Autori Tema: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...  (Lexuar 216158 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë WiLD-CHeRRy

 • *~* $MiRNoFF-GaL *~* VLoNJaTe
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2689
 • Popullariteti: 4
 • MJaLTë & LiMoN
Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
« Pergjigju #60 Me: Tetor 06, 2007, 03:44:52 PD »
Polici....


duke kontrolluar policet....shefi....shikon Uken...me nje kepuce te zeze...dhe tjetren te kuqe!!!???......i thote shefi...shpejt shko nderroji kepucet se le nam.....niset Uka....dhe kur vjen duke ju marre fryma....i thote shefit.....edhe ne shtepi keshtu i kisha...nje te zeze...dhe nje te kuqe!!!!
  :D :D :D :D

Shetita Evropen, shetita Azine, gjer tek Molle e Kuqe vajta gjer ne Kine. Sa tutje me tutje, sa large e me shume dhe atje ku piqej buka mu ne kume, dhe me re te bardha mora e dhashe po si Vloren ne qytet nuk pashe.Vloren edhe Vloren thelb e kam ne zemer.Diten e kam drite, naten e kam enderr!

Jashtë Linjë WiLD-CHeRRy

 • *~* $MiRNoFF-GaL *~* VLoNJaTe
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2689
 • Popullariteti: 4
 • MJaLTë & LiMoN
Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
« Pergjigju #61 Me: Tetor 06, 2007, 03:46:54 PD »
Leter djalit

I dashuri bir,
Po ta shkruaj kete leter qe ta di se po shkruaj. Nese e merr kete leter d.m.th. se ka arritur mire. Nese nuk e merr me thuaj, keshtu qe do ta dergoj edhe nje tjeter. Po shkruaj ngadale, sepse e di qe edhe ti lexon ngadale. Babi yt paska lexuar para ca ditesh ne gazeta se aksidentet e medha ndodhin vetem 1 km larg vendit te banimit, keshtu qe ne u shperngulem disa km larg shtepise se meparshme. Shtepia eshte fantastike, bile kemi edhe lavatrice, por nuk e di ende nese punon. Dje e vura ne pune lavatricen, sapo hapa ujin rrobat me nuk ishin aty...
Ketu koha nuk eshte edhe aq e keqe. Javen e kaluar vetem 2 here ka rene shi, heren e pare zgjati 3 dite, e te dyten 4 dite. Me ne fund e varrosem gjyshin tend; e gjetem trupin e tij kur e pastruam shtepine. Kishte qene ne dollap prej asaj dite kur luajtem fshehtas, te kujtohet? Para ca ditesh shpertheu bombula e gazit ne kuzhine; une dhe babai fluturuam nga dritarja; cfare ndjenje! Mbas tere atyre viteve me ne fund une dhe babai yt dolem sebashku jashte. Meqe e permenda babain tend, ka gjetur pune! Eshte shume krenar. Poshte tij jane me shume se 500 njerez...u punesua ne varrezat e qytetit.
Motra jote Flutra, e din ajo qe u martua per burrin e saj me ne fund ka lindur! Ende nuk e dime gjinine, keshtu qe nuk e di a je bere teze apo daje ende... nese eshte vajze motra jote do ta thirre ne emrin tim... me duket ashtu eshte... pak si cudi qe vajzen e vet ta therrase "nene"! Kusheriri yt Zeqa, eshte martuar... tere diten po lutet para gruas, sepse eshte e virgjer.
He edhe dicka, dije se me nuk po e vizitojme dajen tend i cili vdiq para nje viti... E te mos flas me per vellain tend Lutrimin... eshte i tmershem, ka mbyllur deren e automobilit e i ka harruar celesat brenda. Eshte dashur te kthehet ne shtepi te marre qelesat kopil qe te na nxjere jashte automobilit. Katastrofe!!!!!!
Mire biri im, nuk do ta jap adresen, per shkak se nuk e di. Familja qe kishte jetuar para neve ketu e ka marre numrin e shtepise nga muri me vehte.
Nese e sheh Fllanzen pershendete e nese nuk e sheh mos i thuaj asgje.
Nena qe te do.

