Autori Tema: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...  (Lexuar 216145 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë era

 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 599
 • Popullariteti: -2
 • me ruaj kur t me gjesh,qe t me kesh kur t me duash
  • TINGUJ ZEMRE
Humor!
« Pergjigju #45 Me: Shtator 24, 2007, 04:06:41 PD »
Gruaja:: i dashur pas nje jave eshte 5 vjetori marteses tone,, Cfare do me dhurosh? Burri:: Per 5 vjetorin kam vendosur te te coj ne Australi. Vertet thote gruaja e gezuar??? Po per 10 vjetorin i dashur a ke menduar?? Po patjeter qe e kam menduar thote burri -- Per 10 vjetorin do vij te te marr... ;D
L'amore non deve implorare e nemmeno pretendere,
l'amore deve avere la forza di diventare certezza dentro di sé.
Allora non è più trascinato, ma trascina.

Jashtë Linjë shqiptarja

 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 345
 • Popullariteti: 1
Humor!
« Pergjigju #46 Me: Shtator 27, 2007, 02:39:20 PD »
Teksas
Jemi ne teksas. Nje pistoler futet ne nje sallon i armatosur deri ne dhemb. Duke u mbeshtetur
me kurriz nga banaku thote: "Nese ka ndonje qe do te matet me mua, te dale perpara..." Ne
kete kohe nga fundi i lokalit del nje burre sa nje dollap dhe duke qendruar perpara i thote:
"Une dua te matem me ty"- Mire i thote pistoleri dhe kthehet nga kamarieri e i thote: "Ma sill
nje meter!"
hahahahhahahahhaahhahahah te mart dreqi ty mi hahaha  ;D ;Dshum funny ishte lol

Jashtë Linjë shqiptarja

 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 345
 • Popullariteti: 1
Humor!
« Pergjigju #47 Me: Shtator 27, 2007, 02:40:05 PD »
Gruaja i thote burrit:: I dashur sot mbushim nje vit nga dita kur jemi martuar. Do therim nje pule per darke? Burri::E c.faj ka pula? Ai qe do therur eshte vellai yt se ai na prezantoi ne te dy.
hahahhahhahahhahahahhahahahhahahahhahahahahahhahahahahahhahahaha
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Jashtë Linjë WiLD-CHeRRy

 • *~* $MiRNoFF-GaL *~* VLoNJaTe
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2689
 • Popullariteti: 4
 • MJaLTë & LiMoN
Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
« Pergjigju #48 Me: Shtator 29, 2007, 04:43:21 PD »
Veshja


Ne shtepi, gjate ngrenies se darkes, gruaja e pyet burrin qe kishte drejtor:

-Degjova se te ka ardhur nje sekretare e re?

- Po, e re

-Po si eshte ajo?

-E zakonshme.

-E bukur?

-Grua si te tjerat.

-Po me thuaj te pakten, si vishet?

-O, ooo vishet shume shpejt!
Shetita Evropen, shetita Azine, gjer tek Molle e Kuqe vajta gjer ne Kine. Sa tutje me tutje, sa large e me shume dhe atje ku piqej buka mu ne kume, dhe me re te bardha mora e dhashe po si Vloren ne qytet nuk pashe.Vloren edhe Vloren thelb e kam ne zemer.Diten e kam drite, naten e kam enderr!

Jashtë Linjë WiLD-CHeRRy

 • *~* $MiRNoFF-GaL *~* VLoNJaTe
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2689
 • Popullariteti: 4
 • MJaLTë & LiMoN
Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
« Pergjigju #49 Me: Shtator 29, 2007, 04:49:56 PD »
Nena keshillon Vajzen.

Nje dite nena i thote te bijes: "Vajza ime ti po ritesh dhe po behesh vajze seksi,
por nga nena jote vetem dy keshilla mbaj mend:
1.Kur nje djale te prek bythet thuaj, MOS
2.Ndersa kur te prek cicat thuaj, NDALO"

Athere vajza pergjigjet: "Po mami e di, ma ke perseritur shume here
prandaj kur ai me preku buthen dhe cicat, une i thashe, MOS NDALO".
Shetita Evropen, shetita Azine, gjer tek Molle e Kuqe vajta gjer ne Kine. Sa tutje me tutje, sa large e me shume dhe atje ku piqej buka mu ne kume, dhe me re te bardha mora e dhashe po si Vloren ne qytet nuk pashe.Vloren edhe Vloren thelb e kam ne zemer.Diten e kam drite, naten e kam enderr!

