Autori Tema: Sikur do vija per darke tek ti , cdo me gatuaje (pergatisje) ?  (Lexuar 64229 herë)

0 Anëtare dhe 2 Vizitore po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë ★ARIEL★

 • ★MADAME★BEST_MOM★
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 36240
 • Popullariteti: 436
Sikur do vija per darke tek ti , cdo me gatuaje (pergatisje) ?
« Pergjigju #45 Me: Tetor 19, 2008, 01:56:43 MD »
BAR MIU

:o  :o  :o KESHTU  I  PRET  MIQTE  TI  :D

Jashtë Linjë EDLIRA

 • 💗 AMINA 💗
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 19056
 • Popullariteti: 91
  • Radio-Alternation & Forumi i Bashkuar
Sikur do vija per darke tek ti , cdo me gatuaje (pergatisje) ?
« Pergjigju #46 Me: Tetor 19, 2008, 02:23:55 MD »
ku di gjo une....do mendoj dhe do beje...pilaf me mish... :P

Jashtë Linjë EDLIRA

 • 💗 AMINA 💗
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 19056
 • Popullariteti: 91
  • Radio-Alternation & Forumi i Bashkuar
Sikur do vija per darke tek ti , cdo me gatuaje (pergatisje) ?
« Pergjigju #47 Me: Tetor 19, 2008, 02:26:12 MD »
per  nje  mik  qe  vjen  per  here  te  pare,  bazohem  ke  tradicionalet.

mishi  qingjit  i  pjekur,
brinjet  e  qingjit  te mbushura  me  parmixhan (shume) piper, hudhra  dhe  majdanoz (speciale)
cipa  e  barkut  e  mbushur  me melcite  dhe  oriz dhe me  ereza,ka  nje  shije  fantastike per ata  qe  pijne  raki.
kordheza
pilaf me  lengun  e  qingjit  dhe  bajame
( per te gjitha  keto  jam  specialiste)

fergese ( e  qaj  fare)

qofte me mish  te  grire
qofte  patellxhanesh te mbushura me gjize
qofte patatesh
te shoqeruara me berxollat  e  qingjit me gjithe pjesen e brinjes mmmmmmmm :D

salce  kosi me arra  te  grira dhe pak pikante
salce pikante me kunguj dhe patellxhana

byrek  me  qumesht

kadaif ose bakllava

fruta  po  patet  fuqi  me  honger

pije - raki, vere te kuqe, schweppes ( qe te liroj  stomakun  ;D)
kur  te kem  kohe  do  ti  shkruaj  recetat  e  ketyre.


kurse  vete  si  familje  preferojme  kuzhinen  italiane  dhe  prodhime  deti.
se  me  kuzhinen  shqiptare  te  bie  barku  ne  toke :D :D
puppup si mami im.....boni gjithe ato gjona sa per nje dasme.... ;D

Jashtë Linjë EDLIRA

 • 💗 AMINA 💗
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 19056
 • Popullariteti: 91
  • Radio-Alternation & Forumi i Bashkuar
Sikur do vija per darke tek ti , cdo me gatuaje (pergatisje) ?
« Pergjigju #48 Me: Tetor 19, 2008, 02:26:57 MD »
sandwic 500leksh  :D
hahaah sa kam qesh....

Jashtë Linjë Adi

 • Forca Juventus
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 10448
 • Popullariteti: 6
 • What Goes Around...Comes Around
  • PARKU RINIA
Sikur do vija per darke tek ti , cdo me gatuaje (pergatisje) ?
« Pergjigju #49 Me: Tetor 19, 2008, 10:59:21 MD »
hamburger konviktoriJashtë Linjë anisa

 • TUJ TUJ TUJ CA TE DUSH TI THUJ ME MU MOS E LUJ....
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 7433
 • Popullariteti: 30
 • PURO DURRSAKE
Sikur do vija per darke tek ti , cdo me gatuaje (pergatisje) ?
« Pergjigju #50 Me: Tetor 19, 2008, 11:02:46 MD »
qysh qeka ky hamburger?
Sikur te ishin te gjithe njerzit ashtu sic duken,ndryshe do ishte...

