Autori Tema: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...  (Lexuar 216144 herë)

0 Anëtare dhe 2 Vizitore po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë WiLD-CHeRRy

 • *~* $MiRNoFF-GaL *~* VLoNJaTe
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2689
 • Popullariteti: 4
 • MJaLTë & LiMoN
Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
« Pergjigju #75 Me: Tetor 09, 2007, 10:29:14 MD »
Gruaja ime eshte si luanesh ne krevat! - thot amerikani.
Gruaja ime eshte si flutur! - thot francezi.
As e imja nuk duket si njeri! - perfundon shqiptari
Shetita Evropen, shetita Azine, gjer tek Molle e Kuqe vajta gjer ne Kine. Sa tutje me tutje, sa large e me shume dhe atje ku piqej buka mu ne kume, dhe me re te bardha mora e dhashe po si Vloren ne qytet nuk pashe.Vloren edhe Vloren thelb e kam ne zemer.Diten e kam drite, naten e kam enderr!

Jashtë Linjë WiLD-CHeRRy

 • *~* $MiRNoFF-GaL *~* VLoNJaTe
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2689
 • Popullariteti: 4
 • MJaLTë & LiMoN
Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
« Pergjigju #76 Me: Tetor 09, 2007, 10:30:18 MD »
Gruaja: Shpirt.....?fare po kerkon?
Burri : Asgje.
Gruaja: Asgje...?? Ke nje ore qe po lexon certifikaten e marteses??
Burri: Thjesht po kerkoja daten e skadimit.
Shetita Evropen, shetita Azine, gjer tek Molle e Kuqe vajta gjer ne Kine. Sa tutje me tutje, sa large e me shume dhe atje ku piqej buka mu ne kume, dhe me re te bardha mora e dhashe po si Vloren ne qytet nuk pashe.Vloren edhe Vloren thelb e kam ne zemer.Diten e kam drite, naten e kam enderr!

Jashtë Linjë WiLD-CHeRRy

 • *~* $MiRNoFF-GaL *~* VLoNJaTe
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2689
 • Popullariteti: 4
 • MJaLTë & LiMoN
Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
« Pergjigju #77 Me: Tetor 09, 2007, 10:30:47 MD »
Bene si bene Shqiptaret shkuan deri ne Kine.
Presidenti Kinez e merr lajmin pak me vonese.
Lajmeruesi: Zoteri, Shqiptaret u futen ne Pekin
Presidenti: Kush jane Shqiptaret?
Lajmeruesi: Nje popull ne Evrope
Presidenti: Sa vete jane keta?
Lajmeruesi: 3 milione Zoteri
Presidenti: Ne cili Hotel jane vendosur?
Shetita Evropen, shetita Azine, gjer tek Molle e Kuqe vajta gjer ne Kine. Sa tutje me tutje, sa large e me shume dhe atje ku piqej buka mu ne kume, dhe me re te bardha mora e dhashe po si Vloren ne qytet nuk pashe.Vloren edhe Vloren thelb e kam ne zemer.Diten e kam drite, naten e kam enderr!

Jashtë Linjë WiLD-CHeRRy

 • *~* $MiRNoFF-GaL *~* VLoNJaTe
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2689
 • Popullariteti: 4
 • MJaLTë & LiMoN
Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
« Pergjigju #78 Me: Tetor 09, 2007, 10:31:52 MD »
Gjyshe sa vjece je?
Nuk e di zemer se me jane bere shume dhe nuk e di me.- thot gjyshja.
Po mil moj gjyshe pse spo i shikon ne mbafje (mbathje), se ne te miat shklun (shkruan) 3-4 vjec) :D :D :D
Shetita Evropen, shetita Azine, gjer tek Molle e Kuqe vajta gjer ne Kine. Sa tutje me tutje, sa large e me shume dhe atje ku piqej buka mu ne kume, dhe me re te bardha mora e dhashe po si Vloren ne qytet nuk pashe.Vloren edhe Vloren thelb e kam ne zemer.Diten e kam drite, naten e kam enderr!