Jashtë Linjë WiLD-CHeRRy

 • *~* $MiRNoFF-GaL *~* VLoNJaTe
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2689
 • Popullariteti: 4
 • MJaLTë & LiMoN
Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
« Pergjigju #50 Me: Tetor 02, 2007, 02:17:51 PD »
Pasqyra


Ne kohen kur njerzit nuk ishin perballuar me pasqyren, njeri
shef nje te tille ne nje dyqan, i afrohet por nuk e kupton
qe ishte vete ai dhe thote:
- Cne fotografia e tim eti ne dyqan? Po e blej dhe ta kem ne shtepi.
E fut ne nje thes dhe niset per ne shtepi.
E pyet nusja ca kishte ne kete thes
Ky i thote se eshte fotografia e babit
Kur hap thesin nusja bertet:
- Uuuuuuuaaaaaaaa po c'eshte kjo kurve qe ke sjelle ne shtepi ore?
(kishte pare veten ne pasqyre nusja ;) )
Aty vjen vjera e nuses dhe shikon shikon se c'po ndodh dhe i thote nuses:
- He moj se k*urve plake qenka. (Kishte pare veten vjera ;) )

(Qeshni kur t'iu qeshet  :D )
Shetita Evropen, shetita Azine, gjer tek Molle e Kuqe vajta gjer ne Kine. Sa tutje me tutje, sa large e me shume dhe atje ku piqej buka mu ne kume, dhe me re te bardha mora e dhashe po si Vloren ne qytet nuk pashe.Vloren edhe Vloren thelb e kam ne zemer.Diten e kam drite, naten e kam enderr!

Jashtë Linjë Angel_Girl

 • Rob zoti
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 22762
 • Popullariteti: 334
 • Wear a smile ~~ one size fits all.
Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
« Pergjigju #51 Me: Tetor 04, 2007, 07:34:51 MD »
Nje cift i ri nuk benin dot femije dhe shkuan te gjinekologu.
gjinekologu:Cfare beni en darke?
Cifti:hame buke,shikojme televizorin dhe pastaj fleme gjume
GJ:Po en mengjes?
C: Zgjuhemi, hame buke dhe secili iken en pune
GJ: Po mbas pune?
C:Ulemi en divan dhe bejme muhabet
Gjinekologu i thote femres te zhvishet dhe shtrihet en krevat dhe bene dashuri em te ne sy te burrit,i cili nuk thote asgje.
Keshtu behen femijet- i thote doktori mbasi
mbaron.
Faleminderit shume doktor- i thote cifti dhe largohen.Pasi dolen burrit i erdhen mendet dhe kthehet prape dhe pyet doktorin:Doktor, duhet te vijme prape ketu apo vjen ti te shtepia?
I'm selfish, impatient and a little insecure. I make mistakes, I am out of control and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best.

Jashtë Linjë Angel_Girl

 • Rob zoti
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 22762
 • Popullariteti: 334
 • Wear a smile ~~ one size fits all.
Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
« Pergjigju #52 Me: Tetor 04, 2007, 07:36:25 MD »
sa bejne 5+5??...pyet mesuesja Tinin...

Tini---i numeron me gishta....10 zysh....

mesuesja e pa...dhe i thote....Tini futi duart ne xhepa....tani sa bejne...5+5??

Tini----11 zysh
I'm selfish, impatient and a little insecure. I make mistakes, I am out of control and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best.

Jashtë Linjë Angel_Girl

 • Rob zoti
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 22762
 • Popullariteti: 334
 • Wear a smile ~~ one size fits all.
Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
« Pergjigju #53 Me: Tetor 04, 2007, 07:38:12 MD »
Nje burre po dilte nga nje dyqan qe kishte blere kafen e mengjesit
dhe aty pa nje radhe te gjate njerezish qe po drejtoheshin per ne varrezat prane .
Nje makine varrimi e zeze dhe 50 metra pas saj nje makine tjeter varrimi po e njejte me te paren .
Pas makines te dyte ishte nje burre qe po mbante nje litar ne te cilin kishte lidhur nje qen Pit Bull .
Pas burrit nje varg i gjate burrash te vene njeri pas tjetrit .
Ky u be kurioz dhe iu afrua burrit me qenin dhe e pyeti

"Funerali i kujt po behet ?"

"I gruas time ."

"Po ca i ndodhi "

"E sulmoi qeni dhe ajo vdiq "-iu pergjigj burri

"Po ne makinen tjeter kush eshte qe do varroset "-pyeti burri kurioz

"Eshte vjerra ime "-iu pergjigj burri me qenin ."Ajo po mundohej te shpetonte gruan time ,por iu versul qeni edhe asaj dhe vdiq edhe ajo "

"A mund te ta marr qenin hua ?"-e pyeti burri

"Mbaj radhen pas burrave te tjere "-iu pergjigj burri tjeter ! 
I'm selfish, impatient and a little insecure. I make mistakes, I am out of control and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best.

Jashtë Linjë Angel_Girl

 • Rob zoti
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 22762
 • Popullariteti: 334
 • Wear a smile ~~ one size fits all.
Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
« Pergjigju #54 Me: Tetor 04, 2007, 07:39:57 MD »
Qe larg e ndjeva aromen tende!

