Autori Tema: Fast Food...  (Lexuar 8724 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë ANGEL_DEVIL

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1437
 • Popullariteti: 55
Fast Food...
« Pergjigju #15 Me: Tetor 25, 2009, 09:11:46 PD »
Pita-Pita

Jashtë Linjë Sirenetta

 • >> Ik anej , se ktu jom vet <<
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 5986
 • Popullariteti: 316
Fast Food...
« Pergjigju #16 Me: Nëntor 17, 2009, 02:20:31 MD »
cheese brger... [praying]

Jashtë Linjë Vagabonda

 • Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄ƷραиєтσиєƸ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
 • Global Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 34704
 • Popullariteti: 555
 • ♥Nese per boten je asgje,je vete bota per dike ! ♥
Fast Food...
« Pergjigju #17 Me: Nëntor 18, 2009, 09:45:14 MD »
maroj per sufllaqeeeeeeeeeeeeeeeee  [smiley1]
« Redaktimi i Fundit: Shkurt 09, 2010, 01:43:33 MD nga Nikki »
Kam ëndërruar që jeta të jetë e lumtur..Kur jam zgjuar kam kuptuar se jeta është e vështirë...Kam punuar dhe jam bindur..se te vështirësia qëndron lumturia...!!!

Jashtë Linjë ★ARIEL★

 • ★MADAME★BEST_MOM★
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 36240
 • Popullariteti: 436
Fast Food...
« Pergjigju #18 Me: Shkurt 08, 2010, 03:44:29 MD »
Sallate dhe akullore  tek  McDonald... Ne Shqiperi nuk futem fare... :(

Jashtë Linjë Thabelina

 • *E drejta jote mbaron aty ku fillon e drejta ime*
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 4945
 • Popullariteti: 87
 • PEACE
Fast Food...
« Pergjigju #19 Me: Qershor 11, 2010, 12:33:43 MD »
Sado qe e di qe ushqimet e fast food nuk jane te shendetshme,une perseri i kam fiksim,shkoj shpesh,me pelqejne....por me shume me pelqen big tasty dhe akullore tek mc donald....
''Eshte me e veshtire te fshehesh injorancen sesa te sigurosh njohurine!''

Jashtë Linjë Iness

 • Arch
 • Global Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 6612
 • Popullariteti: 144
Fast Food...
« Pergjigju #20 Me: Korrik 22, 2010, 02:14:08 MD »
Nuk me pelqejne fare, do kene kaluar vite pa shkuar
Science is organised knowledge. Wisdom is organised life.

Jashtë Linjë Amy

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 4307
 • Popullariteti: 178
Fast Food...
« Pergjigju #21 Me: Korrik 22, 2010, 04:27:34 MD »

Do ishte mire qe te gjithe te rinjte mos te preferonin keto lloj ushqimesh sidomos ushqimet ne MC Donald's sepse eshte ushqim qe ka shume kalori dhe per fat te keq per rinine ky lloj ushqimi eshte i paevitueshem ,nje pune e madhe  behet qe te rinjte ne shkolla te hajne ushqime te shendetshme ne kafeterien e shkolles ,por ata perseri preferojne MC Donald'c dhe rezultati dihet .


Une per vete kur shkoj ne MC Donald's me pelqen shume te porosis junior au poulet ,se çka nje shije te mire  8)

Jashtë Linjë Fshatari_Tr

 • Per te miren shpreso,per te keqen pergatitu
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 11183
 • Popullariteti: 96
 • KERKO,MESO,PUNO
Fast Food...
« Pergjigju #22 Me: Korrik 22, 2010, 04:34:21 MD »
Jam ktu tek BIG BYTE ,o kamarier sill nja 4 hamburger se marova [laugh1]

Jashtë Linjë ஜKamikazjaஜ

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 17175
 • Popullariteti: 360
 • Per gli amanti.
Fast Food...
« Pergjigju #23 Me: Gusht 19, 2010, 01:09:30 MD »
nje tost  [hello55] [laugh1]

Jashtë Linjë Fshatari_Tr

 • Per te miren shpreso,per te keqen pergatitu
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 11183
 • Popullariteti: 96
 • KERKO,MESO,PUNO
Fast Food...
« Pergjigju #24 Me: Gusht 19, 2010, 01:12:21 MD »
Cme ka kenaq ai doneri aty tek PITA FUN e ka parasysh njera se ku eshte ;)

Jashtë Linjë Matteos

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1511
 • Popullariteti: 70
Fast Food...
« Pergjigju #25 Me: Gusht 31, 2010, 12:12:49 PD »
Do jete rast shume i vecante ,

Jashtë Linjë ஜKamikazjaஜ

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 17175
 • Popullariteti: 360
 • Per gli amanti.
Fast Food...
« Pergjigju #26 Me: Tetor 15, 2010, 05:14:17 MD »
nuk haj me gjera te shendetshme  [laugh1]

Jashtë Linjë ♥♥Dark_EyEs♥♥

 • Le donne sono fatte per essere amate non per essere comprese
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 32896
 • Popullariteti: 386
 • Credere é bene ,non credere meglio. ;)
Fast Food...
« Pergjigju #27 Me: Tetor 16, 2010, 09:27:01 MD »
Ndonjehere dhe dy vakte tek MC Donald ;D

Jashtë Linjë A.E.O.N

 • Bacchus
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1515
 • Popullariteti: 19
Fast Food...
« Pergjigju #28 Me: Tetor 16, 2010, 09:51:11 MD »
Idea me fitimprurse ne historine e njeriut  pa i fut shume ne detjat e ktij trendi dhe injorances ne mase ,nuk e di sa ese studjuese amatore  ne fushen e consumer behaviour qe kam pare rreth ktij problemi.
http://www.timesonline.co.uk/tol/life_and_style/food_and_drink/article7100904.ece
http://www.psychologytoday.com/articles/201009/natures-bounty-the-far-reach-fast-food
Eshte nje nga trendet me idjote  qe kemi kopjuar nga globalzimi American  dhe spo i futem fare pershkrimit nga ana shendetsore qe shkon me faqe apo abuzimeve maksimale per hir te parase. Vetem kur kujtoj fjalen "fast food"ne kuptimin/zberthimin  me te thjesht me duket surreale [laugh1]
« Redaktimi i Fundit: Tetor 16, 2010, 09:53:55 MD nga A.E.O.N »Jashtë Linjë A.E.O.N

 • Bacchus
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1515
 • Popullariteti: 19
Fast Food...
« Pergjigju #29 Me: Tetor 16, 2010, 09:56:28 MD »
Qe dhe nje film humoristik qe trajton problemet me te thjeshta te ketij asjbergu: