Autori Tema: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...  (Lexuar 216159 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë Belle_Fleur

 • ღ La DoUcE ღ
 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 466
 • Popullariteti: 2
 • ღ ~*~ ღ PuRe PoIsOn ღ ~*~ ღ
Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
« Pergjigju #30 Me: Maj 31, 2007, 09:56:09 PD »
SHKON NJE DJALE TEK DOKTORI DHE I THOTE: DJALI: DOKTOR KAM PROBLEME ME ORGANET E MIA.

DOKTORI: CFARE TE SHQETESON?

DJALI: PO JA, ME KANE MARRE NGJYRE BLU.

DOKTORI: KE INFEKSION, PRANDAJ DUHET TE TA HEQIM NJEREN KOQE QE TE SHPETOSH TE TJETREN DHE PENISIN

DJALI: PO BEJ FEMIJE UNE PASTAJ?

DOKTORI: PA PROBLEM!

(pas nje jave prape)

DJALI: DOKTOR, PERSERI I NJEJTI PROBLEM!

DOKTORI: NUK KEMI SE C\'BEJME, DUHET TE TE HEQIM EDHE TJETREN QE TE SHPETOSH PENISIN

(pas dy javesh)

DJALI: DOKTOR ME DUKET PO TALLENI!A

DOKTORI: PO CFARE TE TE THEM UNE. QE TE SHPETOSH DUHET TE TA HEQIM EDHE PENISIN

(ne fund te muajit)

DJALI: DOKTOR, PO TANI NUK ME KE LENE AS KOQET AS PENISIN DHE NGJYRA BLU NUK PO ME HIQET.

DOKTORI: AHA TANI E KUPTOVA UNE. PO TI MOS U BEJ MERAK, TE LESHOJNE BOJEN XHINSET!!!
ღ Te Dua Kur S'te Dua, Te Dua Kur Te Dua ღ

Jashtë Linjë Belle_Fleur

 • ღ La DoUcE ღ
 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 466
 • Popullariteti: 2
 • ღ ~*~ ღ PuRe PoIsOn ღ ~*~ ღ
Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
« Pergjigju #31 Me: Maj 31, 2007, 09:57:22 PD »
Hypen nje burre ne tren dhe ulet per balle nje goce te re. Kjo po lexonte dhe nuk po i kushtonte vemendje burrit. Burri tani donte si e si te hynte ne muhabet dhe fillon e pyet:

Burri: Kohe e mire sot he?
Vajza(pa ngritur koken nga libri): Ja ashtu
Burri vazhdon: Sa eshte ora?
Vajza (prape pa ngritur koken pergjigjet): Nuk e di
Burri: Cfare po lexon?
Vajzes i terheq vemendjen pyetja dhe ngre syte nga libri.
Vajza: Po lexoj nje liber ne lidhje me seksin dhe racat e ndryshme
Burri: Ashtu he, interesante.
ღ Te Dua Kur S'te Dua, Te Dua Kur Te Dua ღ

Jashtë Linjë Belle_Fleur

 • ღ La DoUcE ღ
 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 466
 • Popullariteti: 2
 • ღ ~*~ ღ PuRe PoIsOn ღ ~*~ ღ
Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
« Pergjigju #32 Me: Maj 31, 2007, 09:59:15 PD »
Nje Goc u martua diten e diel si zakonisht. Dhe te Henen ne mengjes i thote te jemes, Mami- si tja bei per sote ne dark, ai do me kuptoi qe sjm e virgjer? Mami i thote, mos u merzit shpirt i mamit, merr nje kumbull dhe fute atje, dhe ai ska per te kuptuar gje fare. Dhe goca ashtu beri, merr nje kumbull ,koker- --madhe dhe e fut tek vendi. Erdhi darka dhe c\'do gje ne rregull, sipas planit te mamit. Mbasi mbaruan pune, Goca e nxori kumbullen nga vendi ku e kishte futur dhe e la siper komedines ne ane te krevatit. Kur ngrihet nusja ne mengjes shikon qe dhendri po hante kumbullen, dhe duke qare vete tek mami, dhe i thote! Mami ai e hengri kumbullen,dhe do semuret! Por mami i pergjigjet duke qeshur --- Mos qaj shpirt i mamit --BABI YT KA NGRENE NJE FTUA TE TERE DHE SE GJETI GJE----.
ღ Te Dua Kur S'te Dua, Te Dua Kur Te Dua ღ

Jashtë Linjë Belle_Fleur

 • ღ La DoUcE ღ
 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 466
 • Popullariteti: 2
 • ღ ~*~ ღ PuRe PoIsOn ღ ~*~ ღ
Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
« Pergjigju #33 Me: Maj 31, 2007, 10:00:48 PD »
Ne bulevardin e Tiranes nje xhaje qe po bente xhiro andej sheh nje burre qe po pinte uje te shatrivani, dhe i bertet nga larg.

