nënes së tijë: -O mami, ka ardhur ky xhaxhi që merr lekët e qërase. I ke lëket ti, apo të dal jashte të loz me shoket une? [laugh1] [laugh1] [laugh1]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Feeling-Good ne Janar 11, 2012, 09:30:43 MD
O goce o goce ma jep pak add e msn... Vajza: ok kamtdashur@mler-rehat.com.... Djali: jamvellai@dotabejgropen.com


 [laugh1] [laugh1] [laugh1]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: dennis ne Janar 20, 2012, 10:01:08 MD
ishin nje mysliman edhe nje kristjan para zotit, zoti ju thot atyre se cfare deshire keni une do ja u plotsoj, dhe i thot ky myslimani te lutem zot a mundesh qe te mbledhesh te gjithe myslimant ne nje vend dhe qe ta rrethosh me mur 1000 metra lart qe kristjani te mos te hyj aty,dhe zoti e beri te gjithe myslimanet ne nje vend dhe e rrethoj me mur 1000 metra lart dhe myslimani e falenderoj zotin, tani i thote zoti kristjanit cfar deshire don ti, kristjani i thot te lutem zot at token qe e ke rrethua me mur dhe qe i ke fut gjithe myslimant a mundesh me e mbush me uje nuk dua gja tjeter une flm
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BOHAN ne Janar 22, 2012, 03:07:05 MD
GJarpri

Dy miq po benin nje shetitje ne pyll. Njeri prej tyre shkon te beje pipin pas nje peme. Aty ishte nje gjarper qe e pickon ne vend te keq. Shoku i tij telefonon doktorin dhe i thote :- Alo dr. shoku im eshte pickuar nga nje gjarper . C'duhet te beje ?
Dr pergjigjet:- Duhet te thithesh helmin dhe pastaj ta sjellesh ne spital.
Pasi mbaron biseden e pyet shoku i pickuar :-Cte tha doktori?
E tjetri :- Ai tha qe duhet te vdesesh !!!   [grin1] [grin1]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: BOHAN ne Janar 22, 2012, 03:20:19 MD
Nje dit kthehet burri nga puna i lodhur dhe i thot gruas dua te bej sex.
Gruaja ja kthen jam shum e lodhur dhe nuk mundem, po ja 50 euro dhe dil bej sex me diken tjeter ne hotel.
Burri del dhe ne rrug takon motren e gruas dhe ajo e pyt nga je duke shkuar ai i tregon se gruaja nuk ishte ne qef per te ber sex dhe i dha 50 euro qe te dilte ne hotel per te ber sex me dike tjeter.
Motra e gruas i tha po mir mi jep 50 euro mu e bej sex me mua.. ky pranon edhe kur kthehet ne shtepi gruaja e pyet, hajt me trego me ke ishe ne hotel burri i thot spot te tregoj se me hidherohesh.
Gruaja i thot joo joo nuk hidherohem por me trego.
Burri i thot qe isha me motren tende.
Gruaja i thot sa pare te mori?
Burri i thot 50 euro ajo ja kthen e poshtra… une burrit te saj as 1 cent sja marr.

SE JEMI ME NORMA A KUPTO  [laugh1] [laugh1]
Titulli: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
Postuar nga: Morphine ne Prill 04, 2013, 11:02:31 MD
Nje vajze te doktori:

Doktor,mund t'ju bej nje pyetje, me kalimin e kohes sa vi e shemtohem. C'fare mendon se kam?

- Mendoj se ke te drejte. [cheesy1]