Jashtë Linjë WiLD-CHeRRy

 • *~* $MiRNoFF-GaL *~* VLoNJaTe
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2689
 • Popullariteti: 4
 • MJaLTë & LiMoN
Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
« Pergjigju #79 Me: Tetor 09, 2007, 10:32:30 MD »
Nj? polic hyn me veshje civile ne dyqanin e instrumenteve muzikore dhe i thote shitesit:

Polici: A ka mundesi te me japesh ate harmonik?n atje ne qoshe?

Shitesi: Jo, nuk e shesim per policet!

Polici: Po si e dite qe jam polic kur une jam ne rroba civile?

Shitesi: Ajo ne qoshe nuk eshte harmonike por kalorifer.
Shetita Evropen, shetita Azine, gjer tek Molle e Kuqe vajta gjer ne Kine. Sa tutje me tutje, sa large e me shume dhe atje ku piqej buka mu ne kume, dhe me re te bardha mora e dhashe po si Vloren ne qytet nuk pashe.Vloren edhe Vloren thelb e kam ne zemer.Diten e kam drite, naten e kam enderr!

Jashtë Linjë WiLD-CHeRRy

 • *~* $MiRNoFF-GaL *~* VLoNJaTe
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2689
 • Popullariteti: 4
 • MJaLTë & LiMoN
Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
« Pergjigju #80 Me: Tetor 13, 2007, 06:07:52 PD »
Nje familje blen nje papagall.
Mbas 3 muajsh vjen fatura e telefonit shume e larte.
I zoti shpis i nevrikosur fillon te pyesi me rradhe pjestaret e familjes se kush kishte folur kaq shume.
por asnji pranonte. Keshtu qe i ngeli faji papagallit, dhe e kryqezon afer Jezu Krishtit
Mbasi bojn icik muhabet papagalli me Jezu Krishin e pyet:
-Po ti sa ke i kryqezuar ktu?
Jezu Krishti i pergjigjer- Po ja nja 2000 vjet
Papagalli i pergjigjet:
Po ti i paske q*** robt telefonit!
Shetita Evropen, shetita Azine, gjer tek Molle e Kuqe vajta gjer ne Kine. Sa tutje me tutje, sa large e me shume dhe atje ku piqej buka mu ne kume, dhe me re te bardha mora e dhashe po si Vloren ne qytet nuk pashe.Vloren edhe Vloren thelb e kam ne zemer.Diten e kam drite, naten e kam enderr!

Jashtë Linjë WiLD-CHeRRy

 • *~* $MiRNoFF-GaL *~* VLoNJaTe
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2689
 • Popullariteti: 4
 • MJaLTë & LiMoN
Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
« Pergjigju #81 Me: Tetor 13, 2007, 06:09:31 PD »
Shqiptari ne nje supermarket Amerikan

Shkon nje shiptare ne amerike , edhe hyn ne nje super market , dhe i pelqen nje magnetefon dhe pyet shitesin : sa dollar ben , shitesi i thote 100 $ , si i behet per 80 $ , jo nuk ben se nuk ulen cmimet ne super market , aman ule , ok mere 80 $ , a ma ul 60 $ jo nuk e ul , aman aman ule ok merre a ma ul 40 $ jo jo nuk e ul , aman ule se jam fukara , ok mere a ma ul 20 $ iiiiiiiiiiiiii nxefet shitesi dhe shkon e i thote pronarit , pronari i thote falja , shitesi i thote mere se ta kemi falur , kurse shqiptari i thote : A me jep dhe nje per vellain tim
:D :D :D :D
Shetita Evropen, shetita Azine, gjer tek Molle e Kuqe vajta gjer ne Kine. Sa tutje me tutje, sa large e me shume dhe atje ku piqej buka mu ne kume, dhe me re te bardha mora e dhashe po si Vloren ne qytet nuk pashe.Vloren edhe Vloren thelb e kam ne zemer.Diten e kam drite, naten e kam enderr!