U afrova dhe te thashe dy fjale:TI PORDHE!!!
I'm selfish, impatient and a little insecure. I make mistakes, I am out of control and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best.

Jashtë Linjë Angel_Girl

 • Rob zoti
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 22762
 • Popullariteti: 334
 • Wear a smile ~~ one size fits all.
Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
« Pergjigju #55 Me: Tetor 04, 2007, 07:41:40 MD »
Na ishte nje vajze dhe kishte humbur shtepine . Dy djem i thone te hipi ne peme

(sepse kto donin ti shihnin breket) dhe vajza hipi e gjeti shtepine dhe me vone shkoji ne

shtepi . mamaja po e priste pasi vajza i tregoi per djemte qe e ndihmuan mamaja i tha ta

kane futur sepse donin te te shikonin breket. 

vajza : jo ma une ja kam futur atyre spse une s kisha breke.
I'm selfish, impatient and a little insecure. I make mistakes, I am out of control and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best.

Jashtë Linjë Belle_Fleur

 • ღ La DoUcE ღ
 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 466
 • Popullariteti: 2
 • ღ ~*~ ღ PuRe PoIsOn ღ ~*~ ღ
Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
« Pergjigju #56 Me: Tetor 04, 2007, 08:33:04 MD »
Ne klase mesuesja pyet nxenesit :
-Ne nj? peme jane 5 zogj.nj? gjahtar qellon me ?ifte dhe vret 3 zogj.Sa zogj mbeten ne peme?
-2 zogj mesuese ,pergjigjet nj? nxenes
-Bravo e gjete thote mesuesja
nj? nxenes tjeter ngrihet dhe e kundershton :
-Ne peme nuk mbeti asnj? zog mesuese se u tremben nga zhurma Mesuesja e v?n? ne pozite mendohet pak dhe i thote: bravo me p?lqen llogjika q? perdor.
Po ky nxenes thote:
-Ta them edhe une nj? probleme mesuese?
-Thuaje ia kthen mesuesja
-Jane 3 femra duke ngrene akullore,e para e lepin me majen e gjuhes e dyta me gjith? gjuhen dhe e treta e fut akullore ne goje, cila nga keto te treja ?sht? e martuar?
-Ajo q? e fut te gjith? akulloren ne goje -thote mesuesja
Jo mesuese, ajo q? ka unaze te gishti, por gjithsesi me p?lqen llogjika q? ndjek
ღ Te Dua Kur S'te Dua, Te Dua Kur Te Dua ღ

Jashtë Linjë Belle_Fleur

 • ღ La DoUcE ღ
 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 466
 • Popullariteti: 2
 • ღ ~*~ ღ PuRe PoIsOn ღ ~*~ ღ
Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
« Pergjigju #57 Me: Tetor 04, 2007, 08:34:38 MD »
Jezusi i thote zotit q? dua q? te shkoi ne Shqiperi dhe te provoi zemrat e te rinjve shqiptar.
Por zoti i thote q? mos shko atje sepse ?sht? shum vend i rrezikshem. por me ne fund Jezusi i mbush mendjen zotit dhe vjen ne shqiperi.

Duke ecur rruges Jezusi shikon nj? cun duke pir cigare dhe i thote:
A ma ble dhe mu nji paket.

Ik mle rehat i thote cuni me nerva.

Bo paska pas te drejt zoti q? tha shqiperia ?sht? vend i rrezikshem thote jezusi.

Me vone shikon nj? cun tjeter duke pir cigare. Dhe i thote, a ka munci me jep nj? cigare.

Cuni pergjigjet me nerva ik mos na caj trapin. Bo thote prap jezusi qeka shum keq ne shqiperi.

Me von jezusi shikon nj? cun tjeter duke pir cigare. Jezusi me ne fund tha po ja provoj edhe kti zemren dhe nuk po pyes mo.

A ka munci nj? te thithur i thote jezusi cunit.

Kerse ky cuni i droguar nga cigarja me drog i thote. Ta jap po do te boj dom p?r shendetin.

Nuk ka problem pergjigjet Jezusi. Sa i fut nj? te thithur jezusi dhe pastai i thote djalit.

Meqe me dhe nj? te thithur un po te them q? jam jezusi.