P.S. Desha te t'i dergoj ca para, por tashme e kam mbyllur zarfin.
 (hahahaah me kete kam qeshur shume :D :D :D)
Shetita Evropen, shetita Azine, gjer tek Molle e Kuqe vajta gjer ne Kine. Sa tutje me tutje, sa large e me shume dhe atje ku piqej buka mu ne kume, dhe me re te bardha mora e dhashe po si Vloren ne qytet nuk pashe.Vloren edhe Vloren thelb e kam ne zemer.Diten e kam drite, naten e kam enderr!

Jashtë Linjë WiLD-CHeRRy

 • *~* $MiRNoFF-GaL *~* VLoNJaTe
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2689
 • Popullariteti: 4
 • MJaLTë & LiMoN
Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
« Pergjigju #62 Me: Tetor 06, 2007, 03:50:05 PD »
Qe larg e ndjeva aromen tende!

U afrova dhe te thashe dy fjale:TI PORDHE!!!


 :D :D ;D :D ;D :D :D ;D ;D :D :D
Shetita Evropen, shetita Azine, gjer tek Molle e Kuqe vajta gjer ne Kine. Sa tutje me tutje, sa large e me shume dhe atje ku piqej buka mu ne kume, dhe me re te bardha mora e dhashe po si Vloren ne qytet nuk pashe.Vloren edhe Vloren thelb e kam ne zemer.Diten e kam drite, naten e kam enderr!

Jashtë Linjë WiLD-CHeRRy

 • *~* $MiRNoFF-GaL *~* VLoNJaTe
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2689
 • Popullariteti: 4
 • MJaLTë & LiMoN
Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
« Pergjigju #63 Me: Tetor 06, 2007, 03:52:10 PD »
10 lekshja

Na ishte njehere nje vajze dhe kishte nje boyfriend nga gjirokastra ,vete ajo ishte nga korca. Nje dite babai i vajzes e mori vesh dhe i thote cupes mos dil me nga shpia dhe vajza i thote te dashurit, sdal dote me po hajde ti te shpia ime se babin e kam ne pune ,mire i thote ai. do hedhe 10 leke nga dritaria qe te vish ok?-mire thote djali. Erdhi e nesermja vajza e hodhi lekun po djali svinte larte,rrinte se ca kerkonte poshte dritares... hajde larte ore tha vajza , po prite moj e uruar tha djali se po gjej lekun, ehuu po une e terhoqa prape me litar nga lart.
Shetita Evropen, shetita Azine, gjer tek Molle e Kuqe vajta gjer ne Kine. Sa tutje me tutje, sa large e me shume dhe atje ku piqej buka mu ne kume, dhe me re te bardha mora e dhashe po si Vloren ne qytet nuk pashe.Vloren edhe Vloren thelb e kam ne zemer.Diten e kam drite, naten e kam enderr!

Jashtë Linjë WiLD-CHeRRy

 • *~* $MiRNoFF-GaL *~* VLoNJaTe
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2689
 • Popullariteti: 4
 • MJaLTë & LiMoN
Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
« Pergjigju #64 Me: Tetor 06, 2007, 03:56:42 PD »
Plaku dhe vajza

