Autori Tema: Vargje per dashurine  (Lexuar 12386 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë Gogoli

 • Durim+Qetesi+Reflektim
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1617
 • Popullariteti: 137
 • Kerko,Meso,Puno
Vargje per dashurine
« Me: Mars 27, 2011, 08:23:05 MD »
Mare nga facebook...

Mos u largo nga Zemra nëse të
largohem nga sytë , mos thuaj
jeto nëse nuk jam fati yt!
vazhdo jeto vetëm , mos harro
sikur un që te desha as kund
mos kërko....


---------------------------------------------

Eshte gjithmonedikush qe te do......
edhe se nuk je perfekt....
edhe se nuk di çdo pergjigje....
edhe se je konfuz...
edhe se nuk e ben dot dike te ndihet mire...
edhe se nuk e ben dot veten tende te ndihesh mire...
edhe se ke beregabime...
edhe se nuk di kush do behesh...
edhe se ke shume turp...
edhe se nuk ke shpresa...
edhe se ke frike...
edhe se ndiheshi vetem...
edhe se po jeton nje periudh te veshtire...
edhe se nuk e ke gjetur vendintend...
edhe se nuk je krenar per veten tende...
edhe se asnjeri nuk te ka njohur mire perpara...
edhe se nuk di si te sillesh...
edhe se je i zhgenjyer...
edhe se nuk e pelqen veten...
edhe se nuk di me te qash...
Eshte gjithmonedikush qe te do......
edhe se ti nuk mendon keshtu...!!!
Edhe se mendon se keto fjale jane per dike tjeter dhe jo per ty!

-----------------------------------------------------------
Nese per ty kam qene dicka
ather perpiqu mos tme humbasesh
nese per ty kam qen gjithcka
perpiqu e dashur ne endrra tme shohesh
sepse tani distanca na ndan
rruge te pafundme ne horizontin
tani u hapen
ndose jemi afer jemi gjeografik isht
mijra kilometra na ndajn fatkeqesisht
por nese per ty sisha asgje
thjesht nje qenie njerzore eparendsishme ne kte jet mizore
athere ti mos me kujto

----------------------------------------------------------------
spo kalon sonte kjo nat...
sa e gjat qe po me duket
ku do te jesh, shpirt, ne kte cast
un nuk jam, shpirti me zhduket...

se me dogje shpirtin... kur ti ike..
lotet nga syt me ran si shi..
zemra me nuk ben tik-tak
kur zemren tende pran se ka...

ah, more GOCW.

sa te bukura fjalet qe thoje
sa te embla buzet e tua...
sa e brisht kjo dashuria
sa e hidhur largesia..
« Redaktimi i Fundit: Mars 27, 2011, 09:18:50 MD nga fili »

Do vij dimri dhe un s'do jem aty!Ti do bashkohesh me shiun dhe do qani te dy!

Jashtë Linjë Gogoli

 • Durim+Qetesi+Reflektim
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1617
 • Popullariteti: 137
 • Kerko,Meso,Puno
Vargje per dashurine
« Pergjigju #1 Me: Mars 27, 2011, 08:24:31 MD »
Deshiroj te te shoh me sy
te mos digjem ne mall per ty.
Si kur te isha rreze hene
do te hyja ne dhomen tende
vetem ta dish se sa te dua
sdo te jetosh as nje ore pa mua

-------------------------------------------
Hiqe mendjen nga
trishtimi,
harro çte shkaktoi zhgenjimi,
kerko te gjesh paqen e zemres,
nis jeten e kap fillin e shpreses.
Mos mendo per kohen qe shkoi,
mendo mesimin qe te mesoi.
Nese degjove zemren çte thonte
dikur,
sot bej sikur zemra per te nuk ka
rrahur kurre.
Largoje dhimbjen diku ku ti nuk e
ndjen me,
kape gjumin edhe nese mendon
se nuk te ze.
Mos u ushqe me kujtimet e te
shkuares,me lote,
perpiqu qe ndjenja e asaj
dashurie ta braktise kte bote.
Meqe ti braktise per taj te tij ate
njeri,
kujtohu qe ke para nje jete,nje
rini.
Mos e nenvlerso ate mundesi qe
te jep jeta,
kupto qe tani eshte e qarte e
verteta.
E nese gjithe universi te
kundervihet e jo per fajin tend,
ulu mes tij e gjej nje vend.
Analizo çdo hap qe do hedhesh
dhe te lutem *MENDO*,
TI JE NJERI I FORTE NE SFIDA,DO IA
DALESH *ME BESO

-----------------------------------------------
jeten nga e para do filloj
drogen me sdo ta provoj
cdo gje me kaq do perfundoj
njeri me sdo te lendoj

-----------------------------------------

Nese dikur per ty kam derdhur nje det me lot
sot te them qe nje oqean nuk ma kalon dot.
nese dikur te kam then te dua
sot te them qe dashuria ime per ty nuk ka te mbaruar.
nese dikur se kam vlersuar dashurin qe me dhe
sot te them e vuaj sikur te isha ne ferr.
nese dikur te kam then te dua shum
sot te them te dua edhe ne gjum.!