Ik mer pall i thote cuni at thash? q? te bon dom.
ღ Te Dua Kur S'te Dua, Te Dua Kur Te Dua ღ

Jashtë Linjë Belle_Fleur

 • ღ La DoUcE ღ
 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 466
 • Popullariteti: 2
 • ღ ~*~ ღ PuRe PoIsOn ღ ~*~ ღ
Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
« Pergjigju #58 Me: Tetor 04, 2007, 08:48:36 MD »
Ne ambjentet e nj? stacioni treni ne Itali

Emigranti 1 -_ Fratello, ke gje fuoco?
Emigranti 2 - Albaneze je ti mo?
Emigranti 1 - Po mo Albaneze jam? Po ti nga e_ kuptove?
Emigranti 2 - Po sembri nga rrobat, dhe nga italishtja q? me_ flet! Cope cope qenke.
Emigranti 1 - Avash me linguan banale! Se_ jam nga Vlora une, mos me fol mua kshu ti. Po ti ku_ rri?
Emigranti 2 - Une rri ne Peskara!
Emigranti 1 - He me te_ lumte jo, i hengsh e u fryfsh! Po ku rri ne Peskara, ne maje apo_ anash!
Emigranti 2 - Jo ore kolione jo, Peskara ?sht? qytet k?tu ne_ Itali.
Emigranti 1 - Ca thua? Me hoqe cervellon. Po mir?, po kur_ martohesh me ndonje nga ky qytet, si u thua krushqeve: Hajde se do vemi_ te marrim nusen
ne Peskara? Po pse shkulet nusja nga Peskara mo? Ama emer_ qyteti paska!
Emigranti 2 - Albanese injorant dhe banal_ qenke!
Emigranti 1 - Ej, amiko non scoppare la sorella alla_ conversazione se s'ka lezet! Kujdes!
Emigranti 2 - Bene bene se_ shaka po bej
Emigranti 1 - Po mir? ca lavoro ben ktej ti mo?_
Emigranti 2 - Une jam shites punoj ne_ supermercati_COOP!
Emigranti 1 - KOP? Edhe k?tu ne Itali? Ka ardhur_ Lulzim Basha me KOP-in? Ca thua?
Emigranti 2_ - COOOOOOP more, jane dyqane shume te medhaja supermerkata u thone
Emigranti 1 - Eeeeee, po k?t? thuaj se nuk e mora vesh ne_ fillim.
Emigranti 1 - Po mir?, ndonje p*tana italiana ke kapur se jane_ te mira keto?
Emigranti 2 - Banal, shume banal qenke. Une_ jam fidanzato me nj? italiane ka 3 vjet.
Emigranti 1 - Fidan_ Cato? Kush ?sht? ky Fidani mo? Nuk e njoh nga ?sht? ky?_Fierak?
Emigranti 2 - Finanzato o gomar, i fejuar me_ nje_ italiane.
Emigranti 1 - Eeeee, po fol o biancoporta se u_ beme lemsh po te trashgohesh e me krahe te lehte vet?m kujdes, se_ keto italiankat jane zuzare degjo mua ti
Emigranti 2 - Jo mor_ mik jo, si Karmella ime nuk ka!
Emigranti 1 - Karmela? Gruaja jote? Kshu_ e ka emrin?_ Po mos ?sht? nga Peskara kjo? Oboboboo,_Karmerla nga Peskara, o te pifsha dolline une ty ore. Nejse nejse ika_ se kam pune, devo aspetare i capelli!
Emigranti 2 - Ik ik,_  ciao
Emigranti 1 - Oreee (duke u larguar) emrin si e kishe nuk ka the!
Emigranti 2 - Karaman me quajne!
Emigranti 1 -_Oboboboo Karamani i martuar me Karmellen
nga Peskara u be_ nami.
ღ Te Dua Kur S'te Dua, Te Dua Kur Te Dua ღ

Jashtë Linjë Belle_Fleur

 • ღ La DoUcE ღ
 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 466
 • Popullariteti: 2
 • ღ ~*~ ღ PuRe PoIsOn ღ ~*~ ღ
Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
« Pergjigju #59 Me: Tetor 04, 2007, 08:49:19 MD »
Shkojne nj? cift tek nj? familje jevgjish me shume femije p?r te adoptuar njerin. Jevga fishkellen dhe te 18 mblidhen dhe vihen ne rresht. Cifti i afrohet me te voglit dhe pyesin te emen:
-A mund ta marrim k?t??
-Jo ate te lutem. Ai ?sht? me i vogli dhe e dua me shume.
- mir?..
Ecin me tej dhe ndalin para nj? vajz? te vogel:
- A ta marrim k?t??
- Mos ate ju lutem, ajo kendon me bukur nga te gjith? dhe me duhet.
Vazhdojne ata me zgjedhjen dhe ndalen para nj? femije tjeter:
- Ky na p?lqen, a ta marrim k?t??
- Jo, as ate ju lutem. Ai i bie shume bukur klarinetes.
Dhe arrijne tek me i madhi:
- Po k?t?? As k?t? nuk mund ta marrim?
- Jo, ate merreni se ai m?i ka bere gjith? keta te tjeret.
ღ Te Dua Kur S'te Dua, Te Dua Kur Te Dua ღ