Nje dit ne autobuz hypen nje plaku dhe zer vend,mbas pak stacionesh hypen nje vajze, por autobuzi ishte mbushur plot dhe vende skishte, pran vajzes ishin disa djem qe filluan ta ngacmonin dhe plaku i thot vajzes qe ulu ne prerin tim qe mos te ngacmojne, floket e vajzes prekin ne fytyren e plakut dhe plaku degjon nje arome te kendeshme dhe e pyet vajzen, mos je gje parukjere, po pergjigjet vajza, po nga e gjete po ja pergjigjrt plaku, ke nje arome te mire tek floket, mbas pak vajza pyet plakun, po ti xhaxha mos ke punuar gje mekanik kur ke qene i ri, po pergjigjet plaku po nga e gjete po ja pergjigjet vajza, se ky kriku jot ngenka mire.
Shetita Evropen, shetita Azine, gjer tek Molle e Kuqe vajta gjer ne Kine. Sa tutje me tutje, sa large e me shume dhe atje ku piqej buka mu ne kume, dhe me re te bardha mora e dhashe po si Vloren ne qytet nuk pashe.Vloren edhe Vloren thelb e kam ne zemer.Diten e kam drite, naten e kam enderr!

Jashtë Linjë WiLD-CHeRRy

 • *~* $MiRNoFF-GaL *~* VLoNJaTe
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2689
 • Popullariteti: 4
 • MJaLTë & LiMoN
Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
« Pergjigju #65 Me: Tetor 06, 2007, 04:02:58 PD »
Xhaja

Nje xhaje ishte ulur ne nje stol dhe po pinte duhan
 rreth tij vajten tre cuna te ri dhe i thone xhajes:
- xhajo sa bejne nje edhe nje?
- xhaja dy
-keta te hyfte ky ,dhe talleshin me xhajen.
-xhaja u thote djema more te keqen sa bejne dy?
-edhe dy keta thone eh... po kater o xhaje
-po u hyfte ky bre djema
-eeeeh po nuk shkon o xhaje
-po me te shtytur or djema.
Shetita Evropen, shetita Azine, gjer tek Molle e Kuqe vajta gjer ne Kine. Sa tutje me tutje, sa large e me shume dhe atje ku piqej buka mu ne kume, dhe me re te bardha mora e dhashe po si Vloren ne qytet nuk pashe.Vloren edhe Vloren thelb e kam ne zemer.Diten e kam drite, naten e kam enderr!

Jashtë Linjë Belle_Fleur

 • ღ La DoUcE ღ
 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 466
 • Popullariteti: 2
 • ღ ~*~ ღ PuRe PoIsOn ღ ~*~ ღ
Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
« Pergjigju #66 Me: Tetor 06, 2007, 01:09:22 MD »
Ta zeme se ne maje te nje gradacelli ndodhet nje gjerman dhe atij i thuhet:"Per kombin ,per Gjermanin hidhu poshte"-Cfar do beje ai?,,,me siguri do hidhet,gjermanet vdesin per kombin e tyre
---------------------
Ta zeme se Japonezi eshte ne maje te gradacellit dhe i thuhet:"Hidhu poshte se eshte urdher"-Cfar do beje ai?,,,me siguri do hidhet,Japonezet lejn koken per te zbatuar urdherat
--------------------
I thuhet shqiptaret:"Mos kerce poshte,se eshte e ndaluar"-Cfar do beje ai?,,,me siguri do hidhet.Shqiptari vdes po se theu rregullen,,
ღ Te Dua Kur S'te Dua, Te Dua Kur Te Dua ღ

Jashtë Linjë Belle_Fleur

 • ღ La DoUcE ღ
 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 466
 • Popullariteti: 2
 • ღ ~*~ ღ PuRe PoIsOn ღ ~*~ ღ
Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
« Pergjigju #67 Me: Tetor 06, 2007, 01:10:17 MD »
Alo, shtepia Beqiri, eshte zoti Beqiri ne shtepi?
- Jo, babi nuk eshte ne shtepi.
- Po zonja Beqiri?
- As mami nuk eshte ne shtepi. jam vetem me motren.
- Atehere me kalo motren te lutem.
Pak disa minutash ne pritje, vajza kthehet tek telefoni.
- Zoteri, me vjen keq po nuk mund te te kaloj motren, provova deri tani dhe nuk e nxjerr dot nga djepi.......
ღ Te Dua Kur S'te Dua, Te Dua Kur Te Dua ღ

