Autori Tema: The Paper Architecture, nga Ingrid Siliakus  (Lexuar 1837 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë Iness

 • Arch
 • Global Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • **
 • Postime: 6612
 • Popullariteti: 144
The Paper Architecture, nga Ingrid Siliakus
« Me: Maj 11, 2011, 05:28:45 MD »
The Paper Architecture, eshte nje forme e re arti e shpikur  ne vitin 1980 nga Prof. Masahiro Chatani (architect and professor in Japan). Sot, shfaqet nje tjeter talent pasardhes i tij, Ingrid Siliakus, arkitekte hollandeze e cila punon ne skulptura artistike dhekryesisht ne  ndertesa.
Arktitektura leter, eshte nje forme arti demostriv shume i veshtire sepse punohet me nje leter te vetme, e cila pritet dhe me pas ngjyroset. Kuptohet se per kete duhet njohja e nje arkitekti , krijmtaria artistike dhe sigurisht durimi e saktesia e nje kirurgu.
Science is organised knowledge. Wisdom is organised life.

Jashtë Linjë Iness

 • Arch
 • Global Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • **
 • Postime: 6612
 • Popullariteti: 144
The Paper Architecture, nga Ingrid Siliakus
« Pergjigju #1 Me: Maj 11, 2011, 05:30:06 MD »

Science is organised knowledge. Wisdom is organised life.

Jashtë Linjë Iness

 • Arch
 • Global Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • **
 • Postime: 6612
 • Popullariteti: 144
The Paper Architecture, nga Ingrid Siliakus
« Pergjigju #2 Me: Maj 11, 2011, 05:32:34 MD »Science is organised knowledge. Wisdom is organised life.

Jashtë Linjë Iness

 • Arch
 • Global Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • **
 • Postime: 6612
 • Popullariteti: 144
The Paper Architecture, nga Ingrid Siliakus
« Pergjigju #3 Me: Maj 11, 2011, 05:35:23 MD »

Science is organised knowledge. Wisdom is organised life.