Do vij dimri dhe un s'do jem aty!Ti do bashkohesh me shiun dhe do qani te dy!

Jashtë Linjë Gogoli

 • Durim+Qetesi+Reflektim
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1617
 • Popullariteti: 137
 • Kerko,Meso,Puno
Vargje per dashurine
« Pergjigju #2 Me: Mars 27, 2011, 08:28:18 MD »
am shum i mërzitur
Syte..mu mbushën me lotë
kur më the e dashur
të të dua është e kotë!
Përse o shpirt kët Zemër e thyeve
e mbyte..! e mbyte nga malli
nga dashuria që kishte për ty
u dogj për së gjalli!
Ti ja mohove dashurinë..!
dhe e zhgënjeve...!
ajo vuajti për ty..! sepse të donte
por ti i the që nuk të meritonte!
Keshtu ajo u nis
u nis në një rrugë pa kthim
me mall dhe brengën në shpirt
që do e dashuroje një ditë!
-----------------------------------------

Të dashurosh është frikë
është frikë në ktë botë..!
sepse mund të të lëndojn
dhe po tu thy ajo zemër
kurr nuk e ngjit më dot!

-------------------------------------------
gjak me rrjedh zemra,
dhe ti je fajtore,
kot ste akuzoj,
se zemren ti ma more...
pse ti perfiton,
nga kjo dashuri,
un te them te dua,
me mua luan ti...
shpirtin shum ma vret,
mua kjo xhelozi,
ti e di shume mire,
zemren time e ke ti...
dhimbje te paana,
me shkaktove sot,
ike u largove,
me mua srrije dot...
ah kjo zemra ime,
sa shume qe ty te do,
bej nje sakrifice,
me mos me lendo.

-----------------------------------

sikur krahe te kisha,
ne qiell te fluturoja,
prane teje un te vija,
te ty un te qendroj...
por eshte thjesht deshire,
qe zoti sma ploteson,
sepse asnje se di,
sa shum ti me mungon....

Do vij dimri dhe un s'do jem aty!Ti do bashkohesh me shiun dhe do qani te dy!

Jashtë Linjë Gogoli

 • Durim+Qetesi+Reflektim
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1617
 • Popullariteti: 137
 • Kerko,Meso,Puno
Vargje per dashurine
« Pergjigju #3 Me: Mars 27, 2011, 10:42:24 MD »
Nen hijen e pemes rri e mendoj
nen driten e diellit shumgjera kuptoj
te thash te dua e te dashuroj
por nje gje skuptoj
pse dashurin time e more si loj
nje dhimbje kam ne shpirt
dhe kur sme eshte larguar
te doja si askush tjeter ne jet
te doja me tver8
ne rruge kur te takoj
do te tregoj sa shum te doshuroj
dhe kte dhimbje dot nk e largoj

Do vij dimri dhe un s'do jem aty!Ti do bashkohesh me shiun dhe do qani te dy!

Jashtë Linjë Kaprico

 • Durim,Qetesi,Reflektim
 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 364
 • Popullariteti: 6
 • Per te miren shpreso,per te keqen pergatitu!
Vargje per dashurine
« Pergjigju #4 Me: Qershor 14, 2011, 11:32:55 MD »
se do me hyje ne zemer
kurre se mendova
te njoha thjesht me emer
dhe emrin s'ta harrova
se di sa te dua, se di sa me do
se di sa me njeh mua, se di sa te njoh
s'di asgje per ty, asgje s'dua te di
te dua sic te shoh, te dua sic te njoh... te dua se je ti
Ne faljen e dashurise ji si dielli, ne miqesi behu si uji qe rrjedh, per te mbuluar te metat e te tjereve behu si nata, ne modesti ji si toka, ne prani te injorantit qendro i heshtur si libri, ne zemerim behu si i vdekuri. Sido qe te jesh, o duku sic je o behu sic dukesh.