Jashtë Linjë Belle_Fleur

 • ღ La DoUcE ღ
 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 466
 • Popullariteti: 2
 • ღ ~*~ ღ PuRe PoIsOn ღ ~*~ ღ
Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
« Pergjigju #68 Me: Tetor 06, 2007, 01:11:54 MD »
Nje mengjes Lepurit i mbushet mendja me dale per vrap.Duke vrapuar rruges shikon Dhelpren duke pire hashash, dhe i thote :
Po c'ben moj Dhelper ne te mbajme per me te zgjuaren ti na pi hashash ! lere ate dhe ec dalim per vrap.
I mbushet mendja dhe Dhelpres e bashke em Lepurin duke vrapuar shofin Ujkun duke pi "Te Kuqe" dhe i thote lepuri:
Ca ben o Ujk si je degjeneru kshu tu pi te kuqe ec mer bojme vrap !

I mbushet mendja dhe Ujkut e te tre duke vrapuar kur shohin Ariun duke pi Ekstazi i thote lepuri :
Ca ben o Ari ec o vlla me ne te bejme vrap se le name !
Dhe te katert duke vrapuar kur shofin Luanin duke pi Kokaine i thote Lepuri :
Po ca ben O mbreti Yne ca je tu pi kshu ec o vlla me ne bejme vrap !
Vihet ne seder dhe Luani dhe te 5-te dalin duke vrapuar , pasi bejne ca vrap tak ndalon Luani dhe i thote Ujku:
Mbreti Yne u lodhe bejme pak pushim ? i thote Luani :
PO CA U LODHA MER SE NA HUTUAT I FUT 2-3 DOPJO LEPRI ME MJES E DO ME NXJERR PIJEN PO NE PSE DUHET ME BO VRAP
ღ Te Dua Kur S'te Dua, Te Dua Kur Te Dua ღ

Jashtë Linjë Belle_Fleur

 • ღ La DoUcE ღ
 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 466
 • Popullariteti: 2
 • ღ ~*~ ღ PuRe PoIsOn ღ ~*~ ღ
Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
« Pergjigju #69 Me: Tetor 06, 2007, 01:12:07 MD »
nji fshatar(francez) shkon e viziton kushrinin ne qytet.kushrini me e prit sa ma mir e con ne nji restorant klasi per dark, ku specialitet i dites ishin kermijt.normalisht porosisin 2 porcione.i ftuari,ne siklet se s'dinte si me i hanger,i thot kushrinit:si hahen?
merr kermillin nga ana e hapur edhe thith sa te mundesh,i thot.pas disa provash kushrini fshatar dorzohet dhe kushrini tjeter ia merr kermillin per doret e i thot:kshtu bahet!kur merr me e fut ne goj sheh kermillin qe mbahej te guacka me dy durt edhe i kenaqur thrriste:THITHE...THITHE...
ღ Te Dua Kur S'te Dua, Te Dua Kur Te Dua ღ

Jashtë Linjë Belle_Fleur

 • ღ La DoUcE ღ
 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 466
 • Popullariteti: 2
 • ღ ~*~ ღ PuRe PoIsOn ღ ~*~ ღ
Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
« Pergjigju #70 Me: Tetor 06, 2007, 01:13:20 MD »
Nje here nje burre kish blere nje unaze floriri dhe donte te deftehej. Shkon te nje kasap te bleje mish dhe, duke zgjatur gishtin me unaze, i tha kasapit:
Preme dy oke mish, po ketu tek them une.
-Kur kasapi matej t'ja priste, ky e luante gishtin me unaze ne nje vend tjeter te mishit, gjersa kasapi i pa unazen dhe i tha:
-Me shendet unazen, sa te bukur e paske!
Ateher ai burri i tha:
-Pri ku te duash nashti!
ღ Te Dua Kur S'te Dua, Te Dua Kur Te Dua ღ

Jashtë Linjë WiLD-CHeRRy

 • *~* $MiRNoFF-GaL *~* VLoNJaTe
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2689
 • Popullariteti: 4
 • MJaLTë & LiMoN
Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
« Pergjigju #71 Me: Tetor 07, 2007, 06:47:26 PD »
Plaku i Vitit te Ri.

