Autori Tema: Boza, pija autentike e shqiptarëve të shekullit XIX .......  (Lexuar 23272 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë KOD

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 6863
 • Popullariteti: 12
Boza, pija autentike e shqiptarëve të shekullit XIX .......
« Pergjigju #15 Me: Prill 06, 2009, 12:21:33 PD »
Deshiroj te di edhe une se qfar shije ka koj Boza sepse ne Kosove ende skom ni qe ka ndoshta edhe ketu gjindet mirpo skom ndegju askend qe permend.Me tregoni nje cik eshte keshtu si kjo ne foto
Jo mi
Nuk eki iden se sa e bukur eshte boza.
Pasi qe nuk e ke provu ta sjell blendi nje ti.
Per momentin ta tregoj nje foto te bozes.
« Redaktimi i Fundit: Shtator 06, 2010, 10:57:57 PD nga ★ARIEL★ »
Cdo dashuri qe ka si shkak jo lirine shpirterore por dicka tjeter,lehtesisht shnderrohet ne urrejtje.

Jashtë Linjë summer

 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 355
 • Popullariteti: 8
Boza, pija autentike e shqiptarëve të shekullit XIX .......
« Pergjigju #16 Me: Prill 08, 2009, 09:03:44 MD »
sa mbrapa bote qe qenkam una, skam provuar asnje here 'boza'

dhe receta e gotikes sehste se me bindi. sdi ca pije eshte kjo???? shpjet nje godografi ketu  [teethsmile]

Jashtë Linjë GLOORIA

 • Ndonjehere Endrat behen Realitet...Me Ty Realiteti u Be Nje Ender!
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 4783
 • Popullariteti: 17
 • Aspettando il mio angelo! <3
  • Fillimi i nje largimi te perkohshem mund te jete fillimi i nje humbje te pafundme!!!!
Boza, pija autentike e shqiptarëve të shekullit XIX .......
« Pergjigju #17 Me: Prill 23, 2009, 02:35:51 MD »
pffffffff sa gjo e shpifme boza  [sick4] [sick4]

Ti nuk ke emer edhe pse dikur pate! Nuk ke jete edhe pse dikur ke jetuar!
Nuk ke sy se te paten verbuar! Nuk do te kesh buzeqeshje se vetem ne kete forme kam dit me te pikturuar!
Je vec nje pikture e varur ne mur dhe asgje tjeter vec nje i pangjyre dhe i vdekur!


Jashtë Linjë anisa

 • TUJ TUJ TUJ CA TE DUSH TI THUJ ME MU MOS E LUJ....
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 7433
 • Popullariteti: 30
 • PURO DURRSAKE
Boza, pija autentike e shqiptarëve të shekullit XIX .......
« Pergjigju #18 Me: Prill 23, 2009, 11:38:06 MD »
hemmmmmmm ..........sa e mire qe esht...ju rafte pika  [whackbutt] [whackbutt] [whackbutt] [whackbutt] se me shkoi menja per boze tashi....... [cryingorverysad] [cryingorverysad] [cryingorverysad]
Sikur te ishin te gjithe njerzit ashtu sic duken,ndryshe do ishte...

Jashtë Linjë Beata

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 4304
 • Popullariteti: 46
Boza, pija autentike e shqiptarëve të shekullit XIX .......
« Pergjigju #19 Me: Qershor 02, 2009, 02:37:54 MD »
NA NDIHMON NJERI ME RECETEN E BOZES SI BEHET????

Jashtë Linjë vissi_kaze

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 3579
 • Popullariteti: 42
Boza, pija autentike e shqiptarëve të shekullit XIX .......
« Pergjigju #20 Me: Gusht 27, 2010, 12:54:29 PD »
une  pi nje pagure boze cdo mengjes, me eshte ber ves nuk bej dot pa te, interesant eshte fakti se edhe ne korene e jugut prodhojne boze, vec se ato e bejne me miell orizi
Behind every great man there's a great woman willing and ready to kick his ass if he screws up.