Jashtë Linjë Kaprico

 • Durim,Qetesi,Reflektim
 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 364
 • Popullariteti: 6
 • Per te miren shpreso,per te keqen pergatitu!
Vargje per dashurine
« Pergjigju #5 Me: Qershor 14, 2011, 11:33:13 MD »
Seç më mblidhet një brengë në zemër
Seç më bëhet një grushtë lotësh në sy
Seç më dalin disa vegime
Seç më kujtohen ato ditë me ty
A mendon ndonjëherë si ndjehem?
Ç'jetë bëj, apo vuajtje unë kam
Apo ke të dashur tjetër
Dhe mua mënd, as që më mban!
Ne faljen e dashurise ji si dielli, ne miqesi behu si uji qe rrjedh, per te mbuluar te metat e te tjereve behu si nata, ne modesti ji si toka, ne prani te injorantit qendro i heshtur si libri, ne zemerim behu si i vdekuri. Sido qe te jesh, o duku sic je o behu sic dukesh.

Jashtë Linjë Kaprico

 • Durim,Qetesi,Reflektim
 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 364
 • Popullariteti: 6
 • Per te miren shpreso,per te keqen pergatitu!
Vargje per dashurine
« Pergjigju #6 Me: Qershor 14, 2011, 11:33:29 MD »
Une do te jem bashk me ty
si ne vuajtje, si ne dashuri
nuk te le une kurr ne vetmi
do te mbuloj me dashuri.

Edhe me mija pengesa ne rrug
dashuria ska ndalim
ti ke hyr dhe do te mbetesh
pergjithmon ne shpitin tim!!!
Ne faljen e dashurise ji si dielli, ne miqesi behu si uji qe rrjedh, per te mbuluar te metat e te tjereve behu si nata, ne modesti ji si toka, ne prani te injorantit qendro i heshtur si libri, ne zemerim behu si i vdekuri. Sido qe te jesh, o duku sic je o behu sic dukesh.

Jashtë Linjë Kaprico

 • Durim,Qetesi,Reflektim
 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 364
 • Popullariteti: 6
 • Per te miren shpreso,per te keqen pergatitu!
Vargje per dashurine
« Pergjigju #7 Me: Qershor 14, 2011, 11:33:59 MD »
Dashuria më futi në lojë
zemrën ma vrau
shpirtin ma lëndojë!
Unë gjithmonë të doja
por ti doje lojë
Me ndjenjat e mia ti luaje
zemrën ma lëndoje
se fjalën "Të Dua"
Ti se kuptoje !!
Ne faljen e dashurise ji si dielli, ne miqesi behu si uji qe rrjedh, per te mbuluar te metat e te tjereve behu si nata, ne modesti ji si toka, ne prani te injorantit qendro i heshtur si libri, ne zemerim behu si i vdekuri. Sido qe te jesh, o duku sic je o behu sic dukesh.

Jashtë Linjë Kaprico

 • Durim,Qetesi,Reflektim
 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 364
 • Popullariteti: 6
 • Per te miren shpreso,per te keqen pergatitu!
Vargje per dashurine
« Pergjigju #8 Me: Qershor 14, 2011, 11:34:17 MD »
Jam pak i mërzitur
E me lot ne sy
S'di a më dehu vera
A më dehe Ti!
I mora dy gota
...Dhe i mbusha plot
Njërën e piva verë
Tjetra ishte me lot!
A thua cila më dehu
Vera apo loti?
S'di të përcaktohem
Mundohem kot se koti..
Ne faljen e dashurise ji si dielli, ne miqesi behu si uji qe rrjedh, per te mbuluar te metat e te tjereve behu si nata, ne modesti ji si toka, ne prani te injorantit qendro i heshtur si libri, ne zemerim behu si i vdekuri. Sido qe te jesh, o duku sic je o behu sic dukesh.

Jashtë Linjë Kaprico

 • Durim,Qetesi,Reflektim
 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 364
 • Popullariteti: 6
 • Per te miren shpreso,per te keqen pergatitu!
Vargje per dashurine
« Pergjigju #9 Me: Qershor 14, 2011, 11:34:31 MD »
Sa të doja, ç'do fjalë ta besoja
Me një tjetër ti shkove, mua më harrove
Ëngjëlli im syshkruar sa shpejtë më ke harruar
Pse më mbajte me shpresa të kota
Kur doje që një tjetër të ish e jotja?
Vërtetë të dua, por ti s'je për mua
Qofsh i lumtur me atë që po shkon
Kështu ishte e shkruar
Ëngjëlli im i bekuar!!!
Ne faljen e dashurise ji si dielli, ne miqesi behu si uji qe rrjedh, per te mbuluar te metat e te tjereve behu si nata, ne modesti ji si toka, ne prani te injorantit qendro i heshtur si libri, ne zemerim behu si i vdekuri. Sido qe te jesh, o duku sic je o behu sic dukesh.