-Mos pi uje aty se eshte i piset.

Burri ngre koken dhe e shikon i habitur.

Xhaja perseri: Mos pi uje se eshte helm.

Ai i pergjigjet- Une jo kuptoj, une grek.

Xhaja duke e qetesuar i thote- Jo, nuk thash gje po pije avash avash se eshte i ftoht.
ღ Te Dua Kur S'te Dua, Te Dua Kur Te Dua ღ

Jashtë Linjë ^AlBaAnGeL^

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 158
 • Popullariteti: -1
Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
« Pergjigju #34 Me: Maj 31, 2007, 05:14:08 MD »
Ishte nje fshatar dhe po martonte djalin e vete dhe beri nje dasem shume te mathe sic e kan zakon shqiptaret po kercente nusa dhe djali e pyete te jati
"Babi per se njerzit i hedhin para nuses vetem"
i jati skishte si ti thoshte dhe i tha djalit "po eshte dita e saj pastaj i hedhin parat asajt"
kure mbaroj dasma vajti djali me gjithe nusen te flite kure u ngri ne mengjes  djali i vajti te jatit dhe ti tha.....!!!!
"o babe mire e paskan njerzit qe i hedhin para  nuses se ja vleka me i hedh nuses para .......!!!!!!

Jashtë Linjë ^AlBaAnGeL^

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 158
 • Popullariteti: -1
Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
« Pergjigju #35 Me: Qershor 04, 2007, 06:23:18 MD »
Lepuri ishte duke mprehur dh?mb?t. Kalon ujku dhe e pyet
-"?far? po b?n o lepur"
-"Po mpreh dh?mb?t se dua t? ha luanin"-ia kthen lepuri.
Pas pak kalon ariu dhe e pyet. -"?far? po b?n o lepur?"-
-"Po mpreh dh?mb?t se dua ta ha luanin"-ia kthen lepuri.
M? pas kalon Luani rast?sisht dhe e pyet lepurin -"?far? po b?n o lepur?"-
-"Ja po mpreh dh?mb?t se flas ndonj?her? budalliqe" -ia kthen lepuri.

Jashtë Linjë ^AlBaAnGeL^

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 158
 • Popullariteti: -1
Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
« Pergjigju #36 Me: Qershor 04, 2007, 06:25:18 MD »
Ajo: Ti m? kujton oqeanin...
Ai: Ti do t? thuash se un? jam i pa p?rmbajtur dhe romantik?
Ajo: Jo jo,e kam fjal?n q? m? vjen p?r t? vjell? !


Jashtë Linjë Adi

 • Forca Juventus
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 10448
 • Popullariteti: 6
 • What Goes Around...Comes Around
  • PARKU RINIA
Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
« Pergjigju #37 Me: Qershor 07, 2007, 01:23:46 MD »
e pyet gruaja burrin,
sa here me ke tradhetuar?
nje here i thote burri,me gruan e komandantit..
po ti,e pyet burri gruan??
une dy here i thote gruaja..
me komandantin,dhe gjithe ushtrineeeJashtë Linjë Angel_Girl

 • Rob zoti
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 22762
 • Popullariteti: 334
 • Wear a smile ~~ one size fits all.
Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
« Pergjigju #38 Me: Korrik 09, 2007, 06:12:07 MD »
N? Bar..
Nj? tip tep?r i turpsh?m futet n? nj? bar dhe shikon nj? grua tep?r t? bukur q? po pinte e vetmuar. Pasi mendohet nj? or? t? t?r? se si do ti afrohej, m? n? fund e merr guximin dhe i afrohet duke i th?n?:
- mmm.. do t? kishe problem n?se flisnim ndopak?
Ajo p?rgjigjet me zerin m? t? lart? q? kishte:
- JO ! NUK DO TE FLEME BASHKE SONTE !
T? gjithe kthejn? kok?n dhe v?shtrojn? djalin qe ishte kuqur nga turpi.
Pas pak or?sh gruaja i afrohet djaloshit dhe i thot?:
- M? fal n?se t? ofendova. A di jam nx?n?se n? psikologji dhe doja t? provoja se si reagojn? njer?zit kur gjenden n? pozit? t? v?shtir?.. e di.. kur gjenden n? momente q? i turp?rojn?..
Dhe djaloshi me sa z? kishte mund?si t? b?rtiste i p?rgjigjet:
- CFAR? N?NKUPTON KUR THUA ME 50 EURO ?!
   
I'm selfish, impatient and a little insecure. I make mistakes, I am out of control and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best.