-O Xhaje...
-O mor ooo...
- Ca te solli Plaku per Vitin e Ri ?
-Xhajes i solli dy topa dhe nje borie  :D :D :D
Shetita Evropen, shetita Azine, gjer tek Molle e Kuqe vajta gjer ne Kine. Sa tutje me tutje, sa large e me shume dhe atje ku piqej buka mu ne kume, dhe me re te bardha mora e dhashe po si Vloren ne qytet nuk pashe.Vloren edhe Vloren thelb e kam ne zemer.Diten e kam drite, naten e kam enderr!

Jashtë Linjë BERATSI_NL

 • Traktorist
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 6196
 • Popullariteti: 45
Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
« Pergjigju #72 Me: Tetor 08, 2007, 05:21:30 MD »
Polici
Na ishte njer nje pulic rrugor dhe aty ishte duke kaluar nje grua per nga ana tjeter e rruges ,kur kalon nje makin aty me shpejtesi dhe polici hidhet dhe e shpeton gruan.
Gruaja i thot policit tani qe me shpetove jeten cfare do qe te jap , polici i thot asgj une thjesht isha ne krye te detyres dhe bera detyren , po jo i thot ajo gruaja une do te jap dicka ty dhe i thot hajde mbrapa meje dhe e con ne nje pyll aty afer.
Fillon ajo gruaja te xhvishet aty ne pyll dhe kur harrin per te hequr sutinat i thot polici vishu vishu se sme bejn


Eshte me fat djali qe eshte dashuria e pare e nje vajze por me me fat vajza qe eshte dashuria e fundit e nje djali :D

Jashtë Linjë BERATSI_NL

 • Traktorist
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 6196
 • Popullariteti: 45
Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
« Pergjigju #73 Me: Tetor 09, 2007, 03:42:38 MD »
ishte njer ne burr i martuar qe sa her qe ikte ky ne pune dhe kthehesh per ne shtepi gruaja i thoshte qe gjeta 100-150 euro .
Burri e pyet gruan po si i gjen keshtu leket ti po ja tha ajo as une vet se di sa hap deren i gjej ne mberdhe leket .
Mbas disa kohesh takon nje shok burri dhe i thot po me habit dicka se sa her qe iki une ne pune dhe kthehem nga puna gruaja ime gjen ne obor 100-150 euro , ndersa une nje pal brek qe gjeta ne shtepi dhe ato nuk me benin.


Eshte me fat djali qe eshte dashuria e pare e nje vajze por me me fat vajza qe eshte dashuria e fundit e nje djali :D

Jashtë Linjë WiLD-CHeRRy

 • *~* $MiRNoFF-GaL *~* VLoNJaTe
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2689
 • Popullariteti: 4
 • MJaLTë & LiMoN
Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
« Pergjigju #74 Me: Tetor 09, 2007, 10:28:19 MD »
Nja cun i vogel e pyet babain:

"Babi, sa kushton qe te martohesh?"

Babai:"Nuk e di bir, akoma po paguaj per te"
;D
Shetita Evropen, shetita Azine, gjer tek Molle e Kuqe vajta gjer ne Kine. Sa tutje me tutje, sa large e me shume dhe atje ku piqej buka mu ne kume, dhe me re te bardha mora e dhashe po si Vloren ne qytet nuk pashe.Vloren edhe Vloren thelb e kam ne zemer.Diten e kam drite, naten e kam enderr!