Jashtë Linjë Kaprico

 • Durim,Qetesi,Reflektim
 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 364
 • Popullariteti: 6
 • Per te miren shpreso,per te keqen pergatitu!
Vargje per dashurine
« Pergjigju #10 Me: Qershor 14, 2011, 11:34:47 MD »
Më ka marrë malli për buzëqeshjen tënde
Më ka marrë malli për sytë e tu
Më ka marrë malli për puthjet e ledhatimet e tua
Por do më marri malli më shumë
Atëherë kur më nuk do të shohë
E pastaj më shumë do të vuaj
Ne faljen e dashurise ji si dielli, ne miqesi behu si uji qe rrjedh, per te mbuluar te metat e te tjereve behu si nata, ne modesti ji si toka, ne prani te injorantit qendro i heshtur si libri, ne zemerim behu si i vdekuri. Sido qe te jesh, o duku sic je o behu sic dukesh.

Jashtë Linjë Kaprico

 • Durim,Qetesi,Reflektim
 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 364
 • Popullariteti: 6
 • Per te miren shpreso,per te keqen pergatitu!
Vargje per dashurine
« Pergjigju #11 Me: Qershor 14, 2011, 11:35:17 MD »
Sa shum jam munduar ty te te harroj,por cti bej zemres time qe vec per ty mendon,kur naten heret bie te fle,per ty nis e fantazoj,perfytyroj buzet e tua,tek me thon "te dua"me pelqen te enderroj,se ne enderr te shikoj,ti vec qesh nuk ledhaton,un hap syt ti s'egziston
Ne faljen e dashurise ji si dielli, ne miqesi behu si uji qe rrjedh, per te mbuluar te metat e te tjereve behu si nata, ne modesti ji si toka, ne prani te injorantit qendro i heshtur si libri, ne zemerim behu si i vdekuri. Sido qe te jesh, o duku sic je o behu sic dukesh.

Jashtë Linjë ☼ Bea ☼

 • Carpe_Diem
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14009
 • Popullariteti: 109
 • L'Onore e Il Rispetto ...!!!
Vargje per dashurine
« Pergjigju #12 Me: Qershor 14, 2011, 11:40:24 MD »
Sa shum jam munduar ty te te harroj,por cti bej zemres time qe vec per ty mendon,kur naten heret bie te fle,per ty nis e fantazoj,perfytyroj buzet e tua,tek me thon "te dua"me pelqen te enderroj,se ne enderr te shikoj,ti vec qesh nuk ledhaton,un hap syt ti s'egziston

Bravo kjo me e arrira  [smiley1]

Jashtë Linjë Kaprico

 • Durim,Qetesi,Reflektim
 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 364
 • Popullariteti: 6
 • Per te miren shpreso,per te keqen pergatitu!
Vargje per dashurine
« Pergjigju #13 Me: Qershor 14, 2011, 11:42:01 MD »
Se kam harruar...Kto jane te shkruara nga: Dibrony,Cuni I POezive,Tony!
Ne faljen e dashurise ji si dielli, ne miqesi behu si uji qe rrjedh, per te mbuluar te metat e te tjereve behu si nata, ne modesti ji si toka, ne prani te injorantit qendro i heshtur si libri, ne zemerim behu si i vdekuri. Sido qe te jesh, o duku sic je o behu sic dukesh.

Jashtë Linjë Kaprico

 • Durim,Qetesi,Reflektim
 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 364
 • Popullariteti: 6
 • Per te miren shpreso,per te keqen pergatitu!
Vargje per dashurine
« Pergjigju #14 Me: Qershor 21, 2011, 09:49:31 MD »
E di se te kam shoqe
E di se shok me ke
Por keshtu e beri Perendia
Ne mes nesh hyri dashurija
Ndoshta s`te pelqej
Ndoshta te nervozoj
Por ta them te drejten
SHUM TE DASHUROJ
Esht turp per mua
E di se gabova
Shoqen qe e pata
E DASHUROVA
Ne faljen e dashurise ji si dielli, ne miqesi behu si uji qe rrjedh, per te mbuluar te metat e te tjereve behu si nata, ne modesti ji si toka, ne prani te injorantit qendro i heshtur si libri, ne zemerim behu si i vdekuri. Sido qe te jesh, o duku sic je o behu sic dukesh.