Jashtë Linjë Adi

 • Forca Juventus
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 10448
 • Popullariteti: 6
 • What Goes Around...Comes Around
  • PARKU RINIA
Sikur do vija per darke tek ti , cdo me gatuaje (pergatisje) ?
« Pergjigju #51 Me: Tetor 19, 2008, 11:15:14 MD »
ty ta bej me helm se me ke thyer zemrenJashtë Linjë anisa

 • TUJ TUJ TUJ CA TE DUSH TI THUJ ME MU MOS E LUJ....
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 7433
 • Popullariteti: 30
 • PURO DURRSAKE
Sikur do vija per darke tek ti , cdo me gatuaje (pergatisje) ?
« Pergjigju #52 Me: Tetor 19, 2008, 11:16:12 MD »
SA I KEQ
Sikur te ishin te gjithe njerzit ashtu sic duken,ndryshe do ishte...

Jashtë Linjë Adi

 • Forca Juventus
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 10448
 • Popullariteti: 6
 • What Goes Around...Comes Around
  • PARKU RINIA
Sikur do vija per darke tek ti , cdo me gatuaje (pergatisje) ?
« Pergjigju #53 Me: Tetor 19, 2008, 11:17:41 MD »
po me dhimbset te harxhoj helmin per tyJashtë Linjë ★ARIEL★

 • ★MADAME★BEST_MOM★
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 36240
 • Popullariteti: 436
Sikur do vija per darke tek ti , cdo me gatuaje (pergatisje) ?
« Pergjigju #54 Me: Tetor 20, 2008, 12:06:58 PD »
TY  DO  T'BOJA  BALLAKUME  SE  I  QAJ  :D

Jashtë Linjë Adi

 • Forca Juventus
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 10448
 • Popullariteti: 6
 • What Goes Around...Comes Around
  • PARKU RINIA
Sikur do vija per darke tek ti , cdo me gatuaje (pergatisje) ?
« Pergjigju #55 Me: Tetor 20, 2008, 12:17:17 PD »
ooooo kur te vi ndonje dite andej na shpia jote une :D :D :DJashtë Linjë n___a

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14839
 • Popullariteti: 82
Sikur do vija per darke tek ti , cdo me gatuaje (pergatisje) ?
« Pergjigju #56 Me: Tetor 20, 2008, 09:26:53 MD »
 tave me pestil ;)
Me mire te kuptosh pak , se sa te keqkuptosh shume :(

Jashtë Linjë BOHAN

 • SEO Specialist
 • Global Moderator
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 1017
 • Popullariteti: 208
  • Digital Marketing
Sikur do vija per darke tek ti , cdo me gatuaje (pergatisje) ?
« Pergjigju #57 Me: Nëntor 08, 2008, 01:25:49 MD »
tave me pestil ;)
Se kisha degjuar ndonjehere kte lloj gatimi

Jashtë Linjë anisa

 • TUJ TUJ TUJ CA TE DUSH TI THUJ ME MU MOS E LUJ....
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 7433
 • Popullariteti: 30
 • PURO DURRSAKE
Sikur do vija per darke tek ti , cdo me gatuaje (pergatisje) ?
« Pergjigju #58 Me: Nëntor 08, 2008, 02:47:19 MD »
lasagne
Sikur te ishin te gjithe njerzit ashtu sic duken,ndryshe do ishte...

Jashtë Linjë valmoo

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 4651
 • Popullariteti: 37
 • ..
Sikur do vija per darke tek ti , cdo me gatuaje (pergatisje) ?
« Pergjigju #59 Me: Nëntor 08, 2008, 02:50:05 MD »
lasagne
Pjata e adhuruar  :o :o Epo duket se do vi per darke te ti ...  O0