Jashtë Linjë WiLD-CHeRRy

 • *~* $MiRNoFF-GaL *~* VLoNJaTe
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2689
 • Popullariteti: 4
 • MJaLTë & LiMoN
Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
« Pergjigju #82 Me: Tetor 13, 2007, 06:11:33 PD »
AMERIKA

Ishte nje here vlonjati, tiransi dhe fieraku dhe shkojne ne Amerik. C'fare te shohin vetem gratacela te larta. Rri pak fieraku dhe thot : kush e di sa tulla kan harxhuar per te ndertuar kete ndertese te lart. Thot tiransi kush e di sa vjet kane zgjatur punet ketu. Erdhi ralla vlonjatit dhe tha: kush e di sa dinamit do qe ta rrezosh kete pallat !!!!!!!!! :D :D :D...
Shetita Evropen, shetita Azine, gjer tek Molle e Kuqe vajta gjer ne Kine. Sa tutje me tutje, sa large e me shume dhe atje ku piqej buka mu ne kume, dhe me re te bardha mora e dhashe po si Vloren ne qytet nuk pashe.Vloren edhe Vloren thelb e kam ne zemer.Diten e kam drite, naten e kam enderr!

Jashtë Linjë WiLD-CHeRRy

 • *~* $MiRNoFF-GaL *~* VLoNJaTe
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2689
 • Popullariteti: 4
 • MJaLTë & LiMoN
Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
« Pergjigju #83 Me: Tetor 13, 2007, 06:15:17 PD »
Kujtesa e ?iftit

Nj? ?ift rreth t? 80-ve kishte probleme me kujtes?n, ndaj vendos?n t? shkojn? te doktori p?r t'u siguruar n?se gjith?ka shkonte mir?. Kur mb?rrit?n n? klinik?, i shpjeguan doktorit problemet q? kishin me kujtes?n. Pas vizit?s, doktori u tha se psiqikisht t? dy ishin mir? dhe se mbajtaja e sh?nimeve mund t'i ndihmonte t? kishin nj? kujtes? m? t? mir?. Cifti falenderoi doktorin dhe u largua nga klinika. Nd?rsa ndodheshin n? sht?pi dhe shikonin televizor, burri ngrihet nga karrigia dhe pyetja e par? q? e shoqja i b?n ?sht?: Ku po shkon? N? kuzhin?, i thot? burri. Do m? marr?sh pak akullore? Sigurisht, i thot? burri. Gruaja e pyet s?rish: A nuk mendon se duhet ta shkruash, q? t? mos harrosh? Burri: Mos u shqet?so, k?t? e mbaj mend. Pasi sigurohet gruaja vazhdon: Mir?, do t? d?shiroja edhe ca luleshtrydhe gjithashtu. Por mendoj se duhet ta shkruash, kam frik? se mos e harron. Burri thot?: Mos ki merak, m? the t? t? sillja akullore me luleshtrydhe sip?r. Gruaja vazhdon: Do desha edhe ca krem, por sikur ta shkruaje a nuk do t? b?je mir?? Jam e sigurt se do ta harrosh sa t? shkosh atje. I acaruar burri i thot?: Nuk kam fare nevoj t'i shkruaj, jam n? gjendje t'i kujtoj t? gjitha. Pas 20 minutave ai kthehet nga kuzhina me pjat?n e s? shoqes, t? cil?n e kishte mbushur me proshut? dhe vez?. Gruaja shikon pjat?n dhe nis t'i b?rtas?: T? thash? t'i shkruaje! Ke harruar tostin tim!
Shetita Evropen, shetita Azine, gjer tek Molle e Kuqe vajta gjer ne Kine. Sa tutje me tutje, sa large e me shume dhe atje ku piqej buka mu ne kume, dhe me re te bardha mora e dhashe po si Vloren ne qytet nuk pashe.Vloren edhe Vloren thelb e kam ne zemer.Diten e kam drite, naten e kam enderr!

Jashtë Linjë WiLD-CHeRRy

 • *~* $MiRNoFF-GaL *~* VLoNJaTe
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2689
 • Popullariteti: 4
 • MJaLTë & LiMoN
Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
« Pergjigju #84 Me: Tetor 13, 2007, 06:16:04 PD »
Leter DASHURIE