Jashtë Linjë Linna

 • i/e sapoardhur
 • *
 • Postime: 6
 • Popullariteti: 0
Humor!
« Pergjigju #39 Me: Gusht 23, 2007, 10:59:46 PD »
Papagalli

Zonja Halime do te bleje nje papagall. Shkon ne dyqanin e kafsheve dhe sheh ne kafaz dy
papagajt e fundit. Zonja Halime i drejtohet shitesit dhe i thote ua kete papagallin ketu!
Shitesi i thote:-Nuk mund ta jap vetem njerin...-Po pse?,-pyet zonja Halime.- Sepse njeri flet
anglisht e tjetri eshte perkthyes.

Jashtë Linjë Linna

 • i/e sapoardhur
 • *
 • Postime: 6
 • Popullariteti: 0
Humor!
« Pergjigju #40 Me: Gusht 23, 2007, 11:00:24 PD »
Nena
Djaloshi qe u kthye nga mergimi nena e pyeti: Me ?ka erdhe biri ime Me aeroplan, u pergjigj djali.
Uh mjeret ne, s`kemi ku ta parkojme.

Jashtë Linjë Linna

 • i/e sapoardhur
 • *
 • Postime: 6
 • Popullariteti: 0
Humor!
« Pergjigju #41 Me: Gusht 23, 2007, 11:01:01 PD »
Teksas
Jemi ne teksas. Nje pistoler futet ne nje sallon i armatosur deri ne dhemb. Duke u mbeshtetur
me kurriz nga banaku thote: "Nese ka ndonje qe do te matet me mua, te dale perpara..." Ne
kete kohe nga fundi i lokalit del nje burre sa nje dollap dhe duke qendruar perpara i thote:
"Une dua te matem me ty"- Mire i thote pistoleri dhe kthehet nga kamarieri e i thote: "Ma sill
nje meter!"

Jashtë Linjë WiLD-CHeRRy

 • *~* $MiRNoFF-GaL *~* VLoNJaTe
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2689
 • Popullariteti: 4
 • MJaLTë & LiMoN
Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
« Pergjigju #42 Me: Gusht 25, 2007, 06:18:26 PD »
Maloku

Na u martua nje malok dhe ben dasem te madhe. Ne mbremje shkojn te flene cifti. Buri nuk i ben gje nuses naten e pare, e nejse nuk thote gje nusja, mendoj mos buri ishte paqejf. Vjen nata e dyte maloku po prap gjum, nata e 3-te e me radhe. U bene pothuaj nje jave keshtu. Nusja e shkrete s'dinte c'te bente. Vete dhe i tregon te vjeres hallin qe e kishte zene. Vjera shkon dhe i thote burit. Burri kap te birin dhe i thote: Pse se Q*** gruan ti mer bab"? Ja kthen maloku: "Po pse mer bab, Q***robt e shpis eeee".
Shetita Evropen, shetita Azine, gjer tek Molle e Kuqe vajta gjer ne Kine. Sa tutje me tutje, sa large e me shume dhe atje ku piqej buka mu ne kume, dhe me re te bardha mora e dhashe po si Vloren ne qytet nuk pashe.Vloren edhe Vloren thelb e kam ne zemer.Diten e kam drite, naten e kam enderr!

CaSaNoVa

 • Vizitor
Barsaletat qe na pelqejne me teper!...
« Pergjigju #43 Me: Gusht 28, 2007, 04:15:46 MD »
Ngjarje e vertet:
Ne shkoder asht nje polic trafiku qe shpesh rrin pishem!!!!(Meti)Nje dite para universitetit ndal nje makine por ne te ishte nje hoxhe!!!!Polici e shef dhe i thote:Me fal zotni po me kete vjeshje qe ke ba ti,sesban je deshem!!!Hoxha ja kthen,allahu na rujt po ku ke pa hooxhe tu pi mar!!!Polici i thote:kete e vertetojme fill!!Fryji pak ktu kti pipit!!!Hoxha i thote:Nuk mundem me fut ashti gjanash ne goje se asht gjynah!!!!Polici e merr pipin dhe e fryn vete per me i diftu se si bahet!!!PO kur e nxjerr prej gojet i thet hoxhes!!!Po ti ja paske q! nanen tu pi mar burre edhe ban perdemek se ja!!!!!hahahahahahhahahahahahahaah

Jashtë Linjë era

 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 599
 • Popullariteti: -2
 • me ruaj kur t me gjesh,qe t me kesh kur t me duash
  • TINGUJ ZEMRE
Humor!
« Pergjigju #44 Me: Shtator 24, 2007, 04:05:52 PD »
Gruaja i thote burrit:: I dashur sot mbushim nje vit nga dita kur jemi martuar. Do therim nje pule per darke? Burri::E c.faj ka pula? Ai qe do therur eshte vellai yt se ai na prezantoi ne te dy.
L'amore non deve implorare e nemmeno pretendere,
l'amore deve avere la forza di diventare certezza dentro di sé.
Allora non è più trascinato, ma trascina.