Jashtë Linjë Thabelina

 • *E drejta jote mbaron aty ku fillon e drejta ime*
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 4945
 • Popullariteti: 87
 • PEACE
Boza, pija autentike e shqiptarëve të shekullit XIX .......
« Pergjigju #21 Me: Gusht 27, 2010, 07:59:16 MD »
mmmmmmmmmmmmm sa me ka mare malli te pi nje gote boze
''Eshte me e veshtire te fshehesh injorancen sesa te sigurosh njohurine!''

Jashtë Linjë Fshatari_Tr

 • Per te miren shpreso,per te keqen pergatitu
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 11183
 • Popullariteti: 96
 • KERKO,MESO,PUNO
Boza, pija autentike e shqiptarëve të shekullit XIX .......
« Pergjigju #22 Me: Gusht 27, 2010, 08:00:03 MD »
ueeee edhe un si skena pi fare kte vere neve [huh1]

Jashtë Linjë *Bleri*

 • Je ne sais quoi
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 9839
 • Popullariteti: 41
 • ~Life goes on~
Boza, pija autentike e shqiptarëve të shekullit XIX .......
« Pergjigju #23 Me: Gusht 29, 2010, 11:51:19 MD »
Nuk eki iden se sa e bukur eshte boza.
.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8c/Boza_bg.jpg
sa i bukur je ti ;D  boza s'ma ha mendja se eshte aq e bukur sa mund te jet e shijshme looool

Jashtë Linjë Matteos

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1511
 • Popullariteti: 70
Boza, pija autentike e shqiptarëve të shekullit XIX .......
« Pergjigju #24 Me: Gusht 30, 2010, 11:56:53 MD »
Mjeksia shqip, e keshillon shume bozen, ne vecanti per ne meshkujt ,

Jashtë Linjë al-kapone

 • Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • **
 • Postime: 10879
 • Popullariteti: 256
Boza, pija autentike e shqiptarëve të shekullit XIX .......
« Pergjigju #25 Me: Shtator 05, 2010, 07:54:57 MD »
mmmmmmmmmmmmm sa me ka mare malli te pi nje gote boze
Sa kohe kam pa pire Boze

Jashtë Linjë ★ARIEL★

 • ★MADAME★BEST_MOM★
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 36240
 • Popullariteti: 436
Boza, pija autentike e shqiptarëve të shekullit XIX .......
« Pergjigju #26 Me: Shtator 06, 2010, 11:00:05 PD »
C'na  hapet  nepsin  per  nje  boze  me  akullore  [rolleyes1]
si  s'kam  pi  ket  vere  une  [prankster] [prankster]  ama  per  kile  mos  u  ankoni  pastaj se  ju  con  kacafiu.. [laugh1]

Jashtë Linjë Thabelina

 • *E drejta jote mbaron aty ku fillon e drejta ime*
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 4945
 • Popullariteti: 87
 • PEACE
Boza, pija autentike e shqiptarëve të shekullit XIX .......
« Pergjigju #27 Me: Shtator 06, 2010, 12:01:54 MD »
Ju madam aty e keni bozen,por si te bejme ne qe nuk kemi ketu afer [sad1]
''Eshte me e veshtire te fshehesh injorancen sesa te sigurosh njohurine!''

Jashtë Linjë al-kapone

 • Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • **
 • Postime: 10879
 • Popullariteti: 256
Boza, pija autentike e shqiptarëve të shekullit XIX .......
« Pergjigju #28 Me: Nëntor 13, 2010, 02:12:39 MD »
Ka vite qe skam pi..... ja kam harru shijen.
dhe un kam vite [wink1]

Jashtë Linjë A.E.O.N

 • Bacchus
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1515
 • Popullariteti: 19
Boza, pija autentike e shqiptarëve të shekullit XIX .......
« Pergjigju #29 Me: Dhjetor 11, 2010, 11:18:07 MD »
Eshte nje restorant i vogel bosnjak e riprovova mbas 13 vjetesh [laugh1]