e dashur! qe kur ti je larguar ne zemren time ?sht? krijuar nj? boshllek i madh si gropa e Hajdin Sejdise ,e shnderrova k?t? boshllek brenda meje ne nj? pishinete mbushur me konjak "Skenderbeu" Original, por p?rs?ri kudo para meje q?ndron ti...po deshe leviz pak djathtas se jam tu pa tomi e xherrin. Me flak? tutje gjith? neveri porsi nj? "Pampers Ultra" i perdorur disa her? dhe ja ku jam k?tu, ne erresiren e vetmise sime duke menduar: "ah qeveri e posht?r edhe sot na le pa drita...." Dashuria jote ishte e past?r , e sinqert? si dashuria e Romit dhe Zhulit, por edhe e brishte si ato kioskat pa leje qe duam sduam ne nj? dit? policia ndertimore do ti shkatarroje dhe do ne na leje p?rs?ri pa pune, vet?m me asistence. E more dashurin? time si nj? amita 40 lekshe, i thithe lengun dhe pastaj e hodhe perdhe duke e shkelur me force: "bum!" pelciti ajo ashtu si kercet kallashi i Tanit te Bukurijes ne or?s 2 te nates. shoh k?t? dhome te trishtuar ku gjithgka e ndjen mungesen t?nde: mobiljet jan? plot me pluhura, lavamani plot me pjata te pista, portofoli plot me Lek?... Ne sfond nj? k?ng? melanalkoolike "ca ta bo gruja; s'ta bo as Perenia!" e kenduar nga bujar Qamili, nd?rsa mua me duket sikur d?gjoj z?rin t?nd qe me th?rret si dikur: "Patellxhani im i mbushur!" dhe un? i humbur ne kujtime te p?rgjigjem me embelsi:"fasulja ime pllaqi!" djalli ta haje( i befte mir?!)!nuk je e vetmja fem?r ne k?t? bot?. ka te tjera sa t? duash.... por ,asnjera nuk ?sht? si ty. asnjera nuk ?sht? e zonja ta djege gjellen tre her? rresht brenda nj? dit?, asnjera nuk ?sht? e zonja si ty te me godase me shapke ne kok? qe nga ballkoni i katit te katert, asnj? tjet?r nuk do me beje pyetje inteligjente si ato te tuat:.Sot sme mbetet gj? tjet?r ve?se te ulem diku, me nj? birre tirana ne dor?, dhe pas nj? grogesime te gjat? dhe te trishtuar te them:"kjo esht jeta haaaaaaaaaaaaa
  :D :D :D
Shetita Evropen, shetita Azine, gjer tek Molle e Kuqe vajta gjer ne Kine. Sa tutje me tutje, sa large e me shume dhe atje ku piqej buka mu ne kume, dhe me re te bardha mora e dhashe po si Vloren ne qytet nuk pashe.Vloren edhe Vloren thelb e kam ne zemer.Diten e kam drite, naten e kam enderr!

Jashtë Linjë WiLD-CHeRRy

 • *~* $MiRNoFF-GaL *~* VLoNJaTe
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2689
 • Popullariteti: 4
 • MJaLTë & LiMoN
Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
« Pergjigju #85 Me: Tetor 13, 2007, 06:16:54 PD »
Leter Shajes n'tre gjuh

