Autori Tema: Modele te konstruksionit te shtepive  (Lexuar 21393 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë Iness

 • Arch
 • Global Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • **
 • Postime: 6612
 • Popullariteti: 144
Modele te konstruksionit te shtepive
« Me: Dhjetor 18, 2009, 08:06:15 MD »
 Shtepi te stilit mesdhetar

Stili i bukur mesdhetar i  konstuksionit te shtepive me nje ballkon te harkuar te vendosur ne hyrje. Shkallet e lakuara te cojne ne ballkon  duke pare dhomat e medha ne njeren ane dhe hollin ne anen tjeter. Disa nga karakteristikat me te rendesishme jane, nje suite e gjigande dhe luksoze, nje dhome nga mund te merren rreze dielli dhe nje kopesht per loje me bar te lagesht si dhe nje bodrum vere. Ne ane  eshte nje hyrje per ne garazhd me hapsire per dy makina e cila ka mundesi te modifikohet.


 


Science is organised knowledge. Wisdom is organised life.

Jashtë Linjë Iness

 • Arch
 • Global Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • **
 • Postime: 6612
 • Popullariteti: 144
Modele te konstruksionit te shtepive
« Pergjigju #1 Me: Dhjetor 18, 2009, 08:18:14 MD »
Shtepi ne ferme M-7337 ka nje plan te thjeshte dhe shume interesant.Nje shtepi e ngrohte me nje kuzhine te vecante , nje master suite luksoze dhe nje studio me pamje nga dritaret e se ciles ofrohet nje pamje e bukur. Pjesa tjeter e shtepise perban nje dhome ndjenje, kuzhine, dhome familjare, dy dhoma gjumi te mesme, nje dhome lavanterie dhe palester. Plani rezovon hapersire dhe per nje ashensor.

 
Science is organised knowledge. Wisdom is organised life.

Jashtë Linjë Iness

 • Arch
 • Global Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • **
 • Postime: 6612
 • Popullariteti: 144
Modele te konstruksionit te shtepive
« Pergjigju #2 Me: Dhjetor 18, 2009, 08:24:31 MD »

Home Plan ID:2360   Width:   112'0"   Bedrooms:   6
Square Feet:6950 Sq Ft.Depth:60'0"           Bathrooms:   6
Stories:   Two Story                         Garage Bays:   3
 


Science is organised knowledge. Wisdom is organised life.

Jashtë Linjë Iness

 • Arch
 • Global Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • **
 • Postime: 6612
 • Popullariteti: 144
Modele te konstruksionit te shtepive
« Pergjigju #3 Me: Dhjetor 18, 2009, 08:32:17 MD »
Garazhdi-nje invenstim i mireGarazhdet jane te mira, rezistuese, ato mund te perdoren per shume gjera, ata ju ofrojne nje vend per te derdhur te gjitha objektet jo te nevojshme qe zene vend ne shtepine tuaj, si dhe mbajne makinen tuaj. Gjithashtu mund te sherbeje si dhome lavanderi. Garazdhi mund ta oraganizoni sipas deshires suaj.


Science is organised knowledge. Wisdom is organised life.

Jashtë Linjë Iness

 • Arch
 • Global Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • **
 • Postime: 6612
 • Popullariteti: 144
Modele te konstruksionit te shtepive
« Pergjigju #4 Me: Dhjetor 18, 2009, 08:37:56 MD »


Home Plan ID:   15269   Width:   62'0"   Bedrooms:   4
Square Feet:   3170 Sq Ft.   Depth:   52'0"   Bathrooms:   3
Stories:   Single Story         Garage Bays:   2Science is organised knowledge. Wisdom is organised life.

Jashtë Linjë Iness

 • Arch
 • Global Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • **
 • Postime: 6612
 • Popullariteti: 144
Modele te konstruksionit te shtepive
« Pergjigju #5 Me: Dhjetor 18, 2009, 08:40:59 MD »Home Plan ID:   9253   Width:   30'0"   Bedrooms:   4
Square Feet:   3108 Sq Ft.   Depth:   40'0"   Bathrooms:   3
Stories:   Two Story         Garage Bays:   0


« Redaktimi i Fundit: Dhjetor 18, 2009, 08:45:03 MD nga ines »
Science is organised knowledge. Wisdom is organised life.

Jashtë Linjë Iness

 • Arch
 • Global Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • **
 • Postime: 6612
 • Popullariteti: 144
Modele te konstruksionit te shtepive
« Pergjigju #6 Me: Dhjetor 18, 2009, 08:52:16 MD »
Vila te stilit italian
 


Home Plan ID:   20483   Width:   76'0"   Bedrooms:   7
Square Feet:   5625 Sq Ft.   Depth:   99'0"   Bathrooms:   4
Stories:   Two Story         Garage Bays:   3

Science is organised knowledge. Wisdom is organised life.

Jashtë Linjë BOHAN

 • SEO Specialist
 • Global Moderator
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 1017
 • Popullariteti: 208
  • Digital Marketing
Modele te konstruksionit te shtepive
« Pergjigju #7 Me: Dhjetor 19, 2009, 04:13:02 MD »
Me kujtohet kur beja dhe un skica te tilla ne Vizatim Teknik.
Ajo e pra me duket interesante... :)