Autori Tema: Qendra e re Islamike ne Tirane  (Lexuar 7938 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë Iness

 • Arch
 • Global Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • **
 • Postime: 6612
 • Popullariteti: 144
Qendra e re Islamike ne Tirane
« Me: Gusht 12, 2011, 09:09:19 PD »
Ky eshte projekti fitues i zgjedhur disa muaj me pare nga Bashkia e Tiranes per xhamine e qendren e re islamike ne Tirane.

Si ju duket? A eshte kjo nje pershtatje e mire e kohes moderne apo do te preferonit mbetjen ne tradicialen?
Science is organised knowledge. Wisdom is organised life.

Jashtë Linjë ☼ Bea ☼

 • Carpe_Diem
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14009
 • Popullariteti: 109
 • L'Onore e Il Rispetto ...!!!
Qendra e re Islamike ne Tirane
« Pergjigju #1 Me: Gusht 12, 2011, 09:37:07 PD »
Konstruksion fantastik  [smiley1]

Jashtë Linjë vissi_kaze

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 3579
 • Popullariteti: 42
Qendra e re Islamike ne Tirane
« Pergjigju #2 Me: Gusht 18, 2011, 01:04:37 PD »
kto kane rrjedhur kjo ska lidhje fare me islamin, muslimont e tirones dun vec nji xhomi tmodhe ku me fal baromin  jo kte gjone qe ngjan me piktuart e picasos
Behind every great man there's a great woman willing and ready to kick his ass if he screws up.

Jashtë Linjë Mistrece

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 15583
 • Popullariteti: 14
Qendra e re Islamike ne Tirane
« Pergjigju #3 Me: Gusht 18, 2011, 07:32:50 MD »
Ky eshte projekti fitues i zgjedhur disa muaj me pare nga Bashkia e Tiranes per xhamine e qendren e re islamike ne Tirane.

Si ju duket? A eshte kjo nje pershtatje e mire e kohes moderne apo do te preferonit mbetjen ne tradicialen?

C'eshte kjo xhami?  [cool1]
Ah nuk behemi njerez ne shqiptaret jo, ngelem duke ndertuar kisha e xhamia dhe kembet po na mbushen me balte gjer ne gju.


Jashtë Linjë Iness

 • Arch
 • Global Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • **
 • Postime: 6612
 • Popullariteti: 144
Qendra e re Islamike ne Tirane
« Pergjigju #4 Me: Gusht 27, 2011, 07:44:26 MD »
kto kane rrjedhur kjo ska lidhje fare me islamin, muslimont e tirones dun vec nji xhomi tmodhe ku me fal baromin  jo kte gjone qe ngjan me piktuart e picasos

Edhe mua nuk mu duk shume i pershtatesh ky projekt, duhet te afrohet me simboliken fetare, jo kaq e ftohte e moderne si qender tregtare.

Ky eshte projekti i perzgjedhur por priten ndryshime si gjithnje, duhet shume disktime dhe shume kohe per te pergjedhur dicka jo me te ndertohet.
Science is organised knowledge. Wisdom is organised life.

Jashtë Linjë conrad

 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 465
 • Popullariteti: 45
 • Jeto dhe leri edhe te tjeret te jetojne.
  • Bigoo.ws
Qendra e re Islamike ne Tirane
« Pergjigju #5 Me: Gusht 27, 2011, 11:46:55 MD »
Projekti i ngjane atyre ndertimeve ne filmat fantastiko-shkencore. Sec percjelle nje ftohtesi - pershtypja ime kjo.

Jashtë Linjë Iness

 • Arch
 • Global Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • **
 • Postime: 6612
 • Popullariteti: 144
Qendra e re Islamike ne Tirane
« Pergjigju #6 Me: Qershor 29, 2012, 11:36:28 PD »
Eshte anulluar ky projekt.
Me mire mendoj, nuk ishte i pershtatshem ne funksionin qe do kryente.


Science is organised knowledge. Wisdom is organised life.

Jashtë Linjë Iness

 • Arch
 • Global Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • **
 • Postime: 6612
 • Popullariteti: 144
Qendra e re Islamike ne Tirane
« Pergjigju #7 Me: Mars 23, 2013, 08:35:57 MD »
Ky eshte projekti i xhamise qe do ndertohet ne tr
Kjo xhamia e re,  ndryshe nga projekti i meparshem eshte me tradicionale, por mua personalisht me duket e papershtatshme per Shqiperine. NUk jemi ne Stamboll apo Arabine Saudite , arkitektura se pari duhet ti pershtatet vendodhjes dhe karakteristikave te vendit.
Science is organised knowledge. Wisdom is organised life.