Dear amore mio, Shaje!
Dear e shtrenjta ime amore Shaje! I jem tu t'write prap this lettera knejna ka far west-i lontano lontano edhe n'English edhe n'Italiano, sepse kam learn k?to dy lingue perfetto k?to due vjet q* I am ktuna. E look tina mi, sa molto well kam learn knejna.Vallahi, me kte derr work-u qe kam ormai i mson le lingue t'huja sa t'dujsh. Ene rrashnat m'thyhen me t'thon t'drejeten. Hamall hesapi mo! Lavoro lavoro, m'told bosi every minuti, aq sa s'have possibilita me mor fryme i ?ast. C'me t'thon mo, gj?ra very t'bukra ti vedi la syni knejna. Ca bihone t'nolta deri m'cielo ku molte people hyn e dalin or e ?ast. Kto knejna i thon gradaciel-a. Kur stand up kaptinen t'sit down qeleshja m'terra. Pa jo ca ara t'mjellme verde verde me bar around tyne, q* t'thujsh mo! Nji village bagti p?r mangiare nji vit tutto pa pushim! I kam pa mi, when I ere p?r weekend te dillen qy me mattina. Dulem me Dullen figlion e Asmonit, our vicino aty m'nostro katunin.Pa le m'darke kur u on-n?n le luci-t! thu se dul sun-i prap. Dit e re, dit u bo gjith town-i. Ca red, ca verde, ca ..., ku di un mo, me tu take mend fare. Entrate-m ke ca mejhone si pune qebaptore, ku ca ragazze dancing nudo fare. Ato i thojshin striptease po me sa morem ear na, ishte heqje brekesh me aheng. Vallai told-em se na iku radakja. Apo they s'ishin...qe ju bofte ...,Dulla, Dulla jo io. I s'i kam see fare gjat? all tempo-s qe stand-em atyna. Tu e di se I am angelo n'ksi punesh.S'te tradimento Lomi ty jo. Dulla po, i?ik me at? Lijen e vet, nja half ore me nji ruse. Po amo ja vlejte...Kurse una t'kon stand besnik. Mazallah se kam do any gjo me nonji ragazze. Sapo see nonji si ato t'honit q* t'thash mo avanti kthej the head ka ona qeter. Jom i nershem una.Dear mio amore Shaje! Kur Rrema ?ame prej katunit dy days d'avanti, m'told se ke bo ?un para two month-ve. Mu done qejfi mo sa s'b?het. Mu remember the first lettera qe t'kam ?u para nji anno-s. Vallai ma ke bo qejfin. Jare, thash, Shaja m'ka heard mu ne m'ka do figlio'n. Je e fort? mi Shaje. Quatro figli i kishim, noshti we have cinque. Po si e zune bre?Vallai, p?r menjen teme, the first lettera e ka done t'veten. Jom molto felice, happy happy sa mo s'b?het. Ne kur remember-d tuket e tuja qe t'u bofte Lomi t'u bofte, sensaltro qe aty tka zon i five-ti. Shaje, nigjo mi, se mos m'nxessh t'six-tin me this lettera-n.Dear mio amore Shaje. Nashti jokm t'u e close kte lettera kaq t'lungo se po m'come gjumi. Do t'write prap kur te kem free tempo, se si? t'thash qipari, lavoro lavoro ka mjesi m'darket, tutto settimane-s. Money Money mi mo, e capito vete ti mo nashtina! La lattera-n po ta nis me Rremen se vjen ancora aty m'katun. Ke ne ca money p?r ty ne p?r children-at. Blini ca dolce ne i eat-ni vete you. I japni ca ne atyne t'Dulles. Figlio-s t'vog?l njiti the name-in Lym, si nonno i vet.Tanto t'fala t'all fisit ne children-ve. Kiss-e edhe Lymin p?r me, qe ju bofte s tata, marshallah.Ju kiss t'all-ve. Your amore Lomi.Ps. Mos forget t'm'write si ia kaloni aty m'village, ne, nigjo, se mos ia read kujt la lettera se o turp, t'kam thon? ne ke prima lettera, pranej read-e vet?m tina edhe children-at, mir?? He tu bofte Lomi ty! Ene nji gjo, kam msu kompjutrin look vet tu come e kam write this lettera-n. He, a jom i zoti, or not? T'kiss edhe nji her, LOMI. Read More... :D :D :D :D :D ( I just love it, man!!!) :D :D :D
Shetita Evropen, shetita Azine, gjer tek Molle e Kuqe vajta gjer ne Kine. Sa tutje me tutje, sa large e me shume dhe atje ku piqej buka mu ne kume, dhe me re te bardha mora e dhashe po si Vloren ne qytet nuk pashe.Vloren edhe Vloren thelb e kam ne zemer.Diten e kam drite, naten e kam enderr!

Jashtë Linjë Angel_Girl

 • Rob zoti
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 22762
 • Popullariteti: 334
 • Wear a smile ~~ one size fits all.
Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
« Pergjigju #86 Me: Tetor 17, 2007, 03:17:05 MD »
Profesori ngren nxenesin ne mesim dhe i thote
-me zgjedho kohen "une skam",fillon nxenesi ,une s'kam ,ti s'ke,ne s'kemi,ju skeni,ata/ato s'kane.
-ca kohe eshte ?-i thote mesuesi
-koha e fukarallikut profesor-i pergjigjet nxensi ??? :D :DProvimi ne shkollen e policise 

Ishin disa police dhe do jepnin provimin e fundit per te marre shkollen.
Hyn i pari:
Mesuesi: Sa bejne 2+2?
Polici: 5
-jo mendohu edhe njehere
-...6
-jo jo edhe njehere
-... 7
- e mir ik se e more provimin, je shume kerkues.
Hyn i dyti:
-sa bejne2+2?
-... 3
-jo mendohu mire
-...3
-jo, jo mendohu mire
-...po 3 mor burr
-ik se e more provimin je shume kembengules.
Hyn polici i trete:
-sa bejne 2+2?
-4
-mendohu mire
-4
-mendohu mire mire
-po 4 bejne.
-me vjen keq, nuk e merr provimin. ska mundesi qe ta dish.


 Te dentisti 

Shkon njeri te dentisti edhe i thot: Sa kushton te nxjerresh nje dhemb? - Kemi 5 dhe 10 euro.
-Mire, ma hiq nje te 5-ve.


 Nje dite prane shkolles 11 janari ishin 3 cuna tu nejt.dhe ca me bo ca me bo si rini hesapi fillun tu  u tall  me njerez qe kalonin.ne nje moment kalo nje xhaje dhe u gezun kta than do ja fusim.sa vje xhaja aty nje nga kta ja bo.
-xhaja ku tkom pa une ty,se si i njof po me dukesh.
ene xhaja si *** some ja kthe:
-e te keqen xhaja ja bo.une ty te njo ,se t'kom q. nonen prandaj

I'm selfish, impatient and a little insecure. I make mistakes, I am out of control and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best.

Jashtë Linjë Angel_Girl

 • Rob zoti
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 22762
 • Popullariteti: 334
 • Wear a smile ~~ one size fits all.
Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
« Pergjigju #87 Me: Tetor 17, 2007, 03:21:45 MD »
Nje dite nje zonje me 9 femijet e saj hipen ne autobus dhe fillon ti sistemoje neper sedile.
-Ti ulu atje te keqen mami, ju te kater ne fund, ju te dy tek ajo teta atje, ti tjetri ulu tek preheri im. Nderkohe qe autobuzi u mbush zonjes i teproi nje femije por ajo e gjen zgjidhjen dhe i drejtohet nje zoteie.
-Ne qofte se ti do di mbyllesh pak kembet do te kishte vend edhe per djalin tim. Dhe zoteria ja kthen.
-Po ti kishe mbyllur ti kembet me perpara do te ishim shume me lire ketu brenda :o :o :o!!!!!! ;D ;D ;D ;D ;D ;D
I'm selfish, impatient and a little insecure. I make mistakes, I am out of control and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best.

Jashtë Linjë Angel_Girl

 • Rob zoti
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 22762
 • Popullariteti: 334
 • Wear a smile ~~ one size fits all.
Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
« Pergjigju #88 Me: Tetor 17, 2007, 03:23:25 MD »
Llogarite 

Nje dite nje polic ke Ura Shijakut ndalon nje makine dhe i nevrikosur se nuk arriti te gjente gabimin me te vogel per ta gjobitur, i thote shoferit:

-Ca ke ne bagazh?

-Asigjo , vetem nje makine llogaritese.

-Hape bagazhin te shohim!

E hapen bagazhin dhe cfare te shohesh, aty kishte nje kallash, dhe polici i drejtohet prap shoferit:

-Po ti me ke tallesh?

-Kush po tallet or burr?.

-Po ti me the se ke nje makine llogaritese, ndersa ketu kemi nje kallash?!

-Ahhh. Epo zoti polic neve me kete i bejme llogarite
I'm selfish, impatient and a little insecure. I make mistakes, I am out of control and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best.

Jashtë Linjë Angel_Girl

 • Rob zoti
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 22762
 • Popullariteti: 334
 • Wear a smile ~~ one size fits all.
Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
« Pergjigju #89 Me: Tetor 18, 2007, 05:54:12 PD »
Nje cift pleqsh po festonin pervjetorin e marteses nudo,
plaka i thot plakut.
- I dashur ndjej akoma nxehtesine si para 40 vjetesh
-E dashur te kane rene cicat ne pjaten e supes
;D ;D ;D ;D ;D
I'm selfish, impatient and a little insecure. I make mistakes, I am out of control and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best.